Black Mirror - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
7
27%
9. Prawie doskonała
7
27%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
8
31%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
15%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Black Mirror - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 15:41

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Re: Black Mirror - ocena użytkownika

Postautor: alexandra » 12 marca 2012, 13:19

Oczywiście 10/10, jakżeby inaczej :)

Fabuła, klimat, zagadki, udźwiękowienie, bohaterowie - wszystko jest super :oklaski:

jedyne do czego bym się przyczepiła to troszkę do zakończenia no i polonizacji - to najgorszy "punkt programu", takich byków to ja już dawno na oczy nie widziałam :diabel:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 110 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 126 razy

Postautor: Urszula » 12 marca 2012, 14:07

Plusy
+ Dość długa (W porównaniu z ostatnimi produkcjami bo TLJ to to nie jest... )
+ Ciekawe (mimo wszystko ) zagadki...
+ Ładne lokacje...

Minusy
- Liniowość skrajna
- Dość szybko można zacząć domyślać się prawdy...
- Można zginąć
- Są miejsca gdzie można nieodwracalnie utknąć ( choćby wilk w kopalni)
- za klimat grozy tego nie lubię

7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 12 marca 2012, 16:18

10/10

I chyba nie trzeba tego wyjaśniać. Jak dla mnie jest to najlepsza seria przygodówkowa, a to jest jej najlepsza część.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
Emma
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Postautor: Emma » 30 grudnia 2012, 12:53

Z dzisiejszej perspektywy, bo grałam w Black Mirror bardzo dawno temu, to najlepsza gra przygodowa. Właśnie część 1. Wsiąkłam w nią od pierwszych sekund, wspaniałe zagadki, puzzle, podarte listy, układanki, przekładanki to coś co bardzo lubię. Ciekawość rozwiązania tajemnicy Gordonów nie pozwoliła mi odejść nawet na chwilę od kompa. Nastrój, muzyka, mroczność gry to jej najlepsze cechy. Takiego klimatu jak w Black Mirror nie spotkałam w żadnej innej grze. I za to muszę jej dać najwyższą ocenę. Nie obyło się bez wad np. zakończenie, które jeszcze bardziej zagmatwało całą historię i możliwość śmierci bohatera albo akcja z wilkiem i pistoletem, ale wszystko to wybaczam za wspaniałe zagadki, tajemniczość i KLIMAT !!!

PLUSY:
+nastrój i klimat gry
+ciekawa historia rodzinna
+muzyka
+wspaniałe zagadki
+dużo interesujących lokacji
+ogólne wrażenia
+grywalność

MINUSY
-zakończenie
-możliwa śmierć bohatera i akcja z wilkiem
-trudności w poruszaniu się Samuela, chodził przynajmniej jak inwalida

Nie mogę dać inaczej:

10/10

No i od tej gry zaczęła się moja pasja do przygodówek !!!

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:27

OCENA:8/10

ZALETY:
+fabuła
+klimat
+zagadki
+grafika i dźwięk
+jakość muzyki
+ilość muzyki(dla jednych)

WADY:
- polonizacja
- brak instrukcji
- zakończenie gry
- ilość muzyki(dla drugich)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 16 lipca 2013, 20:53

8,5/10

Zdecydowanie jedna z lepszych gier w które grałam.
Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Gra wciągnęła mnie już od pierwszych minut, co jest zasługą nie tylko opowiedzianej historii, ale również oprawy dźwiękowej, pozwalającej - w moim odczuciu - na lepsze przeżywanie gry.
Zagadki również na plus, podobnie jak odwiedzane miejsca i spotykane postacie.
Na całe szczęście udało mi się uniknąć dead endów, a śmierci bohatera nie są dla mnie minusem - wiedziałam, że jest to gra w której można bohatera uśmiercić (niektóre sposoby były nawet całkiem interesujące :D), i w zasadzie nie sprawiło mi to problemów.
Minusem jest to, że fabuła okazała się mało zaskakująca; raczej nie trudno było domyślić się co odkryje bohater na końcu.

A tak na marginesie - sława oryginalnego spolszczenia do BM wyprzedziła sławę samej gry, więc postanowiłam zagrać bez łatki poprawiającej spolszczenie. Cóż... chciałabym poznać człowieka odpowiedzialnego za to "dzieło". Serio, to było tak urocze, że aż sobie krzyknę niczym bohater gry: ęłęó! :E
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 54 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 lipca 2013, 13:00

Niby cała historia nie należy do najbardziej oryginalnych, ale wciąga i aż do samego końca nie przestaje intrygować. Klimat Black Mirror jest rzeczywiście niezwykły - tworzy go zarówno grafika (wygląd lokacji, oświetlenie, warunki atmosferyczne), jak i oszczędnie dawkowana muzyka, która doskonale podkreśla nastrój każdej sceny. Polubiłem bohaterów - nie tylko Samuela, ale i całą rodzinę Gordonów, kojarzącą mi się z klanem Vangerów z książki "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona.
Spolszczenie z jednej strony odrzuca, z drugiej zaś zachwyca - wspomniane "ęłęó", "wysuszona fontanna wyschniętaosuszona fontanna" czy "górniczy wózek wózek górniczy" to prawdziwe dzieła sztuki.

9/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 27 lipca 2013, 15:22

Ja grałam w Black Mirror późno, bo tuż przed wyjściem drugiej części, i tylko dlatego, żeby mieć skalę porównawczą do recki.
O grze oczywiście wcześniej słyszałam, obawiałam się, że będzie dla mnie za straszna...
Z wiadomych względów trochę kluła mnie w oczy grafika, choć - zważywszy na wiek gry - nie było jeszcze tak źle.
Klimat, fabuła, bohaterowie, zagadki, muzyka - super, wciągnęłam się, mimo że dość szybko zaczęłam podejrzewać smutną prawdę....
Spolszczenie tragedia. :P :P :P
Ocena: 8,5

Awatar użytkownika
Juki
Publicysta

Postautor: Juki » 25 października 2013, 09:19

Zalety
- klimat
- fabuła
- zagadki
- muzyczka
Wady
- polonizacja, toć to koszmar
Daje 8
Moje ukończone gierki

Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 25 października 2014, 17:19

Dobra gra z niewykorzystanym potencjałem, niestety w każdym aspekcie niedopracowania. Niewątpliwą zaletą jest na pewno oprawa graficzna którą psują tragiczne i ślamazarne animacje postaci. Pod względem audio jest identycznie. Świetne dzwięki i kiepska muzyka (moim zdaniem) nie pasująca do całości. Fabuła i świetny klimat Black Mirror szybko wciągają i zachęcają do odkrywania kolejnych tajemnic, by pod koniec gry dać w gębę przewidywalnym, beznadziejnym, niezbyt logicznym i niewyjaśniającym zbyt wiele zakończeniem historii. Zagadki w większości wypadków nie są trudne, ale zdarzają się też niestety te troche nielogiczne.

PLUSY:
- Klimat
- Grafika
- Fabuła do pewnego czasu

Minusy:
- Animacje postaci
- Muzyka
- Klimat ulatuje pod koniec gry
- Zakończenie i fabuła w końcowych etapach

OCENA: 7/10 mimo wszystko warto zagrać
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 54 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 25 października 2014, 17:33

_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 25 października 2014, 18:07

Klimat Black Mirror jest jak najbardziej mroczny i świetny, ulatuje moim zdaniem dopiero pod sam koniec.

A co do samej muzyki to są tu utwory lepsze i gorsze (jak Willow Creak czy Main Theme). Problemem dla mnie jest to że jak już się trafi jakis lepszy to w momencie gry do którego troche nie pasuje znikając szybko w pamięci. Więcej jest niestety jest słabych momentów gdzie na audio nie zwracamy uwagi, lub irytuje niż chwil gdzie muzyka potęguje napięcie w jakiejś scenie. Po przejściu gry żaden utwór nie zapadał mi w pamięci jak, np. grając w Phantasmagorie czy The 11th Hour i OST nie wpłynął w żaden sposób na pogłębienie doznań z poznawania historii posiadłości, stąd minus.

Któtko mówiąc brzmi nienajgorzej przy odsłuchu na YT, ale kompletnie nijako i bezpłuciowo w czasie gry.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 26 października 2014, 12:51

9/10
Plusy:
+ klimat
+ wciągająca fabuła
+ grafika
+ śliczne, zróżnicowane lokacje
+ ciekawe zagadki
Minusy:
- drewniana animacja postaci
- monotonny głos Samuela
- tragiczna polonizacja
- wilk
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: Xantia » 26 października 2014, 18:07

Black Mirror - Fantastyczna sceneria pełna tajemnicy i przygody najwyższych lotów. Wsiąknąłem w tę grę jak woda w gąbkę. Doznałem swoistej podróży w czasie i przestrzeni dzięki pobudzonej z uśpienia wyobraźni. Moje wrażenia potęgowała nastrojowa muzyka i jakiś nieokreślony dotyk, prawie zmaterializowanego przemijania. Dotyk, który zadawał jednocześnie ból i przyjemność. Przewijające się obrazy przed moimi oczami, wyzwalały we mnie dziwną tęsknotę za czymś nienazwanym i niezrozumiałym. Black Mirror jest dla mnie przykładem jak za pomocą dobrze dobranych środków artystycznych można stworzyć niepowtarzalną aurę, która na długo zapadnie w pamięci odbiorcy. Z tego powodu ta gra jest w ścisłej czołówce moich ulubionych. 9.5/10

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 14 lutego 2015, 15:52

Historia zawarta w grze już od samego początku i przybycia do posiadłości wydaje się ciekawa i wciągająca. Podsycają to dobrze nakreślone postacie, każda ma swoją "duszę". W ogóle, całe otoczenie, w którym się znajdujemy, ma swój intrygujący klimat. Tła lokacji wykonane są naprawdę ładnie, kiepsko wykonano za to niestety same postacie (pikseloza i rwana animacja). Denerwuje też to, że jak chce się z kimś porozmawiać, to ta osoba musi najpierw skończyć swoją ślamazarną animację. Podobał mi się za to system znikających hotspotów, jeżeli te nie są już potrzebne. Widać, że gra chce skupić gracza na ciekawej historii, a nie niepotrzebnym klikaniu w kółko na tym samym. Na początku denerwowało też wywalanie się gry za każdą próbą jej minimalizacji (potem odkryłem, że najpierw trzeba wyjść do menu opcji i dopiero zminimalizować - wtedy gra się nie wywali). Niestety sporo błędów w tłumaczeniu PL, liczne duble tekstów, błędy ortograficzne, nawet pomyłki zmieniające sens zdań. Nieoficjalna poprawka tłumaczenia powodowała z kolei crash gry w pewnym miejscu (na szczęście zachowałem oryginalny plik, by do niego powrócić). Czasami ma miejsce sytuacja (szczególnie w pierwszej fazie gry), w której fabułę można popchnąć do przodu jedynie poprzez rozmowę z konkretną postacią. Sprawia to, że co chwilę trzeba robić "obchody" po wszystkich postaciach w grze, czy przypadkiem któraś z nich nie ma nam czegoś nowego do powiedzenia (nawet jeżeli rozmawialiśmy z nią niedawno). Kilka razy występuje też sytuacja, że trzeba kilka razy pod rząd chodzić do tej samej osoby (czekając aż coś zrobi), w międzyczasie na siłę kręcąc się po okolicy. W ogóle trochę na siłę zmusza się gracza do biegania tam i z powrotem w tej samej sprawie. Same zagadki jednak są OK - większość jest ciekawa i logiczna. Fajne są też układanki potarganych rzeczy. Ogromny minus jednak za martwy punkt z kłódką/wilkiem. Na szczęście, dla mnie akurat nie stanowiło to problemu, bo znałem tą informację przed rozpoczęciem gry. Takie coś jest jednak w grach niedopuszczalne, tym gorzej, że twórcy prawdopodobnie zrobili to specjalnie. Najlepsze w Black Mirror jest jednak to, że historia opowiadana przez twórców wsysa jak odkurzacz, a fabuła trzyma w napięciu i zaciekawieniu przez całą długość gry, od początku do końca. W drugiej połowie gry atmosfera staje się tak gęsta, że nie zwraca się już wręcz uwagi na wszystkie wcześniej wspomniane wady i chłonie się całą historię jak gąbka, aż nie można się oderwać od gry. Jedynie samo zakończenie nie podobało mi się zbytnio, choć muszę przyznać, że akurat dla mnie było zaskakujące. Co ciekawe, w czasie gry różne rzeczy brałem pod uwagę i różne miałem podejrzenia personalne, w tym co chwilę inne wraz z rozwojem fabuły, ale akurat tego jakoś nie :). Ostatecznie oceniam na 8/10, może byłoby oczko wyżej, gdyby nie wspomniany dead end.

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Svenson » 12 maja 2015, 09:37

Bardzo dobra wciągająca fabuła gry. Stosunkowo długa rozgrywka oraz fajny mroczny klimat.
Jako minusy :
- scena z wilkiem i możliwość utknięcia na dobre...dodatkowo nie zdając sobie z tego sprawy, przez co straciłem sporo niepotrzebnego czasu. Aż wreszcie musiałem zajrzeć do solucji .Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
- Poruszanie się i dynamika postaci.

Oceniam 8/10

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 23 czerwca 2015, 15:34

Ocena : 9/10

Opinia : Gra nie należy do tych lekkich, zarówno pod kątem mrocznego klimatu, jak i poziomu trudności. Lecz gra jest bardzo wciągająca z fantastyczną fabułą i ciekawymi zagadkami. Za dużo się nie rozpiszę, bo dawno nie wracałem do tego tytułu, ale rzeczywiście mnie też denerwowała możliwość zginięcia, co prawda w prawdziwym życiu też taka jest, więc nie wiem czy można mieć to komuś za złe heh :D Kolejny wielki plus za grafikę i muzykę, myślę że choćby ze względu na to warto sięgnąć po ten tytuł. Według mnie jest to jedna z lepszych gier przygodowych, ale ja, żeby w nią zagrać muszę mieć akurat na nią nastrój i duuużo wolnego czasu ;) Ogólnie gra warta polecenia, szczególnie jak ktoś lubi takie mroczniejsze klimaty.

P.S. Na pewno do niej wrócę jeszcze nieraz.
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: DirkPitt1 » 06 listopada 2015, 13:48

Bardzo przyjemna przygodówka. Muzyka jest dość ponura, pasująca do klimatu. Grafika nie wyróżnia się z tłumu, ale ma prawo się podobać. Zagadki są przyjemne. Może pomarudzę trochę nad łamigłówką, która wysuwa się z podłogi w kościele. Budynek został zbudowany paręset lat wcześniej, nikt nic nie wie o żadnych, tajemniczych pomieszczeniach i mechanizmach, wiec nikt ich nie konserwuje, a wszystko działa jak w zegarku. Chciałbym, żeby mój samochód działał równie bezawaryjnie choćby przez 20 lat. :) Nie będę za bardzo ciskał za to gromów na twórców, bo co drugiej przygodówce musiałbym odjąć po dwa punkty za łamanie praw logiki i fizyki. Nie wspominając już o kolejnych dwóch punktach dla prawie każdego tytułu za bezdenne kieszenie głównych bohaterów.W pewnym momencie, kiedy poprosimy księdza, żeby coś sprawdził, musimy długo czekać, aż w końcu ruszy swoje, święcone cztery litery. Moim zdaniem trwa to trochę za długo.
Polonizacja nie utrzymuje niestety poziomu samej gry. Została wykonana na "odwal się" i wątpię, żeby wydawca zatrudnił jakichkolwiek testerów/korektorów, bo jeśli fakt, że nazwa jakiegoś przedmiotu (czyli 1 góra 2 słowa) została w oryginale można złożyć na karb zwykłego przeoczenia, to dublowanie się wielu napisów powinien zauważyć nawet ślepy.
W każdym razie gra przypadła mi do gustu i oceniam ją na 8+

Plusy:
Wciągająca fabuła
Muzyka pasująca do klimatu
Zagadki

Minusy:
Takie sobie zakończenie
Wilk
Przetłumaczona byle jak
Leniwy ksiądz
Ostatnio ukończone: Beyond: Two Souls
W trakcie: Heavy Rain, Quern
W planie: The Whispered World

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: vaapku » 02 grudnia 2015, 13:17

Black mirror to jedna z moich pierwszych "nowożytnych" przygodówek, tzn. tych, w które grałam już będąc świadomą istnienia gatunku, czyli jakieś 7 lat temu (swoją drogą czas strasznie szybko leci, byłam przekonana że to góra 5 lat, ale sprawdziłam - ta gra była jedną z kilku, które pożyczyła mi Kajamira w 2008 roku, chcąc mnie przekonać do przygodówek). Teraz do niej wróciłam. Wydawało mi się, że pamiętam znacznie więcej - a tu zonk. Oczywiście miałam ogólne rozeznanie, kojarzyłam też kilka zagadek, z którymi wtedy miałam ogromny problem. W trakcie zabawy okazało się jednak, że niemal zupełnie nie pamiętam rozwoju fabuły, większość lokacji też wydała mi się nowa, za to dla odmiany nie wystąpiły wydarzenia, co do których byłam przekonana, że miały miejsce w tej grze... Generalnie odkrywałam tę historię na nowo, więc kolejne kroki nie były dla mnie wcale oczywiste. Okazuje się jednak, że przez te lata coś w mojej małej główce się rozwinęło, bo jak kiedyś uważałam tę grę za przeraźliwie trudną, tak teraz sądzę, że jest całkiem łatwa. Zatkałam się dwa razy, jak zwykle z powodu własnej ślepoty, i jak zwykle wystarczyło poskarżyć się Uli, by spłynęło na mnie natchnienie :E

No ale do rzeczy. Hm...
Najprościej rzecz ujmując, ta gra jest po prostu bardzo dobra. Nie nazwałabym jej wybitną, bo chyba wszystkim elementom składowym ciut do doskonałości brakuje, ale mimo wszystko trzyma poziom. Fabuła - niezła, klimat jak najbardziej jest, zagadki przyzwoite, grafika się nie zestarzała, dźwiękowo całkiem nieźle. Spędziłam przy niej kilkanaście miłych godzin. 8/10 będzie w sam raz.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Black Mirror, The”