Atlantis - co z tym kolczykiem?

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Atlantis - co z tym kolczykiem?

Postautor: porfirion » 18 listopada 2014, 12:30

Po latach wracam sobie do Atlantis i mam wielką nadzieję, że nie będę musiał posiłkować się solucją. No ale przy małej wątpliwości zajrzałem tylko na sam początek (jeszcze przed poważnymi zagadkami) i tam czytam, by koniecznie nie pokazywać kolczyka otrzymanego od rybaka ani Kreonowi, ani Garcelosowi. Tak, wiem, że oni są źli i w ogóle, ale mimo wszystko powiedziałem Kreonowi o kolczyku, potem pokazałem go też Garcelosowi i nie było od razu żadnego znaku, że coś jest nie tak - ani game overa (który przecież przy innych okazjach wali od razu - patrz służalcze nalanie wina Meljanzowi czy odmówienie Agacie podjęcia się misji), ani nie odebrano mi kolczyka. Nie pamiętam całej gry super dokładnie, więc wolę się upewnić: czy mogę mieć później jakieś nieprzyjemności z tego powodu? Czy jednak nie ma to żadnego znaczenia? (albo może mam błąd, bo Kreon powinien mi go odebrać, a tego nie zrobił? ;))
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Atlantis - co z tym kolczykiem?

Postautor: Urszula » 18 listopada 2014, 15:36

O ile dobrze pamiętam, ale tutaj mogę się mylić, po pokazaniu kolczyka powinieneś zostać uwięziony, ale grałam tak dawno, że nie pamiętam.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 18 listopada 2014, 16:07

Urszula pisze:O ile dobrze pamiętam, ale tutaj mogę się mylić, po pokazaniu kolczyka powinieneś zostać uwięziony, ale grałam tak dawno, że nie pamiętam.

Też tak to zapamiętałem.

Co do Garcelosa, to chyba można mu było normalnie pokazać kolczyk.

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 18 listopada 2014, 20:41

Ok, sprawdziłem przed chwilą to jeszcze raz uważnie. Żadnego aresztowania nie było - Kreon powiedział tylko, że kolczyk bardzo ładny, ale mało użyteczny dla śledztwa i żeby wracać do kwater towarzyszy (to ostatnie mówi zawsze). Ale... wychodzi na to że w grze jest jakiś miły błąd (nie wiem, czy to tylko u mnie tak się zrobiło, czy błąd występuje zawsze). Otóż po wyjściu od Kreona kolczyka nie miałem w ekwipunku, czyli wychodzi na to, że mi go zabrał. Ale gdy poszedłem porozmawiać z Agatą i Seth wspomniał, że znalazł kolczyk, ten magicznie znów pojawił mi się w ekwipunku :) więc mogę spokojnie kontynuować, pokazać kolczyk Lascoytowi itd. Dziwne...
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 18 listopada 2014, 20:58

Musiałabym uruchomić ponownie grę i sprawdzić, jak to wygląda. Zmieniłam system więc nie mam pojęcia jak to będzie wyglądała pod win 7 64 bit, ale chyba bez emulacji starszego systemu się nie obędzie, więc troszkę mi zejdzie na sprawdzeniu tego. Ty jednak masz ewidentnie błąd, bo kolczyk jest królowej i pokazanie go powodowało, że Seat powinien zostać uwięziony. Jednak nie dam sobie głowy odciąć, jak to wyglądało.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 18 listopada 2014, 21:08

Urszula pisze:bo kolczyk jest królowej i pokazanie go powodowało, że Seat powinien zostać uwięziony

Na razie jestem na samym początku gry i nie pamiętam szczegółowo, jak to wygląda dalej, ale jak dotąd była mowa, że to męski kolczyk, a Lascoyt po pokazaniu go, mówił, że takie kolczyki nosili członkowie stowarzyszenia, które wyznaje tylko boga Saata, a nie boginię Ammu i chce obalić matriarchat, ustanowić króla na Atlantydzie (a więc kolczyk należał do jednego z napastników, a nie do królowej). Później się wyjaśnia, że to jednak kolczyk królowej, czy może mówimy o dwóch różnych (tj. później znajdujemy inny kolczyk, który należy do królowej)?

Tak czy inaczej jakiś błąd jest, bo jeśli nie areszt, to powinien po oddaniu kolczyka pojawić się np. game over z komunikatem, że Seth stracił jedyną poszlakę w śledztwie i nie ma co zrobić dalej, czy coś w tym stylu - a tu poszlaka cudownie wraca do kieszeni :P

No dobra, tak czy siak będę grał dalej i mam nadzieję, że nic głupiego później nagle nie wyskoczy, przez co będę musiał powtarzać prawie całą rozgrywkę ;)

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 18 listopada 2014, 21:22

Urszula pisze:Zmieniłam system więc nie mam pojęcia jak to będzie wyglądała pod win 7 64 bit, ale chyba bez emulacji starszego systemu się nie obędzie

Wystarczy ten sam patch, co pod XP.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 18 listopada 2014, 21:24

Nawet nie widziałam, że gra mi ruszy. Na razie zmiana systemu skutkuje tym, że niczego nie mogę uruchomić ze starszych gier i pod nosem używam mało cenzuralnych słów.
Moje gry

Awatar użytkownika
kikias
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: kikias » 06 lutego 2015, 21:27

porfirion pisze:
Urszula pisze:bo kolczyk jest królowej i pokazanie go powodowało, że Seat powinien zostać uwięziony

Na razie jestem na samym początku gry i nie pamiętam szczegółowo, jak to wygląda dalej, ale jak dotąd była mowa, że to męski kolczyk, a Lascoyt po pokazaniu go, mówił, że takie kolczyki nosili członkowie stowarzyszenia, które wyznaje tylko boga Saata, a nie boginię Ammu i chce obalić matriarchat, ustanowić króla na Atlantydzie (a więc kolczyk należał do jednego z napastników, a nie do królowej). Później się wyjaśnia, że to jednak kolczyk królowej, czy może mówimy o dwóch różnych (tj. później znajdujemy inny kolczyk, który należy do królowej)?

Tak czy inaczej jakiś błąd jest, bo jeśli nie areszt, to powinien po oddaniu kolczyka pojawić się np. game over z komunikatem, że Seth stracił jedyną poszlakę w śledztwie i nie ma co zrobić dalej, czy coś w tym stylu - a tu poszlaka cudownie wraca do kieszeni :P

No dobra, tak czy siak będę grał dalej i mam nadzieję, że nic głupiego później nagle nie wyskoczy, przez co będę musiał powtarzać prawie całą rozgrywkę ;)

Z tego co pamiętam nie było nic o kolczyku królowej, wiem że jak pokażemy kolczyk Kreonowi on nam znika i gdy wrócimy do kwater i Agata zapyta nas o wyniki śledztwa Seth powie, że nic nie znalazł i pojawia się nam Game Over. Jak pokażemy kolczyk Garcelosowi to nic się nie stanie. Możemy go pokazac też służącej która chowa się w rogu przy wejściu do sali pałacowej.

Wróć do „Atlantis: the lost tales”