Ciekawostka

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Ciekawostka

Postautor: Urszula » 25 kwietnia 2017, 16:13

Techland tworzy nowe centrum badań i rozwoju za 40 mln złotych

Techland, polski i światowy wydawca, a przede wszystkim producent wysokobudżetowych gier, rozbudowuje własne centrum badań i rozwoju. Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie badań, których efekty wykorzystywane są przy tworzeniu nowych tytułów. Nowe centrum badań i rozwoju powstanie do końca listopada 2020 roku.

Nowe centrum badań i rozwoju powstanie do końca listopada 2020 roku obok aktualnej siedziby firmy we Wrocławiu. Koszt inwestycji to około 40 mln złotych, w tym 11 mln pozyskane jest z jednego z programów wsparcia funduszy Unii Europejskiej. Nowe przedsięwzięcie Techlandu to szansa na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów w zakresie produkcji gier, w dużo krótszym czasie.

„Specyfika branży gier na ogół bazuje na wynikach własnych poszukiwań, gdyż nie ma rozwiązań, które są gotowe. Trzeba je wykreować. Badania trwają cały czas - koniec jednych jest początkiem następnych.” - komentuje Michał Ostojski Dyrektor Operacyjny firmy Techland. „Centrum badań, które chcemy rozwijać, da nam pełne spektrum możliwości w tworzeniu i testowaniu nowych rozwiązań technologicznych. Cały czas też prowadzimy aktywne działania w zakresie rekrutacji, które wiążą się z naszymi projektami. Poszukujemy utalentowanych specjalistów z wielu dziedzin do naszych zespołów we Wrocławiu i Warszawie. To z kolei zwiększa zapotrzebowanie na przestrzeń, dlatego stawiamy kolejny budynek firmy we Wrocławiu, natomiast w Warszawie przenieśliśmy cały nasz zespół do nowoczesnego, większego biura.” – dodaje Ostojski.

Największe studia deweloperskie świata w swoich produkcjach wykorzystują własne rozwiązania - stworzone od podstaw silniki graficzne, własne modele sztucznej inteligencji, nowatorskie rozwiązania w kwestii mechaniki rozgrywki czy metod nagrywania ruchu aktorów i przenoszenia ich do gier (tzw. motion capture). – „To wszystko stanowi o konkurencyjności studia tworzącego gry. Takie podejście jest konsekwentnie realizowane w Techlandzie od lat.” – podsumowuje Ostojski.

Funkcjonujący obecnie w Techlandzie dział badań i rozwoju codziennie mierzy się ze światowymi wyzwaniami technologicznymi. Dzięki własnym osiągnięciom firma jako pierwsza na świecie wprowadziła do swojej flagowej produkcji – Dying Light – Natural Movement, czyli swobodny sposób poruszania się po świecie gry, dający niemalże nieograniczone możliwości w tym zakresie. Równie rewolucyjną technologią jest Wirtualne Miasto, czyli budowanie w grach realistycznych środowisk urbanistycznych.

Projekt nowego centrum badawczego umożliwi realizację ambitnych planów, dotyczących zarówno innowacji w samych produktach jak i w procesie ich tworzenia. Efekty badań zostaną wykorzystane w nowo powstających grach studia. Będą one zawierać nowatorskie rozwiązania, zarówno w kwestii zastosowanej technologii jak i na płaszczyznach fabularnej narracji czy samej rozgrywki.

Więcej informacji:
http://www.techland.pl/
https://www.facebook.com/TechlandGames
https://www.facebook.com/TechlandWydawnictwo/
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Ciekawostka

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 kwietnia 2017, 17:14

Ciekawe. Mam radę dla Techlandu. Zupełnie za darmoszkę. Jeśli chcą się odróżniać na plus od innych to niech zaczną wydawać gry w dużych, tekturowych pudełkach jak kiedyś. Nikt tego nie robi masowo nie tylko na polskim rynku, ale i na świecie! Mogliby też pomyśleć o podniesieniu jakości zawartości, bo to woła o pomstę. Nie sztuka nawalić taniego, chińskiego chłamu jak do Dead Island na przykład.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 25 kwietnia 2017, 17:53

Duży box, plakat, instrukcjo-poradnik gruby w kolorze i soundtrack na płycie - to mój sposób na sukces :) ale... kim ja jestem aby ktoś mnie posłuchał :(
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 25 kwietnia 2017, 19:45

Nfsfan83 pisze:ale... kim ja jestem aby ktoś mnie posłuchał :(

Tu raczej chodzi o to, ilu Ciebie jest i (ewentualnie) czy byś czekał na zniżki. ;) Pamiętam, że najdłużej z edycjami w dużych boxach utrzymał się CDP (ceny coś koło 100zł na starcie o ile pamiętam), ale ludzie chyba ich za bardzo nie kupowali, bo ciągle były jakieś obniżki w Gramie albo na giermaszach. Jedyne bezpiecznie rozwiązanie dla wydawcy to przedsprzedaż. Ja mógłbym na to pójść pod warunkiem, że nie będzie dziadowania (śmieci za dużą kwotę). Ale już widzę, a raczej słyszę, te piski na forum, że wyszła fajnie wydana przygodówka, ale 150zł to cena z kosmosu. :E Nie będzie jakości za 50zł! :dziadek:

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 25 kwietnia 2017, 20:33

Za nowego box-a z tym co opisałem, 100 zł lekko wydam, ale musi być DRM FREE :rotfl:
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: twig » 26 kwietnia 2017, 10:58

Sir_Kiełbasa pisze:[Ale już widzę, a raczej słyszę, te piski na forum, że wyszła fajnie wydana przygodówka, ale 150zł to cena z kosmosu. :E Nie będzie jakości za 50zł! :dziadek:

A ja już słyszę, jak stwierdzasz, że plakat za mały, figurka z kiepskiego plastiku, artbook za cienki, instrukcja nie na kredowym papierze, brakuje soundtracka na winylu, a w pudełku klucz steam i wersja bez DRM a ty byś bardzo chciał klucz gog - no i dlatego to jednak nie jest warte 150 zł, poczekasz aż stanieje :rotfl2:
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 kwietnia 2017, 12:08

Nfsfan83 pisze:Za nowego box-a z tym co opisałem, 100 zł lekko wydam, ale musi być DRM FREE :rotfl:

Dobrze by było, ale przeboleję byleby tylko pudło było. :)

twig pisze:A ja już słyszę, jak stwierdzasz, że plakat za mały,

Akurat generalnie nie przepadam.

figurka z kiepskiego plastiku,

Też nie przepadam, ale to raczej do kolekcjonerki za 300zł i więcej, a nie do standardowej premierówki.

artbook za cienki,

Jeśli dadzą 2 strony no to będzie z cienki. :D Jeszcze nigdy nie skrytykowałem żadnego albumu za to, że był cienki. Co innego format.

instrukcja nie na kredowym papierze,

Akurat wolę na matowym. Po prostu instrukcja (książka, czy cokolwiek innego w małym formacie) wygląda lepiej, gdy ma taki papier moim zdaniem. Kredowy sprawdza się w albumach (ogólnie w większych formatach).

brakuje soundtracka na winylu,

To też do kolekcjonerki. Wystarczy CD. Byle nie digital, bo takie coś mogę mieć z YT za friko.

a w pudełku klucz steam i wersja bez DRM a ty byś bardzo chciał klucz gog

Ja chciałbym jakikolwiek klucz? Fuj... :chory:

no i dlatego to jednak nie jest warte 150 zł, poczekasz aż stanieje :rotfl2:

Jeśli wydanie mi się nie podoba i nie jest warte (moim zdaniem oczywiście) ceny, którą chce otrzymać sprzedawca to raczej w ogóle nie kupię. Teraz Techland wydaje dość dużo gier w wersjach premierowych z lepszą zawartością i ceną ok. 100zł. Ile by podrożała gra, gdyby zawartość była ta sama, ale zamiast małego pudła było duże? To są raczej sprawy groszowe (zresztą i tak by zapłacił klient), a zamiana jest tylko kwestią chęci... Zresztą nakłady nie muszą być duże, jeśli się martwią o powierzchnię magazynową. Sprzedaż może być przez internet, więc sklepów też nie zasypią.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 26 kwietnia 2017, 12:48

Mój komentarz był oczywiście prowokacyjnym żartem, ale doskonale pokazuje to, że nikomu nie da się dogodzić, a jedyne, co zadowala wszystkich, to niska cena - więc nie ma co cudować z breloczkami, figurkami, pudełkami, kartonami, książkami, komiksami, plakatami i czym tam jeszcze, bo i tak mało kogo to nakłoni do kupna, gdy cena będzie wysoka.

No i jeszcze taka refleksja na temat zastąpienia pudełka DVD dużym pudłem - czy to nie wyolbrzymiłoby tylko biednej zawartości? Płytka i świstek z kodem/skróconą instrukcją w pudełku DVD nie robi takiego smutnego wrażenia niż ta sama zawartość w wielkim kartonie pełnym powietrza. A z tym, że duże pudełko zajmuje dużo miejsca w magazynie czy na półce sklepowej to nie jest żadna przesada. Pisząc to spoglądam na swoją półkę z grami - na miejscu jednego standardowego pudła od CD-Projekt zmieszczą się trzy zwykłe pudełka DVD (no i zostaje jakieś 5 cm wolnego miejsca na górze). Na palecie w magazynie to pewnie robi jeszcze większą różnicę.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 kwietnia 2017, 15:14

twig pisze:Mój komentarz był oczywiście prowokacyjnym żartem, ale doskonale pokazuje to, że nikomu nie da się dogodzić,

Ale co w związku z tym? Nic nie robić, bo ktoś napisze/powie coś negatywnego? Jakby tak wszyscy myśleli to dzisiaj dalej byśmy skakali po drzewach. :)

a jedyne, co zadowala wszystkich, to niska cena

Tylko na jakim poziomie jest ta niska cena? Bo coś mi się zdaje, że tu też nie wszystkim da się dogodzić. :D

- więc nie ma co cudować z breloczkami, figurkami, pudełkami, kartonami, książkami, komiksami, plakatami i czym tam jeszcze, bo i tak mało kogo to nakłoni do kupna, gdy cena będzie wysoka.

A te kolekcjonerki sprzedawane u nas za 300zł i więcej wypełnione często śmieciem, które schodzą w pre-orderach to kto kupuje? I właściwie po co Techland i inni dodają albumy, płyty z muzyką i inne, skoro to nie zejdzie?

No i jeszcze taka refleksja na temat zastąpienia pudełka DVD dużym pudłem - czy to nie wyolbrzymiłoby tylko biednej zawartości? Płytka i świstek z kodem/skróconą instrukcją w pudełku DVD nie robi takiego smutnego wrażenia niż ta sama zawartość w wielkim kartonie pełnym powietrza.

Przecież chodzi o to, żeby nie było tylko płyty i świstka. Zresztą lepiej mieć pudło z biedą niż samą biedę.

A z tym, że duże pudełko zajmuje dużo miejsca w magazynie czy na półce sklepowej to nie jest żadna przesada. Pisząc to spoglądam na swoją półkę z grami - na miejscu jednego standardowego pudła od CD-Projekt zmieszczą się trzy zwykłe pudełka DVD (no i zostaje jakieś 5 cm wolnego miejsca na górze). Na palecie w magazynie to pewnie robi jeszcze większą różnicę.

To co powiedzieć o tych kolekcjonerkach, które mieszczą w sobie po kilka standardowych (kiedyś) box-ów. Coraz więcej ich wychodzi. Gdzie to trzymają? Zresztą kiedyś jakoś sobie radzili.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 26 kwietnia 2017, 16:05

Nie chodzi o to, że sobie nie poradzą z dużymi pudełkami, tylko o to, czy dodatkowa przestrzeń zajmowana przez takie pudła ma uzasadnienie ekonomiczne. Jeśli postulujesz zwykłe przepakowanie pudełek DVD do kartonów, to już teraz ci powiem, że to nie ma sensu, bo większe pudło to większe koszty (tak, przestrzeń magazynowa i półkowa kosztują). Kolekcjonerki w dużych pudłach nie kosztują 100 zł tylko 250-400 zł, są produkowane w niskich nakładach i właściwie nie trafiają do zwykłych sklepów. Często też są produkowanej centralnie na kilka rynków i jak w Polsce nie ma zainteresowania, to centrala wysyła zalegające pudła do Niemiec czy UK - nie trzeba daleko szukać, kolekcjonerka Syberii 3 jest dobrym przykładem. Dokładnie to samo kupisz w Anglii, Francji, Niemczech i w Polsce.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 26 kwietnia 2017, 18:58

twig pisze:Nie chodzi o to, że sobie nie poradzą z dużymi pudełkami, tylko o to, czy dodatkowa przestrzeń zajmowana przez takie pudła ma uzasadnienie ekonomiczne. Jeśli postulujesz zwykłe przepakowanie pudełek DVD do kartonów, to już teraz ci powiem, że to nie ma sensu, bo większe pudło to większe koszty (tak, przestrzeń magazynowa i półkowa kosztują). Kolekcjonerki w dużych pudłach nie kosztują 100 zł tylko 250-400 zł, są produkowane w niskich nakładach i właściwie nie trafiają do zwykłych sklepów. Często też są produkowanej centralnie na kilka rynków i jak w Polsce nie ma zainteresowania, to centrala wysyła zalegające pudła do Niemiec czy UK - nie trzeba daleko szukać, kolekcjonerka Syberii 3 jest dobrym przykładem. Dokładnie to samo kupisz w Anglii, Francji, Niemczech i w Polsce.

Kolego nie gadaj bzdur :rotfl2: moje box-y mają wymiar 245x190x45mm i tak patrzyłem jak byłem w empiku czy by się zmieściły i na luzie by weszły i dużo więcej by nie zajęły. A jak widzę te opakowania na kształt Blue Ray to rzygam tym naprawdę jak to gównianie wygląda. Co do pakowanie gier w te kartony to jak czytałem w "Nie tylko Wiedźmin" przy Baldur's Gate CD Projekt wynajął 12 osób i przez 10 dni pakowali to wszystko do pudeł więc nie ma tak źle, a było tego, 17 tyś sztuk. Piękne czasy jak to czytam :(

Co do kosztów big box-a ile on może hurtem wynieść max ale mówię max 3 zł (ten wypełniacz karton to tani jak barszcz, tylko opakowanie wierzchnie może być droższe) ja robię drożej bo sam sklejam itp a tam hurt.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 26 kwietnia 2017, 19:15

Nie chodzi o to, że się nie zmieści pudełko na półce w Empiku, tylko o to, że na tej samej półce postawisz 3 razy więcej pudełek DVD niż kartonowych pudeł. Jak czegoś nie ma na półce, to tego nie sprzedasz, więc masz do wyboru - albo karton z jedną gierką, albo trzy różne gry na jego miejsce. Jak myślisz, jeśli cena dużego pudła i tych małych pudełek jest taka sama, to co woli postawić na półce sprzedawca? No właśnie.

Czyli teraz za samo zapakowanie tych Baldurów musieliby zapłacić ponad 12 tysięcy netto. No po prostu interes życia :E A do pudełek DVD pakuje automatycznie ta sama linia produkcyjna, co tłoczy płyty (i pakowanie masz wliczone w cenę tłoczenie).

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 26 kwietnia 2017, 19:39

twig pisze: A do pudełek DVD pakuje automatycznie ta sama linia produkcyjna, co tłoczy płyty (i pakowanie masz wliczone w cenę tłoczenie).

Z tym się nie zgodzę, bo pracowałem nieco przy produkcji płyt. Do tłoczenia płyt (z tzw. stamperów, czyli innymi słowy wzorców) są jedne maszyny (inne dla DVD, inne dla CD, inne dla Blue-Raya), a do pakowania inne. A w zasadzie to z tym pakowaniem jest tak, że często odbywa się to ręcznie (kilkanaście osób siedzi wzdłuż linii i pakuje płyty do pudełek albo pudełka do większych puedłek itp.). Owszem, w tamtej firmie były też linie automatyczne, ale przy nich też ktoś musiał być, aby nadzorować, czy wszystko jedzie ok.

Wracając do sedna sprawy - zgodzę się, że dla sprzedawcy lepiej jest wystawić pudełka DVD, bo sa mniejsze i więcej ich upchnie na półce. Możliwe jest też i to, że za kilka(naście) lat już nie będzie dylematu - duże pudła czy małe, bo tradycyjna dystrybucja przestanie być opłacalna i wszyscy przejdą na 100% dystrybucję cyfrową.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 kwietnia 2017, 19:53

twig pisze:Nie chodzi o to, że sobie nie poradzą z dużymi pudełkami, tylko o to, czy dodatkowa przestrzeń zajmowana przez takie pudła ma uzasadnienie ekonomiczne. Jeśli postulujesz zwykłe przepakowanie pudełek DVD do kartonów, to już teraz ci powiem, że to nie ma sensu, bo większe pudło to większe koszty (tak, przestrzeń magazynowa i półkowa kosztują).

Ponawiam pytanie, jak sobie radzili w latach 90-tych? Wysokie koszty składowania, piractwo, no same problemy były.

Kolekcjonerki w dużych pudłach nie kosztują 100 zł tylko 250-400 zł, są produkowane w niskich nakładach i właściwie nie trafiają do zwykłych sklepów. Często też są produkowanej centralnie na kilka rynków i jak w Polsce nie ma zainteresowania, to centrala wysyła zalegające pudła do Niemiec czy UK - nie trzeba daleko szukać, kolekcjonerka Syberii 3 jest dobrym przykładem. Dokładnie to samo kupisz w Anglii, Francji, Niemczech i w Polsce.

Kilkanaście/dziesiąt tysięcy to nie są niskie nakłady. Poza tym, kto mówi, że cały nakład premierówki ma być w dużych pudłach? Niech wyprodukują 100 sztuk i wystarczy. Nazwą to pierwsze tłoczenie, edycja day-one lub zero i niech robią przedsprzedaż, a resztę (jeśli nie zejdzie w przedsprzedaży) wystawią na stronie. W ogóle nie muszą tego rozsyłać po sieciach. Nie widzę żadnych realnych problemów, żeby tego nie wprowadzić.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 26 kwietnia 2017, 20:06

Sir_Kiełbasa pisze:
twig pisze:Nie chodzi o to, że sobie nie poradzą z dużymi pudełkami, tylko o to, czy dodatkowa przestrzeń zajmowana przez takie pudła ma uzasadnienie ekonomiczne. Jeśli postulujesz zwykłe przepakowanie pudełek DVD do kartonów, to już teraz ci powiem, że to nie ma sensu, bo większe pudło to większe koszty (tak, przestrzeń magazynowa i półkowa kosztują).

Ponawiam pytanie, jak sobie radzili w latach 90-tych? Wysokie koszty składowania, piractwo, no same problemy były.

A jak sobie radzili bez smartfonów? Dobrze wiesz, że to głupie pytanie. Odpowiedź brzmi: nie mieli wyboru, to sobie radzili. Teraz niby też można korzystać wyłącznie z telefonu stacjonarnego, ale ludzie męczą się z komórkami (ładować to trzeba ciągle, pilnować, żeby nie zgubić czy nie połamać, do kibla może wpaść przypadkiem...).

Jak tylko pudełko DVD stało się standardem to kartony poszły pa pal.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 26 kwietnia 2017, 20:56

Jednym słowem cyfrowe gówno będzie wszędzie. A potem będą cuda jak cda.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 26 kwietnia 2017, 21:24

Sir_Kiełbasa pisze: Jedyne bezpiecznie rozwiązanie dla wydawcy to przedsprzedaż. Ja mógłbym na to pójść pod warunkiem, że nie będzie dziadowania (śmieci za dużą kwotę). Ale już widzę, a raczej słyszę, te piski na forum, że wyszła fajnie wydana przygodówka, ale 150zł to cena z kosmosu. :E Nie będzie jakości za 50zł! :dziadek:

Już kiedyś był ruch z przedsprzedażą Memorii, miała zostać wydana w bogatym wydaniu w pudłach i cuda wianki, miało się uzbierać 100 osób, aby wydanie doszło do skutku. Chętnych było 23, inna sprawa, czy faktycznie gra zostałaby tak wydana. Ale niestety chętnych miało być 100 osób, nie było.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 kwietnia 2017, 11:10

twig pisze:A jak sobie radzili bez smartfonów? Dobrze wiesz, że to głupie pytanie. Odpowiedź brzmi: nie mieli wyboru, to sobie radzili.

Ale co to znaczy nie mieli wyboru? Pudełka dvd weszły jakoś na przełomie 1999/2000r. o ile pamiętam. Dlaczego jeszcze przez kilka lat gry wychodziły w kartonie z pudełkiem dvd w środku, skoro to taki git interes? Zresztą od początku mogli wydawać w pudełkach CD, które były znane odkąd pojawiły się płyty CD na rynku i są mniejsze od pudełek dvd. Dlaczego czekali na dvd?

Jak tylko pudełko DVD stało się standardem to kartony poszły pa pal.

No właśnie. Stało się standardem gdzieś, więc i u nas. :E To jest tak samo jak z tą głupią zmianą czasu z letniego na zimowy i na odwrót, której nie można się pozbyć. Idę o zakład z każdym, że jak tylko np. w Niemczech przestaną przestawiać zegarki to i głupie bydło (czytaj rządzący, którzy będą wówczas przy władzy) zmieni to migiem u nas. :D

Nfsfan83 pisze:Jednym słowem cyfrowe gówno będzie wszędzie. A potem będą cuda jak cda.pl

Spokojnie, nie będzie. :) Zawsze będą tacy, którzy docenią fizyczne wydania. Tak jak zaczyna się doceniać (ogólnie) przedmioty wykonane przez człowieka, a nie maszynę. Ale to kosztuje...

Urszula pisze:Już kiedyś był ruch z przedsprzedażą Memorii, miała zostać wydana w bogatym wydaniu w pudłach i cuda wianki, miało się uzbierać 100 osób, aby wydanie doszło do skutku. Chętnych było 23, inna sprawa, czy faktycznie gra zostałaby tak wydana. Ale niestety chętnych miało być 100 osób, nie było.

Pamiętam tę akcję. Tylko najpierw firma musi powiedzieć, co będzie w środku, a oni sami tego nie wiedzieli. Zresztą to jest impreza dla firmy wielkości Cenegi, Techlandu czy CDP. Bo to nie będzie tak, że wyjdzie jedna gra w pudle i nagle wszyscy się rzucą na towar, a wydawca zbije kokosy. Niechby wydawali w ten sposób chociaż jedną grę w miesiącu przez rok-dwa. Przecież wydają kolekcjonerki w wielkich pudłach, które na półkach się nie mieszą, więc nie widzę problemu z mniejszymi pudełkami.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 27 kwietnia 2017, 14:24

@Sir_Kiełbasa zostaje nam robić we własnym zakresie :) i pewnie nie raz o ile masz możliwości, wyjdzie to o wiele lepiej niż szajs od nich.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 27 kwietnia 2017, 15:39

Sir_Kiełbasa pisze:Spokojnie, nie będzie. :) Zawsze będą tacy, którzy docenią fizyczne wydania.

Mogą być ale co z tego. Jeżeli większość da przyzwolenie na dystrybucję cyfrową to producent nie będzie się gimnastykował. Daleko nie szukaj, point & clicki odeszły do lamusa i dawno nie widziałem produkcji na miarę Syberii czy Najdłuższej podróży <tu wstaw jakieś "swoje" klikacze z okresu świetności gatunku>. Od czasu do czasu znajdzie się studio które udobrucha serca osób które lubią gry tego pokroju. Jednak jest to stosunkowo zbyt rzadko. Producent nie będzie ryzykował dla mniejszości produkcją gry przez którą splajtuje. To samo MOŻE być ale nie musi z pudełkami (klient nie będzie kupował fizycznych kopii).
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Wróć do „Publicystyka”