Poszukuje gry podobnej do Silence

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
gorasp
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Poszukuje gry podobnej do Silence

Postautor: gorasp » 23 lutego 2017, 05:06

Witam, jakiś czas temu weszło w moje posiadanie Silence, zainstalowałem, ale opis mnie nie przekonał, więc sobie było na pulpicie. Jednak 3 dni temu dałem mu szanse, zakochałem sie od razu, grę przeszedłem przy jednym posiedzeniu. Następnego dnia przeszedłem pierwszą część to jest The Whispered World, co prawda w złej kolejności, sporo spojlerów z 1 było w dwójce, na szczęście mi spojlery nie straszne ;)
Uniwersum i całokształt obu części trafił w me gusta, głównie zaintrygowało mnie przedstawienie tego świata, jako świata... jak ktoś przeszedł to wie jakiego (chodzi o sposób dostania się tam), jak nie to nie będę spojlerował ;)

A teraz siedzę, wspominając smutnego klauna i mam ogromną ochotę ograć obie gry jeszcze raz, ale wiadomo, lepiej coś nowego.
Zna ktoś coś podobnego? Głównie chodzi mi te zaskoczenie na koniec jedynki, gdy dowiadujemy się że.... ;)

PS. W 1 części Spot zamienia sie w kokon, w drugiej znika - ktoś wie czemu znika?
Może mi to umknęło po prostu...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Re: Poszukuje gry podobnej do Silence

Postautor: twig » 23 lutego 2017, 09:00

Myślę, że spodoba ci się Klątwa Wron i Memoria od tego samego wydawcy.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 67 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Poszukuje gry podobnej do Silence

Postautor: kassiopestka » 23 lutego 2017, 10:26

Myślę i myślę, co by ci tu jeszcze polecić (Klątwa wron i Memoria jak najbardziej), bo rozumiem, że nie chodzi ci o sam baśniowy świat jako taki (tu by było trochę gier - cala seria o Szymku Czarodzieju, Ceville, Gilbert Goodmate, Anna's Quest, The Inner World czy The Book of Unwritten Tales, ale to są gry raczej śmieszne niż wzruszające).
Jeśli jednak nie grałeś w Najdłuższą podróż i w Dreamfall oraz Dreamfall Chapters, to polecam gorąco (w tej kolejności) - tu nie brakuje zaskoczeń, wzruszeń, emocji i pięknej opowieści. I też są dwa światy (choć na nieco innej zasadzie) i tajemnica.

Nie wiem, jak The Night of the Rabbit, bo nie grałam - klimaty na pewno baśniowe, muzyka przepiękna i to też Daedalic.

A jeśli chodzi o spektakularne zaskoczenia, zakończenia, a i emocji też nie brak, to absolutnie Yesterday i Yesterday Origins - ale to zupełnie inne klimaty, kompletnie nie baśniowe.

Wróć do „Szukam gry przygodowej”