Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: Sally Sparrow » 02 stycznia 2018, 10:06

Nareszcie zabrałam się za Wiedźmina, po latach odwlekania. Myślałam że jest przereklamowany i pewnie niezbyt dobrze napisany, ale na szczęście myliłam się.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 04 stycznia 2018, 19:03

A ja wróciła do książek Rollinsa. Przeczytałam Ołtarz Edenu i wzięłam się za Kolonię Diabła.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 06 stycznia 2018, 14:30

Sally Sparrow pisze:Nareszcie zabrałam się za Wiedźmina, po latach odwlekania. Myślałam że jest przereklamowany i pewnie niezbyt dobrze napisany, ale na szczęście myliłam się.

Ja akurat teraz powtarzam cały wieloksiąg, bo chcę odświeżyć przed graniem w Wieśka3. Zaczynałem cykl czytać jakieś 12-14 lat temu, skończyłem z 9-10, także prehistoria już i mało co pamiętałem. I powiem Ci, też miałem wrażenie, że choć wówczas mi się podobało, to dzisiaj wyda mi się już o wiele słabsze, przereklamowane - tak mam z większością fantastyki czytanej w tamtych latach. O dziwo, Wiedźmin broni się dalej, wychodzi z boju z nostalgią zwycięsko i pozostaje wciąż na ringu w walce o tytuł najlepszego polskiego fantasy.

Obecnie jednak, po skończeniu Chrztu Ognia (jeden z najlepszych tomów, może początek trochę słabszy, ale po pierwszych 50 stronach już czyta się ciągiem), zrobiłem sobie przerwę na dawno już sobie obiecany "Rok 1984". Czuję się jak przy oglądaniu po raz pierwszy Casablanki - miałem obawy, czy pomimo niewątpliwych walorów treści, dla współczesnego odbiorcy nie okaże się to danie ciężkostrawnej, archaicznej formy która utrudnia spojrzenie na dzieło z takim samym zachwytem, jak pokolenia wcześniejsze. I w obydwóch przypadkach musiałem stwierdzić, że to diabelbie dobre tytuły nawet dziś.
Aktualnie grane:
Yakuza Kiwami
Seria Blackwell

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751

Postautor: Sally Sparrow » 10 stycznia 2018, 11:55

Szczery pisze:
Sally Sparrow pisze:Nareszcie zabrałam się za Wiedźmina, po latach odwlekania. Myślałam że jest przereklamowany i pewnie niezbyt dobrze napisany, ale na szczęście myliłam się.

Ja akurat teraz powtarzam cały wieloksiąg, bo chcę odświeżyć przed graniem w Wieśka3. Zaczynałem cykl czytać jakieś 12-14 lat temu, skończyłem z 9-10, także prehistoria już i mało co pamiętałem. I powiem Ci, też miałem wrażenie, że choć wówczas mi się podobało, to dzisiaj wyda mi się już o wiele słabsze, przereklamowane - tak mam z większością fantastyki czytanej w tamtych latach. O dziwo, Wiedźmin broni się dalej, wychodzi z boju z nostalgią zwycięsko i pozostaje wciąż na ringu w walce o tytuł najlepszego polskiego fantasy.

Cieszę się, że i po latach Wiedźmin się broni :) Jestem przekonana, że za parę lat będę go powtarzać :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 11 stycznia 2018, 04:55

Skończyłam wczoraj Wielkie zasługi (1) i czytam Skarby - niestety w PDF-ie, bo się okazało, że nie mam tej książki.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: vaapku » 11 stycznia 2018, 10:17

A u mnie Hrabia Monte Christo - moja lubująca się w fantastyce siostra uważa tę książkę za jedną ze swoich ulubionych, więc już dawno ugruntowało się we mnie przekonanie, że to opowieść o jakimś wampirze na zamku :E Cóż, wampirów na razie nie uświadczyłam, ale zaczynam rozumieć, czemu jej się ta powieść tak podoba.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 11 stycznia 2018, 19:13

Dzisiaj połknęłam krótkie czytadełko, "Łasucha literackiego" Małgorzaty Musierowicz. O gotowaniu i książkach. Krótko, treściwie i smacznie. Parę przepisów pewnie wykorzystam. :)

Edit:
Usunęłam książkowy spojler.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2018, 10:47 przez overemotional, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 11 stycznia 2018, 19:25

A czytaliście ten najnowszy zbiór opowiadań Szpony i kły? Zastanawiam się czy warto przeczytać. Sagę wiedźmińską bardzo lubię i czasem do niej wracam, ale tutaj opowiadania nie wyszły spod pióra pana Andrzeja.

Ja nadal ciągnę Rollinsa, jestem na "Oku Boga", więc zostały mi jeszcze chyba 2 książki z tej serii i bez problemu zdążę z czytaniem do premiery 12 tomu. W ostatnim czasie umilam sobie także czas "Ewolucją Kultu" Pattersona, męczę "Krainę Wódki" i robię sobie ochotę na "Sieć niebios" z serii, którą się kiedyś zachwycałam, mianowicie "Opowieści rodu Otori", ale tej części nie miałam przyjemności przeczytać. :)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 11 stycznia 2018, 20:33

Szpony i Kły cierpliwie czekają na półce, aż skończę powtarzać sagę i Sezon Burz. Ale biorąc pod uwagę fajt, że po oryginalnych dziełach Sapkowskiego mam zamiar rzucić się w końcu na Wiedźmina 3 to wydanie osądu o książce może się przeciągnąć :P

Regisa lubię dalej, mimo upływu lat :) A pojawia się w Chrzcie Ognia- i jest jednym z wielu powodów dla których ten tom jest taki dobry.
Aktualnie grane:
Yakuza Kiwami
Seria Blackwell

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 12 stycznia 2018, 12:27

Ja zaczęłam czytać Wiedźmina po to, by móc z czystym sumieniem zagrać w gry CD Projekt Red, no i bo wypada, wszyscy już czytali, w końcu to nasze dziedzictwo kulturowe :P Zwlekałam jakieś 20 lat XD A teraz tak polubiłam tę serię, że gry w które tak bardzo chciałam zagrać uważam jedynie za miły i interesujący dodatek :D Zabawne, jak perspektywa może się zmienić w ciągu paru godzin i zaledwie kilkunastu kartek :)

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 12 stycznia 2018, 15:04

Również czytam Sapkowskiego. Ostatnio skończyłem Sezon burz i aktualnie jestem na ostatnim opowiadaniu z Coś się kończy, coś się zaczyna. Niestety, od około tygodnia, czyta (jak i funkcjonuje) mi się ciężko ze względu na problemy z błędnikiem, więc idzie to wszystko powolutku.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 13 stycznia 2018, 04:17

Tak w sumie teraz pomyślałem, że post Overemotional mogl popsuć ciut zabawy Sally Sparrow...
Aktualnie grane:
Yakuza Kiwami
Seria Blackwell

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: overemotional » 13 stycznia 2018, 10:05

Qrczak, nie pomyślałam o tym :| Sally, przepraszam :(

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 13 stycznia 2018, 18:13

Nic nie szkodzi :) Przez te lata nieczytania parę rzeczy związanych z fabułą obiło mi się o uszy, nie dało się inaczej, mam 3 fanów sagi w najlbiższej rodzinie ;D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 21 stycznia 2018, 03:13

Skończyłam kilka dni temu Skarby (2) - baaardzo nie lubię czytać w PDF-ie - i teraz czytam 2/3 sukcesu, którymi mogę się delektować, wylegując się w łóżeczku. :D

fotograf_katowice
Kontakt:

Postautor: fotograf_katowice » 28 stycznia 2018, 16:57

Czytał ktoś Shantaram? Zastanawiam się czy za to się brać... ale jest strasznie długa :)Trochę zaleta ale trochę też wada.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 30 stycznia 2018, 15:08

U mnie obecnie panują obyczajowe klimaty, bo czytam właśnie "We wspólnym rytmie" Jojo Moyes.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 15 lutego 2018, 16:17

ZenekZombie pisze:Teraz zastanawiam się nad kupnem Wiedźmin. Szpony i kły (ktoś już miał przyjemność?).

Trochę pózna odpowiedź, ale ja! Ja czytałam! Warto! :D
Naprawdę przyjemny zbiór opowiadań, przedstawiający wielu bohaterów (wydaje mi się, że nie tylko książkowych) z innej perspektywy. Nie ma w tym może drapieżności i skrajnego pesymizmu, jak w oryginalnej sadze, ale zdecydowanie prawidła świata zastanego są zachowane.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 03 marca 2018, 03:54

A też niedawno to przeczytałem. I byłem mile zaskoczony, to w większości były naprawdę ładne i składne opowiadania, tchnące nawet jeśli nie stylem Sapkowskiego (choć niektóre, a na pewno pierwsze w zbiorze, dobrze go naśladowały) to przynajmniej klimatem jego świata. Było też czym się pośmiać i czym się wzruszyć.

Ostatnio też zaliczyłem "Kubatura czyli elektryczne gitary" - autobiografię Kuby Sienkiewicza, trochę chaotycznie ułożoną, ale sporo dowiedziałem się o charakterze lidera mojej ulubione polskiej grupy muzycznej, choć to raczej smutna wiedza. No i teraz dla eksperymentu sięgnąłem po "Wariackie papiery" Wiecha.
Aktualnie grane:
Yakuza Kiwami
Seria Blackwell

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 03 marca 2018, 21:30

Coś słabo czytelniczę w tym roku, a wszyćko przez Let's Fish (gry to samo zuo :P). Skończyłam 2/3 sukcesu (3), Wszelki wypadek (4), Zwyczajne życie (5) i teraz jestem w trakcie Większego kawałka świata. :)

Wróć do „Co warto poczytać.”