Gra podobna do Tormentum: dark sorrow

Chcesz zagrać w przygodówkę podobną do.... lub nie pamiętasz tytułu - to pisz
Yarin

Gra podobna do Tormentum: dark sorrow

Postautor: Yarin » 30 listopada 2017, 14:55

Hej,
szukam podobnej gry do Tormentum. Od razu napiszę, co mi się w niej spodobało, abyście mogli polecić mi coś zbliżonego. Od razu zaznaczam, że klimat może być zupełnie inny (chociaż styl ' na Beksińskiego' jest ogromnym atutem gry):
- tempo - nie wiem, czy tak to się fachowo nazywa, ale sprawnie poruszałem się i po całej lokacji, czy na poszczególnych planszach. Nie musiałem wracać do plansz sprzed iluś minut, klikając 15 razy, czy na jednej planszy spędzać wiele minut,
- interaktywne elementy - nie było ich dużo (w moim odczuciu) i nie miałem problemów, aby je odpowiednio wykorzystać (były klarowne/przejrzyste, bez udziwnień),
- zagadki - zagadki były dla mnie 'do przejścia'. Nie będę ukrywał, że jestem fanem trudnych zagadek (chociaż to względne), ale w tej grze większość była taka, że radziłem sobie raczej bez problemu (kilkukrotnie podglądałem solucję). Więc asem zagadek nie jestem, ale te z Tormentum są absolutnie mnie zadowalające,
- długość - z racji ograniczenia czasu wolę grać w krótkie (np. ok. 4 - 8 godzin) gry.

Obecnie w bibliotece gier "do zagrania" - Black Mirror Trylogia, Life is Strange, Gabriel Knight 20 Anniversary - to tak swoją drogą.

Dodatkowo wchodzą jeszcze dwa ważne elementy (w sumie must have): polska wersja - bez różnicy czy oficjalnie, czy dostępne i działające spolszczenie oraz grafika. Gry z lat 90tych, pomimo że jest sporo klasyków, nie są dla mnie wizualnie atrakcyjne, a to jest dla mnie istotne.

Znajdzie się coś z takimi wymaganiami? :)

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Gra podobna do Tormentum: dark sorrow

Postautor: Adam_OK » 30 listopada 2017, 18:35

Myślę, że postawione przez ciebie warunki spełnia Machinarium oraz inne gry Amanity Design - Botanicula oraz seria Samorost. Ewentualnie mogły by być też To the Moon i Subject 13.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Yarin

Re: Gra podobna do Tormentum: dark sorrow

Postautor: Yarin » 30 listopada 2017, 19:30

Dziękuję za poradę - o wszystkich coś czytałem, czy oglądałem, ale teraz wiem, że mogą mi odpowiadać :)

Wróć do „Szukam gry przygodowej”