Indiana Jones and the fate of Atlantis - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
3
38%
9. Prawie doskonała
3
38%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Indiana Jones and the fate of Atlantis - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 24 stycznia 2012, 12:50

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Indiana Jones and the fate of Atlantis - ocena użytkowni

Postautor: qwerty » 07 kwietnia 2012, 14:01

Jedna z lepszych przygodówek, w jakie grałem, ze znakomitą fabułą, bardzo dobrze scharakteryzowanymi postaciami. Mimo że gra ma 3 ścieżki, poznałem tylko jedną (a grałem w nią kilka razy). Mam same dobre wspomnienia. Nie ma co porównywać do poprzedniej części, niniejszy tytuł bije ją na głowę we wszystkich aspektach.

W pełni zasłużone 9/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Re: Indiana Jones and the fate of Atlantis - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 25 lutego 2013, 18:51

OCENA GRY: 10/10

ZALETY:

+ świetna fabuła!
+ nieliniowość!
+ losowo generowane zagadki!
+ dobre wykonanie
+ humor

WADY:

- szkoda, że nie ma takiej grafy jak Keepsake czy Tunguska ;-)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 29 kwietnia 2014, 13:15

Ta gra jest genialna! Fabuła, zagadki, no wszystko wymiata :) Nawet taka "starożytna" grafika była dla mnie dodatkowym plusem. 10/10! Dawno się tak nie ubawiłem, a grę przechodziłem po kilkanaście razy, z powtarzaniem niektórych momentów pewnie nawet po kilkadziesiąt razy, by jak najlepiej poznać zagadki, które są losowe - i ani trochę się nie nudziłem. A efektem tego jest solucja, którą się bez fałszywej skromności chwalę :) i do której wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Postautor: earwig11 » 16 września 2015, 22:26

Kolejna przygodówka z starych, dobrych czasów. Ukończona wielokrotnie, wszystkie ścieżki zaliczone. W porównaniu do poprzedniczki jest dłuższa, ciekawsza, ładniejsza, pozbyto się dead-endów. Pozostawiono walkę na pięści, ale nie ma ich tyle co wcześniej, a jedna ze ścieżek w ogóle ich nie zawiera. Ciekawa zagadka (a raczej zagadki) z ustawianiem dysków. W każdej grze ich układ był losowany, a wskazówki co do ich ustawień umieszczono w tzw. Dialogach Platonach. Do dziś pamiętam jak tłumaczyłem te Dialogi i zgrzytałem zębami bo już pierwszego słówka nie było w moim kieszonkowym słowniku ang-pol (jedyny jaki wtedy posiadałem).

Podobnie jak w Indy3 sporo zagadek można rozwiązać na kilka sposobów, a niektóre są generowane losowo. W zależności od naszego wyboru na początku część zagadek występuję tylko na danej ścieżce, zwiedzamy inne lokacje itp. Dodatkowo na plus kilka zakończeń. Cała gra sprawia wrażenie dobrze przemyślanej, do każdej zagadki znajdziemy wskazówki. Nic nie trzeba klikać na oślep czy próbować wszystkich kombinacji, wystarczy dobrze się rozejrzeć i logicznie pomyśleć. Na prawdę ciężko jest się do czegoś przyczepić, no może do tych trochę nudnych sekcji labiryntowych, ale nie na tyle aby zaniżyć ocenę końcową. Tę grę stawiam na równi z Monkey Island, a ocena nie może być inna niż 10.

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: yemet » 12 marca 2016, 05:07

Indiana Jones and the Fate of Atlantis może i nie należy do moich ulubionych gier: to nie do końca moje klimaty, a seria labiryntów trochę przytłoczyła mnie pod koniec, ale to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych przygoówek w historii, mimo prawie 25 lat na karku.

Zagadki są bardzo pomysłowe i stanowią nie lada wyzwanie. Pojedyncze z nich można rozwiązać na więcej niż jeden sposób. Gra jest częściowo nieliniowa - oferuje trzy ścieżki, zachęcając do ponownego ukończenia, tym bardziej że niektóre zagadki mają różne rozwiązania co każdą rozgrywkę.

Mam zastrzeżenia jedynie do walk. Są trudne i piszę to jako osoba, która stoczyła tysiące pojedynków w różnej maści bijatykach. Postęp w porównaniu do poprzednika jest, bo można salwować się ucieczką. Do tego dochodzi specjalny cios, który obezwładnia prawie każdego, a tych twardszych przeciwników można pozbyć się sposobem.

Zalety:
- kapitalne dialogi
- humor
- pojedyncze zagadki mają więcej niż jedno rozwiązanie
- rozwiązania niektórych są losowo modyfikowane przez grę
- częściowa nieliniowość
- trzy zakończenia

Wady:
- mechanika walk

Ocena: 9/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 31 sierpnia 2016, 00:02

8/10

Jest super, a ogólnie to kiedyś muszę przejść grę na dwa pozostałe sposoby, bo pierwszy raz na warsztat wziąłem drogę "solo-mózgowca". A wiem, że wszystkie trzy drogi są bardzo zróżnicowane, i to jest ogromny plus tej gry.

Wróć do „Indiana Jones and the fate of Atlantis”