Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: crouschynca » 21 stycznia 2017, 22:09

Rozpoczynam przygodę z serią "Śledztwa księcia Setny", a jej autorem jest Christian Jacq, którego twórczość jak dotąd nie sprawiła mi zawodu. Na pierwszy ogień idzie oczywiście debiutancki tom cyklu - "Przeklęty grobowiec".
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 22 stycznia 2017, 07:14

A ja po rozprawieniu się z Dziewczyną w lodzie Bryndzy wróciłam wczoraj do Pottera i czytam sobie Czarę Ognia :cwaniak:
Miałam ochotę również na coś nieco odmiennego, więc równocześnie mam zamiar podczytywać Mądrość Psychopatów Kevina Duttona - jestem bardzo ciekawa tej lektury :tak:
Zastanawiam się co mi z tego połączenia wyjdzie, bo w zasadzie nigdy nie czytam dwóch książek jednocześnie :P
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 60 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 23 stycznia 2017, 02:01

Skończyłam Dziennik Bridget Jones: Dziecko (6). Całkiem fajny, choć na początku myślałam, że będzie słabizna. A od jutra (czyli dziś) kolejna Agatka (jeszcze nie wiem która).

Edit:
Zerwane zaręczyny.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator

Postautor: DirkPitt1 » 24 stycznia 2017, 14:52

Po latach odświeżam sobie Legendę Drizzta R. A. Salvatore, z przyległościami (serie Pięcioksiąg Cadderlyego i Najemnicy). Dobrze zrobiłem, bo z takiej np. "Bezgłośnej klingi" nie pamiętałem niczego. Obecnie jestem przy "Słudze reliktu", więc jeszcze trochę przede mną do końca, zwłaszcza, że z niewydanymi u nas częściami, cała seria liczy ze 30 książek.
Ostatnio ukończone: La Noire, Cayne
W trakcie: Gabriel Knight 2
W planie: pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 24 stycznia 2017, 23:33

Skończyłam Zerwane zaręczyny (7) i zaczynam Karty na stół. Oczywiście cały czas Agatka i niezrównany Herkulesik. :D
Nie mogłam się oderwać, przegapiłam film, który chciałam oglądać, ale musiałam wiedzieć, kto zabił.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 25 stycznia 2017, 10:03

kassiopestka pisze:Jak ci się podobała pierwsze przygoda, bo mnie przeszkadzało to, że to jednak nie ten cykl i dołączyli ją do niego na siłę. Mało przygody w tej przygodzie było tak naprawdę.

Da się odczuć, że książka powstała na bazie cyklu reportaży Nienackiego. Miałem wrażenie, że czytam powieść historyczno-podróżniczą ;)
Generalnie jestem zadowolony, zainteresowała mnie historia Ałbazina, ciekawe były też liczne nawiązania do literatury.
Styl Nienackiego zawsze mi się podobał, choć dostrzegłem kilka sformułowań, które obecnie traktuje się jako błędy językowe (choć w latach 50. ubiegłego wieku "okresu czasu" nie uważano chyba jeszcze za pleonazm).

Książka zdecydowanie odróżnia się od pozostałych tomów Pana Samochodzika, wymaga sporo skupienia i rozpoczynanie czytania serii właśnie od niej jest dość ryzykowne - można sobie wyrobić błędne wyobrażenie o charakterze przygód Tomasza ;)

UpartaZołza pisze:A ja Wam powiem, że czytałam nawet kilka (-naście?) z tych dodatkowych Panów Samochodzików. I mam mieszane uczucia. Fakt - Paweł nie jest Panem Tomaszem, a Jeep nie jest wehikułem i ogólnie trudno uznać toto za "klasycznego" Samochodzika. Seria jest tworzona przez różnych autorów - czytałam książki przynajmniej kilku i mogę powiedzieć, że poziom tych tomów jest bardzo różny - niektóre przygody były naprawdę dobrze napisane, miało to nawet klimat przypominający przygody Pana Tomasza (który zresztą w kilku tomach ma swój udział) i moim zdaniem warto się z nimi zapoznać (traktując może bardziej jako ciekawostkę i przyjemną książkę przygodową opartą na serii Nienackiego), a inne z kolei były słabe - nie wciągały i czytałam je nieco na siłę ;) Najbardziej żałuję, że nie pamiętam którzy autorzy zostali zaliczeni przeze mnie do jakiej grupy :P Patrzę na listę autorów i... zero, nazwiska nic mi w tym kontekście nie mówią :P A szkoda, bo chętnie kiedyś przeczytałabym sobie jeszcze kilka z tych tomów.

Może kiedyś sięgnę po jakieś nowsze tomy, choć w kolejce do przeczytania mam tyle różnych książek, że raczej nieprędko to nastąpi :P
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 27 stycznia 2017, 12:40

W nocy skończyłam Karty na stół (8) - fajny pomysł na intrygę, fajnie wszystko pogmatwane - udało mi się trafnie wytypować tylko to, którą dwójkę Agatha sparuje ze sobą, poza tym co rusz zmieniałam koncepcję odnośnie zabójcy, do samego końca zaskoczenia (super, bo przy poprzedniej książce w połowie odgadłam mordercę oraz tajemnicę ofiary), dużo Herkulesika i oczywiście zarwałam nockę, bo MUSIAŁAM się dowiedzieć. :P Dziś napocznę Wigilię wszystkich świętych.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 31 stycznia 2017, 22:28

Wczoraj skończyłam Wigilię wszystkich świętych (9) - powoli się rozkręca, ale ostatecznie wciągająca, choć trochę ponurawa. No i bardzo szybko odgadłam mordercę. Teraz jestem w połowie Morderstwa w Boże Narodzenie i w tej od początku się dzieje. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 01 lutego 2017, 13:49

Tradycyjnie zarwałam nockę, ale musiałam dojechać do końca Morderstwa w Boże Narodzenie (10) - baaardzo wciągające, ciekawe typy ludzkie, totalnie zaskakujący zbrodzień. Ha! Niczego się nie domyśliłam i bbb fajnie. :D
A dziś napoczęłam bardzo intrygująco się zaczynającą Trzecią lokatorkę - Herkulesik i Ariadna Oliver na tropie. :P

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 02 lutego 2017, 14:04

kassiopestka pisze:Tradycyjnie zarwałam nockę, ale musiałam dojechać do końca Morderstwa w Boże Narodzenie (10) - baaardzo wciągające, ciekawe typy ludzkie, totalnie zaskakujący zbrodzień. Ha! Niczego się nie domyśliłam i bbb fajnie. :D
A dziś napoczęłam bardzo intrygująco się zaczynającą Trzecią lokatorkę - Herkulesik i Ariadna Oliver na tropie. :P

Wigilię i Boże Narodzenie wciągnęłam w moment :) Właciwie Wigilia Wszystkich Świętych to chyba moja ulubiona Agata
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 02 lutego 2017, 14:30

No widzisz, a mnie Wigilia Wszystkich Świętych na początku troszkę się ciągnęła, poza tym same ofiary
Spoiler:
jakoś bardziej mnie przygnębiły niż tradycyjnie u Agathy
Spoiler:
. No i strasznie szybko odgadłam
Spoiler:
, na dodatek potem odgadłam
Spoiler:
. Natomiast fakt, że w Wigilii występuje obok Herkulesa Ariadna dodaje książce uroku, Agatha w tym stworzeniu swojej własnej karykatury jest genialna. :D

W Trzeciej lokatorce to też spory atut tej pozycji.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 03 lutego 2017, 21:52

Skończyłam Trzecią lokatorkę (11) i zaczynam Słonie mają dobrą pamięć - dalej seria z Ariadną, co mnie bardzo cieszy. :)
W Lokatorce jakoś szybko domyśliłam się głównej intrygi, ale za to nie wyczaiłam pewnej mistyfikacji, tak że i tak miałam niespodziankę na koniec. :D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 lutego 2017, 22:55

Trochę mi się ciągnęły Słonie (12) - to jedna z tych powieści, w których Poirot próbuje rozwikłać sprawę sprzed wielu lat, więc akcji jako takiej jest w niej mało, a głównie rozmowy ze "słoniami", które powinny to i owo pamiętać. Za dużo też melodramatu w samej intrydze jak dla mnie i przez to, mimo że byłam bardzo ciekawa, co tak naprawdę się stało, to trochę to wszystko na koniec wydało mi się przesłodzone. Poza tym znowu domyśliłam się jednej rzeczy, bo też była już czytelnikowi pchana wręcz pod nos.
A teraz trochę z obawami (bo ponoć jest lekko straszne) zabieram się za Uśpione morderstwo.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 07 lutego 2017, 23:16

Ja miałam bardzo czytelniczy styczeń, a teraz mam nie bardzo recenzyjny luty. Jak stanęłam, tak stoję.
Byłam ostatnio w bibliotece i w końcu się zdecydowałam zapisać do oddziału dziecięcego celem powrotu do starych lektur. No i tak jakoś wpadł mi w ręce Pan Samochodzik, o którym ostatnio sporo rozmawialiście, jak znajdę chwilę, to spróbuję nadrobić tę straszną zaległość i nie omieszkam się podzielić wrażeniami.
Z rzeczy przyjemnych czytałam ostatnio Szmaragdową tablicę, która wciągnęła mnie nieprzytomnie. Bardzo polubiłam też Olgę Rudnicką, której do Chmielewskiej jeszcze co prawda daleko, ale ma przyjemny, lekki styl (moim faworytem jest jak na razie Diabli nadali, moja siostra twierdzi, że wolała Czy ten rudy kot to pies - a może odwrotnie to było? :mysli: ) Ogólnie mam duży rozstrzał tematyczny, nie dałabym rady tak non stop jednego autora albo gatunku ciągnąć.
Dziś skończyłam Głodne słońce. Dymiące zwierciadło (przyzwoite, choć dość ciężko mi się czytało), teraz mam jakąś taką podejrzanie wyglądającą fantastykę historyczną, a potem będzie tydzień klasyki młodzieżowej i już się nie mogę doczekać :)))))))))))
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 08 lutego 2017, 00:42

Przeczytałam powieść "Trollhunters. Łowcy trolli", za którą odpowiadają Guillermo del Toro i Daniel Kraus. Bardzo fajna rozrywka dla młodzieży i dorosłych, którym podobają się fantastyczno-przygodowe powieści z elementami grozy i domieszką humoru. A teraz wracam do starożytnego Egiptu, bo u mnie ponownie Christian Jacq na tapecie, a konkretnie trzecia część "Śledztw księcia Setny", zatytułowana "Złodziej dusz".
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 08 lutego 2017, 01:32

Ja jestem właśnie monotematyczna jakaś, jak mi się coś spodoba, to tłukę to miesiącami. Jak odkryłam Radiohead, słuchałam ich pierwszej płyty chyba ze dwa miesiące, dopóki mi się naprawdę nie znudziła. I ze wszystkim tak mam: maratony serialowe, maratony powieści jednego autora - jeśli się dobrze czuję w danym klimacie, to mogę bez końca. Chyba gry mi się najszybciej nudzą i tu częściej stosuje płodozmian.
Agatki zostało mi jeszcze ponad 20 tomów.
Ból mam też ten, że nie lubię czytać wirtualnie, starczy, że w pracy czytam tyle tekstu na monitorze, lubię papierowe książki, a te nie są takie tanie, więc z nowościami jestem mocno do tyłu, bo częściej odkurzam własną (na szczęście dość obszerną) biblioteczkę, a jak mam już coś kupować nowego, to muszę mieć pewność, że nie będę żałować wydanej kasy.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 08 lutego 2017, 19:09

Woo, Pestq jak ty pędzisz z tymi książkami :szok: Zazdraszczam trochę tempa czytania :P

vaapku pisze:Z rzeczy przyjemnych czytałam ostatnio Szmaragdową tablicę, która wciągnęła mnie nieprzytomnie. Bardzo polubiłam też Olgę Rudnicką, której do Chmielewskiej jeszcze co prawda daleko, ale ma przyjemny, lekki styl

Rudnicką mam w planach kiedyś poznać, aczkolwiek raczej mi te plany wyjdą dalej niż bliżej, głównie z braku czasu i środków na książki. A tak apropos pisania "a'la Chmielewska" czytaliście coś Alka Rogozińskiego? Ja w zeszłym roku czytałam jego pierwszą powieść Ukochany z piekła rodem i bawiłam się całkiem nieźle; moim zdaniem widać dość mocno wpływ Chmielewskiej na jego twórczość. Zamierzam w najbliższym czasie sięgnąć po kolejną część, czyli Morderstwo na Korfu i mam nadzieję na dobrą zabawę :)

A ogólnie ostatnio mam jeden wielki maraton "praca-remont mieszkania-pierdyliard innych obowiązków" i niestety (cytując pewną booktuberkę) koszula d...y nie dogania, tak więc na czytanie i inne aktywności zostaje mi niewiele czasu. Czytam zazwyczaj zaledwie kilka stron dziennie, bo najzwyczajniej w świecie zasypiam z nosem w książce :( Niemniej udało mi się w styczniu skończyć Duttona (całkiem ciekawe podejście do psychopatii, chętnie sięgnę po jego kolejną książkę w tym temacie), i powolutku kończę Czarę Ognia. I standardowo nie wiem co będę czytać dalej - może od razu sięgnę po Rogozińskiego? A może zapoznam się wreszcie z Sagą o Jarlu Broniszu, która kusi mnie od jakiegoś czasu i zerka na mnie z półki? Na oku mam również Aleksandra Dumas i jego Dwadzieścia lat później - w Muszkieterach zakochałam się w zeszłym roku i koniecznie muszę nadrobić pozostałe części trylogii!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 08 lutego 2017, 20:49

Rzeczywiście czytam szybko, ale nie wiem, czy to kwestia tempa, nigdy jakoś tego nie sprawdzałam, czy tego, że potrafię zarwać noc, jak mnie książka wciągnie.
Ale właśnie zwalniam, bo dopóki siedzę w domu praktycznie sama, boję się zabierać za Uśpione morderstwo, więc nawet jeszcze nie zaczęłam, bo jakbym zaczęła, to bym zapewne nie mogła się oderwać, a potem spać. :P Czekam do piątku, wtedy przyjeżdża mama na kilka dni i mogę czytać "straszne" książki.
A na razie wpadłam w sidła serialu i zamiast czytać oglądam odcinek za odcinkiem. :P

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 12 lutego 2017, 09:05

Skończyłam właśnie Morderstwo na Korfu i stwierdzam, że zdecydowanie potrzebowałam właśnie takiej lektury :D Coś mi się wydaje, że w tym roku prędko sięgnę po pozostałe dwie książki tego pana. Równocześnie z Morderstwem zaczęłam czytać Przygody Alicji w Krainie Czarów - raz, że chcę nadrobić trochę klasyki, także tej dziecięcej, a dwa - ma być to dla mnie pierwszy krok do czytania po angielsku, bo właśnie w tym języku czytam. I chociaż książeczka to niezwykle krótka, to czytanie idzie mi raczej wolno :P
Równolegle do Alicji będę teraz jeszcze poznawać Sagę o Jarlu Broniszu :)

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 12 lutego 2017, 12:26

UpartaZołza pisze:zaczęłam czytać Przygody Alicji w Krainie Czarów - (...) ma być to dla mnie pierwszy krok do czytania po angielsku, bo właśnie w tym języku czytam.

Jak na pierwszy krok to dość wysoko postawiona poprzeczka, bo w Alicji jest sporo dziwnych zwrotów, gierek słownych itp. :) Ale to tym bardziej warto, więc życzę dobrej lektury :) A w razie, gdybyś jednak potrzebowała/chciała zajrzeć do polskiego przekładu, to osobiście najbardziej polecam ten Macieja Słomczyńskiego.

I oczywiście kiedyś na przyszłość polecam także drugą część Alicji, czyli Po drugiej stronie lustra (Through the looking glass) :)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Wróć do „Co warto poczytać.”