APOCALIPSIS: Harry at the End of the World - nowy art point&click z Polski

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
2
67%
Nie
0
Brak głosów
Jeszcze nie wiem
1
33%

Liczba głosów: 3

christogrudzinski

APOCALIPSIS: Harry at the End of the World - nowy art point&click z Polski

Postautor: christogrudzinski » 20 kwietnia 2017, 12:29

APOCALIPSIS – HARRY AT THE END OF THE WORLD
ART POINT CLICK Z POLSKI

Gra przygodowa "Apocalipsis: Harry at the end of the world” to nieduża atmosferyczna gra point&click z elementami zręcznościowymi i fabularnymi, której piękna dopełnia oryginalna ręcznie rysowana grafika inspirowana apokaliptycznymi dziełami Alberchta Durera i estetyką Dance Macabre. Artystyczny charakter grafiki tworzy klimatyczny świat, dopełniony ambientową muzyką.
Gra oferuje 25 lokacji i historię, w której gracz dowiaduje się co stoi za końcem świata głównego bohatera Harrego.
Premiera pełnej wersji gry odbędzie się w drugim kwartale 2017. Za produkcje odpowiedzialne jest małe, niezależne studio Punch Punk Games, a wydawcą będzie Playway.

https://www.youtube.com/watch?v=OI-7ILF9wTQ

Chętnie dam kilka kodów dla chętnych do zagrania w pressdemo i zrobienia twitcha albo youtuba. Będę wdzięczny za dodanie do wishlisty i podzielenie się informacją o nowej, małej przygodówce.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników
Krzysiek

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: APOCALIPSIS –HARRY AT THE END OF THE WORLD . NOWY ART POINT CLICK Z POLSKI

Postautor: vaapku » 20 kwietnia 2017, 13:33

Wygląda jak coś, co mogłoby mi się spodobać, ale nie napalam się, bo już dwa razy się tak ostatnio rozczarowałam. Niemniej czekam na premierę :)
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 20 kwietnia 2017, 13:50

Zagrałem w demo. Gra to klikanka przypominająca Samorosta czy Machinarium. Bardzo spodobała mi się oprawa graficzna. Dwie sprawy należy moim zdaniem poprawić. Pierwsza to czytelność napisów - cienki, czarny font na tle udającym brudny pergamin bardzo źle się czyta. Pomyślcie może nad dodaniem jakiegoś rozjaśnienia wokół liter (w sensie "rozjaśniającego cienia", który zwiększałby kontrast między literami a tłem). Druga kwestia to brak reakcji kursora na hotspoty. Gra jest bardzo abstrakcyjna i nie wiadomo, czy coś jest hotspotem czy tylko elementem tła. Kursor powinien reagować na aktywne miejsca (lekkim rozjaśnieniem czy czymś w tym stylu). Polskiemu tekstowi przydałaby się lekka korekta (w demie tekstu jest mało, ale zauważyłem błędy interpunkcyjne i "śmiertelne moce", które powinny być raczej "śmiercionośnymi mocami").

Podsumowując: bardzo przyjemna, niewielka gra.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

christogrudzinski

Postautor: christogrudzinski » 20 kwietnia 2017, 14:45

Hej Twig, Hej Vaapku. Dzięki Twig za miłe podsumowanie i uwagi. Z literkami powalczymy natomiast co do hotspotow, to chcieliśmy bez zmiany łapki działać tak "surowo" ale możliwe, że przesadziliśmy, ale jeśli zdążymy spróbujemy. Gra jest niewielka, ale dłuższa, niektóre mapy mają po kilka ekranów HD, będzie 7 cutscen fabularnych. W demo są one umieszczone przypadkowo i nielinearnie. W samej grze jest też nieco symboliki, która zdradza tematykę -zaczynąć od symbolu escape- który już nawiązuje do fabuly nieco.
Jeśli możesz gdzieś wrzucić tube z playtrought byłbym wdzięczny.
pzdr
K

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 20 kwietnia 2017, 19:24

___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Kontakt:

Re: APOCALIPSIS: Harry at the End of the World - nowy art point&click z Polski

Postautor: ZenekZombie » 11 grudnia 2017, 14:27

Apocalipsis: Harry at the End of the World to tradycyjna gra przygodowa, w stylu takich tytułów jak Samorost czy Machinarium, gdzie główkowanie nad zagadkami jest wyzwaniem i źródłem radości z gry. Ten sprawdzony model rozgrywki idealnie pasuje do historii o rozstaniu, odkupieniu i, dosłownie, końcu świata. Gra wyjdzie w 2018 roku.

W Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotka fantastyczne stwory, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku, i ostatecznie pokona dręczące go demony.

https://www.youtube.com/watch?v=9VwCB7Ubu3w

Apocalipsis z XV wiekiem łączy zarówno styl graficzny, jak i sam świat gry, który jest inspirowany Apokalipsą św. Jana i skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach.
Każde miejsce, które odwiedzisz i każda postać, którą spotkasz w Apocalipsis wywodzi się z rycin z XV i XVI wieku stworzonych przez takich artystów jak Hans Holbein, Michael Wolgemut czy Albrecht Dürer. To połączenie średniowiecznej sztuki i filozofii z grami wideo wciągnie cię w świat, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.

WEJDŹ DO ŚWIATA APOCALIPSIS BY:
  • zagrać w nietuzinkową grę przygodową z klasyczną mechaniką
  • zobaczyć jak sztuka średniowiecza ożywa w grze wideo
  • spotkać istoty rodem z XV-wiecznych grafik i kodeksów
  • wyruszyć w podróż przez czasy ostateczne i poznać jedno z dostępnych zakończeń
  • odwiedzić kilkadziesiąt miejsc pełnych zagadek i ukrytych znaczeń
  • poruszyć zmysły niepokojącą ścieżką dźwiękową inspirowaną estetyką Danse Macabre
  • zdobywać osiągnięcia na Steam tak, jak robili to w 1495 roku!
opis Steam
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”