Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: Szczery » 24 kwietnia 2017, 10:25

Ja po przeczytaniu Pary W Ruch muszę stwierdzić, że czytało się ją (przynajmniej tym razem) zaskakująco przyjemnie jak na tytuł pochodzący z najgorszego okresu Pratchetta. Może to ta tematyka po prostu, jakże wdzięczna, opisująca początki i rozwój kolei w fantastycznym Świecie Dysku. A do tego wplątana w fabułę wewnętrzna polityka krasnoludzkiego Schmaltzbergu, rozchodząca się szerokimi kręgami na cały Dysk - mi to akurat zagrało bardzo udanie.
Pozostając przy tym samym pisarzu robię sobie teraz przygotowanie pod Pasterską Koronę, mianowicie powtarzam od początku cykl o Tiffany, tym razem w tłumaczeniu Piotra Cholewy - dzięki któremu Wolni Ciutludzie, których uprzednio miałem za średniak, zdecydowanie zyskują drugie życie!
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 24 kwietnia 2017, 10:55

Planuję zabrać się za cykl o Wiedźminie Geralcie. Zapoznanie się z twórczością Sapkowskiego to niejako patriotyczny obowiązek każdego Polaka. Piszę to z ironią, ale taka jest prawda :P

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 24 kwietnia 2017, 11:12

Opowiadania moim zdaniem najlepsze i jeśli , tak jak mój kolega, ominiesz je i od razu zaczniesz sagę, popełnisz błąd. Tak sądzę. I uprzedzam może na wyrost i niepotrzebnie, ale przez tego kumpla właśnie wolę wspomnieć :P
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 24 kwietnia 2017, 11:28

Szczery pisze:Opowiadania moim zdaniem najlepsze i jeśli , tak jak mój kolega, ominiesz je i od razu zaczniesz sagę, popełnisz błąd. Tak sądzę. I uprzedzam może na wyrost i niepotrzebnie, ale przez tego kumpla właśnie wolę wspomnieć :P

Tak? A czy te opowiadania mają miejsce przed wydarzeniami z serii, czy po? Mam bzika na punkcie chronologicznego oglądania/czytania :D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Postautor: kassiopestka » 25 kwietnia 2017, 04:10

Skończyłam Zbrodnię na festynie (23), Rendez Vous ze śmiercią (24) i Kota wśród gołębi (25). Teraz zabieram się za Parkera Pyne'a na tropie. :)

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 27 kwietnia 2017, 02:39

Lektura, jaką sobie teraz przyszykowałam, to "Ostatni list od kochanka" Jojo Moyes, która ma na koncie m.in. sfilmowane "Zanim się pojawiłeś". Tej jej bardziej znanej powieści jeszcze nie czytałam (film też zresztą dopiero przede mną), ale również mam w planach - nawet jeśli "Ostatni list..." finalnie mnie nie kupi. Mam taki zwyczaj, że nie skreślam autorów po pierwszym, rozczarowującym kontakcie (z wyjątkiem ekstremalnych sytuacji, w których totalnie odbiłabym się od danego tytułu).
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 27 kwietnia 2017, 16:38

Skończyłam wczoraj Parkera Pyne'a na tropie (24) - bardzo fajny, przydałby mi się taki "naprawiacz cudzego życia". Teraz zgłębiam Tajemnicę Wawrzynów - jest zabawny pies, więc zapowiada się przyjemnie.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 28 kwietnia 2017, 11:37

A ja nadrabiam czytelnicze zaległości - po przeprowadzacze nie mam jeszcze w domu dostępu do internetu (chwilowo korzystam z neta u rodziców), a że utknęłam dalej na L4 - cóż, nie pozostaje mi nic innego jak czytanie :P Skończyłam Eus, Deus, Kosmateus, a obecnie czytam Dziewczynę z Dzielnicy Cudów Jadowskiej - zaskakująco dobra rzecz :okok: Nie wiem jeszcze co będę czytać następne, bo wszystkie książki stoją popakowane w kartony/siatki i wybierać mogę tylko z tego, do czego mam jako taki dostęp :P
Aut viam inveniam aut faciam.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: ZenekZombie » 28 kwietnia 2017, 16:41

Sally Sparrow pisze:
Szczery pisze:Opowiadania moim zdaniem najlepsze i jeśli , tak jak mój kolega, ominiesz je i od razu zaczniesz sagę, popełnisz błąd. Tak sądzę. I uprzedzam może na wyrost i niepotrzebnie, ale przez tego kumpla właśnie wolę wspomnieć :P

Tak? A czy te opowiadania mają miejsce przed wydarzeniami z serii, czy po? Mam bzika na punkcie chronologicznego oglądania/czytania :D

przed
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Shadow » 28 kwietnia 2017, 21:17

Obecnie Silmarillon autorstwa Tolkiena.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 01 maja 2017, 01:54

"Ostatni list od kochanka" przeczytany, a wrażenia po lekturze dość mieszane. Nie za bardzo przekonał mnie zabieg poprzedzania każdego rozdziału fragmentami listów, esemesów itd. od różnorakich osób (przykłady uczuciowych korespondencji pomiędzy kobietą i mężczyzną). Niby fajna stylizacja, ale niektóre wiadomości irytujące. To jednak tylko takie wstawki na maksymalnie kilka zdań, więc nie trzeba na to zwracać specjalnie uwagi. Ważniejsza tu jest główna treść, która ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Choć Jojo Moyes, autorka powieści, pokusiła się o 2 linie czasowe i znalazła ładne dla nich powiązanie, niestety było dużo dłużyzn. Dopiero gdzieś tak w drugiej połowie bardziej zaangażowałam się w przedstawione na kartach powieści wydarzenia. Im bliżej końca, tym było lepiej, a w okolicach finału autentycznie się wzruszyłam. Pisarka zdołała przemycić do utworu parę celnych przemyśleń dotyczących miłości, podejmowania niełatwych wyborów, kwestii odcięcia się od toksycznych spraw oraz tego, co ważne dla nas oraz dla osób, których nasze decyzje dotyczą. Tak więc w ogólnym rozrachunku nie żałuję, mimo że nie wszystko mi się w tej książce podobało. No i nie zamierzam rezygnować z sięgnięcia po ten bodajże najbardziej znany tytuł spod pióra pani Moyes, czyli "Zanim się pojawiłeś".

Teraz natomiast zabiorę się chyba za "Po drugiej stronie" Diany Palmer. Mam ochotę na coś lżejszego, co pozwoliłoby mi odpocząć od problemów. Sądząc po opisie, szykuje się sensacja bądź kryminał z elementami romansu. Liczę, że moje przypuszczenia się sprawdzą i czeka mnie faktycznie raczej odprężająca lektura. Swoją drogą, na okładce jest para, która urządza sobie piknik - trawka zieloniutka, ładna pogoda, więc poniekąd w sam raz na majóweczkę. :D
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 02 maja 2017, 08:12

Po Dziewczynie skończyłam Dom Czwarty Puzyńskiej i znów mam mocno mieszane odczucia co do jej twórczości. Chociaż czytało się całkiem przyjemnie. Obecnie zaczynam Dwadzieścia lat później (tom 1, bo niestety mam wydanie podzielone na 2 tomy) Dumas, czyli kontynuację przygód trzech dzielnych muszkieterów :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 03 maja 2017, 23:15

Zabawny pies był jedynym plusem Tajemnicy Wawrzynów (25), niestety. Powieści szpiegowskie stanowczo Agacie nie wychodzą, ta jest rozwlekła, przegadana i z zerową akcją. Na dodatek wyjaśnienia na końcu nie są żadnymi wyjaśnieniami, tylko bełkotem. :| Ech... Teraz Strzały w Stonygates.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 04 maja 2017, 21:01

A ja do Muszkieterów dodałam sobie jeszcze What if? A co, gdyby? Randala Munroe - pytania zaskakujące, a odpowiedzi wyczerpujące, ale podane lekko i zabawnie :D

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 11 maja 2017, 16:37

Skończyłem Panią jeziora Sapkowskiego i tym samym mam sagę wiedźmińską za sobą. W przyszłości na pewno jeszcze przeczytam Sezon burz, ale chwilowo mam ochotę na coś innego i wybór padł na Autostopem przez Galaktykę Douglasa Adamsa.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 15 maja 2017, 01:11

Strzały w Stonygates (26) skończyłam, nie pamiętam już nawet kiedy i teraz Tajemnica Chmielewskiej czytana w tempie żółwim, bo jestem zasyberiowana nadal.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 18 maja 2017, 17:55

Po Autostopem przez Galaktykę naszło mnie znowu na Noir, więc czytam Sokoła maltańskiego Dashiella Hammetta.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 19 maja 2017, 00:19

I po Tajemnicy (27), teraz Drugi wątek.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 19 maja 2017, 19:22

I po Drugim wątku (28), teraz Zbieg okoliczności. :P

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 maja 2017, 02:36

Skończyłam Zbiega (29) i teraz Boks na ptaku Czubaszek. Chyba że misie coś odmieni.

Wróć do „Co warto poczytać.”