Moja przygodówka - "Salad Fingers - Epizod 1"

Można się "chwalić" swoimi pracami i zainteresowaniami.
Awatar użytkownika
damianklu
Obserwator

Moja przygodówka - "Salad Fingers - Epizod 1"

Postautor: damianklu » 10 lutego 2013, 21:32

Chciałbym Wam przedstawić grę, którą zrobiłem bodajże rok temu w PowerPoint'cie. Gra jest na podstawie animacji Salad Fingers. Nie trzeba za bardzo przy niej myśleć, głównie wystarczy tylko klikać. Stworzyłem ją w zasadzie po to, aby sprawdzić, co potrafię wycisnąć, z programu, który bądź co bądź do tworzenia gier nie służy. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat mojej gry. Przejście jej zajmie Wam niecałe 5 minut, i do tego waży nie cały 1MB. Aby uruchomić grę, potrzeba PowerPointa 2003 lub nowszego.

Link do pobrania gry:
http://speedy.sh/zcysp/Salad-Fingers-Epizod-1.pps
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2013, 00:37 przez damianklu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Moja przygodówka - "Salad Fingers - Epizod 1"

Postautor: Urszula » 10 lutego 2013, 21:35

Przeniosłam do tego działu, bo tu chyba jednak lepiej pasuje. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
damianklu
Obserwator

Postautor: damianklu » 10 lutego 2013, 21:42

A ja się już martwię czemu zniknęło z tamtego działu. :P

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 11 lutego 2013, 11:38

He, he, he, bohater fajny w swojej naiwności i zupełnie dziecinnym podejściu do życia :). Podobało mi się. Długo to robiłeś?
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 11 lutego 2013, 11:47

super :) mozna by było dodać jakiś podkład muzyczny, ale mimo wszystko daje rade ;) Przyłączam się do pytania o ilość czasu spędzoną przy montowaniu.
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
damianklu
Obserwator

Postautor: damianklu » 11 lutego 2013, 12:28

michal0308 pisze:Długo to robiłeś?

Sam do końca nie wiem, gdyż grę robiłem jeszcze w 2011 roku. Zaczęło się od oglądnięcia całej serii "Salad Fingers", co mnie zainspirowało do stworzenia gry, a jako że w PowerPoint'cie już trochę siedziałem jeśli chodzi o gry, to pomyślałem żeby spróbować zrobić coś na wzór przygodówki. Fabułę wymyśliłem na poczekaniu, trochę wzorowałem się oryginałem, reszta przychodziła razem z tworzeniem. Porobiłem screeny z oryginalnej animacji, ewentualnie je trochę zedytowałem, żeby usunąć niechciane elementy. Kiedy miałem już przygotowane grafiki, zacząłem bawić się w PP. Nie stworzyłem całości jednego dnia, gdyż po prostu mi się nie chciało cały czas siedzieć nad tym samym :P, ale codziennie paręnaście minut, jak nie więcej poświęcałem na tworzenie tej gry. Ogólnie chyba z tydzień się bawiłem z tym.

she-sherlock pisze:mozna by było dodać jakiś podkład muzyczny

Próbowałem jakiś podkład dodać, ale miałem z tym kłopot. Po stworzeniu gry posłałem ją znajomemu, żeby mi powiedział czy u niego jest muzyka, i właśnie nie było. Z tego co wiem, żeby u kogoś innego działało musiałby to być plik .WAV, ale postanowiłem z tego zrezygnować, gdyż muzyka w tym formacie swoje waży. Chyba lepiej pobrać samą grę, która waży nie cały 1MB niż z muzyką, gdzie jeden plik .WAV by ważył z 20MB. :P
Ostatnio zmieniony 16 września 2013, 10:00 przez damianklu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 11 lutego 2013, 15:14

można by dodać dźwięk w formacie midi. wtedy nie zaważy dużo :-) powodzenia przy odcinku drugim!
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Wróć do „Nasze hobby”