Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: kassiopestka » 20 lipca 2017, 16:16

Skończyłam wczoraj Krowę niebiańską (37) - całkiem fajna - i zabrałam się za Harpie.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 25 lipca 2017, 17:36

Zacząłem wczoraj Draculę Brama Stokera.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 25 lipca 2017, 18:13

Skończyłam wczoraj Harpie (38) - bardzo fajne - i zaczęłam Depozyt.

Awatar użytkownika
Deckard
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Deckard » 27 lipca 2017, 15:06

Clifford D. Simak - "Stacja tranzytowa".
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate..."

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 27 lipca 2017, 15:38

A ja sobie przyszykowałam na dziś "Dziedzictwo" G. Mastertona.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: [url=http://www.przygodomania.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=634&start=80#p25070]Ukończone gry[/url]
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: overemotional » 29 lipca 2017, 12:06

Skończyłam "Futu.re" Glukhovskiego - świetne, ale bardziej przypadł mi do gustu świat moskiewskiego metra. Przede mną "Metro 2035" tegoż samego autora. Ależ się cieszę :)

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 29 lipca 2017, 12:43

O, muszę też sięgnąć po Futu.re. Metro 2035 jest dziwne wg, mnie.

A czytałaś trylogię Andrieja Diakowa? Również bardzo doba.

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: [url=http://www.przygodomania.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=634&start=80#p25070]Ukończone gry[/url]

Postautor: overemotional » 29 lipca 2017, 12:51

Odnośnie książek Pawlikowskiej.

kassiopestka pisze:Irytowało mnie to, że to taki poradnik w stylu amerykańskim, strasznie łopatologiczny, z oczywistymi oczywistościami powtarzanymi w kółko jak do debila. (...)

Osobna zupełnie kwestia to przecinki. Przeczytałam kilka stron i poszłam szukać, kto robił redakcję/korektę, bo mnie zgroza ogarnęła. Znalazłam informację od autorki, że uwielbia przecinki, stawia je intuicyjnie (czy coś w ten deseń, nie przytoczę już dokładnie jej sformułowań) i wbrew zaleceniom korekty kazała zostawić przecinki po swojemu. I bardzo ich brak w mnóstwie miejsc utrudniał mi lekturę, no irytujące było patrzeć na tekst poprzecinkowany (czy raczej niedoprzecinkowany) wg fantazji Pawlikowskiej. (...)

Pestko, tak mniej więcej wyglądają wszystkie książki Beaty Pawlikowskiej - przeczytałam dwie, po resztę nie chcę sięgać, nawet jeśli miałabym zubożeć intelektualnie czy jakoś inaczej. Trudno się czyta teksty, w których każde zdanie jest jednakowo ważne (co zdanie, to akapit) oraz takie, w których rzeczy oczywiste urastają do rangi odkrycia na miarę Nobla.

edit:
Stop, zagalopowałam się. Nie wszystkie książki Beaty Pawlikowskiej tak wyglądają, podróżnicze są prawdopodobnie inne. Czytałam "Blondynkę na Czarnym Lądzie" i jeśli pozostałe swoje podróże opisuje w podobnym stylu, to jest ciekawie.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2017, 13:32 przez overemotional, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta

Postautor: overemotional » 29 lipca 2017, 12:59

Galador pisze:A czytałaś trylogię Andrieja Diakowa? Również bardzo doba.

Nie, ale mam zamiar. Czytałam recenzje i bardzo mnie zachęciły.
Z "Uniwersum Metro 2033" moim zdaniem warto sięgnąć po "Pitera" Szymuna Wroczka i "Dziedzictwo przodków" Surena Cormudiana. Przy drugiej parę razy nieźle się ubawiłam, pierwsza po prostu wciąga.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 29 lipca 2017, 16:48

No właśnie sięgnęłam po tę książkę (Pawlikowskiej) z całkiem pozytywnym nastawieniem, bo lubiłam słuchać jej opowieści o podróżach (był chyba jakiś program w TV), ale mimo całej sympatii do niej stwierdziłam, że - qrka - to jest materiał na artykuł, w którym te swoje 5 zasad mogłaby objaśnić i rozwinąć, i byłby on zapewne całkiem ciekawy, gdyby pozostał w rozmiarach artykułu - a książkę zrobiono poprzez powtarzanie w kółko tego samego i to już zrobiło się męczące, nużące i niewiarygodne. :(

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 29 lipca 2017, 17:00

Skończyłem Draculę i przyznam, że czytało się naprawdę bardzo dobrze. Początkowo miałem mieszane uczucia co do samego sposobu przedstawienia wydarzeń (forma listów, zapisów z dziennika itp.), ale ostatecznie nie sprawiało to żadnego problemu. Pierwsza część, gdy akcja toczy się w zamku Draculi w Transylwanii, to dla mnie mistrzostwo. Świetna atmosfera, fajna, tajemnicza postać hrabiego, ciągły niepokój. Wielka szkoda, że ten rozdział jest tak krótki, bo kolejne, o ile wciąż bardzo dobre, to jednak tego poziomu nie osiągają.

Deckard pisze:Clifford D. Simak - "Stacja tranzytowa".

Już od dawna chcę sięgnąć po jakąś książkę Simaka. Początkowo celowałem w Miasto, ale Stacja tranzytowa też zapowiada się ciekawie.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 30 lipca 2017, 23:11

Skończyłam już "Dziedzictwo" G. Mastertona. Ogólnie fajny horrorek, poza finałem, gdzie autora coś za bardzo poniosła fantazja, i to w złym kierunku. Teraz zaś zabrałam się za "Niewidzialnego" Mari Jungstedt.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 01 sierpnia 2017, 18:34

Skończyłam przedwczoraj Depozyt (39) - z trudem się przez ten cały czas od niego odrywając, a musiałam - i czytam Przeklętą barierę.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 03 sierpnia 2017, 11:01

Czytam sobie ksiązki Remigiusza Mroza (jak wszyscy w okolicy ostatnio, plaga jakaś). Są całkiem, całkiem, aczkolwiek nie polubiłam głównych bohaterów i to mnie troszku drażni. Z rzeczy, które czytałam trochę wcześniej, ale polecam wszystkim: "Księga Jesiennych Demonów" Grzędowicza.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 03 sierpnia 2017, 13:57

Scoffer pisze:Czytam sobie ksiązki Remigiusza Mroza (jak wszyscy w okolicy ostatnio, plaga jakaś). Są całkiem, całkiem, aczkolwiek nie polubiłam głównych bohaterów i to mnie troszku drażni.

A które przeczytałaś? Ja właśnie skończyłam "Czarną Madonnę", ale mi nie podeszła, strasznie się przy niej męczyłam (nudno i niestrasznie). Zdecydowanie wolę Mroza w wydaniu kryminalnym, mimo że również za niektórymi jego bohaterami nie przepadam (mam głównie na myśli Chyłkę). Za to bardzo podobały mi książki z serii z Forstem oraz Behawiorysta.
Ja na stryszku u dziadków znalazłam Lema (Solaris + Niezwyciężony), a jako że jeszcze nie miałam przyjemności (wiem, wstyd :wstyd: ), to w najbliższym czasie planuję się za niego zabrać (jak tylko skończę Gabriela Knighta).
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 03 sierpnia 2017, 14:06

ZenekZombie pisze:A które przeczytałaś?

Czytam własnie Chyłko-serię, jestem na "Immunitecie" (swoją drogą, jak tylko patrzę na tytuł to przypomina mi się skecz Halamy: "Chroni mnie immuniuniu!... Manitou!... A nie, Manitou chroni, ale nie aż tak..."). Chyłkę polubiłam w pierwszym tomie, ale z kazdym kolejnym nie znoszę jej coraz bardziej
Spoiler:
W pierwszym tomie wyglądala na szajbniętą, ale równą babkę, potem coraz gorzej.
Pozostałych serii jeszcze nie cztałam, ale może się skuszę na jakąś krymianlną jeszcze.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 04 sierpnia 2017, 11:30

Z przeczytanych ostatnio przez mnie książek na uwagę zasługuje Stara Słaboniowa i spiekładuchy Joanny Łańcuckiej. Akcja rozgrywa się na typowej polskiej wsi, gdzie plotki i informacje szybko się roznoszą. Główną bohaterką jest tytułowa Słaboniowa, kobieta wiekowa, jednak niepozbawiona sprytu. Wieś co jakiś czas nawiedzają różne duchy czy inne zaczerpnięte z mitologii słowiańskiej indywidua, ale starowinka zawsze znajduje sposób, by się z nimi rozprawić :) Podoba mi się, że postacie porozumiewają się gwarą. Mieszkałem przez jakiś czas na wsi, więc nie miałem problemów ze zrozumieniem, co Słaboniowa i inni mieszkańcy mają na myśli. Książka zwiera sporo humoru i czytało mi się ją bardzo przyjemnie :)

Niedawno zabrałem się za Księżycowy kamień, czyli pierwszą powieść detektywistyczną w języku angielskim. Na razie jestem bardzo zadowolony z lektury :)

A u Mroza irytuje mnie tempo pisania (w ciągu pierwszych kilkunastu lat twórczości będzie chyba w stanie wydać sto książek), a przede wszystkim dość nachalna promocja. Wcielił się już w pisarza z Wysp Owczych polskiego pochodzenia (tak, Ove Løgmansbø to właśnie Remigiusz Mróz), został też ostatnio nazwany polskim Stephenem Kingiem. Czuję po prostu przesyt Mrozem :) Czytałem jedną jego książkę, Ekspozycję, która była reklamowana jako kryminał, a okazała się powieścią sensacyjną :) Czytało mi się ją dobrze i szybko, choć, jak dla mnie, brakowało jej nieco pierwiastka odautorskiego. Nie jest to jednak wielki zarzut. Jako kryminał Ekspozycja jest raczej słaba, ponieważ zawiera elementy naciągane i mało realistyczne, a bohater cudem wydobywa się z każdej opresji, jest niczym James Bond :) W powieści sensacyjnej takie poprowadzenie akcji jest jednak dopuszczalne, stąd wydaje mi się, że po prostu książkę tę źle promowano.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 06 sierpnia 2017, 00:08

Obecnie czytam "Zanim odszedłeś" Jojo Moyes.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 06 sierpnia 2017, 09:11

A ja zaczytuję się właśnie w Pielgrzymie TerryHayesa - sięgałam po nią nastawiona dość sceptycznie, pierwsze 100-110 stron mi się dość dłużyło, ale później było już lepiej. Wciągnęłam się w wydarzenia i jestem niesamowicie ciekawa, co też autor zaserwował naszym bohaterom.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 sierpnia 2017, 01:47

Przeklęta bariera (40) nie taka zła, choć wytłumaczenie przez Chmielewską sposobu podróży w czasie mętne i w zasadzie żadne. Ale odłożywszy na bok dziwną dziwność, cała reszta perypetii głównej bohaterki wciągająca. A teraz (Nie)boszczyk mąż.

Wróć do „Co warto poczytać.”