Problem z włączeniem na win 7

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Problem z włączeniem na win 7

Postautor: Humunculus » 12 stycznia 2013, 09:12

Witam, ostatnio odkurzyłem sobie grę Atlantis II. Niestety, jak to większość gier starych, ta również nie chce działać na moim sprzęcie. Dokładny problem to pokazywanie się "pękatej" dyskietki podczas automatycznego zapisywania gry. Czy jest jakiś patch, który niweluje ten problem?
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Problem z włączeniem na win 7

Postautor: Urszula » 12 stycznia 2013, 09:24

Tak, jest na forum do pobrania, ten sam problem był pod win XP. Tutaj jest patch viewtopic.php?f=36&t=489
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta

Postautor: Humunculus » 12 stycznia 2013, 19:13

Przepraszam z góry za offtop: Zacząłem też gra w Atlantis I i mam pytanie, czy komuś też zaczęła się gra przycinać przy pokazywaniu odznaki pierwszemu strażnikowi? Ponieważ u mnie występuje taki błąd. Czy ma ktoś tak samo? Czy może moja płyta nie pozwala mi grać z powodu zarysowań.
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 12 stycznia 2013, 19:28

Humunculus pisze:Przepraszam z góry za offtop: Zacząłem też gra w Atlantis I i mam pytanie, czy komuś też zaczęła się gra przycinać przy pokazywaniu odznaki pierwszemu strażnikowi? Ponieważ u mnie występuje taki błąd. Czy ma ktoś tak samo? Czy może moja płyta nie pozwala mi grać z powodu zarysowań.

Żaden offtop, ja w tym miejscu problemów nie miałam, ale w paru innych. Na forum jest patch pozwalający uruchomić grę pod XP bez konieczności ustawiania trybu zgodności, oraz są zapisy, które gra sama robi. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta

Postautor: Emilio » 12 stycznia 2013, 21:07

Kolego, niedawno grałem w A I i II na W7. Z "jedynką" nie miałem żadnych problemów ( spróbuj uruchomić grę w zgodności z XP lub wcześniejsze systemy - kliknij właściwości/zgodność -> uruchom ten program w zgodności z: (i tu wybierz system), natomiast z "dwójką" problem rozwiązał patch ( Ula podała link).

Wróć do „Atlantis II”