Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: kassiopestka » 13 sierpnia 2017, 18:34

I po (Nie)boszczyku mężu (41) - faaajny :) - teraz czytam Pecha (i wcale nie 5,5). :P

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 13 sierpnia 2017, 23:23

A u mnie teraz "Ta chwila" od Guillaume Musso. Ciągle mi się przewijało nazwisko tego autora, więc najwyższa pora sprawdzić, czy polubię jego styl. :)
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 18 sierpnia 2017, 01:12

Skończyłam Pecha (42) i zabrałam się za Gwałt - jak na razie fatalny, zastanawiam się, czy aby na pewno napisała go Chmielewska, ma jakiś dziwny styl.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 21 sierpnia 2017, 09:46

A u mnie "Straż, straż!" Pratchetta, bo wyprzedają serię Świata Dysku w Auchanie :P Doooobra rzecz.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 21 sierpnia 2017, 18:09

Skończyłam przedwczoraj Gwałt (43) - potem się trochę polepsza, ale i tak jest dziwny. Wydaje mi się, że autorka skorzystała z jakichś akt, a może nawet była obecna na tym procesie, w każdym razie coś mi się majaczy z jakiejś jej książki czy autobiografii na ten temat. Nie jest to na pewno kryminał w stylu Chmielewskiej, w sumie w ogóle nie jest to kryminał, tylko - nie wiem - satyra na społeczeństwo z okresu błędów i wypaczeń (choć trochę mało śmieszna jak na satyrę) zmiksowana z kiepskim romansidłem? Coś takiego, średnio fajnego zresztą, przeczytałam raz i na pewno nie wrócę, a uwielbiam wracać do jej kryminałów i powieści młodzieżowych.
Teraz Krwawa zemsta - też czytam pierwszy raz i nie mogę się oderwać. Ufff... Bo już się bałam, że tak jej zostanie, jak w tym Gwałcie. Irytowały mnie w nim też niektóre poglądy głównej bohaterki na samo zjawisko, dziwne dla mnie, zwłaszcza w 2011 roku, kiedy ta książka wyszła. :|

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 21 sierpnia 2017, 21:16

kassiopestka pisze:Skończyłam przedwczoraj Gwałt (43) - potem się trochę polepsza, ale i tak jest dziwny. Wydaje mi się, że autorka skorzystała z jakichś akt, a może nawet była obecna na tym procesie, w każdym razie coś mi się majaczy z jakiejś jej książki czy autobiografii na ten temat.

Taa, Chmielewska opisywała tę sprawę w Autobiografii i wspominała, że kiedyś napisze na podstawie tej sprawy książkę... Dla mnie "Gwałt" był straszliwą męką, zupełnie nie-chmielewski bełkot... :(

Tymczasem ja po skończeniu całkiem niezłego Pielgrzyma zaczytuję się w Szóstce Wron :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876

Postautor: Scoffer » 23 sierpnia 2017, 15:27

Porwałam dzisiaj z cudzej półki "Drogę zagłady" z uniwersum Star Warsów. To kolejna książka w tym temacie, którą czytam - ciągle liczę, że trafię na jakąś perełkę. Niestety, poza "Opowieściami z kantyny..." wszystkie pozycje są takie se :(
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 27 sierpnia 2017, 19:48

Skończyła przedwczoraj Krwawą zemstę (44) - fajna, poza krwawym prologiem, moim zdaniem kompletnie niepotrzebnym, dodanym chyba tylko po to, żeby się nazywało, że to kryminał. Cała reszta jest bardziej obyczajowa niż kryminalna, zabawna, wciągająca, trochę przerysowana - jak to u Chmielewskiej, ale czytało się fajnie.
Teraz czytam któryś kolejny raz Złotą muchę. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 31 sierpnia 2017, 01:44

Skończyłam Złotą muchę (45) - w sumie fajna, ale ma momenty dłużyzn, w których nic się nie dzieje, i trochę za dużo trupów jak na moje potrzeby, poza tym jestem już znużona tym jej czkaniem własnymi byłymi, raaany, w którejś kolejnej książce jedzie po nich - ile można? No ale poza tym nie jest to zły kryminał, choć na pewno też nie najlepszy. A od jutra Najstarsza prawnuczka.

Skleroza nie boli i się właśnie obcięłam, że najstarsza prawnuczkę w tym maratonie z Chmielewską już czytałam, a zatem: Trudny trup, którego chyba w ogóle jeszcze nie czytałam...

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 05 września 2017, 21:59

I po Trudnym trupie (46) - średni, niestetki, nie żeby aż tak słaby jak Gwałt, ale na pewno to nie najlepsza książka Chmielewskiej. A teraz Babski motyw i ta jest fajna. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 września 2017, 02:28

Skończyłam Babski motyw (47), który już zresztą kiedyś czytałam, ale pamiętałam 5/10. A teraz Bułgarski bloczek, którego na pewno nie czytałam nigdy.

Swoja drogą dziwnie u Chmielewskiej z tą chronologią. W poprzedniej książce już mieszka w domu, właśnie się do niego przeprowadziła. A w tej nadal mieszka w bloku na 3 piętrze. Dziwne.

A nie - właśnie sprawdziłam - obie z tego samego roku, czyli zapewne ja sięgnęłam po nie w złej kolejności. :P

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 11 września 2017, 14:08

"Nazywam się Cukinia", autorem książki jest Gilles Paris, a opowiada o chłopcu (dziewięć lat), który w wyniku pewnego wypadku traci zaniedbującą go mamę i trafia do domu dziecka, gdzie na nowo uczy się życia, poznaje przyjaciół i przeżywa mnóstwo przygód. Niech Was nie zwiedzie okładka, to nie jest książka dla dzieci. Zarówno treść jak i słownictwo wielokrotnie nie są przeznaczone dla oczu/uszu małych czytelników. Warto sięgnąć.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 12 września 2017, 02:25

Skończyłam przed chwilą Bułgarski bloczek (48), całkiem fajny, choć do najlepszych dzieł Chmielewskiej trochę mu brakuje. A od jutra Kocie worki.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 19 września 2017, 02:53

Skończyłam wczoraj Kocie worki (49) - zawsze lubiłam te kryminały, których akcja dzieje się u Alicji, ale ten jest z nich zdecydowanie najsłabszy. Teraz czytam Mnie zabić - po raz pierwszy - i widzę, że generalnie im Chmielewska starsza, tym coraz słabiej - i nawet nie dlatego, że coś tam talent jej się trochę popsuł. To raczej kwestia tego, że tam, gdzie ona uparcie czyni siebie główną bohaterką, no to niestety, jest już starszą panią i więcej się dzieje wokół niej na zasadzie odwiedzin i dowiadywania się od innych różnych rzeczy, a nie samej akcji jako takiej. Tak że z tych ostatnich książek raczej lepsze są te z całkiem wymyślonymi bohaterami. Więcej w nich życia.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 21 września 2017, 03:43

Skończyłam Mnie zabić (50) - w ostatecznym rozrachunku całkiem, całkiem, jak na jej późną twórczość, przynajmniej zaciekawiłam się, kto też wreszcie jest tym zbrodzieniem - i teraz Krętka Blada. Tytuł fajny, ciekawe, jak reszta, chyba tego jeszcze nie czytałam.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 21 września 2017, 13:45

Ja za to wreszcie przebrnęłam przez Co nas nie zabije - sama w sobie nie jest zła, staram się ją oceniać jako samodzielną książkę, a nie jako kontynuację Millenium, ale chyba nie do końca mi to wychodzi. Zdecydowanie za mało w tej książce Lisbeth, i do samego końca nie potrafiłam się w tę historię zaangażować jak to miało miejsce w tomach pisanych przez Larssona :|
Postanowiłam nieco zmienić teraz klimaty i wracam do #kiślowersum - już się nie mogę doczekać spotkania z Lichem w Sile niższej :rotfl:
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 04 października 2017, 21:28

A ja, po długim czasie rozłąki, powróciłem do twórczości Chmielewskiej i aktualnie czytam 2/3 sukcesu. Jak zwykle w przypadku tej autorki czyta się toto lekko i przyjemnie. Lektura w sam raz na poprawę humoru ;) Powtarzam też serię o Panu Samochodziku. Może nie podchodzę do książek Nienackiego z takim samym entuzjazmem, z jakim czyniłem to przed laty, ale wciąż mi się one podobają. Ostatnio skończyłem czytać Niesamowity dwór, następny w kolejce jest Kapitan Nemo.
A z Lichem też chętnie się spotkam, aczkolwiek planuję przeczytać najpierw Nomen omen.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 20 października 2017, 02:14

Nie miałam czasu pisać. W międzyczasie niemania czasu przeczytałam: Krętkę Bladą (51), Zapalniczkę (52), Rzeź bezkręgowców (53) - wszystko oczywiście Chmielewskiej oraz Małżeństwo doskonałe Pytlakowskiej (o Karolaku i Czubaszek; 54)
Teraz czytam Porwanie, którego wcześniej nie czytałam, więc jestem nawet zaciekawiona.

Wróć do „Co warto poczytać.”