Secret Service wraca po 13 latach - opinie i sugestie

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Secret Service wraca po 13 latach - opinie i sugestie

Postautor: Nfsfan83 » 30 września 2014, 13:40

Jak ogromny fan i czytelnik, cudownego pisma jakim było Secret Service, które było ono częścią, nie tylko mojego radosnego dzieciństwa w latach 90-tych, ile to razy się czytało niektóre numery, marząc o danej grze :) Niezmiernie ucieszyłem się, na wiadomość o tym, że jest kampania wspierająca reaktywację tego pisma.

Moja kolekcja numerów SS (niestety nie wiem czemu, przestałem kupować po numerze 80-tym)

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... JJMDZ6YlpB

W dniu dzisiejszym, wspomnienia i cudowne chwile powróciły, SS znowu jest w kioskach. Jednak jako osoba sentymentalna trochę się rozczarowałem, otóż została zmieniona moja ukochana okładka, z żółtym napisem i niebieską błyskawicą.

Podobno nie okładka najważniejsza a treść ale kupujemy po pierwszym wrażeniu, a to miało być powrót do najlepszych lat wielu z nas.

Proszę piszczcie co mogłoby znaleźć w magazynie aby mógł on przypominać Nam stary SS :)

Strona SECRET SERVICE na Facebook https://www.facebook.com/secretservicemagazine

Dla mnie idealnie było by:

- to zmiana okładki, ja chcę starej dobrej wielkie A4 bez obwoluty. Jakość papieru jest OK, jakby taka ekskluzywna :)
- więcej stron min 121 z samymi materiałami, kosztem większej liczby reklam (121 sam materiał i 12 stron reklam - lubię poznać nowości gier i sprzęty)
- ogólnie powinni skupić się na felietonach, wywiadach itp o grach retro tak do 2000 roku oczywiście to nie sztywna granica.

I dużo solucji, screenów i różnych materiałów o powstawaniu naszych ulubionych przygodówek ( dużo solucji do starych gier prawie nie ma po polsku).
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2016, 13:09 przez Nfsfan83, łącznie zmieniany 2 razy.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Re: Secret Service wraca po 13 latach - opinie i sugestie

Postautor: Urszula » 30 września 2014, 13:51

Przeniosłam temat do publicystyki. Okładka rzeczywiście nie jest rewelacyjna, ale to pewnie może ulec zmianie. Gdyby zaś gazeta reklamowała gry przygodowe to będę ich fanką. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 30 września 2014, 13:52

Ha! Ja dostanę klasyczną okładkę, bo wsparłem projekt na Polak Potrafi. Kolejne numery wszyscy otrzymamy jednak z nowym logo. Ale pal licho takie detale, liczy się zawartość samego czasopisma, która jest... no właśnie nie wiem jaka, bo listonosz nic dziś dla mnie nie przyniósł ;) Ktoś na FB wrzucił jednak zdjęcie ze spisem treści i, powiem szczerze, zapowiada się to nieźle. Dużo retro, to cieszy mnie najbardziej. A dla fanów przygodówek między innymi historia Sierry :)
Obecnie grane: True Fear: Forsaken Souls Part 1 (PC), Bulletstorm (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 30 września 2014, 13:54

No o to mi chodzi, nowości są masowo opisywane w internecie, a tak sobie poczytać wieczorkiem SS w ręku i historię Lucasarts :) albo innych serii. Przy herbatce/winku/whisky/koktajlu lub kakao :D nie potrzebne skreślić CUDO.

-- 30 września 2014, 13:57 --

SpokoWap własnie np dla mnie nie pal licho, ja chcę dobry stary ale nowy SS. To legenda dla mnie
Obrazek
jakby ktoś nie zauważył biały nie pasuje!!! :P
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: Gocciana » 30 września 2014, 14:17

A mnie tam ta błyskawica nie przeszkadza ;) Przełamuje tę czerwień z żółcią. No i... nie oceniaj książki po okładce :D Zdecydowanie gorzej kojarzy mi się skrót... SS :rotfl: A na poważnie, to po prostu się cieszę, że Secret Service wraca :oklaski: Miałam kiedyś z tą gazetą do 'czynienia'. Wtedy, gdy jeszcze nie wiedziałam, że gry komputerowe (czyt. przygodówki) staną się jedną z moich... miłości :)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 30 września 2014, 15:22

Do końca tygodnia mam zamiar zaopatrzyć się w egzemplarz. Na razie jeden. Będę kupował hurtowo po dwadzieścia pięć sztuk (i rozdawał sąsiadom), jeśli Micz i User wrócą do swoich rozmów o przygodówkach (Bzyk mógłby się do nich przyłączyć).

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 30 września 2014, 15:59

Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 30 września 2014, 17:05

Bardzo, bardzo, bardzo bym chciała, żeby magazyn się utrzymał na rynku. I trwał, i trwał, i cieszył wszystkich. Ze względów sentymentalnych, przygodówkomaniakowych i jak najbardziej bezczelnie egoistycznych. :P :P :P

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Postautor: Rola » 30 września 2014, 17:19

W rzeczy samej, nie poznałbym nawet gdybym widział w kiosku. Co jest, nie odzyskali praw do starego logo czy jak? Nie twierdzę, że powinni utrzymać dokładnie taką samą kolorystykę itd. ale można zmodernizować stare tak, by wciąż było rozpoznawalne.
Przegapiłbym też numer wydania.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Postautor: Urszula » 30 września 2014, 17:28

Trzeba się buntować i molestować, by wróciła stara okładka. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 30 września 2014, 17:40

Jeżeli okładka stara jest w egzemplarzach dla kolekcjonerów, którzy wsparli tzn, że chyba mają prawa. Biorę się właśnie za projekt jakbym ja to widział :D Okładka moich marzeń...będzie po staremu
Ostatnio zmieniony 30 września 2014, 21:18 przez Nfsfan83, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 30 września 2014, 17:58

kassiopestka pisze:Bardzo, bardzo, bardzo bym chciała, żeby magazyn się utrzymał na rynku. I trwał, i trwał, i cieszył wszystkich. Ze względów sentymentalnych, przygodówkomaniakowych i jak najbardziej bezczelnie egoistycznych. :P :P :P

Trzymam kciuki :)
Pierwszy numer już mam, jest w nim kilka tekstów o przygodówkach - m.in. artykuł o firmie Sierra, a także recenzje The Vanishing of Ethan Carten, Broken Age i Broken Sword 5. Całość prezentuje się całkiem nieźle, martwi mnie jednak dość wysoka cena (mnie stać, ale nie wiem, czy inni będą chcieli płacić 15 złotych za pismo bez płyty :P).
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 30 września 2014, 19:02

A ja jeszcze nie mam, żadnej przesyłki, nawet awizo brak :[
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 30 września 2014, 19:05

@Adam - nic dziwnego, skoro wysyłali wczoraj Pocztą Polską (i pewnie ekonomicznym).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 30 września 2014, 19:23

Ja też jeszcze nie dostałem, ale już wiem, że mnie "kupili" :) Zadecydowała spora dawka retro i publicystyki.

Co do okładki - gdy już prawie oswoiłem się z faktem, że dla niektórych pudełko jest ważniejsze od samej gry, to przedkładania okładki nad treść pisma chyba nigdy pojmę :bezradny:

Jeśli chodzi o cenę, to nie wyobrażam sobie, by 14,50 zł raz na dwa miesiące mogło być dla kogoś zbyt wysoką kwotą. I bardzo dobrze, że nie dodają płyt z grami. Widać, że nie chcą w ten sposób konkurować z CDA, a raczej celują w osoby zaciekawione dobrymi tekstami :okok:

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 30 września 2014, 19:46

No więc, pobawiłem się gimpem i w/g mnie powinna tak wyglądać okładka drugiego numeru :D

https://picasaweb.google.com/1152212250 ... MojeOkAdki

Poza tym mało jest retro a to mnie interesuje, chcę więcej recenzji, czy to starych z starych numerów SS jaka mają prawa, to samo z solucjami, chcę kompedium wiedzy na temat danej firmy :) Lucasarts moja ukochana. Okładka druga będzie jutro, 2 okładki w jednym numerze składane, w zależności które rzeczy wolicie. Mogę dać nawet 19.99 zł ale za min 121 stron materiałów właściwych i plakat :rotfl:
Ostatnio zmieniony 30 września 2014, 21:34 przez Nfsfan83, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 30 września 2014, 20:27

jarecki83 pisze:Jeśli chodzi o cenę, to nie wyobrażam sobie, by 14,50 zł raz na dwa miesiące mogło być dla kogoś zbyt wysoką kwotą. I bardzo dobrze, że nie dodają płyt z grami. Widać, że nie chcą w ten sposób konkurować z CDA, a raczej celują w osoby zaciekawione dobrymi tekstami :okok:

Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że niewiele osób czyta wszystkie pisma branżowe, jakie ukazują się na rynku. Jeśli dla kogoś jakość tekstów w Secret Service będzie porównywalna do tej z CD Action, to pewnie podejmując decyzję o zakupie weźmie pod uwagę kryterium cenowe. A cena obu pism jest zbliżona (zaledwie 1,50 zł różnicy), przy czym CD-Action ma znacznie więcej stron. A jeśli cena i jakość są porównywalne, to płyta z pełnymi wersjami niezłych gier jest silnym argumentem przemawiającym za wyborem CD-Action.

Dwumiesięczny cykl wydawniczy sprawia, że recenzje są mocno spóźnione. Skoro tak już jest, należałoby zadbać o jakość samych tekstów. Tymczasem recenzje są dość krótkie, miejsca wystarcza w zasadzie na same konkrety, które przeciętnemu czytelnikowi powinny być już znane. Osobiście albo przeznaczyłbym na recenzje więcej stron, albo całkowicie bym z nich zrezygnował. Cieszy natomiast ciekawa publicystyka i różnorodna tematyka tekstów.
Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek parę rzeczy bym zmienił (ale te zmiany wymusiłyby zwiększenie objętości pisma :P )
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator

Postautor: Kurhhan » 30 września 2014, 21:04

Jako, że u mnie nie ma grama sentymentu ( kupowałem wtedy "Gry Komputerowe" i "PSX Extreme" ) uznaje ten powrót za mało trafiony. Zbiórka, cena, cykl wydawniczy i duża "szufladka" z miejsca skreśla mnie jako czytelnika. Szkoda, że pisma multiplatformowego z prawdziwego zdarzenia w Polsce już się nie doczekamy.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 30 września 2014, 23:43

Chyba największym zaskoczeniem jest dla mnie recenzja Brothers: A Tale of Two Sons, gry wydanej ładne kilkanaście miesięcy temu (tak na marginesie, bardzo dobrej - polecam). Broken Sword 5 też nie świeżynka, ale tekst przynajmniej zbiegł się z oficjalną premierą tytułu w naszym kraju :)
Osobiście nie obraziłbym się, gdyby cała zawartość tych stu stron traktowała o szeroko pojętym retro, ale pewnie jestem w zdecydowanej mniejszości :D Od dawna marzy mi się rodzimy papierowy odpowiednik brytyjskiego Retro Gamera. Może w przyszłości ktoś wyjdzie z takim projektem na Polak Potrafi albo Wspieram.to ;)

Wysłali jednak wczoraj, nie w piątek?
Obecnie grane: True Fear: Forsaken Souls Part 1 (PC), Bulletstorm (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Postautor: Rola » 01 października 2014, 09:22

Brak ocen w recenzjach. Niby dobrze bo "czytaj, nie patrz na numerki", "nie podlizujemy się wydawcom" itd. ale... oznacza to także, że czasopismo zostanie pominięte przez wszelkie strony agregujące oceny (Metacritic, czy nawet MobyGames).

Wróć do „Publicystyka”