Broken sword 2,5 - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
3
38%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
3
38%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Broken sword 2,5 - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 17:11

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Broken sword 2,5 - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 28 grudnia 2012, 18:27

Muszę przyznać, że ta gra zmusiła mnie do wielu przemyśleń. Zastanawiam się na przykład, któż, ach któż ją stworzył i po co właściwie to zrobił. Fajnie jest, gdy fani biorą się do robienia przygodówek, ale nie jest fajnie, kiedy biorą się za kapitalną serię i robią z niej... Nawet nie wiem jak to nazwać. Fabuła jest okropnie pogmatwana i niewiarygodna nawet jak na tego typu grę. Humoru - ZERO, a przecież był on niezaprzeczalnym atutem poprzednich BSów.
Do tej pory nie wiedziałam, co mają na myśli osoby narzekające, że w jakiejś przygodówce zagadki są przekombinowane i nie wynikają z fabuły. Teraz już wiem. Wszędzie, gdzie się tylko dało, wstawiono jakieś utrudnienia. Do budynku nie wejdzie, bo mu za ciemno, do mieszkania się nie dostanie, bo parada... Bohatera stać na latanie po całym świecie, ale 3 euro na lody musiała mu dać kwiaciarka. Przegięciem było zwracanie uwagi podróżnych:
Spoiler:

Gdyby usunąć wszelkie 'zawracacze d***', cała zabawa trwałaby pewnie godzinę. Zresztą, tak czy siak nie trwała wiele dłużej.
Rozumiem, że nie było możliwości zatrudnienia osób, które podkładały głosy w poprzednich częściach, ale oczekiwałam lepszego dubbingu. Podkładu muzycznego już nie pamiętam (!), graficznie może być. Ogólnie - słabieńko, 4/10. Aż 4 ze względu na mój ogromny sentyment do głównych bohaterów.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:38

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ klimat poprzednich części
+ nawiązania do nich
+ niezła fabuła
+ oprawa audio
+ sterowanie

WADY:

- za krótka
- za mało zagadek
- średnia grafika
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 30 stycznia 2015, 19:49

BS 2.5 okazał się dobrym wyborem jeśli chodzi o grę na "rozruszanie się" po długiej przerwie od przygodówek - nie jest toto zbyt trudne, raczej nie ma możliwości by zaciąć się gdzieś na dłużej. Całkiem przyjemne dla oka, może za wyjątkiem wstawek filmowych; ogólnie relaksująca i niezbyt wymagająca produkcja na jedno przedpołudnie. Nie jest to jednak gra wysokich lotów - fabuła jakaś taka zbyt przekombinowana - o ile w grach/filmach/książkach typu "poszukiwacze przygód/skarbów/wykrywanie spisków" itp. fabuła często jest mocno kombinowana, o tyle tu mi się coś nie klei, coś zgrzyta i nie pasuje. Podobnie jest z humorem - widać, że twórcy starali się wrzucić w grę humorystyczne teksty (w BS 1 i 2 humor był rewelacyjny :D ), ale kompletnie nie trafiły one w mój gust; nie tylko mnie nie rozśmieszyły, ale momentami wręcz czułam się zniesmaczona.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 04 czerwca 2015, 12:40

Gdy podchodziłem do tej pozycji byłem sceptyczny, że tworząc nieoficjalną kontytuacje serii uda się utrzymać klimat dwóch pierwszych części. Ku mojemu zaskoczeniu ten element wypadł najlepiej i momentami gra wyglądała jakby była dziełem Revolution Software. Niestety gra prezentuje strasznie nierówny poziom pod każdym względem i widać że zadanie przerosło twórców. Zaczynając od tego co rzuca się najbardziej w oczy czyli grafiki niektóre lokacje wyglądają tak dobrze że mogłby by być umieszczone w poprzednich cześciach serii. Niestety czasem wystarczy przejść postacią na sąsiedni ekran by zobaczyć znacznie odbiegające jakością miejsce. Łatwo też zauważyć że tła robiła więcej niż jedna osoba bo strasznie kłują w oczy różnice w stylu oprawy graficznej i brak ogólnej spójności. Fabuła która zapowiada się intrygująco w pewnych momentach po prostu przeraża strasznymi uproszczeniami i zwrotami wydarzeń które co wstyd przyznać pasują raczej dla gry dla najmłodszych. Zagadek jest bardzo mało i nie stanowią wyzwania. Pozytywnym aspektem produkcji jest za to muzyka i oprawa dzwiękowa. Po przejsciu gry stwierdzam że w pewnym momencie zabrakło zapału oraz umiejętnosci i projekt dokonczono już z obowiazku. Dużo wskazuje na to, gdyż im bliżej końca tym więcej uproszczeń w postaci coraz mniejszej ilości zagadek, ucinania wątków fabuły jakimiś głupotami, ciekawych komentarzy Georga itp spraw. Niby to tylko fanowska produkcja ale w czasach znacznie fajniejszych przygodówek indie trudno polecić tą pozycje inaczej niż tylko fanom serii.

OCENA: 4/10

PLUSY:
- niektóre lokacje
- oprawa dzwiękowa
- czasami można się poczuć jak w poprzednich częściach serii
- znajome miejsca i postacie poboczne

MINUSY:
- fatalnie poprowadzona fabuła i pewne wątki
- nierówna oprawa graficzna
- krótki czas gry
- kiepskie dialogi
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 czerwca 2015, 19:38

Trudno mi będzie rzetelnie tę grę ocenić. Jak na produkcję darmową prezentuje solidny poziom, ale pierwszym dwóm częściom serii nie dorasta do pięt. Najmocniejszym punktem fanowskiego Broken Sworda są zaskakująco dobrze wykonane tła, na które patrzy się z prawdziwą przyjemnością. Również muzyka nie zawodzi, wprawdzie nie zapada szczególnie w pamięć, ale jest przyjemna i dobrze oddaje atmosferę poszczególnych scen i miejsc. Znacznie gorzej jest z kwestiami fabularnymi. Przedstawiona w grze historia jest trochę naciągana, mało angażująca i zawiera kilka niepotrzebnych wypełniaczy. Autorzy trochę za bardzo bazowali na sentymencie fanów do pierwszych dwóch części i wepchali niemal w każde możliwe miejsce znajomą postać, przy czym na żywych nie poprzestali - niektórych bohaterów niemal wykopali z grobów... Tak daleko posunięta ingerencja w fabułę (a w zasadzie jej interpretację) jedynki i dwójki nie przypadła mi do gustu.
Dubbing jest dobry jak na grę darmową, ale jeśli Broken Sword 2.5 byłby tytułem komercyjnym, to pewnie narzekałbym, że głosy podłożono bardzo nierówno. Kilku aktorów stanęło na wysokości zadania, po innych słychać, że są jedynie amatorami.

Podsumowując, mamy do czynienia z solidną amatorską przygodówką, ale jednocześnie kiepskim Broken Swordem. Tytuł jednak do czegoś zobowiązuje ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 04 sierpnia 2016, 02:31

właściwie to takie 5+/10, kliknąłem 6, bo zawyżyłem do góry, żeby docenić starania twórców, żeby coś się ukazało jeszcze w tej świetnej serii.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator

Postautor: DirkPitt1 » 03 listopada 2017, 12:58

Gra dość nierówna. Muzyka, choć nie wybitna, przypadła mi do gustu. Sam zarys fabuły również. Niestety sporo w niej głupot. Grafika również w niektórych lokacjach trzyma poziom, ale niektóre scenerie są słabe. Wyjątkowo nie wyszły za to filmiki. Zagadki, momentami irytująco wepchnięte na siłę, ale gra i tak nie należy do najdłuższych. Plusik za pokazanie kilku znanych miejsc i postaci. Mimo wad bawiłem się dobrze. Grę ocenię na 8, biorąc pod uwagę, że to darmowa, fanowska produkcja. Komercyjny tytuł otrzymałby 6+.
Ostatnio ukończone: Alternativa
W trakcie: Gothic 3, The Moment of Silence
W planie: Black Mirror

Wróć do „Broken sword 2,5: the return of the templars”