Atlantis 5: the secrets of Atlantis - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
29%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
29%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
29%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Atlantis 5: the secrets of Atlantis - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 04 stycznia 2012, 23:24

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Atlantis 5: the secrets of Atlantis - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 04 września 2012, 21:17

Kiedyś dałam jej 9, teraz już taka chętna nie jestem do tak wysokiej oceny. Zagadki były na dobrym poziomie, oprawa muzyczna jak i grafika niezłe, ale to nie jest magia Atlantisa tego pierwszego i drugiego, więc dam 8/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 32 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 12:29

OCENA GRY: 7/10

ZALETY:

+ całkiem ciekawa fabuła
+ bardzo fajne zagadki
+ udana oprawa graficzna
+ miła dla ucha muzyka

WADY:

- trochę ascetyczny interfejs
- błędy w polonizacji
- zdecydowanie za krótka
- opowieść urwana w połowie
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Antistitis

Postautor: Antistitis » 24 kwietnia 2013, 00:18

Jeżeli patrzeć przez pryzmat poprzednich części to "piątka" jest grą zupełnie inną niż poprzedniczki, a "Atlantyda" wydaje się być tylko słowem kluczem, które nic nie znaczy. Bohaterowie gonią za starożytną wiedzą Atlantów o której nic nie wiadomo, brzmi to mniej więcej tak: "Witaj mniej bogaty i doświadczony przez życie chłopcze, jestem multimilionerem erudytą i potrzebuję akurat ciebie do odnalezienie pewnie niebezpiecznej, ale jakże potrzebnej, mi i ludzkości prastarej wiedzy. Przypuszczalnie znajdziesz ją tu albo tam, nie martw się, transport jest, a tu masz artefakt, by the way należał do twojego ojca. To co to ja mów... A, pewne będzie ci przeszkadzał niejaki Elliot, ale nie martw się nim, to tylko zbir wynajęty przez fanatyków, którzy nie pojawią się przez całą grę, a z jednym bandziorem sobie poradzisz. Zgadzasz się? To świetnie. A teraz zagramy w "żuczki"". Jedyny Kapitan ma jakieś refleksje w temacie, ale spowodowane osobistą traumą i sam raczej wie niewiele albo nie chce podzielić się wiedzą. W ogóle skąpo tu jeżeli idzie o nawiązania do poprzednich części, ale i lokacje w samej grze wydają się być średnio powiązane. Właściwie podejrzewam twórców o większą inspirację "Indianą Jonesem" (kapelusze, pseudo flirty, <uwaga spoiler> arka). Gra średniak, nie można ustawić czułości kursora, a ten jest nieczuły ;(, ogólnie krótka i niezapadająca w pamięć. 6/10

Awatar użytkownika
Koralina98
Obserwator

Postautor: Koralina98 » 03 marca 2015, 10:53

Jak dla mnie najsłabsza część z serii o Atlantydzie. Fabuła dla mnie była bezsensu,postacie były takie "bezpłciowe" jakbym to miała ująć w jednym słowie. Jedyne co mi się podobało to grafika. 5/10

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: DirkPitt1 » 20 listopada 2015, 13:48

Przyjemna muzyka, nienajgorsza grafika, ale fabuła raczej kiepska. Jakoś tak ni z tego ni z owego dostajemy po głowie, ni z tego ni z owego dostajemy jakiś amulet z Atlantydą związany, ni z tego ni z owego jakiś obcy facet wysyła nas na poszukiwania. Nie ma śladu tajemniczości i mistycyzmu starych Atlantisów. W gruncie rzeczy dostajemy przeciętną historię o poszukiwaniu jakiegoś, starożytnego skarbu, w którym, dla dodania odrobiny dramatyzmu, przeszkadzają nam "ci źli", pracujący dla "złej i tajemniczej sekty". Właściwie można by zamienić w dialogach "Atlantyda/skarby Atlantydy/wiedza Atlantydów" na grobowiec takiego, a takiego (najlepiej jakiegoś dawnego i odpowiednio tajemniczego typa), taki, a taki skarb, albo, powiedzmy Lemurię. Reszty fabuły nie trzeba by było zmieniać.
Podobała mi się większość zagadek, chociaż zagadka logiczna z ulem wyjątkowo rzuca się w oczy, jako wstawiona na siłę. Trudno uwierzyć, żeby w rzeczywistości pszczelarz musiał wykonywać jakieś dziwne kombinacje z przeganianiem owadów z jednej strony ula na drugi, aby dostać się do miodu.
Polonizacja jest dobra. Wypatrzyłem tylko jedną literówkę, a zastrzeżenia mam jedynie do słowa tedious, przełożonego na nudny, zamiast na nurzący, lub w tym wypadku, jeszcze lepiej uciążliwy. Drobny minus za kilka filmików, w których rozmowy w ogóle nie mają napisów, a że spolszczenie jest tylko tekstowe, o co chodzi w tych angielskich konwersacjach trzeba sobie już zrozumieć ze słuchu. Właściwie nie wiem czy należy czepiać się za to polonizatorów, bo zdaje się, że to autorzy gry nie pomyśleli o dodaniu napisów w trakcie filmików.
Czułość kursora też jest dość dziwna. początkowo, przy obracaniu się idzie bardzo wolno, a potem nagle przyspiesza i zanim się człowiek zorientuje, zamiast obrócić się o 20 stopni, obrócił się o 120. Chyba, że to tylko u mnie tak dziwnie działało
Grę oceniam na 7 głównie za przyzwoite zagadki.

Plusy:
Zagadki
Polonizacja

Minusy:
Fabuła co najwyżej przeciętna
Brak polonizacji w filmikach
Ostatnio ukończone: La Noire, Cayne
W trakcie: Gabriel Knight 2
W planie: pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 13 września 2017, 02:00

Nie pamiętam, czym kierowałam się, kupując tę grę, prawdopodobnie opisami, które sugerowały, że będzie interesująco. Fabuła okazała się bardzo przewidywalna – podróżnicy przemieszczają się prawie po całym globie w nadziei rozwikłania tajemnicy zaginionej cywilizacji, oczywiście muszą pojawić się artefakty oraz dramatyczne sceny (niemal jak z Indiany Jonesa, o czym wspomina główny bohater), no i zakończenie, które niczym nowym nie zaskakuje, czyli zero świeżości i oryginalności. Graficznie jest przyzwoicie i tyle. Egzotyczne lokacje nie zrobiły na mnie wrażenia – wydają się być mocno okrojone, ściśnięte (kurcze, być we wnętrzu sterowca i nie zobaczyć ani jednej kabiny? :| ). Muzykę ściszyłam – męczyła w trakcie rozgrywki. Grę ratują zagadki – jest ich sporo, są różnorodne i sprawiają, że chce się grać do końca. I tylko z tego powodu przyznaję grze 6 punktów.

Wróć do „The secrets of Atlantis: the sacred legacy”