Pograłabym w fajną grę

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Pograłabym w fajną grę

Postautor: kassiopestka » 25 marca 2017, 21:17

Zagrałabym w grę, która by mnie na maksa wciągnęła. Najlepiej fabułą, aczkolwiek zajmującymi zagadkami też nie pogardzę. Chodzi o to, żeby miała to coś, że się chce w nią grać, że człowieka ciągnie. Fajnie, jakby postacie były takie, żeby się nimi przejąć.
Nie w widoku FPP (bardzo nie lubię). Raczej nie baśniowa/bajkowa, bo chyba mam już przesyt. To samo, jeśli chodzi o jakieś dziwolągowate światy.
Wszelkie horrory i inne okropności straszące flakami itp. wykluczone, choć fajnym śledztwem nie pogardzę, ale bez drastycznych obrazków. Żadnych ufoków, żadnych Lovecraftów, żadnych satanizmów.
Coś w stylu AoM czy Tajnych Akt, choć nie upieram się, że musi być dokładnie coś takiego. Sorry, że tak wydziwiam, ale po co ostatnio nie sięgnę, to gram jakoś tak bez przekonania, a tak bardzo chciałabym aż się trząść :P do gry.

Ostatnia gra, w którą grałam rozrywkowo (a nie pracowo) i z radością myślałam, że sobie w nią pogram, to Moebius.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Pograłabym w fajną grę

Postautor: Szczery » 25 marca 2017, 21:33

Podobno Life is Strange właśnie taką grą jest. Tylko wiadomo, nazwanie tego tytułu przygodówką jest cokolwiek umowne. Jak tak piszesz, to najchętniej poleciłbym Ci Broken Sworda pierwszego, to jeden z tych tytułów które na mnie największe wrażenie zrobiły... Ale chyba niemożliwym jest, abyś w niego już nie grała :p
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Annica » 25 marca 2017, 22:02

Jeśli nie odrzuca Cię pikselowa grafika, polecam "Kathy Rain" (niedługo będzie po polsku), "The Charnel House Trilogy" (horror, ale wyjątkowy) i serię Blackwell (trzeba przebrnąć przez 1 część i dalej będzie coraz lepiej), "Technobabylon" fajny świat przedstawiony i jest śledztwo, w sumie jak w każdej z powyższych gier (w jakiś sposób). Ale tak jak mówię, grafika pikselowa :) .
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 25 marca 2017, 22:05

W sumie seria Texa Murphy'ego spełnia podane przez ciebie warunki, szczególnie jak przebrniesz przez Mean Streets, zyli przez część pierwszą.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 25 marca 2017, 22:11

Szczery pisze:Podobno Life is Strange właśnie taką grą jest. Tylko wiadomo, nazwanie tego tytułu przygodówką jest cokolwiek umowne. Jak tak piszesz, to najchętniej poleciłbym Ci Broken Sworda pierwszego, to jeden z tych tytułów które na mnie największe wrażenie zrobiły... Ale chyba niemożliwym jest, abyś w niego już nie grała :p

Zaskoczę cię x2. :P Z Brokenow grałam tylko w 2, 2,5 i 4. Więc w planach mam maraton Brokenowy od jedynki.
Life Is Strange siedzi na pulpicie, nawet spolszczenie już instalnęłam i jest w zasadzie pierwsze w kolejce (muszę skończyć Syberię 2), tylko martwię się, czy się źle nie skończy, nie chciałabym się zdołować, bo i tak za często dołki łapię.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 25 marca 2017, 22:16

Annica, wiesz, że ja dalej Cognition nie skończyłam? <wstyd> Ale myślę serio, serio, coby podejść po raz kolejny, tylko muszę początek zapomnieć, bo już 2x zaczynałam i za dobrze wszystko pamiętam. No i czekam, co z tym wydaniem pudełkowym PL, a nuż faktycznie wypali.

Pikseloza na razie niechętnie, bo ciężko mi się wciągnąć w pikselozę, z Shardlightem tak miałam, piękna muzyka, przejmująca opowieść (byłaby, gdyby nie była pikselozą). Ale nad Blackwellami też myślę od jakiegoś czasu, tylko że one chyba nie są PL, a to mnie jeszcze bardziej zraża niż pikseloza.

Horrory - nie, nie, nie. Zastanawiam się nad Murdered: Śledztwem zza grobu, tylko czy to nie będzie dla mnie za straszne?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 25 marca 2017, 22:19

Adamie, a co jest z tym Mean Streets nie tak? I czy są spolszczenia do wszystkich części? No i musiałabym dopiero poszukać, bo tych akurat gier nie mam.

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 25 marca 2017, 22:28

Swego czasu bardzo poruszyło mnie Keepsake. Fabuła całkiem spoko, ale mogą wykończyć Cię wieczne maratony w drugiej połowie gry i nieco zestarzała już grafika.

Patrzę na Twoją listę ukończonych gier i nie mogę znaleźć tam Księcia i Tchórza. Chcę głęboko wierzyć, że po prostu zapomniałaś wpisać. :P

Jack Orlando - pomimo, że kocham ten tytuł to jesteś świadomy wielu wad. Nie mniej jednak na Steamie polska wersja i za grosze często można dostać.

Nie samymi przygodówkami człowiek żyje. Polecam choćby bardzo dobre Trine 2.

Ewentualnie spróbuj nadrobić trochę tytułów Daedalica. Choćby Edna & Harvey: Harvey's New Eyes - gra może nie rewelacyjna, ale do bólu klasyczna.

Tytuły bez polskich wersji też można polecać?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 25 marca 2017, 22:56

Mój człowiek żyje samymi przygodówkami. :P Poza tym wszystkie gry, o których wspomniałeś, mam, kwestia tylko zagrać. No i czy Jack Orlando oraz Książę i tchórz pójdą mi na 7 bez przeszkód? A najlepiej na 10, bo nowy lapek kupiłam, a dalej siedzę na starym. :szok:

Można polecać angielskie, ale takie, w których nie ma strasznie dużo gadania i czytania dokumentów, bo mój angielski jest bardzo średni. I tak - z jednej strony podouczałabym się, a z drugiej - jak będę mieć za dużo do sprawdzania w słowniku, to się zaraz zniechęcę. :wstyd:

Co do Edna & Harvey: Harvey's New Eyes, to jakoś chwilowo nie ciągnie mnie do kreskówkowych i zabawnych, choć generalnie Daedalica bardzo lubię.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 25 marca 2017, 23:59

kassiopestka pisze:Adamie, a co jest z tym Mean Streets nie tak? I czy są spolszczenia do wszystkich części? No i musiałabym dopiero poszukać, bo tych akurat gier nie mam.

To, że nie jest to "czysta" przygodówka. Co prawda, jeśli idzie o latanie speederem, to można włączyć autopilota i potem tylko patrzeć gdzie się leci, tak oprócz tego są elementy strzelankowe (trzeba przejść dwa ekrany idąc ciągle w prawo strzelając do przeciwników i unikając kul). Nie wszystkie z nich są konieczne, ale tych, które trzeba przejść to z 10 pewnie będzie. Można też ustawić w menu jeden z trzech poziomów trudności walk, łatwy też oczywiście jest ;) A co do spolszczeń - z tego, co mi wiadomo, to raczej ich nie ma (tych nieoficjalnych też).
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 marca 2017, 00:05

No to faktycznie, na szczyt listy nie wskoczy, ale dzięki za info. :)

Awatar użytkownika
yemet
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: yemet » 26 marca 2017, 01:28

Powinnaś zagrać w "Grim Fandango", zwłaszcza jeśli lubisz filmy z Bogartem. Spolszczenie działa tylko ze starą wersją. Do remastera jeszcze nie zostało dopasowane.
Polecam też "Oknytt". Idealnie pasuje do kategorii "postacie były takie, żeby się nimi przejąć". Co prawda gra jest nieco bajkowa, bo postacie zostały wprost zaczerpnięte ze szwedzkiego folkloru, ale chyba nie przed taką bajkowością się bronisz. To bardziej dark fantasy. Świat jest ponury, a nie wszystkie napotkane stwory są przyjazne. Za to główny bohater jest przeuroczy. Narrator posługuje się nieco wyszukanym słownictwem, ale wiele można się domyślić z kontekstu. Natomiast dialogi są napisane bardzo prostym językiem.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 26 marca 2017, 01:50

Książe i Tchórz oraz Broken Sword. Ja bym celował w te tytuły, moje ukochane klasyki :) Choć ten pierwszy to dość humorystyczna gra właśnie, no i baśniowy świat fantasy, więc wykracza poza Twoje wyraznie zarysowane granice... Ale sprobuj kiedys. Na win 7 kiedys odpalilem z pomoca patcha przeznaczonego na xp- ruszylo z jakimis lekkimi glitchami ale jak najbardziej dalo sie grac.
A Broken Sword... Sama znasz serię to wiesz z czym się ją je, nie stroni od humoru ale nie jest to komedia, nie jest to takze horror, Cthulhu w niej macek nie maczał, ot przygoda. Zaznaczę jednak, że pierwsza część przy takiej 4 to jak niebo przy kartoflisku. Wzór dobrej przygodówki. Jest też do niej calkiem niezle fanowskie tlumaczenie. Polecam gorąco.
Aktualnie grane:

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 marca 2017, 01:57

Dziękuję. :) Tak pewnie zrobię.

yemet, Oknytt nie bardzo mi leży stylistycznie, nie jestem fanką mrocznych folklorów. Grim Fandango chyba mam, muszę sprawdzić. :)

Dziękuję wszystkim za rady. :D

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 26 marca 2017, 09:24

Jeżeli masz ochotę na krótką przygodę to zagraj w Lume. Niema gra, ale bardzo króciutka. Jeżeli przypadnie Ci do gustu to sięgnij po Lumino City.

Widzę, ze nie sięgnęłaś jeszcze po The Book of Unwritten Tales. Must have. (przynajmniej 1 + dodatek, w drugą nie grałem jeszcze)

Z luźnych i przyjemnych tytułów - Lilly looking through. Odprężająca gra (może poza dźwiękową zagadką pod koniec).

Nie ma sensu łapać za angielskie tytuły, skoro jeszcze masz tyle do nadrobienia. Jak już nadrobisz, to spróbuj The Lost chronicles of Zerzura, albo 15 days - co najwyżej dobre tytuły.

I OMG, zagraj w Księcia i Tchórza.

https://www.youtube.com/watch?v=KtUiSPfjd5U

lub spróbuj tego patcha
viewtopic.php?t=475
viewtopic.php?f=136&t=475

Jack Orlando w wersji na Steam działa pod Win10. Wersja pudełkowa Director's Cut z 2001 nie wiem.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: earwig11 » 26 marca 2017, 12:31

Na forum już istnieją tematy jak uruchomić Księcia pod nowymi systemami:

ScummVM
viewtopic.php?f=136&t=5376

Windows 7 (pod 10 nie sprawdzałem)
viewtopic.php?f=136&t=5399

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 marca 2017, 13:00

Dzięki wielkie, panowie. :)

15 days mam, chyba w wersji niemieckiej. Bardzo byłam ciekawa kolejnej gry twórców Overclocked. :)

Co do Booka, wiem, że to świetne gry, mam wszystkie 3 części, tylko sęk w tym, że jakoś odrzuciło mnie od śmiesznych gier i dziwnych światów. W sensie, że nie potrafię się wciągnąć. Anna's Questa przeszłam, na początku bardzo mi się podobał, ale im dłużnej grałam, tym mniej mnie ciągnęło, jakbym nie umiała się porządnie wkręcić w tę grę. I to samo mam teraz z Inner World, musiałam przerwać ze względu na Syberię i w ogóle mnie nie ciągnie, żeby wrócić.
Ja wiem, że to dobre gry, widzę to, ale widać to nie jest teraz mój moment na ten rodzaj gier. Chyba potrzebuję czegoś poważniejszego, żeby się zaangażować w fabułę, choć nie bardzo dramatycznego, bo przygnębiać też się nie chcę.

Jeśli Life Is Strange dobrze się kończy, to pewnie będzie następne w kolejce. Albo może właśnie Jack Orlando.
Zastanawiam się jeszcze nad Murdered: Śledztwem zza grobu - bardzo jest straszne? Bo większość czasu jestem sama, żebym się spać nie bała. :P

A ostatni Sherlock jak tam? Bo nic o nim nie piszecie. Taki słaby?

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 26 marca 2017, 13:45

kassiopestka pisze:
Jeśli Life Is Strange dobrze się kończy, to pewnie będzie następne w kolejce.

W Life Is Strange trzeba podejmować trudne decyzje, ich konsekwencje mogą być dla Ciebie dołujące. Nie jest to raczej odpowiednia gra na poprawę humoru ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 marca 2017, 13:55

No tego się trochę obawiałam, z tego, co słyszałam o grze. Ale po drodze jestem w stanie sporo znieść, byleby koniec był tego wart. :)

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta

Postautor: Szczery » 28 marca 2017, 22:42

Zobaczylem dzisiaj na muve.pl Fahrenheita za niecale 8zl i ciągle się od tej pory zastanawiam czy byłby dla Ciebie za straszny, czy może znieściłby się w progach Twojej tolerancji. To produkcja Quantic Dream więc nie do końca jest to przygodówka... Ale chyba nie mniej niż Life is Strange, a mnie osobiście ten tytuł wciągnął tak, że już pierwsze odpalenie "dla sprawdzenia" przeistoczyło się w zarwaną nockę:) Ale to rzecz podlegająca gustowi, wiadomo
Aktualnie grane:

Wróć do „Szukam gry przygodowej”