Agatha Christie: morderstwo w Orient Expressie - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
2
17%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
17%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
42%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
3
25%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Agatha Christie: morderstwo w Orient Expressie - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 05 stycznia 2012, 15:21

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Re: Agatha Christie: morderstwo w Orient Expressie - ocena użytkownika

Postautor: michal0308 » 01 marca 2012, 22:43

Druga część jest dla mnie najlepsza ze wszystkich trzech. Dam jej więc 9/10.
Zasługuje na tyle, ponieważ miło się gra, grafika jest dobra. Pomimo małej ilości lokacji, trzeba stwierdzić, że wszystko rozwija się ciekawie i więcej miejsc ostatecznie nie trzeba. Dobre, nieprzewidywalne zakończenie, a nawet zakończenia są tu na plus. Postaci są charakterystyczne, praktycznie żadna nie denerwuje, więc tu też plus.
Jeden punkt odejmuję za wyjętą nie wiadomo skąd zagadkę z tworzeniem telegrafu - w życiu bym chyba sam nie wpadł, jak to trzeba zrobić, i dlaczego akurat tak. No nie wiem, jakieś to średnio logiczne. Inne zagadki są fajne, choć jakoś głównie są one przedmiotowe. Coś gra ma w sobie, co przyciąga. Ja sądzę, że dla mnie osobiście jest tu ważnym motywem sam pociąg i morderstwo w nim... Tak...
Trzeba też wspomnieć, że twórcy dali nam tutaj małego Belga Agathki - Poirota. Tu także więc plusik, choć ten jajowaty człowieczek potrafi wkurzać(ale punkt kulminacyjny to już osiągnął w trzeciej części, gdzie go znieść nie mogłem. Tu jest jeszcze dosyć przystępny). 9/10...
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2013, 11:34 przez michal0308, łącznie zmieniany 3 razy.
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Anika » 02 marca 2012, 14:32

Dla mnie Morderstwo w Orient Expressie było zupełnie przeciętną grą, nie wyróżniającą się zbytnio "z tłumu". Nie oznacza to jednak, że źle mi się grało. Przede wszystkim irytujące było ciągłe chodzenie po przedziałach i zagadka z telegrafem, której niestety sama nie rozwiązałam. Historia ciekawa, ale wiadomo, że to akurat nie zasługa twórców gry. Jednak w samej rozgrywce została dobrze przedstawiona. Bohaterowie przyjemni i ciekawi. Grafiki nie pamiętam za bardzo, ale kojarzę, że była w miarę niezła i chyba padał tam śnieg...jeżeli nie pomyliłam z jakąś inną grą, to mi się właśnie to bardzo podobało ;). Według mnie gra była dobra, ale niczym się nie wyróżniająca, dlatego moja ocena 7/10.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 04 marca 2012, 08:52

Zmęczyła mnie, ciągłe przepytywanie ludzi, przeszukiwanie przedziałów, a przed wszystkim komentarz, że pan detektyw by tego czy tego nie zrobił wkurzało. Prawie wszystkie panie nosiły te same buty, więc się gubiłam czy już je widziałam czy nie. Dwa bliźniacze wagony z przedziałami powodowały, że znów nie widziałam, w którym były odciski na klamce. Zebrałam całą masę przedmiotów, które do niczego nie były mi potrzebne i nic nie wniosły do gry.
Graficznie lepsza od poprzedniej części, ale biedniejsza w oprawę dźwiękową otoczenia. Gram drugi raz i skończyć nie mogę, bo tak bardzo mnie nuży, a już końcowe przepytywanki i latanie, do co chwilę do radiostacji to porażka. Moja końcowa ocena przy tak skonstruowanej ankiecie to 6/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 28 marca 2012, 14:02

Zacięłam się w jednym miejscu niemiłosiernie, bo jak się okazało - nie porozmawiałam ze wszystkimi. Wędrowanie po przedziałach, wprawdzie trochę nużące, ale jednak było warto, ze względu na stylowe wnętrza pociągu. Trochę mało pasażerów, ale przecież nie każdego stać na luksus podróżowania Orient Expressem. ;) Ponieważ kocham Agatkę i kocham Herkulesa - daję 9/10
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 17 września 2012, 22:15

Daję 7/10.

Całkiem przyjemnie się grało, choć sama gra przeciętna.
Podobały mi się wnętrza pociągu, postaci, długość gry, Hercules ♥ :D

Troszkę nużące były ciągłe przesłuchiwania i zbierania odcisków, ale w porównaniu do pierwszej części jest to nieporównywalnie bardziej ciekawe.

Na pewno jeszcze kiedyś zagram. Polecam fanom Agathki :)

Awatar użytkownika
Kyra
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40#p7169

Postautor: Kyra » 17 września 2012, 22:46

Gra wizualnie jest naprawdę świetna. Zima za oknami była śliczna,choć za taką ilością śniegu nie przepadam. Kiedy patrzyłam na wystrój wagonów Ateny-Paryż myślałam sobie coś genialnego. Na plus także David Suchet jako Poirot jako odtwórce filmowego go wręcz uwielbiałam :D Prawdę powiedziawszy to ciągłe chodzenie po wagonie, rozmawianie w pewnym monecie mnie już bardzo nużyło, ile można. Gra sama w sobie jest również krótka, jest w niej mało zagadek.
Koniec końców grę oceniam na takie dobre 7 punktów :)

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 07 grudnia 2012, 12:10

Gdyby takie pociągi były w PKP to ludzie chętnie by jeździli, ale wiem że był to pociąg luksusowy (czyli dla bogatych) poza tym grafika ładna,
Spoiler:
dużo gadania i biegania po pociągu.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 30 stycznia 2013, 15:49

Popieram przedmówcę - dużo latania po pociągu. W moim brakiem orientacji w terenie gubiłam się w przedziałach niemal ustawicznie... Utknęłam pod koniec przy odlewach butów (o ile pamiętam) a potem komputer poszedł pod młotek (formatowanie) i nie dane było mi przejść do końca. Ale jeszcze do niej wrócę. Mimo wszystko wolę jak to Poirot jest główną postacią (tak jak w "zło które...") a nie jakaś paniusia :) 6/10
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 12:02

OCENA GRY: 7/10

ZALETY:

+ fabuła
+ głos Davida Sucheta
+ oprawa audio wizualna
+ sterowanie
+ polonizacja

WADY:

- za krótka
- za proste zagadki
- kiepskie przerywniki filmowe
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: overemotional » 23 sierpnia 2014, 21:13

Ponieważ lubię Agathę Christie i stworzoną przez nią postać Poirota, no i mając przed sobą perspektywę podróży słynnym luksusowym pociągiem, z zaciekawieniem przystąpiłam do rozgrywki. Graficznie jest ładnie, lecz bez fajerwerków – wystylizowane wnętrze Orient Expressu jest dopracowane, ale postaci już niestety znacznie mniej. Muzyka doskonale pasuje do scenerii i akcji, a głosy postaci są świetnie dobrane (fajnie było zobaczyć twarz i usłyszeć głos Davida Sucheta). W grze mamy do czynienia głównie z zagadkami przedmiotowymi i aby zebrać wszystko, co jest ważne, musimy się sporo nachodzić – kiedy utknęłam, przejście po raz enty tych samych lokacji było bardzo męczące. Mimo wszystko bawiłam się nieźle i przyznaję grze siódemkę.
Kiedy po raz ostatni robiłeś coś po raz pierwszy?

Ukończone przygodówki

maxo

Postautor: maxo » 27 listopada 2014, 16:05

Fajna grafika, dałbym nawet 8/10

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 21 czerwca 2015, 20:48

Ocena : 8/10

Opinia :
Jak mógłbym ocenić tą grę ? Już za sam tytuł i fabułę nawiązującą do Poirot : Morderstwo w Orient Expressie (czyli film, który uwielbiałem i miałem nawet nagrany na VHS) oceniłbym grę wysoko. Ale, że chcę ocenić grę obiektywnie to powiedzmy, że nie znam żadnych filmów z Poirot i tak rzuciło mi się w oczy : przepiękna muzyka, ładna oprawa graficzna i rozwinięta fabuła (ok nie potrafię przejść obok niej obojętnie). Z minusów - wolałbym sterować samym detektywem, a panny tylko oglądać z jego perspektywy heh :D, za dużo dialogów, to już nie to samo co film, ale tak czy siak to jednak bardzo dobra gra i oceniam ją na 7-8/10 (w ankiecie 8/10).
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 21 czerwca 2015, 21:06

A wiesz o tym, że istnieje książka "Morderstwo w Orient Expressie" i film był stworzony na jej podstawie? ;) Fabuła gry nawiązuje więc do książki, nie filmu, tym bardziej, że w tytule jest podane nazwisko autorki :)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 21 czerwca 2015, 21:16

Vicek pisze:A wiesz o tym, że istnieje książka "Morderstwo w Orient Expressie" i film był stworzony na jej podstawie? ;) Fabuła gry nawiązuje więc do książki, nie filmu, tym bardziej, że w tytule jest podane nazwisko autorki :)

hahaha, jasne, że wiem, ale film był na podstawie książki, tak samo jak gra. W związku z tym, iż książkę czytałem raz, a film od małego oglądałem całe mnóstwo razy łatwiej mi się opierać na porównaniu do filmu, szczególnie, że był on perfekcyjnie wykonany. Ale racja w Swojej opinii powinienem zrobić jakieś odniesienie do książki, choć nie mam aż takiej pamięci, bo minęło już trochę lat :dziadek: . Z tego co pamiętam to duża część książki była poświęcona właśnie przesłuchaniom, więc może nie jest to jakiś specjalnie duży minus gry.
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 15 stycznia 2016, 10:46

Długo podchodziłem do tej gry, z dużą obawą po rozczarowaniu poprzednią częścią, a jednocześnie coś mnie ciągnęło do samej historii i w końcu zagrałem. Bardzo ładna (jak na rok wydania) grafika, klimatyczny i szczegółowy wystrój pociągu, dobra też animacja postaci (spory skok od poprzedniej części) i ich świetny dubbing. Ogólnie dobrze tu oddano charakter każdej z postaci, czuć, że każda jest "sobą". Sama postać Poirota stanowi taką pozytywną spoinę całości, jest przyjemny i rzeczowy, fajnie się słucha jego wywodów. Bardzo ciekawy i wciągający, a do tego mocno klimatyczny jest początek gry (rozpoczęcie podróży), potem gdy pociąg staje, całość także trochę hamuje, no ale wiadomo, że chodziło tu o wierność z powieścią, a i tak jest całkiem dobrze. Fajny "easter egg" (o ile tak to można nazwać) z beczką miodu z Wyspy Rozbitków z pierwszej części gry w wagonie bagażowym. Niestety, w kwestii samej konstrukcji, gra powiela większość frustrujących rozwiązań poprzedniczki, czyli: bieganie tam i z powrotem (choć tu na plus "szybka podróż" między przedziałami), za dużo przedmiotów w ekwipunku (a co bardziej wkurzające, niektóre całkiem zbędne, a wykorzystane nieusuwane), zbyt mało podpowiedzi w niektórych miejscach, głupio rozwiązane składanie i rozkładanie przedmiotów (nie dość, że męczące przez oddzielny interfejs to jeszcze np. gdy trzeba złożyć 3, brak informacji po złożeniu 2, że czegoś brakuje). Lepsze niż w poprzedniczce jest natomiast to, że zawsze mniej więcej wiadomo co robić - inna sprawa, że nie wiadomo jak tego dokonać (i tu jest właśnie za mało wskazówek). Pomysł na "wyzwanie" jest dobry, ale kiepsko zrobiony. Powinno to być inaczej i jaśniej zrealizowane: ze za każdym razem Poirot jasno pyta, czy w danej kwestii chcemy jego pomocy (i dopiero w przypadku zgody tracimy punkt w zamian za wskazówkę), a nie że normalnie odwiedzamy go zaczynając z nim rozmowę i od razu gra uznaje to za niepełne śledztwo i kara jako brak punktu, bo to bez sensu i denerwuje. Ogólnie gra jest dość trudna, ale nie przez trudne zagadki tylko właśnie wspomniane wcześniej niedogodności konstrukcyjne. Od połowy gry gęsto korzystałem z solucji - po prostu jej konstrukcja mnie pokonała, zupełnie jak poprzedniczka. Zakończenie jednak wynagrodziło mi wszystko - było rewelacyjne i bardzo zaskakujące. Mam problem z oceną tej gry - historia i oprawa świetna, ale jako gra "sama w sobie" nie bardzo (mimo wszystko właśnie ze względu na historię nie żałuję, a gra i tak lepsza niż jedynka) - niech więc będzie tak po połowie z małym plusem - 6/10.

Wróć do „Agatha Christie: morderstwo w Orient Expressie”