Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: kassiopestka » 04 listopada 2017, 23:12

I po Byczkach (56) - dziwnie się czyta rzecz, która dotyczy lat mocno wcześniejszych, a napisana została przez autorkę będącą już starszą panią. Powrót do lat względnej młodości i do domku Alicji nie zrobił z tej książki, niestety, kolejnego Wszystko czerwone. Jest lepsza od Porwania, ale generalnie ma tę samą męczącą cechę, co większość jej kryminałów z późniejszych lat. Ma się wrażenie, że na starość przejeżdża się ona po wszystkich ludziach, którzy jej kiedyś tam mocno nadepnęli na odcisk, i robi z nich bohaterów swoich książek, którym następnie dokopuje ile wlezie. I to się robi męczące: raz, że się te typy w kolejnych książkach powtarzają, dwa, że zatraca w tym umiar - ileż można wałkować czyjejś okropne cechy charakteru w rozmowach ze znajomymi. Ech...
Teraz czytam Zbrodnię w efekcie - jej ostatnie albo prawie ostatnie dzieło. Jest troszkę lepiej, może dlatego, że tego nieszczęsnego Marka vel wymarzeńca, vel parę jeszcze innych imion i określeń, który odbijał jej się czkawką w szeregu powieści, już na wstępie uśmierciła, więc jest szansa, że może całość nie będzie polegać na jechaniu po nim w nieskończoność.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 04 listopada 2017, 23:19

kassiopestka pisze:Teraz czytam Zbrodnię w efekcie - jej ostatnie albo prawie ostatnie dzieło. Jest troszkę lepiej, może dlatego, że tego nieszczęsnego Marka vel wymarzeńca, vel parę jeszcze innych imion i określeń, który odbijał jej się czkawką w szeregu powieści, już na wstępie uśmierciła, więc jest szansa, że może całość nie będzie polegać na jechaniu po nim w nieskończoność.

Nie wiem, jakie zdanie miałabym o tym tytule teraz, gdybym przeczytała go ponownie, ale pamiętam, że jak przeczytałam go po premierze to byłam dość pozytywnie zaskoczona. Że bliżej tej książce poziomem do dzieł wcześniejszych i średniodawnych, niż do tych ostatnich ;)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 04 listopada 2017, 23:52

No mam taką nadzieję. :-)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 09 listopada 2017, 01:40

Skończyłam Zbrodnię w efekcie (57) - jest ciut lepsza od poprzednich, ale do najlepszych dzieł autorki jej daleko. Mimo uśmiercenia faceta na wstępie i tak jechała po nim przez większość fabuły - raaany, co on jej takiego zrobił, bo zdradzać jej raczej nie zdradzał, wielokrotnie podkreślała, że miał słabe libido.
No nic - koniec kryminałów, zostały mi serie młodzieżowe i autobiografia, ale na razie Życie (nie) całkiem spokojne, czyli autobiograficzny skrót.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 09 listopada 2017, 14:48

Kończę Warcraft: Durotan, a później zamierzam zabrać się za Cienie w mroku Michelle Paver, brzmi ciekawie.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 12 listopada 2017, 18:12

Skończyłem Warcraft: Durotan oraz Cienie w mroku (polecam tę książkę, jest rewelacyjna, siedziałem do 2:30 w nocy, żeby skończyć).

Dzisiaj zacznę prawdopodobnie Po zmierzchu Haruki Murakamiego, będzie to mój pierwszy kontakt z tym pisarzem. Słyszałem różne opinie i chcę przekonać się osobiście czy jego twórczość przypadnie mi do gustu.

Awatar użytkownika
paladyn
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Kapitan Pazur, Syberia, Tomb Raider 2013, Prince of Persia

Postautor: paladyn » 15 listopada 2017, 11:39

Stephen King na przemian z M. Elsbergiem - uwielbiam gości. ;)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 17 listopada 2017, 23:54

Przebrnęłam wreszcie przez Arystokratkę w ukropie i sięgnęłam po Big Red Teqiula Ricka Riordana - czyta się szybko i przyjemnie a sama historia mnie wciągnęła - oby taki stan utrzymał się do samego końca :okok:

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 20 listopada 2017, 21:50

Ostatnio przeczytałam m.in. Bliznę S.Bolton, Zapiski z krajów Buddyjskich, Don't Let Go Cobena i najnowszą Chyłkę Mroza. Teraz zastanawiam się nad kupnem Wiedźmin. Szpony i kły (ktoś już miał przyjemność?), ale wcześniej powinnam wziąć się za Małpi bunt, bo patrzy na mnie wymownie z półki.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 24 listopada 2017, 22:38

Zabrałam się za "Początek" Dana Browna - jak zwykle jest dobrze.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 25 listopada 2017, 10:03

Zabieram się za Wołanie Grobu Simona Becketta. Stęskniłam się już za Davidem Hunterem... :D

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 26 listopada 2017, 18:45

Będę się zabierać za Graf Zero Williama Gibsona. Neuromancer mi się podobał, więc ponownie liczę na dobrze spędzony czas.

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: overemotional » 26 listopada 2017, 20:56

Eramas pisze:Będę się zabierać za Graf Zero Williama Gibsona. Neuromancer mi się podobał, więc ponownie liczę na dobrze spędzony czas.

Jeśli podobał ci się Neuromancer, to Graf Zero raczej nie powinien Cię rozczarować. Czytałam dawno, ale bardzo pozytywne wspomnienie i wrażenia zostały. Obie książki będę musiała sobie odświeżyć.

A ja próbuję się przekonać do Ziaren Ziemi Michaela Cobleya i niespecjalnie mi to wychodzi. Zniechęcił mnie prolog, który nachalnie podsuwał mi obrazy z filmu "Żołnierze kosmosu", za którym jakoś nie przepadam. Jeśli dalsze rozdziały będą przepełnione stworami wyjętymi żywcem z hodowli szalonego entomologa, to szurnę książkę w kąt. Trudno.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator

Postautor: DirkPitt1 » 01 grudnia 2017, 12:26

Był Homo Bimbrownikus Pilipiuka, będzie Zero Elsberga, albo Oko Boga Eislera.
Ostatnio ukończone: Alternativa
W trakcie: Gothic 3, The Moment of Silence
W planie: Black Mirror

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 02 grudnia 2017, 00:07

Skończyłam Życie (nie) całkiem spokojne (58), które potwierdziło moje odczucia co do ostatnich książek Chmielewskiej. Pierwsze rozdziały będące skrótem dawnej Autobiografii są tradycyjnie fajne, skoro napisane dawno temu, a ostatnie takie o se.
No nic, zostały mi serie młodzieżowe, które kiedyś bardzo lubiłam i na pewno będę je czytać z przyjemnością. :) Muszę tylko zrobić rewolucję w biblioteczce i się do nich dokopać...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 04 grudnia 2017, 15:53

overemotional pisze:A ja próbuję się przekonać do Ziaren Ziemi Michaela Cobleya i niespecjalnie mi to wychodzi. Zniechęcił mnie prolog, który nachalnie podsuwał mi obrazy z filmu "Żołnierze kosmosu", za którym jakoś nie przepadam. Jeśli dalsze rozdziały będą przepełnione stworami wyjętymi żywcem z hodowli szalonego entomologa, to szurnę książkę w kąt. Trudno.

Rój pojawia się tylko na kilku pierwszych stronach - później znika i już więcej nie wraca :D
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 04 grudnia 2017, 19:16

Nawiedzony dom - Chmielewskiej oczeżewiście. I jest tam pies. Ha. Delektuję się. :)

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 04 grudnia 2017, 23:18

twig pisze:Rój pojawia się tylko na kilku pierwszych stronach - później znika i już więcej nie wraca :D

To nieco odetchnęłam. Przekonałam się do fabuły, ale wciąż przewracam kolejne strony z obawą, że autor zafascynowany Heinleinem znów zaatakuje jakąś owadopodobną inteligentną formą życia. Mam jeszcze spory kawałek do przeczytania, więc śmiało ruszam do przodu :D

Podczytuję równolegle „Archipelag Khuruna” Jewgienija Olejniczaka – bardzo klimatyczny dziewiętnastowieczny Kraków, również obcy, tropienie tajemnic, trochę straszno, trochę śmieszno, ale czyta się znakomicie. Po raz drugi zresztą.

Zaczęłam też zbiór opowiadań „Reputacja” Andrzeja Pilipiuka – zapowiada się ciekawie, a na podorędziu czeka na swoją kolej „Marsjanin” Andego Weira i już cieszę się na to spotkanie :)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 06 grudnia 2017, 13:39

kassiopestka pisze:Nawiedzony dom - Chmielewskiej oczeżewiście. I jest tam pies. Ha. Delektuję się. :)

Uwielbiam te jej serie dla dzieci i młodzieży - zarówno Janeczkę z Pawełkiem, jak i Tereskę z Okrętką :D Te ostatnie chyba nawet bardziej, mam ogromny sentyment do tych dwóch dziewuch, bo Zwyczajne życie i Większy kawałek świata to były pierwsze tytuł Chmielewskiej, które przeczytałam. I dzięki którym pokochałam czytać :D

Tymczasem zepsuty laptop skutecznie zadbał o moje czytanie - wykończyłam wczoraj Wołanie Grobu. Sama książka bardzo fajna, jak każda z serii o Davidzie Hunterze, ale wydanie... tragedia. Ilość literówek, połkniętych wyrazów typu jak, od, w, a także błędów gramatycznych czy ortograficznych woła o pomstę do nieba... :zalamka: Spaliłabym się ze wstydu, gdybym była odpowiedzialna za wydanie książki w takim stanie.

A zastanawiając się co czytać jako kolejne, uznałam, że dojrzałam już do tego by skończyć serię o Percym Jacksonie - zabrałam się więc za Ostatniego Olimpijczyka :)

Wróć do „Co warto poczytać.”