Ciekawostka

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Re: Ciekawostka

Postautor: Urszula » 27 kwietnia 2017, 16:13

pi_kor pisze: Daleko nie szukaj, point & clicki odeszły do lamusa i dawno nie widziałem produkcji na miarę Syberii czy Najdłuższej podróży <tu wstaw jakieś "swoje" klikacze z okresu świetności gatunku>.

Wyszły w między czasie bardzo dobre gry, lepsze od Najdłuższej podróży, czy Syberii. Ja mam wrażenie, że część graczy odeszła do lamusa, a nie przygodówki, zatrzymali się albo na produkcjach Sierry, albo właśnie na Najdłuższej podróży i nie śledzą rynku gier przygodowych, więc powtarzają w kółko, że albo przygodówki wymarły, albo przeszły do lamusa. Czyli czar młodości prysł. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 kwietnia 2017, 20:23

Nfsfan83 pisze:@Sir_Kiełbasa zostaje nam robić we własnym zakresie :) i pewnie nie raz o ile masz możliwości, wyjdzie to o wiele lepiej niż szajs od nich.

Można zrobić pudło (zresztą to i tak nie będzie tak, jakby było oficjalnie), można nawet sobie samemu namalować mapkę, ale instrukcji porządnej nie zrobisz. Już widzę, ile by było pierniczenia z takimi np. symulatorami. Kto zrobi coś takiego? Pan mi takie wydrukujesz? :) :

Instrukcja 128 stron, uwagi 120 stron, podręcznik 48stron.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pi_kor pisze:Mogą być ale co z tego. Jeżeli większość da przyzwolenie na dystrybucję cyfrową to producent nie będzie się gimnastykował. Daleko nie szukaj, point & clicki odeszły do lamusa i dawno nie widziałem produkcji na miarę Syberii czy Najdłuższej podróży <tu wstaw jakieś "swoje" klikacze z okresu świetności gatunku>. Od czasu do czasu znajdzie się studio które udobrucha serca osób które lubią gry tego pokroju. Jednak jest to stosunkowo zbyt rzadko. Producent nie będzie ryzykował dla mniejszości produkcją gry przez którą splajtuje. To samo MOŻE być ale nie musi z pudełkami (klient nie będzie kupował fizycznych kopii).

Obawiam się, że przyzwolenie na dystrybucję cyfrową to już jest i jakby nie było interesu na kolekcjonerkach (oraz dodatkach sprzedawanych luzem: albumach/poradnikach, płytach audio - zobaczcie co robi Square Enix, ich płyt z muzyką z gier nie idzie zliczyć - i innych) to by ich nie wydawali. A po co te wszystkie wersje vinylowe soundtracków? Niektóre na pniu schodzą. Wersja z białym vinylem z muzyką z Dear Esther zeszła w kilka minut.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 27 kwietnia 2017, 21:11

Sir_Kiełbasa pisze:
Nfsfan83 pisze:@Sir_Kiełbasa zostaje nam robić we własnym zakresie :) i pewnie nie raz o ile masz możliwości, wyjdzie to o wiele lepiej niż szajs od nich.

Można zrobić pudło (zresztą to i tak nie będzie tak, jakby było oficjalnie), można nawet sobie samemu namalować mapkę, ale instrukcji porządnej nie zrobisz. Już widzę, ile by było pierniczenia z takimi np. symulatorami. Kto zrobi coś takiego? Pan mi takie wydrukujesz? :) :

Instrukcja 128 stron, uwagi 120 stron, podręcznik 48stron.
.

Takie cuda Panie to tylko w Erze :D ale przyjmijmy, że instrukcja 30 stron połowy A4, czyli 15 stron A4, daj to w czarnym to na domowej machniesz nawet okładkę tylko na 170g kolor ;) jako broszurę, potem złożyć i spiąć w środku. A potem będziesz coraz lepszy i zaczniesz robić to zawodowo jak CDProjekt albo IPS :rotfl:

Box-y zostaw mnie :D
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 27 kwietnia 2017, 21:18

Urszula pisze:
pi_kor pisze: Daleko nie szukaj, point & clicki odeszły do lamusa i dawno nie widziałem produkcji na miarę Syberii czy Najdłuższej podróży <tu wstaw jakieś "swoje" klikacze z okresu świetności gatunku>.

Inaczej bym napisał. Przyszło nowe pokolenie które wyparło stare. Narzucając swoje warunki. Nie oszukujmy się ale wyprodukowanie rasowego P&C w tych czasach z góry skreśla tytuł na finansowy sukces pokroju taśmowych CoDow i BFów. Przychodzi mi do głowy kilka gier które nie doczekały się nigdy kontynuacji same kończąc się clifhangerem.

To o Syberii i TLJ to tylko przykład bo je najlepiej pamiętam. Było wiele dobrych gier. Kultowe Still Life (studio splaitowało, chodź się podniosło po wykupieniu), seria Black Mirror (studio od 2 i 3 splaitowało), Grey Matter (wgl będzie kolejna część?) i wiele innych.

PS. Ogólnie ja preferuje p&c z prerenderami nie będące rysunkowymi grami więc może dlatego pamiętam tylko takie chodź grałem w dużo śnieżynek z ostatnich lat :D :)

PS1. Ja mam na myśli tylko klikacze. Nie rozchodzi mi się wgl o te "nowe mechaniką" przygodówki.

Sir_Kiełbasa pisze:Obawiam się, że przyzwolenie na dystrybucję cyfrową to już jest i jakby nie było interesu na kolekcjonerkach (oraz dodatkach sprzedawanych luzem: albumach/poradnikach, płytach audio - zobaczcie co robi Square Enix, ich płyt z muzyką z gier nie idzie zliczyć - i innych) to by ich nie wydawali. A po co te wszystkie wersje vinylowe soundtracków? Niektóre na pniu schodzą. Wersja z białym vinylem z muzyką z Dear Esther zeszła w kilka minut.

Dlatego mówię, dopóki będzie klient na pudełka to będą one robione. To, że cyfrowa dystrybucja już jest nie oznacza, że z dnia na dzień wywalą pudełka. W czasach gdzie wszystko zaczyna być obsługiwane online to jest możliwość że nowe pokolenie będzie preferować co innego :) Pójdę dalej i powiem że jak nas już nie będzie dzieci wnuczków mogą wspominać steam i inne dystrybucje jako relikt przeszłości jak my dyskietki :P
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 27 kwietnia 2017, 22:03

Bardzo ciekawa informacja i ani jednej wypowiedzi na temat. Smutne to...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: MrPepka » 27 kwietnia 2017, 22:38

A po co? Lepiej nawalić milion postów jak wydawać gry niż skomentować tą informację. A z drugiej strony co tu komentować?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 kwietnia 2017, 11:09

Nfsfan83 pisze:Takie cuda Panie to tylko w Erze :D ale przyjmijmy, że instrukcja 30 stron połowy A4, czyli 15 stron A4, daj to w czarnym to na domowej machniesz nawet okładkę tylko na 170g kolor ;) jako broszurę, potem złożyć i spiąć w środku. A potem będziesz coraz lepszy i zaczniesz robić to zawodowo jak CDProjekt albo IPS :rotfl:

No tak, a kto "machnie" zawartość instrukcji? :)

Box-y zostaw mnie :D

Cały czas udoskonalasz? A idziesz w kierunku tych dwuczęściowych oklejanych, czy dalej tych z wypełniaczami? Wydaje mi się, że jeśli nie da się ostatecznie zrobić (albo da, ale będzie drogo) takich, jakie miał np. IPS w drugiej połowie lat 90-tych, czyli jakby lakierowanych nasuwek na grubszym papierze (właściwie podpadającym pod karton), to lepiej skupić się na tych dwuczęściowych. Samemu zrobić z tektury szkielet i do ich oklejenia lepszy będzie cieńszy papier. Tego typu pudełka z tamtego okresu wyglądają nawet lepiej od tych z nasuwkami.

pi_kor pisze:Dlatego mówię, dopóki będzie klient na pudełka to będą one robione. To, że cyfrowa dystrybucja już jest nie oznacza, że z dnia na dzień wywalą pudełka. W czasach gdzie wszystko zaczyna być obsługiwane online to jest możliwość że nowe pokolenie będzie preferować co innego :) Pójdę dalej i powiem że jak nas już nie będzie dzieci wnuczków mogą wspominać steam i inne dystrybucje jako relikt przeszłości jak my dyskietki :P

Wydaje mi się, że póki człowiek będzie istniał w formie fizycznej, a nie cyfrowej, to będzie wolał przedmioty fizyczne, więc całkowite odejście od wydań pudełkowych nam nie grozi. :) Czy są na forum panie, które wolą dostawać kwiaty w formie cyfrowej? Tak by było łatwiej. Żadnego gnicia, brudu, sprzątania. Przy okazji "ekolodzy" zadowoleni. Kwiatki się utrzymają tak długo, jak ktoś będzie chciał.

kNOT pisze:Bardzo ciekawa informacja i ani jednej wypowiedzi na temat. Smutne to...

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu dać przykład i napisać na temat.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 28 kwietnia 2017, 13:30

Sir_Kiełbasa pisze:
Cały czas udoskonalasz? A idziesz w kierunku tych dwuczęściowych oklejanych, czy dalej tych z wypełniaczami? Wydaje mi się, że jeśli nie da się ostatecznie zrobić (albo da, ale będzie drogo) takich, jakie miał np. IPS w drugiej połowie lat 90-tych, czyli jakby lakierowanych nasuwek na grubszym papierze (właściwie podpadającym pod karton), to lepiej skupić się na tych dwuczęściowych. Samemu zrobić z tektury szkielet i do ich oklejenia lepszy będzie cieńszy papier. Tego typu pudełka z tamtego okresu wyglądają nawet lepiej od tych z nasuwkami.

Właśnie mi się wydaje, że te dwu częściowe lepsze od tych samych nasówek jak było u nas. Na "zgniłym" zachodzie :) wydawali właśnie te dwu częściowe a u nas sama nasówka na wypełniacz. Pierwszy lepszy przykład IJ FOTA masz dwie części:

Obrazek

Nie dam inaczej zrobić bo mam papier 300g tylko a nie karton i format max SRA3 czyli lekko większy niż A3. Przy A2 można zrobić na jednym projekt i zagiąć i po sklejać ale i papier by musiał by być grubszy, ale i w tym przypadku wypełniacz zapewnia stabilność większą.

Jak można to faktycznie, może lepiej przenieść temat do innego działu "Wydawanie gier w Polsce - kiedyś i teraz" i nasz posty z Sir_Kiełbasa :)
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Wróć do „Publicystyka”