Point&Click

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Re: Point&Click

Postautor: Urszula » 11 lutego 2015, 12:03

Trudno, ale fajnie, że jest kolejna fanka gier przygodwych, :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Tenshin
Podziękował(a): 6 razy

Postautor: Tenshin » 30 czerwca 2015, 13:23

Sorka za odkopanie tematu, ale jesteście po prostu świetni z tymi grami :D Rhem już całe przeszła, tajne akta: tunguska grała kiedyś, ale teraz jej załatwiam drugą część. W takim tempie to mi gier zabraknie, które mogę jej podsyłać :D Myślę, że kolejną opcją dla niej będzie seria The Whispered World, a następnie art of murder. Macie jeszcze może jakies propozycje? Może jakieś nowsze gry wyszły? :)

Strasznie dziękuję za pomoc! :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 30 czerwca 2015, 15:08

Klątwa wron, Memoria to seria, Aura 1 i 2 seria, Nostradamus, Podróż na księżyc na razie tyle :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Tenshin
Podziękował(a): 6 razy

Postautor: Tenshin » 30 czerwca 2015, 15:20

Urszula pisze:Klątwa wron, Memoria to seria, Aura 1 i 2 seria, Nostradamus, Podróż na księżyc na razie tyle :)

Uwielbiam was! :D Wielkie dzięki! :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 30 czerwca 2015, 15:27

A my fanów gier przygodowych :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 65 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 02 lipca 2015, 13:16

Moja mała rada, niech szuka przygodówek wydanych po polsku, zawsze to jakieś ułatwienie, gdy jeżyk obcy nie jest naszym wrogiem ;)

Od siebie dodam Broken Sword 1 i 2
Moneky Island 1-3 są spolszczenia dobre, Jack Orlando wspaniała muzyka, Książe I Tchórz jedna z najlepszych polskich przygodówek,
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Monkey Island 1-3, Broken Sword 1-2 oraz Indiana Jones Fate Of Atlantis.
Poradnik - box https://picasaweb.google.com/1152212250 ... AdaniaPudA
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Cobros
Podziękował(a): 4 razy

Postautor: Cobros » 28 stycznia 2017, 16:44

Witam

Sorry że odkopuje temat,aczkolwiek mój problem jest podobny co autora tematu .

Ponieważ mój stan zdrowia nie pozwala na grywanie w gry które wymagają dużej zręczności ( radzę sobie w arcadowych wyścigach i w symulatorach typu ETS2,ale taki Tomb Rider odpada ) poszukuje również gier z gatunku "pointnclick " . Najchętniej w klimatach detektywistycznych jak powiedzmy Agatha Christe ABC Murders ,choć oczywiście klimatami surviwalowymi czy przygodowymi nie pogardzę . Fajnie by było gdyby gry na początek nie były zbyt trudne coś na "wkręcenie się " po latach przerwy . ABC Murders było w zasadzie pierwszą przygodówką moją po latach przerwy i przyznam się że w paru miejscach się "zawiesiłem " i wspomagałem się solucjami na waszym forum . :) Dubbing PL jest zbędny podstawy angielskiego znam,aczkolwiek spolszczenie czasem mi pomaga,więc dobrze żeby było .

Co by tu jeszcze . Wymagania sprzętowe ? Nie wiem czy w grach "pointnclick " to aż tak wazne,ale myślę że zestaw ze średniej półki cenowej na I5 poradzi sobie z 99% "przygodówek " nawet tych współczesnych . Ale miło by było gdybyście polecili coś starszego to bym sobie pogrywał poza domem na laptopie . Laptop Dell E6410 z grafiką zintegrowaną . Tak czy inaczej raczej "sprzęt " będę miał pod każdą propozycję,grafika dla mnie też nie jest jakaś najważniejsza liczy się rozgrywka i fabuła .

Liczę na propozycję . :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 stycznia 2017, 17:01

Witaj. Piszesz, że wracasz po latach, jakie przygodówki już znasz?
Moje gry

Cobros

Postautor: Cobros » 28 stycznia 2017, 17:19

Oj to "po latach " to trochę na wyrost . :) bo brzmi jakbym kiedyś jakoś namiętnie w przygodówki grywał . A ja nigdy jakimś wielkim graczem nie byłem . Po prostu za dzieciaka grywało się w Ace Ventura Psi Detektyw , Neverhooda też kojarzę coś z serii Larry ( już trochę później ) i w zasadzie tyle . :) Aaa i jeszcze była taka jedna gra której tytułu szukam od lat,mianowicie chodziło się takim dziwnym gościem po jakichś animowanych planszach i rozwiązywało dziwne zagadki zagadki . Między innymi trzeba było znaleźć igłę w stogu siana,znaczy że dosłownie . Był też motyw z jakimś samochodem którym można było nabijać jakiś pasek życia chyba za przejeżdżanie ludzi,masakra . :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 stycznia 2017, 17:36

Trochę tytułów padło w postach powyżej, jeśli mają być łatwiejsze, to omijaj przynajmniej na razie: serie Myst, Rhem, Aury, Schizmy.
Skup się bardziej, na seriach: Agata Christie - trzy gry, Art of mureder - 3 gry, Black Mirror - 3 gry, Tajne akta - 3 gry czy Broken sword - 5 gier. Jeśli zaś chcesz nie detektywistyczne, a z fajnym humorem/klimatem, to: Machinarium, Botanicula, seria The Book of unwritten tales.
Moje gry

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: layne » 28 stycznia 2017, 22:13

Syberia, Syberia 2, Jack Orlando, The Raven: Dziedzictwo Mistrza złodziei (trochę zabugowana) :oczko:
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 28 stycznia 2017, 22:37

The Next Big Thing, Gray Matter, Overclocked: Historia o przemocy, Yesterday, Yesterday Origins, Lost Horizon, Still Life (ma kilka trudnych zagadek), The Dark Eye: Klątwa wron
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Postautor: kassiopestka » 29 stycznia 2017, 02:53

Podpisuję się pod Vickiem, no i zawsze będę namawiać do wszystkich Runawayów, Najdłuższej podroży oraz Dreamfallów obu.

Tenshin, do Dreamfall Chapters jest już spolszczenie, skoro mama zaczęła, to może wróci.

Cobros, skoro grałeś a Ace'a Venturę i Larry'ego, to pewnie Gilbert Goodmate by ci się spodobał oraz seria z Szymkiem czarodziejem.

Cobros

Postautor: Cobros » 03 lutego 2017, 23:40

Witam

Przewertowałem temat i na dobry początek kupiłem sobie trzy gry "Still Life ", "Post Mortem " i "Sinking Island " . W zasadzie brałem od jednego sprzedawcy więc wybór był jaki był,ale myślę że na początek "styknie" . :) Dałem 30 zł z przesyłką za gry więc nawet jak mi nie podejdą to mała strata . Mam zamiar sobie kupić jeszcze "Księgę Tajemnic - Agathy Christie " ale to już nie w tym miesiącu . Poluje też na "Syberię I i II " ale używana złota edycja z wysyłką potrafi 70 zł kosztować,delikatnie mówiąc trochę drogo jak dla mnie . : :E Oczywiście jeślibyście mieli jeszcze propozycję to jak najbardziej czekam,dopiszę do listy i może kiedyś się zaopatrzę . :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 04 lutego 2017, 22:19

Syberię na bank trafisz gdzieś taniej, w sumie to jakby ci bardzo, bardzo zależało, mogę ci odstąpić za jakąś niewygórowaną kwotę. Mam jedynkę razem z dwójką w zestawie. Napisz na PW jakby co.

Co to za Księga tajemnic? Idę obczajać w necie.

A już wiem, Kolekcja Tajemnic zapewne, mam to. :)

Cobros

Postautor: Cobros » 04 lutego 2017, 23:04

Syberię na bank trafisz gdzieś taniej, w sumie to jakby ci bardzo, bardzo zależało, mogę ci odstąpić za jakąś niewygórowaną kwotę. Mam jedynkę razem z dwójką w zestawie. Napisz na PW jakby co.

Dzięki za propozycję . :) Ale mówiąc kolokwialnie na razie " hajs się nie zgadza " . :D Trochę wydatków mnie czeka,a i tak następną grą jaką pewnie kupię będzie "Kolekcja Tajemnic " ( doprawdy nie wiem skąd wzięła mi się 'Księga" )

Syberię prędzej czy później i tak gdzieś dorwę ( może wersję cyfrową ) zresztą ja tą grę miałem gdzieś kiedyś jeszcze z czasów tz "lewej strony " przynajmniej I część,ale dziś nawet gdybym "przymkną oko " na to że gram z "pirata " to i tak już ta kopia zaginęła w odmętach dziejów . Wtedy gdy tą grę dostałem bardziej jarała mnie "Kurka Wodna " niż ambitna przygodówka,więc nie grałem . :(

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 04 lutego 2017, 23:22

Ja po prostu mam obie Syberie osobno, wydanie IQP, a oprócz tego to zbiorcze, więc w sumie podwójnie nie potrzebuję.
Jak cię kiedy najdzie, to skrobnij, oddam za parę zeta, a na Alledrogo nie chce mi się wystawiać.

Cobros

Postautor: Cobros » 04 lutego 2017, 23:30

Ok zapamiętam . :)

Wróć do „Szukam gry przygodowej”