Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Co teraz czytacie, o ile czytacie?

Postautor: Szczery » 24 kwietnia 2017, 10:25

Ja po przeczytaniu Pary W Ruch muszę stwierdzić, że czytało się ją (przynajmniej tym razem) zaskakująco przyjemnie jak na tytuł pochodzący z najgorszego okresu Pratchetta. Może to ta tematyka po prostu, jakże wdzięczna, opisująca początki i rozwój kolei w fantastycznym Świecie Dysku. A do tego wplątana w fabułę wewnętrzna polityka krasnoludzkiego Schmaltzbergu, rozchodząca się szerokimi kręgami na cały Dysk - mi to akurat zagrało bardzo udanie.
Pozostając przy tym samym pisarzu robię sobie teraz przygotowanie pod Pasterską Koronę, mianowicie powtarzam od początku cykl o Tiffany, tym razem w tłumaczeniu Piotra Cholewy - dzięki któremu Wolni Ciutludzie, których uprzednio miałem za średniak, zdecydowanie zyskują drugie życie!
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 24 kwietnia 2017, 10:55

Planuję zabrać się za cykl o Wiedźminie Geralcie. Zapoznanie się z twórczością Sapkowskiego to niejako patriotyczny obowiązek każdego Polaka. Piszę to z ironią, ale taka jest prawda :P

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 24 kwietnia 2017, 11:12

Opowiadania moim zdaniem najlepsze i jeśli , tak jak mój kolega, ominiesz je i od razu zaczniesz sagę, popełnisz błąd. Tak sądzę. I uprzedzam może na wyrost i niepotrzebnie, ale przez tego kumpla właśnie wolę wspomnieć :P
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 24 kwietnia 2017, 11:28

Szczery pisze:Opowiadania moim zdaniem najlepsze i jeśli , tak jak mój kolega, ominiesz je i od razu zaczniesz sagę, popełnisz błąd. Tak sądzę. I uprzedzam może na wyrost i niepotrzebnie, ale przez tego kumpla właśnie wolę wspomnieć :P

Tak? A czy te opowiadania mają miejsce przed wydarzeniami z serii, czy po? Mam bzika na punkcie chronologicznego oglądania/czytania :D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 19 razy

Postautor: kassiopestka » 25 kwietnia 2017, 04:10

Skończyłam Zbrodnię na festynie (23), Rendez Vous ze śmiercią (24) i Kota wśród gołębi (25). Teraz zabieram się za Parkera Pyne'a na tropie. :)

Wróć do „Co warto poczytać.”