Nowicjusz szuka gier przygodowych

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
Azazell

Nowicjusz szuka gier przygodowych

Postautor: Azazell » 02 lipca 2016, 15:05

Witam serdecznie. Dawno temu grywałem w gry przygodowe ale to tylko znikoma ilość. Mam wielką ochotę ponownie zagrać w tego typu gatunek. Dawno temu grałem w Still Life - według mnie jedna z najlepszych gier (pod kątem fabuły, klimatu) w jakie przyszło mi pograć. Niestety wiele tytułów ominąłem i ostatnio sporo szukałem ciekawych gier - ale gubię się :) Dlatego znalazłem te forum i chciałbym Was poprosić o pomoc.

Szukam gier w klimatach takich poważnych.. Najlepiej coś w klimatach S-F czy Thiller (rozwiązywanie spraw kryminalnych itp) lub coś bardziej przygodowego jak Broken Sword. Najważniejsze aby poszukiwane przygodówki były dostępne w języku polskim (wystarczą napisy). Co byście polecili? Mam konto na GOG i Steam. Na moim celowniku jest Black Mirror Trylogia bo to wydaje się poważna gra. Agathe Cristie ABC Murder i Broken Sword. I tu właśnie pies pogrzebany. Nigdy nie grałem w serię Broken Sword, słyszałem, że też jest odświeżona wersja .. ale czy są one po polsku? Na Steam niby nie ma wsparcia języka polskiego. A chciałbym te wszystkie części z serii zaliczyć.

Najbardziej kręcą mnie klimaty S-F, cyberpunku. Czy są jakieś takie przygodówki w takim klimacie? Proszę was o pomoc. Mogą to być gry stare. Ważne by były do pobrania cyfrowo.

PS. Nie interesują mnie gry gdzie rozwiązujemy zagadki w stylu wyszukiwania obiektów na planszy :).. Wolę tradycyjne przygódowki .. Ostatnio też przechodziłęm grę Fahrenheit - też fajowa produkcja.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Re: Nowicjusz szuka gier przygodowych

Postautor: Urszula » 02 lipca 2016, 15:18

Witaj,
Broken sword cała seria jest w języku polskim, z tym że do części pierwszej jest fanowskie spolszczenie do pobrania (stosowny dział na forum). Z gier klimatycznych: Jack Orlando, Face noir, Testament Sherlocka Holmesa, Tajne akta - seria gier (do ostatniej części jest fanowskie spolszczenie), Ni.Bi.Ru. Na razie tyle propozycji :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: kNOT » 02 lipca 2016, 15:27

Gry przygodowe po polsku na GOGu...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 02 lipca 2016, 15:28

Sci-fi to na pewno Alternativa, ale sprawdź czy jest PL, mnie się wydaje,że jestem. Black Mirror obowiązkowo, choć bardziej to horror. Potem obowiązkowo detektywistyczny Sherlock i Tajemnica złotego kolczyka. :)
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: DonRaperos » 02 lipca 2016, 15:41

Polecam gre Stasis, Alternative jeśli chodzi o Sci-fi. Myślę, że seria Art of Murder i Chronicles of Mystery też by Ci się spodobały :)

Azazell

Postautor: Azazell » 02 lipca 2016, 17:40

Oj dzięki wam za szybką odpowiedź. Co do Atlernative - super zainteresuje się tym tytułem. Te gry na GOGu są mega drogie ;/ będę czekał na zniżki. Tymczasem np Black Mirror 1,2,3 jest za grosze na Steam - i chyba zakupię.

Czy hmm posiadacie jakieś przygodówki na Steam`ie, które są w PL? Często się zdarza, że na stronie gry (w sklepie Steam) nie pokazuje czy gra zawiera PL, często są teksty już przetłumaczone :) . Na razie złapałem Black Mirrory, Stasis i Agathe Criste Abc murder = po polsku :)

Do 1 i 2 części Broken Sword - są spolszczenia .. ale czy do kolejnych również są? Na Steam nie ma zaznaczonych polskiego języka gdy wchodzę do nowszych odsłon tej serii.

Mi się przypomniała stara bardzo gra. The Longest Journey (ostatnia podróż) kiedyś grałem w to, ale pamiętam że spalił mi się komputer (oj stare czasy) i przerwałem.. Może to też warto nadrobić

EDIT. Oja Monkey Island również jest przetłumaczony ? :) Oja to mam co nadrabiać :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 lipca 2016, 17:49

Wszystko zależy od chęci, ale jeśli tej gry nie ukończyłeś to jak najbardziej warto. Mam na Steamie warte polecenia, wszystkie części Deponi, które są po polsku, ale to inne klimaty. Memento mori 2, Anna Quest, The book of unwritten tales 2, Peril of man, Rhem IV special edition, Stasis, Volett, Zaginięcie Ethana Cartera, Dead Synchronicity.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Azazell

Postautor: Azazell » 02 lipca 2016, 18:03

Memento Mori 2 wygląda ciekawie.. Ale chyba jedynka na steamie nie jest w PL :(

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: earwig11 » 02 lipca 2016, 18:11

Z cyperpunku i sci-fi polecam Gemini Rue, Beneath a Steel Sky, Technobabylon, Primordia, Blade Runner i seria gier z Tex Murphy. Oprócz Blade Runnera wszystkie gry można kupić za grosze zarówno na Steamie jak i na GOGu (trzeba tylko poczekać na obniżkę). Beneath ma obecnie status freeware i można go za darmo ściągnąć z GOGa. Z wymienionych gier wiem, że Gemini Rue został wydany w wersji PL (ale chyba tylko wersja pudełkowa), a do BASSa można ściągnąć darmowe tłumaczenie, co do reszty to chyba nie ma polskich wersji.

Azazell

Postautor: Azazell » 02 lipca 2016, 18:12

Ooo Blade Runner hehe kurcze to też pamiętam, że ominąłęm ale to chyba dlatego, że nie był dostepny w PL :(

@Urszula --> napisałaś że wszystkie części Broken Sword są po polsku.. A Broken Sword: Director's Cut na steam również? Jakoś nie mogę znaleźć spolszczenia do tej wersji.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 02 lipca 2016, 18:20

Tego nie jestem pewna, trzeba to sprawdzić.
Moje gry

Azazell

Postautor: Azazell » 02 lipca 2016, 18:26

No dobra.. Dziś / jutro zakupie Black Mirror 1,2,3, A New Beginning - Final Cut i Gemini Rue - bo są po polsku ;). I tak to powinno mi wystarczyć na poł roku jak nie dłuzej (więc do kolejnych obniżek).

Zastanawiam się nad Stasis. Czy warta jest tych 9 euro? Czy jednak poczekać na kolejne promocje. Bo nie zbiera najwyższych ocen.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: Adam_OK » 02 lipca 2016, 18:44

Z niewymienionych tytułów wartych uwagi są też seria Leisure Suit Larry, Face Noir, seria Runaway, The Next big Thing i Yesterday
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
yemet
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: yemet » 03 lipca 2016, 02:55

Steamowy Gemini Rue chyba nie jest po polsku. W sieci można znaleźć jakieś spolszczenie, które nie do końca jest z nim kompatybilne (krzaki zamiast polskich znaków diakrytycznych). Może już nie działa w ogóle po aktualizacjach. Jeśli język polski nie figuruje na karcie produktu, to załóż, że go nie ma. Niewiele jest gier, które w takim przypadku go mają, np. seria Gothic.
Zremasterowane Broken Swordy nie są po polsku, jeśli dobrze pamiętam. Nie ma też do nich spolszczeń.
Jak ktoś wyżej wspomniał, Beneath a Steel Sky jest za darmo na GOG-u (dostępne jest spolszczenie i zremasterowana muzyka). Dla mnie średniak, dla większości obiekt kultu. To chyba jednak nie dla ciebie, skoro nie lubisz "wyszukiwania obiektów na planszy", bo jedną z wad tej gry jest pixel hunting.

Nie brałbym Stasis za tę cenę. Lepszym wyborem będzie Life Is Strange (jest spolszczenie), jeśli chcesz coś współczesnego. Możesz najpierw kupić tylko 1. epizod, a potem resztę, ale taka przyjemność będzie kosztowała cię ze 2 złote więcej. Wyprzedaż na Steamie kończy się w poniedziałek o 19:00.

Więcej konkretnych tytułów nie chcę polecać, bo podałeś za dużo gatunków. Sprawdź na forum rankingi przygodówek, steamową oferta przygodówek po polsku uszeregowana wg opinii graczy - http://store.steampowered.com/search/?s ... ang=polish (niestety łapie też gry Hidden Object), polecanka na GOL-u: gry-online.pl/S013.asp?ID=98979 (zakup niektórych pozycji jest nieopłacalny).

Awatar użytkownika
Point_Click
Publicysta
Podziękował(a): 75 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: Point_Click » 03 lipca 2016, 06:53

Azazell pisze:Oj dzięki wam za szybką odpowiedź. Co do Atlernative - super zainteresuje się tym tytułem. Te gry na GOGu są mega drogie ;/ będę czekał na zniżki. Tymczasem np Black Mirror 1,2,3 jest za grosze na Steam - i chyba zakupię. [...]

Starsze gry polecam kupować na allegro - wersję gry z gazety (CD Action, Click) można kupić za 2-5 zł, jak kupisz u jednego sprzedawcy hurtem ileś gier to i koszta wysyłki Cię nie zabolą :)

Azazell

Postautor: Azazell » 03 lipca 2016, 09:02

Hmm gdzieś doczytałem, że jednak spolszczenie do Gemini Rue działa ze steamową wersją. Ale faktycznie doczytam o tym przed zakupem. Jeżeli nie będzie działać to pobiorę sobie od wujka wersję z netu.. Fakt jest to nielegalne.. ale mam już oryginalną wersję więc chyba nie łamię wtedy prawa.

Faktycznie na Gogu też mam Beneath a Steel Sky ale kurcze bardzo to pikselowate :) nie wiem cz ogarnę .. nie mam wymagan co do grafiki ale kurcze na screenach wygląda na bardzo nieczytelną grę ;/

Co do gier z CDA .. to odpada bo nie mam napędu w swoim PC :P

Kusi mnie też by nadrobić The Longest Journey i drugą część.. Szkoda, że nie ma w cyfrowej edycjach wydania PL..

Wróć do „Szukam gry przygodowej”