Black Mirror III - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
6%
9. Prawie doskonała
6
38%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
31%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
19%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
6%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Black Mirror III - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 15:45

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Black Mirror 3 - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 10 marca 2012, 13:14

Mamy mniej łamigłówek i są o­ne łatwiejsze niż w BM 2 i 1. Oprawa audio-wizualna stoi na wysokim poziomie. Pojawiła się druga grywalna postać, która jest jednak nieciekawa i nudna. Podobnie, jak w części poprzedniej, mamy możliwość odblokowywania bonusów, opcja ta jednak została źle przemyślana, to dodatkowe zadanie jest zdecydowanie męczące, a z czasem nudne. Liczyłam na grę lepszą lub porównywalną z poprzedniczkami, w mojej ocenie jest gorsza, choć oczywiście warta zagrania. Uważam, że zasługuje na 8/10.

Zalety
+ grafika
+ oprawa audio
+ ilość i jakość lokacji
+ większość zagadek
+ głosy lektorów.

Wady
- bonusy
- druga grywalna postać
- zakończenie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 10 marca 2012, 17:01

9/10

Doskonała kontynuacja, jedynym minusem są trochę za łatwe zagadki. Jednak nie odbiera to radości płynącej z gry.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 12 marca 2012, 13:23

Daję 9/10, o 1 pkt mniej niż dwóm pierwszym częściom tylko i wyłącznie dlatego, że byłoby to niesprawiedliwe dla dwóch pierwszych części, ostatnia część była odrobinę nudniejsza.

Poza tym same plusy:

klimat,
bohaterowie,
rewelacyjna muzyka i całe udźwiękowienie,
grafika jest cudna po prostu,
świetny patent ze zmianą głosu Adriana, za każdym razem się wystraszyłam i czułam dreszczyk emocji.

Oczywiście polecam, najlepiej zacząć po kolei i od razu przejść całą trylogię.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Re: Black Mirror III - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:32

Jak dla mnie, nieco słabsza od poprzedniczek, trochę jakby mniej interesująca. Graficznie i dźwiękowo dalej dobrze, ale oczekiwałem chyba czegoś lepszego. 7/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 30 lipca 2013, 13:02

Fabuła trójki w fajny sposób rozwija wątki poboczne, jednak wątek główny jest tu poprowadzony niezbyt ciekawie, a w dodatku razi przewidywalnością. Chybionym pomysłem okazało się wprowadzenie drugiej grywalnej postaci, żywej i emocjonalnej niczym kłoda drewna. Zaletą Black Mirror było poczucie samotności w walce z klątwą. W horrorze ważne jest zbudowanie odpowiedniego klimatu - uczucie napięcia, zagrożenia, osamotnienia są jak najbardziej wskazane. Wiem, że wprowadzanie kilku grywalnych postaci jest ostatnio w modzie, ale trzeba to robić z głową i, co najważniejsze, nie na siłę.

Bardzo spodobała mi się wewnętrzna walka Adriana, wygląda to autentycznie i sprawia, że nasz bohater jest ciekawszą postacią niż w dwójce.
Muzyka jest lepsza niż w drugiej części, grafika też daje radę.

7+/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 22 czerwca 2014, 11:28

Jedynka była fantastyczna. Dwójka udana kontynuacja. Można uznać dwie pierwsze gry za całość. Odsłona trzecia to już dla mnie nudne popłuczyny. Dam naciągane 6/10

Awatar użytkownika
Martycja
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Martycja » 01 sierpnia 2014, 15:55

Ostatnia część zakończyła całość bez clifhangera, co mnie z jednej strony cieszy (bo ile można ciągnąć temat), a z drugiej smuci (bo już nie będzie więcej Black Mirror, chociaż plotki mówią co innego :P). Grało mi się szybko i dość łatwo, więc nie musiałam zaglądać do solucji więcej niż raz, a i zajrzałam do niej tylko dlatego, bo nie mogłam założyć tych cholernych spodni rybackich!

Tła jak zwykle piękna, historia i tajemnica wciągająca, a bohater nawet zabawny ;) Trzecia część nie dorównuje jedynce pod względem fabularnym, dlatego oceniam na 8 :)

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Anika » 31 grudnia 2014, 15:33

Moja ocena 9/10. Podobało mi się to, że jest bezpośrednim dokończeniem historii z BMII. Generalnie nie mam jej czego zarzucić, oprócz bohaterki, którą mogliśmy grać. I to za nią odjęłam ten jeden punkt, bo była tak niecharakterystyczną, bladą i nieciekawą postacią. Ogólnie uważam, że BMIII jest bardzo dobrą grą :).

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 31 lipca 2015, 17:37

Zacząć trzeba od tego, że pod względem graficznym oraz mechanicznym trójka jest praktycznie idealną kopią dwójki. Z jednej strony to w sumie dobrze, skoro mechanika sprawdzała się w dwójce, z drugiej przy kontynuacji chciałoby się jednak choć trochę poczuć, że to kontynuacja, a nie kapka w kapkę to samo, co wygląda jak pójście na totalną łatwiznę. Fakt, że fabuła zaczyna się równo z końcem dwójki sprawia, że jest ciekawie od samego początku i nie trzeba ponownie powoli wprowadzać w klimat. Niestety, znów postawiono na zastosowanie głupich i nagłych "straszaków", wyskakujących w towarzystwie przeraźliwego dźwięku na ekran. Naprawdę wkurza mnie takie coś, tak jakby bez tego nie dało się stworzyć mrocznego klimatu. Twórcom jedynki się udało, ale jak widać po zmianie studia, autorzy dwójki i trójki wolą bawić się w takie idiotyczne zagrywki. Abstrahując od tego, to grało się jednak przyjemnie, bo jak już wspomniałem przy dwójce, gra jest bardzo przyjazna użytkownikowi w kwestii obsługi. Zagadki bardzo fajne, choć ta przy końcu, związana z labiryntem cieni i przełączaniem drzwi doprowadziła mnie do szału do tego stopnia (jakoś nie potrafiłem tego ogarnąć), że zostawiłem grę na całe 4 miesiące i wróciłem do końcówki dopiero po tym czasie :P. Co śmieszne, teraz dałem radę i nie okazała się ona aż tak zła, jak wyglądała początkowo. Końcówka gry taka sobie, ani rozczarowująca, ani specjalnie porywająca, ale dobrze chyba, że historia wygląda na zakończoną, bo temat został raczej wyeksploatowany (ewentualna kontynuacja byłaby trochę na siłę). Oceniam w sumie podobnie jak poprzedniczkę, czyli na 7.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator

Postautor: DirkPitt1 » 10 listopada 2015, 12:30

W sumie dość podobna do dwójki, choć podobała mi się trochę mniej. Podobały mi się dwa głosy Adriana.
Powiedzmy, że 8, a że mam dobry humor, dodam jeszcze plusik.

Plusy:
Zaczyna się od razu po cz 2
Polonizacja lepsza niż w jedynce
Dwa głosy Adriana

Minusy
Przez większość czasu łatwa
Słabsza od poprzednich części
Ostatnio ukończone: La Noire, Cayne
W trakcie: Gabriel Knight 2
W planie: pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:21

9/10

Godne zwieńczenie (?) wspaniałej trylogii. Ach ta część w lochach :)

Wróć do „Black Mirror III”