Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: kassiopestka » 20 marca 2017, 13:07

Morderstwo na polu golfowym (16) ma tak zagmatwaną intrygę, że niespecjalnie mi się chciało wnikać i dopiero tak gdzieś w 2/3 książki dopadł mnie syndrom "jeszcze tylko jednego rozdziału". Zabawnym smaczkiem jest to, że Hastings się zakochuje i robi z siebie kretyna.
Od przedwczoraj czytam Morderstwo na plebanii, tym razem z udziałem panny Marple i - o dziwo - bardzo fajne od samego początku. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 23 marca 2017, 15:51

Morderstwo na plebani (17) pochłonęłam bardzo szybko - wciągnęłam się, kilka ostatnich rozdziałów wręcz połknęłam. Główna zasługa ciekawych postaci, fajnej atmosfery angielskiej prowincji oraz intrygi, w której autorka starała się mocno namieszać. Mimo to rozkminiłam i osobę mordercy, i jedną tajemnicę, tę ostatnią jakoś tak mimo woli, a zbrodzienia z niedowierzaniem, że wyjdzie na oczywistą oczywistość, a w sumie nie chciałam, żeby tak wyszło. :) Troszkę te wszystkie wysiłki, jakie morderca musiał podjąć, wydały mi się ostatecznie przesadzone, poza tym Christie zastosowała swój ulubiony chwyt uczynienia z niego całkiem sympatycznej postaci, co mnie u niej strasznie irytuje. Ale - i tak naprawdę fajnie się czytało.

A od wczoraj czytam Przyjdź i zgiń - zapowiada się interesująco.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 25 marca 2017, 20:52

Ja skończyłem teraz "Analfabetkę która potrafiła liczyć". Niby o apartheidzie, rasiźmie, polityce i broni jądrowej, a wciąż przy tym wszystkim niesamowicie lekka, nie stroniąca od rozkosznego absurdu komedia, którą mógłbym polecić w zasadzie każdemu.

Teraz robię drugie podejście do "Para w ruch" T. Pratchetta. Ech, mój ulubiony pisarz, ale z jego ostatnimi, przedśmiertnymi dziełami mam problem, nie czyta się tego tak dobrze jak starsze książki, widać piętno choroby... No ale muszę w końcu to przeczytać, bo już porosło mchem mojego wstydu, że ciągle tego nie zrobiłem.
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 25 marca 2017, 21:47

Zawstydzacie mnie z tymi książkami, tyle czytacie... A ja co? Mam rozgrzebane 3 tytuły i czytelniczo dalej stoję :( Ostatnie co ukończyłam czytać to "Kuchnia roślinna dla każdego" od erVegana :rotfl2:
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 25 marca 2017, 21:55

Nie Ty jedna masz zastoje.... Ja W KOŃCU wracam do książek to przyszedłem się pochwalić, ale w zeszłym roku to ja nie wiem czy choćby sześć książek przeczytałem... Masakra...
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 25 marca 2017, 22:28

Miałam tak jakiś czas temu. Chyba przez to ciągłe siedzenie nad korektą, czytanie, poprawianie cudzych tekstów. No odrzucało mnie od słowa pisanego. Dopiero ostatnia część Harry'ego, z którą zalegałam, przywróciła mnie do czytelnictwa, a po maratonie z Harrym szczęśliwie wpadłam w szpony Agatki. Teraz nie rozumiem, jak mogłam przez całkiem spory czas nie czytać.
Ale wiem już, ze ważne jest, żeby czytać to, co sprawia radochę, wtedy nawet nie wiadomo kiedy się książkę połyka. Chyba nie warto mordować się z czymś, co nas nudzi, skoro tyle czeka książek, którymi moglibyśmy się zachwycić. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 29 marca 2017, 02:34

Przyjdź i zgiń (18) już za mną. Całkiem fajne, choć nie lubię, jak Agatha miesza z kryminałem wątki szpiegowskie, bo te ostatnie zdecydowanie słabiej jej wychodzą. No ale - nie było tego dużo, za to była odrobina romansu i odrobina Herkulesika. A teraz zaczynam Karaibską tajemnicę z panną Marple.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 65 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 31 marca 2017, 18:04

Lektura fachowa :) http://helion.pl/ksiazki/projektowanie- ... prgpo2.htm chyba najlepiej zacząć od podstaw. Czy ktoś ma kogoś uzdolnionego ??? Próbuję coś działać ale na razie licho to idzie mi :(

https://forum.gamedev.pl/t/mega-klimaty ... orady/2827
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Monkey Island 1-3, Broken Sword 1-2 oraz Indiana Jones Fate Of Atlantis.
Poradnik - box https://picasaweb.google.com/1152212250 ... AdaniaPudA
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 02 kwietnia 2017, 19:54

Połknęłam dwie agatki - Karaibską tajemnicę (19) i Dom zbrodni (20) - w obydwu w pewnym momencie doszłam do etapu, że już nie mogłam się oderwać i musiałam dojechać do końca.
W pierwszej panna Marple wreszcie zyskała jakieś ludzkie cechy, podejrzanych było kilka osób i MUSIAŁAM wiedzieć, kto jest zbrodzieniem, w drugiej, którą sama Agatha uważa za jedną ze swoich najlepszych powieści, bardzo specyficzna rodzina i zaskakujące zakończenie. Obstawiałam wszystkich po kolei, tę właściwą osobę też, ale odrzuciłam ją jako totalnie nieprawdopodobną, ha! Aczkolwiek reakcja rodziny na to, kto okazał się mordercą, bardzo angielska, czyli w tej dziwacznej sytuacji dla mnie trochę mało emocjonalna i przez to wszystko na końcu wydało mi się nieco naciagane. Ale zanim dojechałam do końca, to zapomniałam o upływie czasu. :P :rotfl:

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 06 kwietnia 2017, 12:38

Przeczytałam Porę przypływu (21). W trakcie byłam przekonana, że dam jej oczko wyżej niż zazwyczaj kryminałom Agathy - tak ciekawa wydała mi się intryga, postacie, pomysł, a i odrobina romansu oraz obecność Herkulesa (nieduża) zdecydowanie na plus. Ale wszystko popsuło mi zakończenie. <zua> Raz, że mordercą okazała się postać, którą polubiłam, dwas, że zginęła postać, której współczułam, trzys, że Agatha nie powinna nadmiernie rozkręcać wątków miłosnych, bo wychodzi jej harlequin - kobiety kochające brutali, bo lubią żyć na krawędzi, to dla mnie jakaś totalna masakra i dowód zidiocenia. No na pewno nie sięgnę po żaden z jej romansów (choć kto mię tam wie... :P), a popełniła ich trochę.

Teraz czytam Zło czai się wszędzie.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 16 kwietnia 2017, 08:32

Wróciła mi w końcu wena na czytanie (z czasem nieco gorzej, bo dalej mi go masakrycznie brak :P) i udało mi się skończyć Sagę o Jarlu Broniszu - lubię książki osadzone w tych czasach, mają te wieki średnie taki swój klimacik... Koniecznie muszę kiedyś sięgnąć po pozostałe dwa tomy. Teraz spróbuję skończyć 5. tom Harrego i angielską Alicję, a później się zobaczy :>

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 16 kwietnia 2017, 23:45

Skończyłam Zło czai się wszędzie (22) i czytam Zbrodnię na festynie.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: ZenekZombie » 17 kwietnia 2017, 10:41

Za mną dwa pierwsze tomy serii z Joanną Chyłką (R.Mróz), oraz Siostrzyczka musi umrzeć Fredy Wolf. Dalej może wezmę się za Katarzynę Bondę, jeszcze nie czytałam żadnej jej powieści, ale słyszałam wiele dobrego.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 17 kwietnia 2017, 15:22

Ja kończę Wieżę Jaskółki Sapkowskiego, a później w kolejce Pani Jeziora i Sezon Burz tego samego autora, żeby tym samym skończyć sagę wiedźmińską. Dawno też żadnego Kinga czy Agatki nie czytałem, więc pewnie niedługo po coś sięgnę.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 18 kwietnia 2017, 21:26

Zabrałam się dzisiaj za "Czarną loterię" Tess Gerritsen. Na razie daleko nie jestem, ale póki co nieźle się czyta, choć raczej nic specjalnie ambitnego - thriller, który zapewne będzie miał rozbudowany wątek romantyczny (na to, tj. amory, przynajmniej się zanosi).
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876

Postautor: Scoffer » 19 kwietnia 2017, 22:56

Czytam na zmianę drugi tom "Czaropisu" (a może Czaropisa?) i czwarty tom "Oka Jelenia". Niestety obydwie pozycje nie przypadły mi do gustu. Niby akcja, niby fanatastyka, ale w tym pierwszym jakby nadmiar pomysłów, a w drugim drażni mnie podejście "kiedyś było lepiej". Ja chcę jakieś doooooobreeee fantasy....
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 20 kwietnia 2017, 13:45

Kozystam z L4 i nadrabiam lektury - wykończyłam Harrego z Alicją, i zabrałam się za Eus, Deus, Kosmateus M. Sędziowskiej. Nie mam pojęcia skąd ta książka się u mnie wzięła, bo chyba czasami nie panuję nad książkowymi zakupami (podejrzewam, że wygrzebałam ją gdzieś w jakimś koszu za 5 czy 10 zł), ale zapowiada się trochę dziwnie. Równocześnie zaczęłam czytać Rok szczura. Widząca, czyli pierwszy tom trylogii Olgi Gromyko - to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i ciekawa jestem jak wypadnie :)

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 20 kwietnia 2017, 13:53

Daj znać, jak ci się spodobała Gromyko. Miałam niedawno rzut na panie ze wschodu, ale jej jak na razie czytałam tylko Wiernych wrogów (trochę zajęło mi połapanie się w tym świecie, ale ostatecznie byłam zadowolona). Ja właśnie kończę drugą część Zaklinacza - może ciut słabsza od pierwszej, widać że autor jest młody i momentami jest hmmm infantylnie, jednak i tak da się czytać.
A zaraz potem polecą po kolei trzy części serii o moich imienniczkach Olgi Rudnickiej, mam nadzieję, że będą równie zabawne jak Diabli nadali.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

PierwszyMilion

Postautor: PierwszyMilion » 21 kwietnia 2017, 12:14

Koleżanka poleciła Nie mów nikomu Harlana Coben'a. Mam już jakieś jego tytuły za sobą :). Zobaczymy co z tego będzie. Powiem szczerze, że wolę trochę inne klimaty typu Pieść Lodu i Ognia, ale lepiej poczytać książkę, niż obejrzeć film :).

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 23 kwietnia 2017, 20:29

Gromyko mi się bardzo podobała - pierwsza połowa książki jest nieco leniwa i niewiele się tam dzieje (co wcale nie umniejsza przyjemności czytania). Akcja rusza w drugiej połówce, gdy na scenie pojawia się Alk - uwielbiam gościa :D - sporo się od tego momentu dzieje, a całość okraszona jest bardzo fajnym humorem. Lubię to :okok:

Wróć do „Co warto poczytać.”