GAMBLER - Kwiecień 1999r

Można się "chwalić" swoimi pracami i zainteresowaniami.
Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

GAMBLER - Kwiecień 1999r

Postautor: DonRaperos » 05 marca 2016, 17:30

Zapraszam na nowy odcinek z serii... przegladamy płytkę z Gamblera :) Tym razem płytka z kwietnia 1999r

https://www.youtube.com/watch?v=8yZqmdIjVj8&feature=youtu.be

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: GAMBLER - Kwiecień 1999r

Postautor: qwerty » 05 marca 2016, 21:26

Gruntz bardziej przypomina TimeKeepers, ale mniej mi się podobała. FPP = First Person Perspective, Myst też się kwalifikuje. Strzelanki z pierwszej osoby to FPS = First Person Shooter. Tycoony to nie simy, ale długo by opowiadać. A tak w ogóle skoro przeglądasz płytkę, to wypadałoby zainstalować te gry i powiedzieć parę słów o tym, jak z perspektywy czasu się w nie gra. Tekstami w stylu "nie grałem, nie wiem o co w tym chodzi, nie interesują mnie tego typu produkcje" wcale nie zachęcasz do kolejnych filmików.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 06 marca 2016, 00:15

Dzięki za uwagę querty :) a tam gdzie powiedziałem fpp to zwykłe przejęzyczenie bo miałem na myśli fps, ale fajnie, że to wyłapałeś, jeśli chodzi o Tycoony to nie powiedziałem, że to simy tylko, że jest to coś podobnego do sim city, przynajmniej tak mi się skojarzyło. A też nie chce instalować wszystkich gierek z płyt bo są naprawdę tytuły, które mnie nie interesują. Jeśli jest jakaś gierka, w którą grałem i która pamiętam to parę słów o niej powiem, a jeśli jest coś w co nie grałem bo jest wiele takich gier to nie chce się wypowadać na ich temat bo niewiem o nich nic, a po co mam oczerniach widzów mówiąc, że ta gra jest taka i siaka. Powiem jakie robi na mnie wrażenie na pierwszy rzut oka, ale o jej fabule nie chce się wypowiadać. Myślę, że o to chodzi w przeglądaniu starych rzeczy, może się myle bo każdy ma swoje zdanie i pewnie zrobił by to na swój własny sposób :) a jeśli chodzi o zagranie w klasyki to myślę, że wszystko przede mną, chociaż bardziej skupiam się na przygodówkach teraz i właśnie zacząłem grać w coś w co wcześniej nie miałem okazji czyli Monkey Island 2 :) a czy zachęcam czy nie to już kwestia gustu tak mi się wydaje, jeśli ktoś będzie chciał oglądać to obejrzy a jeśli kogoś to nie interesuje bądź się nie podoba to nie obejrzy :)

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 06 marca 2016, 23:05

Pytanie, czy chcesz powiększać bazę subskrybentów, czy liczysz, że ktoś przypadkiem odpali filmik? Obawiam się, że jak nie zmienisz podejścia, to będziesz miał tylko tych drugich. IMO to co napisałem wcześniej było obiektywne. Trudno mi uwierzyć, by ktoś nie poczuł się oszukany, słysząc takie teksty. W końcu to ma być przegląd płytki, a nie tylko jej części. Z tego co pamiętam, w większość pozycji nie miałeś przyjemności zagrać. Miałem wtedy wrażenie, że tracę czas - w końcu w sieci bez problemu można znaleźć listę dem na płytce. Ludzie kochają słuchać subiektywnych opinii o starociach, nieważne, czy to są gry, filmy, czasopisma, czy inne medium. Wtedy przypominają sobie własne doświadczenia i konfrontują z autorem wypowiedzi. Wbrew pozorom nostalgia w narodzie jest silna i może prowadzić do interesujących dyskusji. Nawet jeśli Twoja wiedza na temat danej gry pochodziłaby jedynie z dema, to byłoby ciekawiej niż kilka słów na podstawie opisu i zrzutu ekranu. Zawsze możesz bonusowo wygrzebać z sieci jakąś ciekawostkę na temat "nieogranego" przez siebie tytułu.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 06 marca 2016, 23:36

Masz rację Querty i zwracam honor, postaram się od następnego przeglądu bardziej przygotować :) Po prostu czasami mam urwanie głowy i staram się zrobić coś na szybko i wiem, że to mój błąd, ale na błędach człowiek się uczy prawda i fajnie jak ktoś podpowiada co jest źle a co dobrze, bo można wtedy wyciągnąć wnioski :) Mam nadzieję, że twoja lekcja mnie czegoś nauczyła, okaże się to w następnym odcinku :) Jeśli nie będe znał jakiegoś tytułu to sobie obejrze let's play no youtubie albo poczytam, żeby mieć większe pojęcie o danej grze. Jeśli chodzi o subskrybentów to chciałbym mieć więcej owszem, ale ja jestem taką osobą, że nie lubię się nikomu narzucać... cieszy mnie to jak ktoś polubi mój kanał, ale mam świadomość tego, że na subskrybenów trzeba zapracować sobie dlatego fajnie poznać opinie osoby trzecieć co myśli i podpowie co robie źle :)

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 08 marca 2016, 08:05

Co nagle, to po diable, pamiętaj. :D Jeżeli robisz coś na szybko i na zasadzie "bo trzeba coś wrzucić", to jednak proponowałbym przystopować, na spokojnie ogarnąć rzecz, zrobić risercz o tytułach (a najlepiej, jak wspomniał qwerty - po prostu w nie zagrać) i dopiero wtedy przystąpić do montowania filmiku. Jeżeli do całości podejdziesz na zasadzie "bo muszę coś zrobić", czy wspomniane wcześniej - "bo trzeba coś wrzucić", to bardzo szybko się wypalisz i stracisz entuzjazm do produkcji kolejnych filmów. Takie rzeczy lepiej robić z chęci niż przymusu, na spokojnie i z pasją. ;)

A co do ciekawostek to jak najbardziej się zgadzam, aby o nich wspominać - w sumie ja, przede wszystkim, to dla nich oglądam tego typu filmiki, jako że można się sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć (niektóre demka to jedyny ślad o danej grze, bo została anulowana, inne ewoluowały w zupełnie inne tytuły itd.). Powodzenia życzę z kolejnymi filmikami. ;)

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 09 marca 2016, 17:07

Dzięki wielkie za rady :) Tak sobie też myślę, że fajnie było by gdy przeglądam płytke powiedzmy z gamblera i kiedy klikam na screena to zeby zamiast obrazka pojawił sie taki 20 sekundowy filmik z demka żebyście wy też mogli zobaczyć jak gierka wygląda nie tylko na screenie ale właśnie przez krotki filmik :) Pewnie zainstalowanie kazdego demka i nagranie z niego filmiku troszke czasu mi zajmie ale tak jak mowicie jak juz cos robic to porzadnie :)

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 10 marca 2016, 13:23

Nie ma problemu, spoko. ;) Co do nagrywania filmików z każdego demka - fajny i profesjonalny pomysł, ale w niektórych wypadkach może być ciężki do zrealizowania. :) Starsze gierki niekoniecznie mogą chcieć współpracować z nowymi systemami, a na niektóre nie pomogą żadne emulacje czy maszyny wirtualne. Musiałbyś sobie zbudować ekstra staroszkolny komputer z jakimś Win95/98/DOSem na pokładzie (ja np. trzymam takiego starocia z Win98SE i DOSem), żeby tego typu przyjemności odpalić - a i w takim wypadku bez odpowiedniego sprzętu do nagrywania się nie obejdzie (a jeszcze trudniej jak masz kompa z dwoma kartami graficznymi, np. jakiś GeForce/Riva TNT2 i 3Dfx'a). Tak więc filmiki spoko, ale w niektórych ciężkich wypadkach to i własny lub zapożyczony screen (oczywiście za zgodą danego serwisu) i nieco ciekawostek wystarczą. ;)

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: yemet » 10 marca 2016, 17:51

DonRaperos, tu nie chodzi o sypanie ciekawostkami jak z rękawa nt. gier, których nikt nie pamięta. Po nazwie Twojego kanału i opisu: "Hej! Cześć z tej strony Arturo i Witam Cię na swoim kanale Przygodomaniak. Znajdziesz tutaj wszystko co z wiązane jest z tym gatunkiem gier. Postaram się dla was wstawiać recenzję przygodówek, Lets play'e z gier oraz jakieś krótke Vblogi. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Piona!" spodziewałem się nieco innego materiału. Fan przygodówek, który trafi na filmik o demkach z Gamblera, może już więcej nie zawitać na Przygodomaniaka. Z drugiej strony, ten filmik na chyba największą liczbę wyświetleń...

Też byłem zawiedziony, że zaprezentowałeś tylko screeny dem, jednak instalowanie wszystkiego, aby pokazać raptem 20-sekundowe filmiki, uważam za nie najlepszy pomysł. Możesz wykorzystać czyjeś fragmenty filmików do mało popularnych dem, a zrobić nieco dłuższy materiał do czegoś wartego uwagi, zwłaszcza przygodówek. Jeśli dysponujesz jeszcze czasopismami branżowymi z tamtego okresu, mógłbyś poczytać recenzje gier przygodowych. Może mało ambitne, ale nic podobnego nie widziałem, a z chęcią zapoznałbym ze zdaniem recenzentów z pism, których nie posiadam (większość Gamblerów wyrzuciłem, wołałem zresztą Secret Service i Top Secret). Jeśli grałeś w daną pozycję, mógłbyś powiedzieć, czy zgadzasz się z recenzją, jak bardzo zestarzała się gra, co więcej dodałbyś od siebie, a czego zabrakło, itd. Słowem: polemizowałbyś.

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 10 marca 2016, 18:09

Dzięki Yemet :) Od kwietnia będe miał troszkę wiecej czasu to postaram się robić więcej materiałów odnośnie przygodówek a tematy retro będa pojawiać się sporadycznie może raz na 2 tygodnie :) Teraz gram w klasyke Monkey Island 2 więc na pewno jak ukończę gierkie pojawi się jakiś osobny filmik podsumowujący ten tytuł poprzeplatany wycinkami z gry itp :) opowiem co mi się podobało a co nie i jakie moje odczucia bo w sumie gram w to pierwszy raz :)

faldik

Postautor: faldik » 25 marca 2016, 15:59

niezapomniany klasyk.

Wróć do „Nasze hobby”