Art of murder: klątwa Lalkarza - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
36%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
29%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
4
29%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
7%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Art of murder: klątwa Lalkarza - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 04 stycznia 2012, 22:51

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Re: Art of Murder: Klątwa Lalkarza - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 04 stycznia 2012, 23:00

Jak dla mnie całkiem niezła gra, o niebo lepsza od jedynki. Nicole nie jest już taką wkurzającą służbistką, bierze sprawy w swoje ręce i podejmuje niekoniecznie legalne działania. Fabuła bardzo mnie wciągnęła, choć nie wykorzystano jej potencjału do końca. Zapowiada się świetnie, ale zakończenie pozostawia lekki niedosyt, bo spodziewałam sie lepszego wytłumaczenia, dlaczego właściwie morderca pozostawia te laleczki na miejscu zbrodni i pozuje ofiary w dziwny sposób. Denerwowała mnie też końcówka, kiedy Nicole nie chciała brać pewnych przedmiotów, dopóki nie doznała nagłego olsnienia, że jednak się jej przydadzą, i trzeba było przebiegać przez całą lokację. Ogólnie jednak gra pozostawiła po sobie całkiem miłe wrażenie i narobiła mi ochoty na Karty Przeznaczenia, w które jeszcze nie miałam okazji zagrać. Ocena: 8/10.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 97 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 112 razy

Re: Art of Murder: Klątwa Lalkarza - Ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 04 stycznia 2012, 23:01

Zagrałam, skończyłam i jestem rozczarowana. Pierwsza część była nowością, świeżym powiewem, druga próbowała taką być, ale nic nowego nie wyszło, powielając stare błędy a w dodatku wprowadzono elementy czasowe. Wprawdzie do przejścia, ale denerwujące. Śledztwo, które prowadziłam w pierwszej części miało sens, tutaj jakoś tak szło bez entuzjazmu. Morderca to jakiś superman potrafił w pięć sekund, zabić i powiesić ofiarę na rozciągniętych linach i hakach. Plusy, jakie znalazłam, to tylko grafika i muzyka, cała reszta jest kiepska i nie ma żadnych nowości, które by wzbogaciły grę i dały jej nowy świeższy wygląd. Liniowość mnie denerwowała szczególnie było to widać na cmentarzu widziałam szmatkę nie mogła, jej wziąć itd. Jeśli kolejna część będzie taka sama to myślę, że więcej jej już nie kupię, bo zaczyna powiewać nudą. W mojej ocenie gra zasługuje na marną 6/10.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Re: Art of murder: klątwa lalkarza - ocena użytkownika

Postautor: alexandra » 12 marca 2012, 13:04

Najsłabsza z części - daję 7/10.

+
-> fabuła mimo że pełna niedociągnięć utrzymana w moim klimacie
-> Nicole się rozkręca:)
-> muzyka i grafika bardzo ładne (jedyne niedociągnięcia to takie dziwne czarne linie, które ciągnęły się za Nicole w niektórych lokacjach i to, że Nicole mi czasem "grzęzła" i nie mogłam jej zmusić do działania :)

-
-> jeszcze krótsza od pierwszej części
-> słabe rozwinięcie jeśli chodzi o lalkarza
-> liniowość

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 09 czerwca 2012, 16:38

Początek gry jest klimatyczny, ale później atmosfera trochę siada. Mimo to, Klątwa lalkarza byłaby lepsza od poprzedniczki, gdyby nie zupełny brak umotywowania pewnych istotnych zagadnień związanych z morderstwami. Zakończenie rozczarowuje i choć gra przewyższa część pierwszą pod względem grafiki, muzyki (autorstwa Daniela Kleczyńskiego znanego m.in. z gier Detalionu) i poziomu trudności zagadek ekwipunkowych, to jednak pozostawia uczucie sporego niedosytu.
Nie da się też nie zauważyć, że etap gry rozgrywający się w Hiszpanii jest niemalże kalką Peru ze Sztuki zbrodni.
6+/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 37 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 12:23

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ niezła fabuła
+ ciekawe zagadki
+ świetne przerywniki filmowe
+ oprawa audio – wizualna
+ interfejs i „polonizacja”

WADY:

- trochę za krótka
- czasówki
- do „rasowego” thrillera nieco jej brakuje
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Art of murder: klątwa Lalkarza - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 09 października 2013, 23:01

Słabiutka gra, niesamowicie nudna i trochę irytująca. Leży i kwiczy przede wszystkim fabuła - już po godzinie gry miałem gdzieś, kto jest głównym mordercą i dlaczego to robi, a grałem do końca chyba tylko dla zasady. W sumie to nawet nie jestem pewien, czy ta cała sprawa z morderstwami i lalkami ma jakiś sens, bo niezbyt mnie to interesowało, chciałem tylko jak najszybciej mieć tą grę z głowy :) Niestety City Interactive nie wyciągnęło dobrych wniosków z pierwszej części i poprawiło jedynie stronę audiowizualną, zamiast skupić się na fabule, dialogach i zagadkach. Spora poprawa widoczna jest szczególnie w cutscenkach, których jest dość sporo i są one nieźle zrealizowane, poza tym głos Nicole już tak nie irytuje, wyjątkowo dobrze brzmią za to dźwięki czynności, które wykonujemy. Ale nie tędy droga, choćby nie wiem jak dobrze dopracowali dźwięk i grafikę - nic to nie pomoże jak reszta leży. O fabule już wspomniałem, poza tym nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że cała rozgrywka to powielony schemat z części pierwszej. Zagadki są łatwe, przez co nie dają żadnej satysfakcji z ich rozwiązywania, ale z drugiej strony może to i lepiej, bo szybciej można przez tą grę przebrnąć. Poza tym wkurza trochę liniowość - robimy wszystko dokładnie w takiej kolejności, jak sobie zaplanowali twórcy, albo nie ruszymy dalej.
Niestety jest ogólnie bardzo słabo, daję 5/10, chyba już lepiej zagrać po raz kolejny w Still Life, niż męczyć się przy tej produkcji. Ale część trzecią pewnie i tak skończę - dla zasady :)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 28 stycznia 2014, 17:05

Grę oceniłam na 7kę, chociaż jest to trochę naciągana ocena.
Tak właściwie to niewiele pamiętam z tej części - było nieco lepiej niż w pierwszej odsłonie serii, ale też bez fajerwerków. Momentami gra była dość przewidywalna, częściowo twórcy zafundowali nam powtórkę z AoM Sztuka Zbrodni (podobne klimaty, miejsca, etc). O ile mnie pamięć nie myli pojawił się tam też jakiś dziwny kwiatek językowy w napisach przy oglądaniu miejsc interaktywnych.
Lepiej pod względem muzycznym niż w jedynce ;)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Anika » 31 grudnia 2014, 14:40

W sumie to UpartaZołza napisała wszystko co ja bym chciała napisać ;). Również dałam 7/10. W sumie Klątwa Lalkarza według mnie była lepsza niż Sztuka Zbrodni i pokazała, że seria może iść w dobrą stronę :).

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 23 czerwca 2015, 15:25

Ocena : 8/10

Opinia : Firma CI Games zrobiła według mnie duży postęp w porównaniu do poprzedniej części. Fabuła bardziej wciągająca, przerywniki filmowe na wyższym poziomie, szczególnie jeżeli chodzi o zainteresowanie gracza. Cała rozgrywka nieco bardziej przemyślana od pierwszej części, może dzięki głównej bohaterce, która się rozwija i przeszła pewnie jakieś szkolenia przed tą częścią, aby nie denerwować gracza w trakcie rozgrywki, choć nadal ma pewne "głupie" zagrania, ale do przeżycia. Cała gra jest niczym ulepszona część 1 z inną fabułą. Gra u mnie zasłużyła na 8/10.
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:13

7/10

Troszkę gorsza od "1", ale ogólnie w porządku :) miło się grało.

Wróć do „Art of murder: klątwa Lalkarza”