Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 51 razy
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: Vicek » 05 marca 2018, 08:59

U mnie jest jeszcze słabiej. Skończyłem czytać zaledwie jedną książkę - "Dziwne przypadki ludzkiego mózgu". Obecnie powtarzam sobie komiksy o Kajku i Kokoszu :P
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 05 marca 2018, 15:38

Ja aktualnie przerabiam Graf Zero Williama Gibsona.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 06 marca 2018, 03:24

W sumie nie wiem, czy nazwać to czytaniem :P Ale słucham sobie słuchowiska "Narrenturm" i zachwycam się nad poziomem realizacji, naprawdę kawał dobrej roboty.
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy
Tex Murphy - Martian Memorandum
Murdered: Soul Suspect

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 07 marca 2018, 23:22

Vicek pisze:U mnie jest jeszcze słabiej. Skończyłem czytać zaledwie jedną książkę

kassiopestka pisze:Coś słabo czytelniczę w tym roku

Nie będę się licytować w dół, ale ja jeszcze nie przeczytałam ani jednej książki w tym roku :rotfl2: Mam tak ogromny zastój czytelniczy i niechęć do książek, że sama siebie nie poznaję :zalamka: Zrzucam winę na przedłużające się zwolnienie lekarskie, które zdecydowanie odbija się negatywnie na mojej psychice. I zamiast wykorzystywać nadmiar wolnego czasu na przyjemności, jak granie i czytanie, siedzę przed laptopem i raczej tylko coś oglądam :(
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 08 marca 2018, 01:45

Musisz trafić na coś "swojego". :) Miałam taki rok, intensywnej korekty zresztą i tu upatruję przyczyny mojego zastoju czytelniczego, że dosłownie czytywałam tylko okazjonalnie jakąś prasę, i to tam, gdzie król chadza... :P A potem wróciłam do Harry'ego i nie rozumiałam, jak tyle czasu mogłam nie czytać.
Skończyłam Większy kawałek świata (6) i kontynuuję perypetie Tereski i Okrętki (i będzie to, niestety, ostatnia pozycja Chmielewskiej w moim maratonie) w Ślepym szczęściu.

Potem chyba powrót do Agatki, a potem... coś za mną chodzi moja imienniczka, Ania. Mam potrzebę przeniesienia się w taki sielski świat... :D

Szczery pisze:W sumie nie wiem, czy nazwać to czytaniem :P Ale słucham sobie słuchowiska "Narrenturm" i zachwycam się nad poziomem realizacji, naprawdę kawał dobrej roboty.

Słyszałam, że jest to rewelacyjnie zrobione, i pewnie się kiedyś skuszę. :)

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: DirkPitt1 » 09 marca 2018, 12:33

Skończyłem Bruce Schneier "Secrets and Lies", a teraz czytam "Dane i Goliat" tego samego autora. A z luźniejszych lektur zastanawiam się nad powtórzeniem sobie serii komiksów o Largo Winchu, albo XIII.
Ostatnio ukończone: The Last Door 1 & 2
W trakcie:
W planie: Primordia

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 14 marca 2018, 15:06

U mnie też był zastój z czytelnictwem :( Przez styczeń i luty przeczytałam tylko: Orange is the new Black: Dziewczyny z Danbury i Nieodnalezioną Mroza - obie mocno średniawe. Teraz znowu zaczęłam podczytywać, na razie z listy "pod przymusem" i tak zaliczyłam m.in.: Mnisi-czarnoksiężnicy Pu Songlinga, Małpi Bunt i Wędrówkę na zachód oraz Some Chinese Ghosts Lafcadio Hearn. Krainę wódki odłożyłam na później, bo już nie dałam rady :|
Teraz żeby trochę odpocząć od tej chińszczyzny dorwałam Władcę much Goldinga, a na półeczce czeka Ali i Nino Kurbana Saida :)
A zapomniałam, przeczytałam jeszcze po raz tysięczny Konika Garbuska, wydanie (to z przepięknymi ilustracjami Szancera), które mam jest już tak zniszczone, że chyba będę musiała oddać je do dobrego introligatora.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 16 marca 2018, 08:00

A myślałem w zeszłym roku, że to moje czytelnictwo padło :o Dlatego się zmusiłem do przeczytania jednak tych dwunastu książek by mieć średnią chociaż jednej książki miesięcznie... i ten zastały od dawna silnik chyba zaskoczył na dobre, bo w tym roku przeczytałem już dziewięć, dziesiąta i jedenasta teraz lecą równolegle: "Diabolika" S.J. Kincaid (z polecenia, ale jak się okazuje, nie moj to typ literatury raczej), oraz "Sprzedawczyk" Paula Beatty.

Warto więc może czasem na siłę się przemóc, może znaleźć jakiś cykl, który utraconą przyjemność czytania w nas na powrót rozbudzi - tak jak Harry u Kassiopestki, u mnie zaś to zaczął "Szubienicznik" Piekary, a rozwinął Sapkowski ze swoim Wiedźminem.
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 17 marca 2018, 13:09

Skończyłem czytać "Wszechświat w twojej dłoni" Christophera Galfarda. Jeżeli ktoś interesuje się astronomią i chce poznać w skrócie wszystkie dotychczasowe odkrycia w tym temacie oraz dowiedzieć się jak pojmowany jest wszechświat (z czego jest zbudowany, jakie siły działają) to gorącą zachęcam do przeczytania. Książka napisana przez ucznia zmarłego w tym tygodniu Stephena Hawkinga. Autor w przejrzysty sposób opisuje wszystkie te aspekty, które zostały naukowo potwierdzone, ale także prezentuje powszechnie pojmowane teorie, które są przyjęte i badane przez naukowców z całego świata.

Dzisiaj wieczorem zabieram się za H.P. Lovecrafta - "Przypadek Charlesa Dextera Warda".

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 20 marca 2018, 03:23

Skończyłam Ślepe szczęście (7) i teraz agatkuję. Czyli w zasadzie już kończę Noc w bibliotece (8).
Skończyłam - następni w kolejce: Detektywi w służbie miłości.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 20 marca 2018, 10:09

Udało mi się w weekend dokończyć Władcę much i przeczytać Chyłkę 7: Testament - szybko się czytało, zresztą jak wszystko od Mroza. Teraz jestem w połowie reportaży Kopińskiej Z nienawiści do kobiet.
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 26 marca 2018, 19:43

Skończyłem Graf zero Williama Gibsona i Dziewczynę z sąsiedztwa Jacka Ketchuma. Wczoraj zacząłem Morderstwo na polu golfowym Agathy Christie.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 27 marca 2018, 16:41

Dziewczyna z sąsiedztwa była dla mnie wstrząsająca, czytałam ją w liceum, więc byłam wtedy niewiele starsza od bohaterki. Od tego czasu przeczytałam większość powieści Ketchuma, ale żadna nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia.
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 28 marca 2018, 03:35

ZenekZombie pisze:Udało mi się w weekend dokończyć Władcę much i przeczytać Chyłkę 7: Testament - szybko się czytało, zresztą jak wszystko od Mroza. Teraz jestem w połowie reportaży Kopińskiej Z nienawiści do kobiet.

Tyle ostatnio słyszę o Mrozie, że chodzi za mną aby w końcu dać mu szansę się wykazać. Mogłabyś coś polecić na początek?
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 28 marca 2018, 15:31

Ja zaczynałam od trylogii z komisarzem Forstem - akcja pędzi, bez zbędnych przestojów, ciekawa intryga, czyta się z przyjemnością (testowane również na moich rodzicach :)). Polecam też Behawiorystę, którego połknęłam w jeden wieczór. Seria z Chyłką jest znośna, chociaż to już 7 tom, a ja nadal nie mogę się przekonać do głównych bohaterów. Ostatnio wydane książki Mroza (Nieodnaleziona, Czarna Madonna) są w moim odczuciu najgorsze.
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 28 marca 2018, 23:37

Seria z Chyłką jak dla mnie dosyć nierówna jeśli chodzi o przedstawienie bohaterów - chociaż może po prostu nie ogarniam, co autor miał na myśli. Wydaje mi się, jakby w każdym tomie wykazywali się zupełnie inną osobowością. Tak czy inaczej, czyta się nieźle na przykład w przerwach w pracy.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 02 kwietnia 2018, 16:17

Skończyłem Morderstwo na polu golfowym Agathy Christie oraz Upadek Hyperiona Dana Simmonsa. Naprawdę polecam serię Hyperion Cantos Simmonsa, świetnie się to czyta. Przede mną jeszcze Endymion i Triumf Endymiona, choć nie od razu. Teraz szykuję się na Koralinę Neila Gaimana.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 03 kwietnia 2018, 15:52

Skończyłam już jakiś czas temu Detektywów w służbie miłości (9) i teraz ciągnie mi się Wielka czwórka. Niby z Herkulesikiem, ale to nie jest tradycyjny kryminał Agathy, tylko jedna z tych jej powieści z ogólnoświatowym spiskiem w tle, które - moim zdaniem - niespecjalnie jej wychodzą, niestetki.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 08 kwietnia 2018, 15:31

Przeczytałem Koralinę Neila Gaimana i Rage Stephena Kinga i dzisiaj zacząłem Modyfikowany węgiel Richarda Morgana. Ostatnio obejrzałem serial na Netflixie (naprawdę polecam), i stwierdziłem, że warto zapoznać się z samą książką.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 16 kwietnia 2018, 04:06

Już dawno po Wielkiej czwórce (10) oraz po 4.50 z Paddington (11) i N czy M? (12). Te dwie ostatnie bardzo fajne. :)

A teraz Zwierciadło pęka w odłamków stos.

Wróć do „Co warto poczytać.”