TOP 10 moich ulubionych przygodówek

Można się "chwalić" swoimi pracami i zainteresowaniami.
Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

TOP 10 moich ulubionych przygodówek

Postautor: DonRaperos » 14 lutego 2016, 00:55

Zapraszam na TOP 10 moich ulubionych przygodówek :)

https://www.youtube.com/watch?v=j6eriQb53NU

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: TOP 10 moich ulubionych przygodówek

Postautor: porfirion » 14 lutego 2016, 02:15

Bardzo fajne filmiki robisz - tak krótko, konkretnie i na temat :)
Co do tego filmiku to trochę się zdziwiłem, że prawie żadnego starocia tu nie było - poza numero uno Broken Sword II, potem jeszcze w miarę starą Syberią i Tunguską wszystkie gry były chyba z ostatnich mniej niż 10 lat. Oczywiście co kto lubi, ale ciekaw jestem, czy w jeszcze starsze tytuły (np. od Sierry czy Lucas Arts) po prostu nie grałeś/mało grałeś, czy jednak mimo grania w nie, te nowsze bardziej Ci odpowiadają?

Na marginesie, na końcu filmiku, gdzie zapraszasz do obejrzenia poprzednich filmików, oba obrazki są podpisane "Top 10 gier z dzieciństwa" - a chyba jeden z nich powinien być podpisany "Top 10 gier na Atari"? I skoro taki miniobrazki tych filmików dałeś, to chyba możesz też dołączyć do nich link przekierowujący do danego filmiku? (nie wiem, jak się to robi, bo w YouTubowych rzeczach się nie wyznaję, ale chyba nie jest to trudne, bo widziałem to już nie raz)

I wreszcie jeszcze jedno - trochę się biję z myślami, czy to pisać, ale mam nadzieję, że przyjmiesz moją drobną krytykę odnośnie gramatyki i wymowy. Wiem, że nikt nie lubi takich "grammar nazi", ale z drugiej strony, jak się na to nigdy nie zwróci uwagi, to można długo trwać w nieświadomości ;) Do rzeczy:
- jest rok "dwutysięczny", ale potem już tylko "dwa tysiące pierwszy" (drugi, trzeci itd.). Nigdy "dwutysięczny pierwszy".
- nie będę się czepiał na upartego wszystkiego, co się da, bo nie każdy musi być świetnym lingwistą ;) (choć akurat wymowa tak powszechnego języka angielskiego powinna być dość dobrze znana - zwłaszcza, że wiele nowych przygodówek jest lokalizowana tylko kinowo, więc można wymowę podłapać z oryginalnych dialogów), ale zwrócę uwagę na wymowę akurat z angielskim nie związaną - może niektóre pomyłki to zwykłe przejęzyczenia (np. przekręcenie nazwiska Nico z BS), ale osobliwie zauważyłem, że mówiłeś "Tanguska" i "Graber" zamiast "Tunguska" i "Gruber" - nie wiem, czy to Twoje błędy w wymowie, czy może grałeś w angielską wersję, gdzie tak niepoprawnie wymawiali? (zarówno w rosyjskim (Tunguska), jak i w niemieckim (Gruber) wymawianie "u" jak "a" chyba nigdy nie ma miejsca)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: DonRaperos » 14 lutego 2016, 11:54

porfirion pisze:Co do tego filmiku to trochę się zdziwiłem, że prawie żadnego starocia tu nie było - poza numero uno Broken Sword II, potem jeszcze w miarę starą Syberią i Tunguską wszystkie gry były chyba z ostatnich mniej niż 10 lat. Oczywiście co kto lubi, ale ciekaw jestem, czy w jeszcze starsze tytuły (np. od Sierry czy Lucas Arts) po prostu nie grałeś/mało grałeś, czy jednak mimo grania w nie, te nowsze bardziej Ci odpowiadają?

Przyznam Ci się szczerze, że w te starsze tytuły nie grałem :) W sumie nawet nie wiem czemu, ale prawdopodobnie nie miałem skąd ich wziąć, mam płytki z czasopism, które dostałem jeszcze chodząc do liceum od kolegi na których są właśnie stare tytuły... typu książę i tchórz, Simon the Sorcerer itp i chyba będę musiał nadrobić zaległości i w końcu je uruchomić na jakimś emulatorze :) Byłem tego świadom robiąc ten filmik, że inni przygodomaniacy się o to przyczepią hehe... ale wybrałem te tytuły w które grałem, nie chciałem nikogo oczerniać i wypowiadać się na temat gier, które ktoś inny nosi w sercu a ja nie miałem z nimi styczności, ale tak jak napisałeś każdy lubi to co lubi :)

porfirion pisze:Na marginesie, na końcu filmiku, gdzie zapraszasz do obejrzenia poprzednich filmików, oba obrazki są podpisane "Top 10 gier z dzieciństwa" - a chyba jeden z nich powinien być podpisany "Top 10 gier na Atari"? I skoro taki miniobrazki tych filmików dałeś, to chyba możesz też dołączyć do nich link przekierowujący do danego filmiku? (nie wiem, jak się to robi, bo w YouTubowych rzeczach się nie wyznaję, ale chyba nie jest to trudne, bo widziałem to już nie raz)

Dzięki za uwagę :) postaram się w edytorze youtube jakoś to poprawić i zmienić :) i dodać odnośniki do filmikow... a odnośnie mojej wymowy to wiem, że jest niepoprawna i wiem, że kaleczę język szczególnie angielski, ale nie uczyłem się tego języka... uczyłem się francuskiego i sprawiają mi problemy angielskie wyrazy... typu Daedalic Entertainment itp. niby się mówi, że można wyłapać słówka ze słuchu i wtedy się wie jak je wypowiadać, ale chyba mi ciężko to przychodzi... trudno nagrywam na własne ryzyko ;) albo mnie ludzie z hejtuja albo nie hehe... przynajmniej robię to co lubię i grunt to się nie przejmować ;) Pozdrówki dla Ciebie i jeszcze raz dzięki za wszelakie uwagi :)

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 15 lutego 2016, 14:55

Na GOGu jest mnóstwo starych przygodówek. Polecam.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 17 lutego 2016, 11:57

A na Allegro mnóstwo w języku polskim, w dodatku często śmiesznie tanio - zwłaszcza jeśli nie przeszkadzają Ci wydania czasopismowe :D
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Wróć do „Nasze hobby”