Poszukuję gry

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
Awatar użytkownika
Kyra
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40#p7169

Re: Poszukuję gry

Postautor: Kyra » 07 marca 2016, 21:01

I mnie przekonaliście, zaczęłam moją powrotną przygodę z truposzami. Jak na tę chwilę szczególnie mnie jakoś nie porywa,ale zobaczę co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Telamon
Podziękował(a): 2 razy

Re: Poszukuję gry

Postautor: Telamon » 15 kwietnia 2016, 18:45

Tydzień temu zajrzałem do tego tematu i trochę on za mną chodzi. Zatem...

Między innymi po to pisałam o "symulatorach spaceru" i grach od TellTale, by pokazać, że coś się w świecie przygodówek dzieje i twórcy szukają różnych kierunków. Ludzie narzekają, że mało gry w grze, że mało wyzwań, ale gdyby się autorzy zamknęli na nowe pomysły, to w 2016 roku nadal gralibyśmy w tekstówki

Gry od TellTale nie różnią się specjalnie od tekstówek czy gier "filmowych" z lat 90-tych. ;)
To tak naprawdę bardziej interaktywny film, najczęściej z ciekawą fabułą oraz postaciami (trochę emocjonalnych chwytów) przy jednoczesnym kompletnym wypraniu z gameplayu. Nie tylko nie ma zagadek ale interakcja to jakieś strzępy, nie mówiąc o pozornej nieliniowości. Komputerowy serial, a nie gra.

Grałem w The Wolf Among Us (choćby dla posłuchania muzyki warto zagrać), Game of Thrones lecz trzy części Trupów oraz Borderlands obejrzałem na YouTube. Uznałem iż w ciągu tych kilku godzin filmu wolę coś zrobić niż siedzieć i klikać "q" bądź klawisze kierunkowe od czasu do czasu. Te gry są straaaaasznie leniwe.

Natomiast można je zrobić lepiej oraz ciekawiej czego przykładem jest Until Dawn. Niestety tylko na konsolę...

Wróć do „Szukam gry przygodowej”