Atlantis: the lost tales - wydania

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Atlantis: the lost tales - wydania

Postautor: Urszula » 09 września 2012, 15:36

Wydanie premierowe z kolekcji yxama

Obrazek

Obrazek

Reedycja ze Strefy Niskich Cen - brakuje książeczki i pudła.

Obrazek
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
locarno
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Re: Atlantis: the lost tales - wydania

Postautor: locarno » 02 stycznia 2014, 13:14

Polskie wydanie eXtra Klasyka 4CD
Dystrybucja: CDPROJEKT

Okładka i pudełko:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

4 CD:
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Karta rejestracyjna:
Obrazek Obrazek

Katalog produktów - Jesień 2001:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2018, 17:47 przez locarno, łącznie zmieniany 3 razy.
[KUPIĘ] Atlantis The Lost Tales
viewtopic.php?f=355&t=3569

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 03 kwietnia 2015, 15:39

Wydanie niemieckie, Playstation, PAL
Obrazek
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 03 kwietnia 2015, 17:16

Chciałabym wydanie takie jak na pierwszym screenie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy

Postautor: porfirion » 21 maja 2015, 12:59

Orientujecie się może, jak to dokładnie było z wydaniami gry od CD Projektu (czyli już tych z pełną polską wersją) - kiedy CDP wydał Atlantis po raz pierwszy?

To z eXtra klasyki (w drugim poście) było chyba wydane jakoś we wrześniu 2001 - tak twierdzi internet, a ten katalog na zdjęciu z napisem "jesień 2001" to potwierdza. Natomiast to ze Strefy Niskich Cen (z pierwszego postu) było wcześniej czy później? I czy było wcześniej jakieś wydanie CD Projektu w większym, ładniejszym pudle - chyba gdzieś w 2000 roku, bo raczej nie wcześniej?

Fajnie by było, gdyby się dało ustalić jak najdokładniejszą datę - może nie aż dzienną, ale miesiąc wydania. Może źle szukałem, ale na ogół w necie podają tylko datę 12 listopada 1997, kiedy, jak przypuszczam, gra pojawiła się u nas po raz pierwszy, ale wydana jeszcza całkowicie po angielsku (wydawcą był bodajże IPS Computer Group?). Nie mylę się, że to jest właśnie to premierowe wydanie z pierwszego postu (bo jak rozumiem, jest to premierowe w Polsce)?
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 21 maja 2015, 13:07

Tak , jak ja to pamiętam, to był karton, potem ta różowa seria ( na płycie data 1997), a potem extra klasyka, ale czy ja dobrze pamiętam. Nie mam wydania w kartonie, żeby sprawdzić datę.
Moje gry

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 22 maja 2015, 10:03

Urszula pisze:potem ta różowa seria ( na płycie data 1997)

Masz na myśli tę Strefę Niskich Cen? (która jest raczej pomarańczowa niż różowa, ale mniejsza :P) ta data 1997 raczej mi wygląda na datę oryginalnego wydania gry przez Cryo. Skoro najpierw było w Polsce wydanie angielskie od IPS Computer Group (a chyba się nie mylę, że takie było), to wydanie polskie od CDP musiało być z jakimś opóźnieniem (rok-dwa? lub więcej).

Wikipedia głosi, że CDP wydało Atlantis w 2000 roku (ale bez konkretów, żadnego miesiąca nie podali, o dniu nie wspominając) - tylko że zawsze wówczas jest pytanie, skąd takie informacje. Możliwe, że napisał to ktoś, kto miał to pierwsze wydanie od CDP i po prostu pamięta (ale często też bywa, że człowiekowi zdaje się tylko, że pamięta ;)).

Ech, są takie chwile, kiedy by się chciało mieć wehikuł czasu, przenieść się o te naście lat i posprawdzać wszystko jak należy ;)

A, no i przy okazji (prawdopodobnie) wychodzi na to, że w temacie z ocenianiem gry napisałem głupotę, jakoby Atlantis był jedną z pierwszych gier z polskim dubbingiem. Bez zastanowienia wziąłem pod uwagę tę datę wydania z 1997 (czyli najpewniej to od IPS) i wówczas to mogłoby być prawdą - ale jeśli faktycznie CDP wydał Atlantis dopiero ok. 2000 roku, to gier zdubbingowanych już w tym czasie trochę było :)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 maja 2015, 10:34

Coś jest nie tak z tymi informacjami, ponieważ. Grę Atlantis w tej pomarańczowej serii kupowałam jednocześnie z premierą Broken Sword II. Czyli wydanie premierowe (w pudle) Atlantis musiało być wcześniej wydane niż w roku 1997, chyba że premierówka wyszła, na początku roku 1997, a pomarańczowa reedycja pod koniec tegoż roku. Pamiętam jeszcze jak wyraziłam swoje zdanie na temat łatwości gry, a pan w sklepie mi powiedział, że się mylę i Atlantis jest trudniejsze od Broken Sworda.
Moje gry

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 22 maja 2015, 10:56

Urszula pisze:wydanie premierowe (w pudle) Atlantis musiało być wcześniej wydane niż w roku 1997

To jest niemożliwe, bo 1997 w ogóle gra się ukazała na świecie ;) A takie nagromadzenie rozmaitych wydań w Polsce jeszcze w roku światowej premiery jest nieco dziwne i zastanawiające... (ale jak było, pojęcia nie mam - za mały wtedy byłem, by się tym interesować ;))

Swoją drogą wychodzi na to, że na GOL-u znów się mylą - jeśli chodzi o Broken Sworda, bo premierę podają na 2001 rok, kiedy (wg encyklopedii Przygodomanii) była jedna z reedycji, a samo pierwsze wydanie było wcześniej - jak rozumiem już w roku światowej premiery (1997).

O rety, strasznie to się robi zawiłe ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 maja 2015, 11:20

No właśnie na moim pudle, wydanej przez IP'S Computer Group widnieje data 1997 piszę o Broken sword II.
Moje gry

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 22 maja 2015, 12:02

No tak, IPS wydał grę już w 1997, ale całkowicie po angielsku (chyba się tu nie mylę?). A dubbing pojawił się w dopiero w wydaniu CD Projektu - i teraz pytanie, czy CDP wydał grę od razu w tej pomarańczowej Strefie Niskich Cen, czy wcześniej wydał też swoje duże pudło? I kiedy to wydanie miało miejsce - też już w 1997 roku ? Z Twojej historii z kupowaniem pomarańczowego Atlantisa jednocześnie z BS2 wynika że tak - ale wciąż mnie to intryguje: w jednym roku najpierw jeden wydawca wydaje grę po angielsku, a zaraz potem drugi po polsku? Osobliwe... Jestem już kompletnie zakręcony ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 maja 2015, 15:03

Oj nie, ja mam znaczek, że gra jest po polsku dotyczy to Broken Sworda II.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 22 maja 2015, 16:16

porfirion pisze:No tak, IPS wydał grę już w 1997, ale całkowicie po angielsku (chyba się tu nie mylę?).

Wersal 1685 wyszedł w 1996r. i ma polskie napisy. Jeśli wydali Atlantis rok później to tym bardziej powinna być po polsku. Przynajmniej napisy.

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 22 maja 2015, 16:51

Dobra, bo chyba się trochę skołowałem, o czym mowa ;)

Zostawiając Broken Sworda zupełnie na boku i wracając do Atlantisa: może się pomyliłem z tym, że wydanie Atlantisa od IPS było całkowicie po angielsku - gdzieś takie info znalazłem, ale w sumie też nie do końca pewne źródło. Czy to wydanie z kolekcji yxama w pierwszym poście to właśnie jest to wydanie od IPS, czy też jest to jakieś wydanie zagraniczne? Bo jeśli jest to od IPS, to: yxamie, gdzie jesteś i czy pamiętasz, jaka tam była wersja językowa?

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 22 maja 2015, 17:49

Pomarańczowe wydanie ze Strefy Niskich Cen dostałem od rodziców na urodziny. Pytanie teraz, czy to był rok 1998, czy 1999. Na pewno nie później, bo przy premierze dwójki, czyli pod koniec 1999 roku, leciałem do sklepu po pudełko, już znając jedynkę.

Awatar użytkownika
kikias
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: kikias » 04 czerwca 2015, 16:12

Ja swoje wydanie z Strefy Niskich Cen dostałem od mojej nauczycielki z podstawówki. :D Mówiła, że kupiła jedynkę na chwilę przed premierą dwójki, czyli to musiał być rok 1998, 1999. A mam pytanie, skoro Wersal jest po polsku to czy pierwsza część Egiptu też jest po polsku? Choćby napisy, czy w ogóle została w Polsce wydana.

Awatar użytkownika
locarno
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 16 razy
Kontakt:

Postautor: locarno » 17 kwietnia 2016, 16:26

Witam
Czy dowiedział się ktoś ktoś jak to było z tymi wydaniami ? Ma ktoś zdjęcia obu wydań (CDP i IPS) ? Po czym rozpoznać wydanie ?
Aktualnie zastanawiam się nad kupnem tej edycji

http://allegro.pl/atlantis-the-lost-tal ... 30708.html

I pytanie czy warto brać angielską wersją ? Z danych podanych w opisie wynika, że jest to wydanie od Dreamcather Interactive.
[KUPIĘ] Atlantis The Lost Tales
viewtopic.php?f=355&t=3569

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 23 kwietnia 2016, 20:19

A mnie znów wzięło na dłubanie, jak to z tymi wydaniami było... i cały czas mam pewne luki.

Gra światową premierę miała w 1997 roku i w tym samym roku (12 listopada 1997 według informacji w necie) została w Polsce wydana przez IPS Computer Group. Nie mam pewności, czy wydanie to było całkowicie po angielsku, czy może miało polskie napisy, natomiast - co mnie najbardziej interesuje - na pewno nie miało jeszcze polskiego dubbingu, ten pojawił się dopiero w wydaniach CD Projektu. Tylko właśnie jak to dokładnie było z tymi wydaniami CD Projektu - a były przynajmniej 3 i kiedy pojawiło się w sklepach to najwcześniejsze...?

To tak cofając się w czasie:
- wydanie z eXtra Klasyki - jak już wyżej ustaliłem na podstawie zdjęcia z katalogiem "jesień 2001", a także na podstawie tej strony: http://www.pcworld.pl/news/38825/CD.Pro ... niczy.html wydanie to ukazało się we wrześniu 2001 roku;
- wydanie z pomarańczowej serii Strefa Niskich Cen - według powyższych postów Eramasa i kikiasa, którzy mają to wydanie, ukazało się ono przed premierą dwójki, więc nie później niż w drugiej połowie roku 1999 (dwójka miała polską premierę 13 grudnia 1999);
- ALE przed serią SNC musiało być też wydanie najprawdopodobniej w dużym boksie - znalazłem w archiwum Allegro takie zdjęcia: http://archiwum.allegro.pl/oferta/atlan ... 75859.html Co prawda nie ma tam samego dużego pudła, ale pudełko na 4 CD według mnie musiało się w takim dużym boksie znajdować.

Tylko teraz WAŻNE pytanie: kiedy się to duże pudło od CDP ukazało? Na pewno jakoś przynajmniej minimalnie później po wydaniu od IPS, więc raczej nie wcześniej niż w 1998 roku, ale też jakiś czas przed tym ze Strefy Niskich Cen, więc możliwy jest też początek 1999 roku.
Ktokolwiek słyszał, ma to wydanie i pamięta, jak to było? Nie jest to jakaś sprawa życia i śmierci, ale jednak jestem ciekaw, czy dubbing pierwszego Atlantisa ujrzał światło dzienne w 1998 czy 1999 roku :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 23 kwietnia 2016, 21:38

A czy to nie było tak, że w pudle była wersja angielska, potem w takim samym pudle wersja z polskim dubbingiem, potem seria pomarańczowa, a na koniec ta w tych niebieskich pudełkach jako ekstra klasyka? Mi się kojarzy, że jak kupowałam tę serię pomarańczowa, to w tym samym czasie kupiłam Broken Sworda 2 w pudle.
Moje gry

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 24 kwietnia 2016, 12:16

No, niewątpliwie taka była kolejność - zresztą teraz (czemu dopiero teraz?) sprawdziłem: w encyklopedii Przygodomanii zostały wpisane dokładniejsze daty reedycji:
- w serii Strefa Niskich Cen, październik 1999, CD Projekt
- w serii eXtra Klasyka, 19 września 2001, CD Projekt
I to się zgadza z informacjami z innych źródeł. Natomiast data wpisana jako premierowa: 12 listopada 1997 to najpewniej wydanie IPS (bez dubbingu). Tylko jakoś pomiędzy musiało być to wydanie w pudle od CDP (premiera dubbingu) i cały czas nie mam pewności, czy był to 1998 rok, czy już początek 1999 :)

Wróć do „Atlantis: the lost tales”