Animacje Flash :)

Można się "chwalić" swoimi pracami i zainteresowaniami.
Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Animacje Flash :)

Postautor: DonRaperos » 23 stycznia 2016, 23:33

Siamanko :) Chciałbym wam coś pokazać co chomikowałem przez długi okres na dysku i w sumie leżało to i się kurzyło, że tak powiem :) Zrobiłem kiedyś teledysk we Flashu do swojej autorskiej piosenki ale ogólnie nikomu tego nie pokazywałem, aż do teraz. Jestem ciekaw waszej opinii i co myślicie. Flashem nie zajmuje się już od bardzo dawna, było to moje hobby jak bylem jeszcze nastolatkiem, teraz mam inne priorytety, ale bardzo dużo animacji w niej zrobiłem a nawet jedną gierkę ;D Jeśli będziecie chcieli ją zobaczyć to piszcie w komentarzach to zrobie z niej Lat's Play i wrzuce na swój kanał :D

https://www.youtube.com/watch?v=bSI_eBkTEfg

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Re: Animacje Flash :)

Postautor: Kurasiu » 29 stycznia 2016, 10:21

O, nieźle, sam używam Flasha do dziś (a zacząłem od wersji 5, kiedy to jeszcze był własnością Macromedia... stare czasy, panie), jako głównego frameworka do rysowania, animowania i szybkiego prototypowania. ;) Owszem, mi też zdarzyło się zrobić w nim kilka animacji, a nawet całą oprawę na prototyp jednej przygodówki. :D

przem

Postautor: przem » 02 marca 2016, 14:55

Świetne jestem pod wrażeniem :)

ater12

Postautor: ater12 » 25 marca 2016, 20:06

Flash chyba odchodzi... czy się mylę?

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 26 marca 2016, 00:04

Szczerze to nawet nie wiem :) Ja się bawiłem we Flashu jak jeszcze był z Macromedii, jak Adobe wykupiło prawa to zaprzestałem, nie mogłem się połapać :D

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 31 marca 2016, 08:24

ater12 pisze:Flash chyba odchodzi... czy się mylę?

Jako technologia webowa, używana w serwisach na poważnie - owszem. Flash stał się zbyt kobylasty i dziurawy, aby używanie jego stało się opłacalne, zwłaszcza, gdy HTML5/JavaScript/WebGL spokojnie potrafi ogarnąć to co Flash, i to mniejszym kosztem czasu pracy i zasobów.

Ale jako sam program do pracy to nieprędko przeminie, bo owszem, nie raz klnę na jego wspaniałą stabilność (raz mi się wysypał po narysowaniu jednej kreski pędzlem, tylewygrac.png), ale nie da się ukryć, że to taki mały kombajnik, w którym mogę i coś narysować, zanimować i zakodzić - a przecież nie muszę tego zapisywać jako animacji *.swf, równie dobrze można to wywalić jako avika (animacja), czy eksportować jako osobny plik *.exe Projectora (gra, prezentacja). ;)

Awatar użytkownika
DonRaperos
Publicysta

Postautor: DonRaperos » 31 marca 2016, 15:44

No właśnie wydaje mi się, że flash to najlepszy programik jeśli chodzi o Animacje i nie ma sobie równych :) Tak jak powiedział kurasiu, że stał się nieopłacalny jeśli chodzi o stronki www itp, ale przeglądając Youtuba to właśnie coraz więcej pojawia się użytkowników co wrzucają własnego autorstwa różnego rodzaju filmiki/kreskówki/animacje właśnie zrobione we flashu. Dlatego wydaje mi się, że pod tym względem zdobywa popularność :)

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 02 kwietnia 2016, 12:27

Ano tak, choć nie tylko animacje - m.in. na Steamie sporo gier niezależnych ostatnio wpadło do sklepu, które są w całości wykonane we Flashu, jeno eksportowane jako pliki *.exe Projectora. ;)

Wróć do „Nasze hobby”