My memory of us - trailer

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
2
100%
Nie
0
Brak głosów
Jeszcze nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Posty: 2335
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Płeć: Kobieta
Kontakt:

My memory of us - trailer

Postautor: ZenekZombie » 14 lutego 2017, 15:19

Obrazek
Dzieci mają swoje własne spojrzenie na świat. Na dobro, zło i relacje między ludźmi. Mają też coś, czego nam, dorosłym, bardzo brakuje - naturalną zdolność do skupiania się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, i cieszenia się każdą chwilą. Nierzadko wbrew brutalnej rzeczywistości, która je otacza. Taką właśnie historię opowiada najnowsza gra studia Juggler Games na PC – My Memory of Us.

Lubisz opowieści? W takim razie opowiem ci jedną. Ale nie taką zwykłą. Ta będzie inna, bo mówi o ludziach z krwi i kości, o wydarzeniach, które do dziś wstrząsają i poruszają. Cofnijmy się więc do nie tak dalekiej przeszłości, do spotkania dwójki dzieci z dwóch różnych światów. Przez pewien czas cieszyły się tym, że mają siebie, i przeżywały beztroskie przygody. Ale niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wybuchła wojna - Zły Król zagroził ich miastu, splądrował domy i wysłał na ulice żołnierzy-roboty. Mieszkańcy zostali podzieleni. Część z nich napiętnowano i zmuszono do zamieszkania w wydzielonym obszarze pośrodku miasta, odgrodzonym murem. Na szczęście dzieci miały siebie i swoją przyjaźń. To właśnie ona pozwoliła im przetrwać, mimo że los zdawał się robić wszystko, żeby je rozłączyć. O tym właśnie opowiada My Memory of Us. To historia zadedykowana tym, którzy zostali rozdzieleni, ale znaleźli w sobie siłę, żeby się odnaleźć.

https://youtu.be/X3M9KeESdI4


„My Memory of Us powstała tak naprawdę jako hołd złożony naszym najbliższym. Chcieliśmy w ten sposób pokazać światu ich opowieści o trudnych przeżyciach z dzieciństwa, które jednocześnie mają w sobie nutę nostalgii i tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią, jednością w obliczu wielkiego zagrożenia, jakim jest wojna. Pewnego dnia Zły Król po prostu zmienił reguły rządzące światem, podzielił ludzi na gorszych i lepszych, ustalił własne zasady i surowo karał za ich nieprzestrzeganie. Nasi bohaterowie nie godzą się na nowy porządek, na terror władcy i jego armii robotów. Znajdują własne ścieżki, którymi przemierzają ten ponury i jednocześnie fascynujący świat.” – powiedział Jakub Jabłoński, dyrektor kreatywny My Memory of Us.

Autorzy gry nie zaprzeczają, że w My Memory of Us znajdzie się sporo odniesień do wydarzeń, które miały miejsce w Polsce w trakcie II Wojny Światowej, dlatego uważni gracze odkryją nawiązania do konkretnych postaci i sytuacji, ale opowieść ta mogła zdarzyć się równie dobrze w zupełnie innym czasie i miejscu.
Siłą My Memory of Us jest historia opowiedziana z perspektywy dwójki przyjaciół, którzy świetnie się uzupełniają. Każde z dzieci ma swoje indywidualne umiejętności, ale dopiero działając w parze mogą przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu. Gdy są razem, niestraszne im goniące ich hordy robotów, zakazy i mury.

GŁÓWNE CECHY MY MEMORY OF US:
  • poruszająca opowieść o przyjaźni i uczuciach w trudnych czasach
  • przepiękna rysunkowa oprawa graficzna utrzymana w bajkowym klimacie sztuki naiwnej
  • mechanika pary – gracz może sterować postaciami osobno, ale może również łączyć postaci w parę, która uzyskuje umiejętności prowadzącej parę osoby
  • bajkowa groteska pełna słodko-gorzkiego humoru
  • wydarzenia przedstawione w grze nawiązują do sytuacji dzieci w żydowskim getcie w czasach II Wojny Światowej w okupowanej Polsce
  • system dialogowy zbudowany na podstawie uniwersalnej wymowy obrazów
  • różnorodne zagadki w środowisku 2,5D
  • fabuła pełna odniesień do czasu historycznego i nasycona głębszym znaczeniem
informacja prasowa


JUGGLER GAMES / STRONA DOMOWA
GOG / STEAM / PRZYGODOMANIA


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Posty: 2410
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Płeć: Kobieta

Re: My Memory of Us

Postautor: adventurka » 21 sierpnia 2018, 18:31

Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl


Wróć do „My memory of us”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości