Gry kryminalne/thrillery

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZenekZombie
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Płeć:
Kontakt:

Gry kryminalne/thrillery

Post autor: ZenekZombie » 25 maja 2017, 12:23

Mam ochotę przeprowadzić jakieś śledztwo :) Jakie gry z wątkiem kryminalnym polecacie? Nie muszą to być czyste przygodówki, byle nie żadne spacery. Widok FPP też odpada. A i jeszcze gra musi być dostępna w dystrybucji cyfrowej. To tyle jeśli chodzi o moje wymagania :)
Bardzo podobały mi się takie gry jak: testament Sherlocka Holmesa, Still Life, Art of Murder.
Lista ukończonych gier
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Posty: 1745
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 12:39
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: jackowsky » 25 maja 2017, 12:49

L.A. Noir
Memento Mori (w jedynkę jeszcze nie grałem, ale dwójkę polecam)

ewentualnie Face Noir
Ostatnio skończone: Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%), Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit PL (60%), Alter Ego PL (50%), Boxville (60%)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4831
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 325 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: kassiopestka » 25 maja 2017, 13:32

Zenusia, Overclocked koniecznie. :) Idę popaczeć na półkę. :P

Cognition, Moebius (też rodzaj śledztwa), Sinking Island (fajne manipulacje na palmtopie czy czymś w tym rodzaju), Undercover Missions: Operation Kursk K-141 - wprawdzie nie jesteś policjantem, detektywem czy tajnym agentem, tylko szpiegiem, ale atmosferka fajna i sporo szperania.

A se właśnie popatrzyłam, że w niektóre już grałaś. :P
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3415
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Adam_OK » 25 maja 2017, 14:14

Możesz też zapodać sobie coś z Sherlocka - Srebrny Kolczyk, Przebudzenie czy Sherlock kontra Arsene Lupin.

EDIT:
Dodam jeszcze dwie serie: Blackwell i Tex Murphy. W obu pierwsze części są najsłabszymi elementami danego cyklu, ale jak się je przebrnie, to kolejne to wynagradzają z nawiązką.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Annica
Publicysta
Posty: 759
Rejestracja: 27 listopada 2012, 21:37
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 53 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Annica » 25 maja 2017, 21:28

Ja bezapelacyjnie, zawsze i wszędzie, będę polecać moje ukochane Cognition. Uwielbiam też serię Blackwell. Resonance, Shardlight, Charnel House Trilogy, Kathy Rain (wkrótce po polsku), Technobabylon - gry "pikselowe", Yesterday i Yesterday Origins. Uwielbiam też Fahreinheita (to chyba jedyna gra, która tak "zryła mi banię", choć to było dobrych kilka lat temu, ale klimat zassał mnie kompletnie, przez tydzień nie mogłam spać i rozmyślałam, jak chciałabym tę grę przejść znów od początku i przeżywać to samo, co za pierwszym razem), choć zdecydowanie daleko tej grze do typowej przygodówki. Podobnie Life is Strange. Her Story też niezłe. Z innej beczki, stare śledztwo z przymrużeniem oka - Podwójne kłopoty Buda Tuckera :) .
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Streamy z przygodówek i nie tylko: KLIK

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: ZenekZombie » 28 maja 2017, 10:21

Cognition, Charnel House Trilogy, Kathy Rain, Overclocked, Moebius mam już za sobą. Face Noir i LA Noir kiedyś napoczęłam, ale nigdy nie skończyłam. Tex Murphy odpada, bo ma mój znienawidzony widok pierwszoosobowy. Czy w Sherlockach da się zmienić widok z FPP na TPP, pamiętam że w Testamencie i Kubie Rozpruwaczu była taka opcja. Na razie wybrałam Kursk (akurat trafiłam na przecenę) :) Potem będę sprawdzać kolejne polecone tytuły. Dzięki za sugestie!
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3415
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Adam_OK » 28 maja 2017, 10:32

ZenekZombie pisze:Tex Murphy odpada, bo ma mój znienawidzony widok pierwszoosobowy.
Jaki widok pierwszoosobowy? W "Mean Streets" jest on tylko i wyłącznie podczas podróży speederem, gdzie można włączyć autopilota i on załatwia sprawę, więc nie trzeba na to nawet patrzeć. Poza tym akcję gry obserwuje się z boku. Podobnie w pozostałych grach - postać Texa jest cały czas widoczna na ekranie.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: ZenekZombie » 28 maja 2017, 10:50

Serio? Kiedyś próbowałam się zaprzyjaźnić z Texem (Under the Killing Moon) i w mojej pamięci utrwaliło się dziwne sterowanie i właśnie FPP. Czyżby coś mi się pomieszało... :bezradny:
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4831
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 325 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: kassiopestka » 28 maja 2017, 11:27

Zenuś, chyba tylko Mumia i Przebudzenie mają narzucony widok FPP. Kolczyk na pewno TPP (tam jedna niezła czasówka jest), a w pozostałych możesz ustawić, jaki chcesz. Koniecznie spróbuj tego z Arsene'em Lupinem - ciut inny Sherlock, bo bez trupów, za to sporo fajnych zagadek. :) No i królową odwiedzamy. :P :P :P
W Przebudzeniu w sumie nie jestem pewna, może też da się zmienić perspektywę - ten by ci się pewnie najbardziej podobał, bo mroczne kulty i sporo ohydnych trupów. :P
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Posty: 232
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 21:02
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 388#p45388
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Szczery » 28 maja 2017, 16:50

Potwierdzam - w Przebudzeniu da się zmienić perspektywę, a znajdujący się w tej grze sejf to głupek, swołocz i zamordysta! (tak, ciągle go nie pokonałem :P)
Aktualnie grane:
428 Shibuya Scramble
Yakuza: Dead Souls
Freedom Force

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4831
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 325 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: kassiopestka » 28 maja 2017, 18:38

Chcesz jakieś subtelne naprowadzenie?
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Posty: 232
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 21:02
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 388#p45388
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Szczery » 28 maja 2017, 21:35

Dzięki, ale nie. Albo samemu, albo wcale :P
I żeby nie było, wiem że tu trzeba rozgryźć tę zagadkę z gazety, tylko w liczbowe jestem słaby xD
Aktualnie grane:
428 Shibuya Scramble
Yakuza: Dead Souls
Freedom Force

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4831
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 325 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: kassiopestka » 28 maja 2017, 22:21

Próbowałam znaleźć mój stary poradnik z wp.pl, ale chyba już wszystko przepadło. Szkoda. :(
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Posty: 232
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 21:02
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 388#p45388
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Szczery » 31 maja 2017, 22:49

Podepnę się pod temat, bo w sumie coś podobnego mi się obecnie po głowie kołacze, jeno w trochę innym wydaniu. Mianowicie: Oglądam teraz Miasteczko Twin Peaks, jestem w połowie drugiego sezonu i tak się zastanawiam, czy może nie powstała jakaś przygodówka w podobnych klimatach?
Aktualnie grane:
428 Shibuya Scramble
Yakuza: Dead Souls
Freedom Force

qwerty
Publicysta
Posty: 1269
Rejestracja: 28 lutego 2012, 15:45
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: qwerty » 02 czerwca 2017, 12:42

Na tapecie:
Przygodówka: Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: -
Survival Horror: Silent Hill
FPS: XIII
Akcja: Nier Automata
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Posty: 232
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 21:02
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 388#p45388
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: Szczery » 14 czerwca 2017, 14:24

O, dzięki :) O Thimbleweed Park akurat wczoraj myślałem w tym kontekście, ale cena niestety chwilowo dla mnie zaporowa :) (zwłaszcza, że już na steamie mi mnóstwo przygodówek innych zalega, to wstyd coś dokupywać..)
Aktualnie grane:
428 Shibuya Scramble
Yakuza: Dead Souls
Freedom Force

piotr101167
Posty: 18
Rejestracja: 07 lutego 2018, 18:56
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: SYBERIA 1 2 3
ATLATTIS
WECHIKUL CZASU
POMPEJE
BLACK MIRROR
Podziękował(a): 1 raz

Re: Gry kryminalne/thrillery

Post autor: piotr101167 » 21 kwietnia 2020, 20:39

blair witch
bardzo polecam
horror/przygoda
piękna grafika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam gry przygodowej”