Atlantis: the lost tales - wydania

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Atlantis: the lost tales - wydania

Postautor: Urszula » 24 kwietnia 2016, 13:53

Nie mam pudła (choć bardzo bym chciała) żeby sprawdzić. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 24 kwietnia 2016, 14:57

porfirion pisze:Tylko jakoś pomiędzy musiało być to wydanie w pudle od CDP (premiera dubbingu) i cały czas nie mam pewności, czy był to 1998 rok, czy już początek 1999 :)

A CDP nie wie? Powinni mieć takie dane. Mnie ostatnio pomogli.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 26 kwietnia 2016, 01:16

Coś mi BARDZO nie gra z wydaniem w Strefie Niskich Cen mającym miejsce w październiku 1999. Jeśli faktycznie druga część gry miała polską premierę w grudniu tegoż samego roku, to jest to wręcz fizycznie niemożliwe. Opieram to na tym, że miałem właśnie tę wersję w pomarańczowo-białym pudełku, i zajęło nam z siostrą i ojcem ładnych kilka tygodni przejście tego tytułu - a potem były miesiące przestoju zanim wyszła druga część, którą nabyliśmy już premierowo. Więc te dwa miesiące wydają mi się jakoś absolutnie niemożliwe.

A jeszcze bardziej subiektywnie ujmując sprawę - pamiętam, że po wyjściu ze szpitala czekała na mnie ta gra, i był słoneczny, miły dzień (czasem takie drobiazgi się zapamiętuje). W tym samym szpitalu byłem w tamtym okresie życia kilkukrotnie, ale jeśli poprawnie identyfikuję ten konkretny raz, to to byłby sierpień (głupio się przyznawać, ale po prostu pamiętam który numer komiksu Gigant wówczas miałem -pewnie z racji tego, że ze znudzenia oczytałem go tam do znudzenia - i to był sierpniowy właśnie). Idąc takim tokiem myślenia wskazywałbym, że to konkretne wydanie nie mogło wyjść później niż w sierpniu 1999.

Z innej beczki: Czy ktoś dysponuje może jeszcze książeczką, która była tam dodawana? Moja przepadała gdzieś eony temu... A strasznie chętnie bym znów przeczytał fabularny wstęp, jaki tam został zawarty.
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 26 kwietnia 2016, 08:17

Poszukam, może książeczka mi się ostała, bo pudełko przepadło.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 27 kwietnia 2016, 14:53

Dzięki, będę wdzięczny za jakieś skany, czytelne zdjęcia, cokolwiek co pozwoliłoby znów przeczytać ten tekst (dużo go tam chyba nie było, reszta to pewnie instrukcja i ostrzeżenia zdrowotne)
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: Majkel47 » 10 sierpnia 2016, 14:06

Przepraszam, czy ma ktoś może skany tylnej i przedniej okładki opakowania na płyty?

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 80 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: adventurka » 10 sierpnia 2016, 15:50

porfirion pisze:Gra światową premierę miała w 1997 roku i w tym samym roku (12 listopada 1997 według informacji w necie) została w Polsce wydana przez IPS Computer Group. Nie mam pewności, czy wydanie to było całkowicie po angielsku, czy może miało polskie napisy, natomiast - co mnie najbardziej interesuje - na pewno nie miało jeszcze polskiego dubbingu, ten pojawił się dopiero w wydaniach CD Projektu

Tu jest informacja z archiwalnej strony IPS Computer Group - wersja z polskim dubbingiem (info na końcu artykułu).

(Tu o grach wydanych po polsku przez IPS w tym okresie).
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 10 sierpnia 2016, 16:32

adventurka pisze:Tu jest informacja z archiwalnej strony IPS Computer Group - wersja z polskim dubbingiem (info na końcu artykułu).

(Tu o grach wydanych po polsku przez IPS w tym okresie).

Piękne dzięki za te linki - jak widać cały czas tkwiłem w błędzie, jednak CDP nie zrobiło własnej polskiej wersji, a jedynie dystrybuowało tę stworzoną przez IPS.

Popatrzyłem jeszcze raz uważniej na napisy końcowe, gdzie m.in. pojawia się polska obsada - tuż przed nią, na poprzednim ekranie jest wyraźny napis: "Wersja polska - IPS Computer Group Sp. z o.o." Jak ja mogłem tego niezauważyć (czy zignorować, sam już nie wiem)?
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Wróć do „Atlantis: the lost tales”