Point&Click

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
Tenshin
Podziękował(a): 6 razy

Point&Click

Postautor: Tenshin » 07 lutego 2015, 17:44

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc w znalezieniu gier przygodowych, dla mojej mamy.
Moja wiedza na temat takich gier jest bardzo mała, a losowo kupować tytułów się nie opłaca.
Uwielbia gry przygodowe typu point&click, w których trzeba myśleć logicznie (zagadki, tajemnice itp. itd) i praktycznie nie ma żadnych momentów zręcznościowych (najlepiej w ogóle).
Lista gier, w które grała i się jej podobały (lista z pamięci):
- Sybiera I i II
- The Longest Journey
- Cała seria Myst (4 lub 5 części, nie pamiętam ile ich było)
- Podróż do wnętrza Ziemi
- Atlantis seria (nie jestem akurat pewny, czy w to grała)
Na pewno było więcej tych tytułów, ale nie mogę sobie przypomnieć.
Najważniejsze, by te gry były po polsku (mogą być tylko napisy), z dosyć ładną grafiką (żeby nie było pikselozy), no i wiadomo, wciągały :)

Będę wdzięczny za każdą propozycję gry.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Point&Click

Postautor: Urszula » 07 lutego 2015, 18:28

Jak Mysty to i Rhem cała seria (4 gry), Aura dwie części, Baron Wittard: nemesis of ragnarok, Schizm (2 gry), Setinel, Reah. Jeśli tajemnice to seria Black Mirror 3 gry.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Tenshin

Postautor: Tenshin » 07 lutego 2015, 18:33

Urszula pisze:Jak Mysty to i Rhem cała seria (4 gry), Aura dwie części, Baron Wittard: nemesis of ragnarok, Schizm (2 gry), Setinel, Reah. Jeśli tajemnice to seria Black Mirror 3 gry.

dzięki za odpowiedź.
Zdaje mi się, że w Rhem też grała, Schizm, Reah, Sentinel na pewno grała.
Czyli zaczynam załatwiać jej gry, zaczynając od serii Aura :)

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: layne » 07 lutego 2015, 18:52

Urszula pisze:Jak Mysty to i Rhem cała seria (4 gry), Aura dwie części, Baron Wittard: nemesis of ragnarok, Schizm (2 gry), Setinel, Reah. Jeśli tajemnice to seria Black Mirror 3 gry.

Baron Wittard: nemesis of ragnarok jest po polsku?
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 07 lutego 2015, 19:18

layne pisze:

Baron Wittard: nemesis of ragnarok jest po polsku?

Nie. Tenshin zapraszamy twoja mamę do nas. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: layne » 07 lutego 2015, 19:39

Szkoda, bo już się ucieszyłem :(
Gram:
Niedawno ukończyłem:

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Scoffer » 07 lutego 2015, 20:05

Wydaje mi się, że "mamowe" są też rzeczy typu: Machinarium, Botanicula (chociaż w tej ostatniej są jakieś zręcznościówki) czy Book of Unwritten Tales. Przynajmniej tak testowane na mojej mamie ;d
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 08 lutego 2015, 00:31

Moja mama dodatkowo nie może znieść FPP, więc mam jeszcze cięższe zadanie :)

Co sobie przypominam, że mamie podpasowało to Paradise, Moebius i "łagodniejsze" kryminały w stylu Kolekcji Tajemnic Agathy Christie oraz Sinking Island.

Tenshin

Postautor: Tenshin » 08 lutego 2015, 02:57

Urszula pisze:

Widziała to, ale coś ciężko ją namówić do udzielania się na forum :) Dlatego będę ją zastępował :D

Co do gier to nie grała w żadną z serii Rhem, więc jednak od tego zacznę jej załatwiać gry :)
Ogromne dzięki za pomoc z grami, bo mi by to zajęło pewnie kilka dni, zanim bym coś ciekawego dla niej znalazł. Ostatnio załatwiłem jej Dreamfall: Reborn, ale ma problemy z angielskim i z tego co wiem to dopiero "wzięła latarkę", cokolwiek to znaczy (pewnie początek gry), więc wątpię, że ją dokończy, jak nie może w pełni zrozumieć fabuły :(

Scoffer pisze:Wydaje mi się, że "mamowe" są też rzeczy typu: Machinarium, Botanicula (chociaż w tej ostatniej są jakieś zręcznościówki) czy Book of Unwritten Tales. Przynajmniej tak testowane na mojej mamie ;d

Mamowe, czy nie, ważne, by była bez akcji zręcznościowych, a tylko i wyłącznie logiczna itp. itd. bo sobie nie wyobrażam, jakby musiała przykładowo, uciekać przed czymś i w dobrych momentach klikała odpowiednie klawisze. To nie ten typ, gra może być strasznie ciężka logicznie, byle by mogła grać samą myszką, albo po prostu się tylko i wyłącznie poruszać "WSAD"em, i myszką klikać. Chodzi o prostotę gier i ich zagadkowość/logiczność/itd :D

Madzius888 pisze:Moja mama dodatkowo nie może znieść FPP, więc mam jeszcze cięższe zadanie :)

Mojej to nie robi, a dlaczego to parę linijek wyżej odpowiedziałem. Co nie zmienia faktu, że masz ciężej niż ja, hah :D

BTW. Jednak Rhem odpada, dorwanie polskiej wersji na allegro, ceneo, czy cokolwiek graniczy z cudem (nigdzie nie znalazłem). W takim razie jakieś propozycje od czego miałaby zacząć? By było łatwiej dostępne? Nie pogardzę również torrentami, chociaż nie powiem, że wolałbym mieć tę grę na płytce, by uniknąć niepotrzebnych rozmów na ten temat :D

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 08 lutego 2015, 09:27

Tenshin powiedz mamie, że na początek wystarczy jak zacznie wchodzić na forum i się witać, np. a SB tylko, potem samo poleci ;) (znam to z autopsji :E )

A przepraszam co znaczy określenie "mamowe" ? Są wśród nas "babciowe" i grają we wsie gry :dziadek:

A tak poważnie (chociaż czy to do mnie pasuje ? ;) ) z uporem maniaka będę polecać serię Tajnych akt, Klątwę Wron i Memorię. W sumie Grey Matter też powinien mamie się spodobać.

No i zaproszenie do Mamy, dawaj do nas, czekamy :okok:
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 08 lutego 2015, 10:58

Rhem nie ma polskiej wersji, ale też tam niczego nie trzeba czytać. Tam są tylko zagadki, w dodatku do wszystkich zagadek są podpowiedzi graficzne, nie ma tekstu angielskiego więc znajomość nie jest wymagana. Gry są do kupienia na allegro, Trylogia na jednej płycie oraz oddzielnie Rhem 4. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876

Postautor: Scoffer » 08 lutego 2015, 11:19

Tynieczka, "mamowe" to znaczy niezręcznościówkowe i zopiniowane do polecania przez dowolną mamę. W mojej wypowiedzi arbitralnie wybrałam swoją :P

No dobra, dobra, to określenie miało być miłe, a widzę, że wyszło do bani. Żeby była jasność, nie było moim celem ograniczanie kogokolwiek w wyborze gier czy też udawanie, że jedne nadają się lepiej niż inne dla kogoś.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 08 lutego 2015, 11:55

hihihihihihihi, ja nie widzę, w tym określeniu niczego złego. Ja z racji refleksu szachisty i wieku, też nie lubię elementów zręcznościowych. Nie wszystkie babcie, jak ty Tynieczka potrafią bezproblemowo przechodzić elementy zręcznościowe. Ty zresztą jesteś młodsza babcia niż ja mama, więc jak już będziesz mieć tyle lat na karku co ja, to być może też będziesz mieć problem z elementami wymagającymi zręcznych palców. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Postautor: tynieczka » 08 lutego 2015, 12:12

Scoffer pisze:Tynieczka, "mamowe" to znaczy niezręcznościówkowe i zopiniowane do polecania przez dowolną mamę. W mojej wypowiedzi arbitralnie wybrałam swoją :P

No dobra, dobra, to określenie miało być miłe, a widzę, że wyszło do bani. Żeby była jasność, nie było moim celem ograniczanie kogokolwiek w wyborze gier czy też udawanie, że jedne nadają się lepiej niż inne dla kogoś.

Scofferku spoko, miało być miłe i takie jest :buziak:

Urszula pisze:hihihihihihihi, ja nie widzę, w tym określeniu niczego złego. Ja z racji refleksu szachisty i wieku, też nie lubię elementów zręcznościowych. Nie wszystkie babcie, jak ty Tynieczka potrafią bezproblemowo przechodzić elementy zręcznościowe. Ty zresztą jesteś młodsza babcia niż ja mama, więc jak już będziesz mieć tyle lat na karku co ja, to być może też będziesz mieć problem z elementami wymagającymi zręcznych palców.

Malutka my tu se w metryki zaglądać nie będziemy :dziadek:
Toć JA TYSZ NIC ZŁEGO NIE WIDZĘ W TYM OKREŚLENIU, a paluszki powiem ci w sekrecie, że już też nie te same co kiedyś, ale co tam nie będziemy się przyznawać przecie hihihihihihi :rotfl2:
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Tenshin

Postautor: Tenshin » 08 lutego 2015, 16:50

No dziś dorwałem już Rhem i sobie zaczęła pykać :) Po całej serii myślę, że podrzucę jej serię Tajnych akt :) Więc będzie miała w co grać przez wiele dni :)

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy

Postautor: vaapku » 08 lutego 2015, 22:53

Ile bym dała, żeby moja mama chciała grać w przygodówki... Ale nie, ja muszę z nią grać w tysiąca i remika :E
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 09 lutego 2015, 00:40

Nie padło jeszcze, a pierwsze dwa Broken Swordy powinny przypasować, mojej się podobały.

Choć jak teraz sobie przypominam, to tam też troszkę zręcznościówek jest, więc pewnie odpada.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 09 lutego 2015, 07:06

Eramas pisze:Nie padło jeszcze, a pierwsze dwa Broken Swordy powinny przypasować, mojej się podobały.

Choć jak teraz sobie przypominam, to tam też troszkę zręcznościówek jest, więc pewnie odpada.

Ja dałam radę, to znaczy że nie są straszne. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 09 lutego 2015, 10:52

Tenshin pisze:
Urszula pisze:

Widziała to, ale coś ciężko ją namówić do udzielania się na forum :) Dlatego będę ją zastępował :D

Co do gier to nie grała w żadną z serii Rhem, więc jednak od tego zacznę jej załatwiać gry :)
Ogromne dzięki za pomoc z grami, bo mi by to zajęło pewnie kilka dni, zanim bym coś ciekawego dla niej znalazł. Ostatnio załatwiłem jej Dreamfall: Reborn, ale ma problemy z angielskim i z tego co wiem to dopiero "wzięła latarkę", cokolwiek to znaczy (pewnie początek gry), więc wątpię, że ją dokończy, jak nie może w pełni zrozumieć fabuły :(

Dreamfall jest cudowną serię, 2 pierwsze części: Najdłuższa podróż i Dreamfall są po polsku, historia jest obłędna!!!

Koniecznie niech mama przyjdzie do nas!!! :) :) :) Jeśli lubi się pośmiać, polecam serię Runaway. Jeśli lubi śledztwa - Art of Murder. Jeśli lubi piękne wzruszające opowieści - The Whispered World. A jeśli lubi dużo łamigłówek - Safecracker. :) :)

Ja też bym bardzo chciała wciągnąć moją mamę w przygodówki, ale on jest strasznie nietechniczna, choć od jakiegoś czasu ma lapka i radzi sobie, wiec może jest nadzieja... ;P :P :P
Podpinając się pod wątek - przychodzi wam na myśl jakaś przyjemna i równocześnie bardzo prosta gra (żeby ją zachęcić, strasznie szybko się zniechęca, jak coś jej nie idzie), która pójdzie na Win 7?

Tenshin

Postautor: Tenshin » 11 lutego 2015, 11:52

vaapku pisze:Ile bym dała, żeby moja mama chciała grać w przygodówki... Ale nie, ja muszę z nią grać w tysiąca i remika :E

Ja tam bym się cieszył :D O krok bliżej do grania w pokera ^

Eramas pisze:Nie padło jeszcze, a pierwsze dwa Broken Swordy powinny przypasować, mojej się podobały.

no niestety, wolę uniknąć wołań o pomoc, by przejść te etapy... :D

kassiopestka pisze:
Dreamfall jest cudowną serię, 2 pierwsze części: Najdłuższa podróż i Dreamfall są po polsku, historia jest obłędna!!!

Koniecznie niech mama przyjdzie do nas!!! :) :) :) Jeśli lubi się pośmiać, polecam serię Runaway. Jeśli lubi śledztwa - Art of Murder. Jeśli lubi piękne wzruszające opowieści - The Whispered World. A jeśli lubi dużo łamigłówek - Safecracker. :) :)

Pamiętam jak mama grała w te gry i czesto siedziałem przy niej, bo akurat te gry i Syberia mi się podobały, oraz fajnie się je oglądało. Nawet sam spróbowałem grać w którąś, ale to nie jest mój typ gier... :)
Mama nie chce dać się namówić, bo jak to mówi "nie mam czasu na takie rzeczy"... :(

Wróć do „Szukam gry przygodowej”