Black Mirror Patch 1.2

magg

Black Mirror Patch 1.2

Postautor: magg » 29 sierpnia 2012, 16:05

Witam.
Jestem w posiadaniu polskiej wersji Black Mirror.
W instalatorze wyskakuje informacja, że to BlackMirror 1.1pl. Uruchamiając grę w lewym górnym rogu ekranu widnieje 1.0pl.
Uruchamiając instalator patcha wyskakuje okienko z informacją: "Najpierw zainstaluj grę!".
Katalog instalacyjny:
C:\Program Files\OniGames\Black Mirror
System WinXP.
Czy ktoś dysponuje wyodrębnionymi plikami mieszczącymi się w patch 1.2?

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Re: Black Mirror Patch 1.2

Postautor: twig » 29 sierpnia 2012, 16:11

Z tego co pamiętam, to po zainstalowaniu patcha oznaczenie w menu się nie zmieniało, więc jeśli zainstalowałeś (zainstalowałaś?) grę, a następnie patch, to nie przejmuj się tym napisem w menu - on się nie zmienia.

Przy okazji możesz zainstalować nieoficjalnego patcha poprawiającego spolszczenie (które w oryginale jest okropne) - znajdziesz go tutaj: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic.php?f=36&t=1130
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

magg

Postautor: magg » 29 sierpnia 2012, 19:42

Witam ponownie.
Zainstalowalem gre i w menu jest wersja "1.0pl"
Chcę zainstalować tego patcha 1.2 ale nie mogę-wyświetla się napis jak wyżej "Zainstaluj najpierw grę!". Kurde mam ją zainstalowaną :/ Może trzeba zmienić wpis w rejestrze? Instalator zapewne szuka ścieżki instalacji.
Grałem trochę i jak na razie nie znalazłem błędów w tłumaczeniu. Jest jednak problem z napisami które nachodzą na siebie (można to rozwiązać przez: pulpit-właściwości-ustawienia-rozwiązywanie problemów-przesunać do trzeciej kreski od lewej). Powyższa czynność pociąga za sobą negatywne konsekwencje-zostaje wyłączony dx w systemie.
Widziałem Twój post dotyczący spolszczenia na innym forum. Podmienie pliki i podziele się screenami.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2012, 20:43 przez magg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 29 sierpnia 2012, 19:56

Możesz powiedzieć, jakie masz wydanie? Jeżeli jest to wydanie z CD Action, to patch nie jest już potrzebny. W przeciwnym wypadku nie wiem, co mógłbym ci poradzić - nie mam Windowsa XP, pod Windows 7 gra uruchamia mi się bez problemu.

Co do błędów w spolszczeniu - pojawiają się już w pierwszym zdaniu po "intrze" (gdy widać Victorię w bawialni).
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: BM Patch 1.2

Postautor: Urszula » 29 sierpnia 2012, 20:21

Pod Xp również i też nie ma problemu z tym patchem.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

magg

Postautor: magg » 29 sierpnia 2012, 21:19

Uruchamiać się uruchamia, ale są błędy m.in z napisami. Rzeczywiście są nieścisłości w tłumaczeniu i, jak rozumiem, poprawione zostały tylko te najbardziej rażące. Co do niektórych wypowiadanych przez postaci a przetłumaczonych kwestii mam wiele zastrzeżeń.
Instalator gry to OniGames. Obejdę się jakoś bez patcha.
http://imageshack.us/photo/my-images/842/71814576.jpg/

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 29 sierpnia 2012, 21:33

Starałem się poprawić wszystkie, jakie zauważyłem. Pomogły mi w tym również użytkowniczki tego forum (które zostały wymienione w pliku dołączonym do łatki), więc błędów powinno praktycznie nie być - oczywiście każde zgłoszenie błędu zostanie uwzględnione w kolejnej wersji łątki, więc zapraszam do wysyłania screenów (adres e-mail znajduje się w pliku dołączonym do łatki).

magg

Postautor: magg » 29 sierpnia 2012, 22:52

Panie twig, chodziło mi o wersję oryginalną, nie poprawioną przez Pana. Oczywiście postaram się wyłapać błędy choć nie ukrywam, że bardziej wsłuchuję się w wypowiadane przez postaci kwestie.
Pozdrawiam i dziękuje.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 29 sierpnia 2012, 23:08

magg pisze:Panie twig, chodziło mi o wersję oryginalną, nie poprawioną przez Pana. Oczywiście postaram się wyłapać błędy choć nie ukrywam, że bardziej wsłuchuję się w wypowiadane przez postaci kwestie.
Pozdrawiam i dziękuje.

Myślę, że spokojnie możemy sobie mówić przez ty. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w udoskonaleniu spolszczenia, więc pisz śmiało, jak coś znajdziesz.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

magg

Postautor: magg » 07 września 2012, 15:34

Urszula pisze:Myślę, że spokojnie możemy sobie mówić przez ty. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w udoskonaleniu spolszczenia, więc pisz śmiało, jak coś znajdziesz.

Dziękuję, wezmę to po uwagę. Niestety przy próbie otwarcia kluczem Marka kosza na śmieci wyrzuca mnie z gry. Black Mirror wersja z CD-A. Sztuczka z DX nie pomaga. Czy ktoś posiada pliki wchodzące w skład patcha 1.2?
Edit.
Odinstalowanie poprawionego spolszczenia autorstwa twig i zainstalowanie gry na nowo rozwiązało wskazany problem.

Wróć do „Black Mirror, The”