Irony curtain: from Matryoshka with love - trailer

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
6
100%
Nie
0
Brak głosów
Jeszcze nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4825
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Irony curtain: from Matryoshka with love - trailer

Post autor: kassiopestka » 08 czerwca 2017, 21:16

STRONA PRODUCENTA | OFICJALNA STRONA GRY
FIRMOWY WALKTHROUGH PO ANGIELSKU - 1 | 2
GOG | STEAM
PRZYGODOPEDIA
Obrazek
Matryoshka (Matrioszka) - surrealistyczna i pełna sarkazmu przygodowa gra point & click, powstająca w ramach nowej inicjatywy katowickiego studia Artifex Mundi - amLAB. Celem tego wewnętrznego „laboratorium gier” jest tworzenie prototypów z różnych gatunków i weryfikacja ich przez graczy na możliwie najwcześniejszym etapie. Aktualnie w przygotowaniu jest 6 zróżnicowanych produkcji, w tym jedna przygodowo-zręcznościowa (utrzymane w stylistyce pixel art Tasty Family) i jedna klasyczna przygodówka - właśnie Matrioszka.

Evan Kovolski, zafascynowany socjalizmem dziennikarz z Zachodu, trafia do Matryoshki – malutkiego, fikcyjnego państwa w Bloku Wschodnim w okresie zimnej wojny, w którym wszystko dzieje się na opak. Zamiast psów na spacer wyprowadza się niedźwiedzie, z kranów leci wódka, a wodą rozcieńcza się benzynę i mleko. Początkowa ekscytacja lokalną kulturą i ustrojem gaśnie, następujące po sobie wydarzenia odkrywają przed Evanem, niczym matrioszka, drugie, trzecie i czwarte dno pozornie szczęśliwego życia w kraju pełnym absurdów.
Obrazek

Tyle oficjalnie od Artifexu, od siebie dodam jeszcze, że hotel (nawiasem mówiąc, największy - i jedyny - w tym kraju), w którym zatrzymuje się Evan, nosi nazwę "Serce Szefa" (The Chief's Heart Hotel), a w holu znajduje się klęcznik przed wielkim obrazem rzeczonego szefa oraz automat sprzedający ogórki kiszone i drugi z wódką. Szklanka pod samowarem zabezpieczona jest łańcuchem przed kradzieżą, żeby skorzystać z łazienki, trzeba mieć zezwolenie, a w rzeczonej łazience stoi pralka typu Frania. Jest tu wiele znajomych absurdów - oczywiście pokazanych w bardzo krzywym zwierciadle, podobnie jak w starych polskich komediach nabijających się z socjalizmu.
Obrazek
W grze występują minigierki, kojarzące mi się z tymi z So Blonde. Jedna wymagała raczej spostrzegawczości niż zręczności - trzeba było przybić pieczątkę na trzech konkretnych zezwoleniach (zgodnie z wzorem), a urzędnik podsuwał te zezwolenia w dość szybkim tempie i należało trafić w te właściwe. Druga to diagram, w którym z kolei trzeba było przybić pieczątki w określonych polach, w jakich - sugerowały liczby na obrzeżach (coś podobnego, tylko bardziej skomplikowanego, było chyba w Sherlocku: Mumii).
Evan wygłasza mnóstwo komentarzy podczas badania lokacji, zabawnych i dostarczających informacji o świecie gry. Rozmowy z innymi postaciami też powiększają naszą wiedzę o kraju, w którym się znajdujemy. Dubbing (angielski) jest bardzo dobry, miejscowi mówią z silnym rosyjskim akcentem.
Obrazek

Gra ma przyjemną kreskówkową grafikę, z radosną (ale nie przesłodzoną, jak w wielu HOPA) kolorystyką.
Jedyną niefajną wiadomością jest ta, że wcale nie ma jeszcze pewności, czy gra się ukaże - wszystko zależy od odzewu ze strony testujących - na tej podstawie studio dopiero podejmie decyzję.

Fotki pochodzą (jak widać) z wersji prototypowej - pewne rzeczy mogą tu jeszcze ulec zmianie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2017, 22:32 przez kassiopestka, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3414
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: Adam_OK » 08 czerwca 2017, 22:19

Obrazków nie widać.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4825
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: kassiopestka » 08 czerwca 2017, 22:24

A teraz?
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Posty: 3414
Rejestracja: 24 lutego 2013, 10:28
Lokalizacja: Ząbki koło Warszawy
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 66 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: Adam_OK » 08 czerwca 2017, 22:44

Teraz widać, ciekawy styl graficzny.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4825
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: kassiopestka » 08 czerwca 2017, 23:16

No jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. :)
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Przemo
Administrator
Posty: 677
Rejestracja: 25 lutego 2012, 10:40
Lokalizacja: GM
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

Re: Matryoshka

Post autor: Przemo » 09 czerwca 2017, 10:40

Można było ograć na Pixel Heaven. Dosyć sympatycznie wygląda na żywo.
galador(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Posty: 905
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 08:56
Lokalizacja: Resovia
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: vaapku » 09 czerwca 2017, 11:05

A mnie szczerze mówiąc odrzuca ten styl grafiki. Pstrokato i niechlujnie. Działa na mnie tak, jak na wielu piksele wielkości płyty chodnikowej. Z tego samego powodu nie mam najmniejszej ochoty sięgać po Wardrobe - coś mi się robi, jak patrzę na te screeny. Niemniej mam nadzieję, że gra wyjdzie i inni będą mieli radochę, grając w nią.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4825
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: kassiopestka » 09 czerwca 2017, 11:25

Galador pisze:Można było ograć na Pixel Heaven. Dosyć sympatycznie wygląda na żywo.
Na jakichś kolejnych imprezach też będzie dostępna, dostałam takie info od twórców.
A testowałeś? Bo utknęłam i chyba zostało mi już tylko klikać wszystkim na wszystkim. :P

Co do pstrokacizny to w porównaniu z pełnymi różowości i skrzącymi się wszędzie HOPA jest zdecydowana poprawa. :D
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Przemo
Administrator
Posty: 677
Rejestracja: 25 lutego 2012, 10:40
Lokalizacja: GM
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy

Re: Matryoshka

Post autor: Przemo » 09 czerwca 2017, 20:15

Nie grałem, ale przyglądałem się jak jednak dziewczyna grała na PH i ona też klikała wszystko na wszystkim. xD
galador(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Posty: 4825
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 322 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 82 razy
Płeć:

Re: Matryoshka

Post autor: kassiopestka » 09 czerwca 2017, 20:40

Chiba już mam pomysła. :D
Moja kolekcja przygodówek
Ostatnio ukończone: Lord Winklebottom Investigates, Justin Wack and the Big Time Hack
Gram: BROK the InvestiGator
W kolejce: Lesuire Suit Larry 1-6, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition
Czaję się na: The Season of the Warlock, PRIM, The Adventures of Bryan Scott, A Little Less Desperation, A Twisted Tale

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Posty: 626
Rejestracja: 17 lutego 2013, 17:53
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 61 razy
Płeć:
Kontakt:

Irony Curtain: From Matryoshka with Love

Post autor: Monttsserat » 25 lipca 2018, 18:58

Artifex Mundi - polski producent, znany przede wszystkim z gier typu ukryte obiekty,
zapowiedział nową satyryczną przygodówkę typu Point'n'Click

Będzie to druga po My Borther Rabbit gra, która stanowi krok w stronę zmian, jakie dokonują się u polskiego dewelopera.
Produkcja ma się ukazać w 2019.

STRONA PRODUCENTA | OFICJALNA STRONA GRY | GOG | STEAM
PRZYGODOPEDIA

Irony Curtain: From Matryoshka with Love.
Nasza wspaniała Ojczyzna – Matryoshka – zaprasza przedstawiciela zachodniej prasy, aby własnoręcznie mógł zaświadczyć o chwale komunizmu. Szczęśliwiec będzie pierwszą osobą spoza granic naszego kraju, która pozna mściwego miłościwego Wodza - ucieleśnienie wszystkiego, co podłe dobre, od stóp do najbardziej stylowych wąsów w całym kraju. Dziennikarz pozna pełnię buractwa bogactwa Matryoshki, rozwiąże również liczne zagadki i mini gry, by poznać sekret gargantuicznej gigantycznej miłości Wodza do swojego ludu. Wizyta obejmuje też przesłuchanie powitanie przez naszego Ministra Propagandy Komunikacji, którego praca to porażka jest ważka dla bezpieczeństwa naszego kraju. Nie przedłużając: Matryoshka wyprasza zaprasza!

Podpisano: Departament Propagandy Komunikacji

Jest rok 1951. Akcja toczy się w fikcyjnym kraju komunistycznym, do którego zostaje zaproszony dziennikarz z krajów zachodnich, który jako pierwszy ma dostąpić zaszczytu osobistego poznania dyktatora kraju.

Celem Artifex Mundi jest stworzenie produkcji, która spodobałaby się fanom gatunku: pełnej absurdalnego humoru, intrygujących zagadek, ciekawej fabuły... a to wszystko osadzone w ciekawej komiksowej aranżacji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

ArtifexMundi
Posty: 9
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:23
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: ArtifexMundi » 15 listopada 2018, 12:52

Cześć! Z tej strony Natalia z Artifex Mundi! Bardzo cieszę się, że nasza gra doczekała się osobnego wątku na Waszym forum. Jeśli chcecie zapytać o cokolwiek związanego z nową produkcją, to dajcie znać - chętnie odpowiem! :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Posty: 1889
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 00:53
Lokalizacja: Kielce
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 104 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: Vicek » 15 listopada 2018, 13:14

To ja zacznę od kilku pytań:
1. Czy w grze znajdą się wyzwania polegające na wyszukiwaniu ukrytych obiektów? Jeśli tak, to czy będą one ważnym elementem gry, czy raczej będzie ich znacznie mniej niż choćby w My Brother Rabbit?
2. Rozgrywka będzie zawierać jakieś niespodzianki i niestandardowe pomysły czy też możemy liczyć na klasyczne, sprawdzone podejście?
3. Czy możemy liczyć na pełną polską wersję językową (łącznie z dubbingiem)? Z karty gry na Steam wynika, że będziemy mogli zagrać z polskimi napisami, ale bez rodzimego dubbingu.
4. Planujecie grę o podobnej długości jak My Brother Rabbit czy jest szansa na dłuższą rozgrywkę?

Oczywiście trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że stworzycie świetną przygodówkę :)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Posty: 1745
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 12:39
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: jackowsky » 15 listopada 2018, 13:18

Mam nadzieję, że będzie bez ukrytych obiektów i elementów zręcznościowych.
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)

ArtifexMundi
Posty: 9
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:23
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: ArtifexMundi » 16 listopada 2018, 07:44

Cześć!

Dzięki za pytania, nie na wszystkie mogę jeszcze odpowiedzieć, ale postaram się dać Wam jak najwięcej informacji:
Vicek pisze:To ja zacznę od kilku pytań:
1. Czy w grze znajdą się wyzwania polegające na wyszukiwaniu ukrytych obiektów? Jeśli tak, to czy będą one ważnym elementem gry, czy raczej będzie ich znacznie mniej niż choćby w My Brother Rabbit?
Gra będzie klasyczną przygodówką point & click, co oznacza łączenie przedmiotów, rozmawianie z bohaterami i kombinowanie jak znaleźć potrzebny item, by przejść dalej. Znajdzie się kilka mini-gier, które znacie z HOPA, ale to wszystko. Team od Irony zakochany jest w klasycznych przygodówkach Point and Click, więc o standardowej HOPIE nie może być mowy. ;)
Vicek pisze:2. Rozgrywka będzie zawierać jakieś niespodzianki i niestandardowe pomysły czy też możemy liczyć na klasyczne, sprawdzone podejście?
Na pewno nieraz was zaskoczymy ;)
Vicek pisze:3. Czy możemy liczyć na pełną polską wersję językową (łącznie z dubbingiem)? Z karty gry na Steam wynika, że będziemy mogli zagrać z polskimi napisami, ale bez rodzimego dubbingu.
Jeszcze trochę za wcześnie, by ostatecznie się o tym wypowiadać.
Vicek pisze: 4. Planujecie grę o podobnej długości jak My Brother Rabbit czy jest szansa na dłuższą rozgrywkę?
Celujemy w coś dłuższego!
Vicek pisze:Oczywiście trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że stworzycie świetną przygodówkę :)
My też, dzięki! :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12165
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 188 razy
Płeć:

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: Urszula » 16 listopada 2018, 08:45

jackowsky pisze:Mam nadzieję, że będzie bez ukrytych obiektów i elementów zręcznościowych.
Ja również.
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Posty: 745
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, 22:33
Lokalizacja: Maupiti Island
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy
Płeć:

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: earwig11 » 16 listopada 2018, 11:31

Tematyka i oprawa graficzna przypominają mi inną przygodówkę z dawnych czasów: Big Red Adventure.

ArtifexMundi
Posty: 9
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:23
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: ArtifexMundi » 30 listopada 2018, 14:49

Cześć!

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam, jak Irony Curtain wyglądało jako prototyp, a jak zmieniło się teraz. Jak widzicie, przeszliśmy z bardzo stylizowanej grafiki do tej bliższej współczesnym grom przygodowym - i w tym kierunku chcemy też rozwijać grę - by była klasyczną, solidną grą point and click, którą znacie i kochacie. :)

Mam nadzieję, że spodobają się Wam nasze "przed i po"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Posty: 1744
Rejestracja: 25 lutego 2012, 12:41
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy
Płeć:

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: twig » 30 listopada 2018, 15:20

Oprawa graficzna wygląda bardzo fajnie. Nie wiem, jak to wypada „na żywo”, ale na screenach prototypowa grafika podobała mi się trochę bardziej. Te nowe screeny są jakieś takie pustawe.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Publicysta
Posty: 783
Rejestracja: 08 lipca 2015, 13:42
Podziękował(a): 32 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 86 razy
Płeć:

Re: Irony Curtain: From Matryoshka with Love [ex: Matryoshka]

Post autor: DirkPitt1 » 30 listopada 2018, 16:06

Jakoś też się skłaniam ku starej wersji, ale nowa również nie jest zła.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Irony curtain: from Matryoshka with love”