Zid & Zniw Chronicles: Zniw Adventure

Czy chcesz zagrać w ten tytuł?

Tak
1
50%
Nie
0
Brak głosów
Jeszcze nie wiem
1
50%

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 95 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 110 razy

Zid & Zniw Chronicles: Zniw Adventure

Postautor: Urszula » 06 czerwca 2015, 14:31

tumblr_nlhda0GNzv1sxws2ko1_1280.png
Na Przygodoskopie użytkownik Kurasiu, zamieścił taką informację:

Droga do domu jest kręta i zawiła, a prehistoryczny świat późnej Kredy niezbyt bezpiecznym miejscem, zwłaszcza dla nierozważnych podróżnych. Na skutek splotu niesprzyjających wydarzeń młoda dinozaurzyca, o imieniu Zniw, znalazła się hen, hen daleko od swojego rodzinnego domu i miasta - Wajapulki. Naturalnie to tak nie może się dla niej skończyć - droga do domu długa, kontynent Polisemii dziki i nieokrzesany (aczkolwiek posiadający swoje tajemnice), a sama Zniw często będzie ograniczana przez swoje fizyczne możliwości, czy sam głód.

To jak, pomożesz biednej dinozaurzycy?

Innymi słowy - ot taka nasza przygodówka retro, utrzymana w komiksowej stylistyce, z dinozaurami w roli głównej.

* dinozaury! (co prawda bez laserów - ale zawsze coś! ;)),
* styl retro drugiej połowy lat 90 - 640x480, 32-bitowy kolor, z odpowiednią dawką animacji,
* żadnej przemocy, krwi czy latających flaków - bezpieczna rozrywka dla każdego,
* GUI oparte na verb-coinie (The Curse of Monkey Island, Full Throttle itd.)
* kilkanaście ułatwień i dodatków, mających na celu ułatwienie/usprawnienie rozgrywki (mini-mapa lokacji, pasek głodu, samo-aktualizująca się encyklopedia, opisująca napotkane postacie, przedmioty i lokacje itd.)
* system odblokowywania nagród (concept arty, minigierki - szukaj niebieskich kamyczków!)

Gierka powstaje w zespole dwuosobowym:
* Karolina 'Twarda' Twardosz - moje kochanie i 'szefowa' projektu ;) - artworki, animacja, design postaci/świata/gry
* Łukasz 'Kurasiu' Mikołajczyk - programowanie/skryptowanie (silnik, gra, narzędzia), dialogi i opisy, dodatkowe arty i design

Jest już demo gry - pobierz

http://www.youtube.com/watch?v=aLGQN5e9Jpc
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Re: Zid & Zniw Chronicles: Zniw Adventure

Postautor: Kurasiu » 06 czerwca 2015, 22:19

O, dziękuję bardzo za repost newsa! Mam nadzieję, że nasze komiksowe przygody dinozaurów przypadną jak największej ilości graczy do gustu. :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 06 czerwca 2015, 22:21

Proszę o informację kiedy będzie można głosować za grą na Greenline :) Oczywiście fajnie by było, gdyby była w polskiej wersji językowej.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 09 czerwca 2015, 21:19

Nie ma problemu. :D I oczywiście, jak tylko coś wykminię z wersją polską, to dam znać. ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 15 czerwca 2015, 22:38

Cóż, całkiem fajna gierka... raczej :) Szkoda tylko, że choć przez Polaków stworzona, to póki co, nie 'po polskiemu' :P A przecież wieszcz kiedyś napisał 'A niechaj narodowie, wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsie, iż swój język mają' ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 19 czerwca 2015, 16:05

@Gocciana - dziękujemy za miłe słowa! :D Co do wersji językowej - tak, na razie skupiliśmy się na wersji angielskiej, głównie z tego powodu, że większa część obserwujących projekt (i kilku testerów) jest zza granicy. ;) Tym niemniej, jak tylko uda mi się ogarnąć elegantszy sposób pobierania danych do dymków/konwersacji (uroki pisania swoich rzeczy, a nie korzystania z gotowych rozwiązań silnika... w obecnej wersji klasy konwersacji/komiksowego bąbla rozgraniczenie polskiej i angielskiej wersji byłoby mega czasochłonne), to zabierzemy się za wersję polską (jak już pisałem na innym forum - cały design jest tworzony po polsku, więc z samym tłumaczeniem nie byłoby żadnego problemu).

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 16 lipca 2015, 20:19

Bump, jako że ostatnio udało mi się znaleźć nieco wolnego czasu, by w końcu zakodzić to, co obiecałem (importer danych dialogowych z plików, jak i nowe dymki w konwersacjach), i wszystko jak najbardziej śmiga (bo resztą i tak elegancko zarządza silnik), tak już mogę oficjalnie potwierdzić, że owszem - Zniw Adventure będzie także w polskiej wersji językowej! :D

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 16 lipca 2015, 20:36

Bardzo się cieszę i dziękuję :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 09 września 2015, 10:47

Jak tam wszyscy forumowicze się trzymają? Ja w ten piękny (chociaż dość zimny i pełen pracy) środowy poranek stwierdziłem, że pora na kolejny mini update co do diwelopmentu naszej giery. Przede wszystkim - lecimy z kolejnymi lokacjami, jako że (póki co) największą z nich udało się w pełni ogarnąć (czyt. w końcu wyleźliśmy z jaskini :D). W ramach świętowania trzymajcie GIFa, przedstawiającego już nie takie straszne wnętrza jaskini (bo oświetlone. Oby gracz w miarę prędko znalazł jakieś źródło światła ;))

Obrazek

I jako mały bonus, dla koneserów sztuki wszelakiej, ze wskazaniem na gry komputerowe i concept arty - zastanawialiście się, jak wygląda tzw. 'materiał źródłowy' gry (w tym wypadku komiks, którego gra jest prequelem), lub też dokument projektowy? Jeżeli tak, to spieszę z wizualizacją. ;)

Obrazek

Obrazek

Póki co to tyle ode mnie. ;) Na zakończenie przypomnę, że można nas znaleźć na stronie silnika AGS, jak i IndieDB :) Do napisania!

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 09 września 2015, 11:28

Dzięki za te materiały :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy

Postautor: Gocciana » 09 września 2015, 17:40

Kurasiu, ja również dziękuję za kolejną wstawkę z gry, oraz (szczególnie) za info, że będziemy mogli 'przelecieć ją' :D po... polskiemu :) Czekam niecierpliwie na tę sympatyczną produkcję !!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 11 października 2015, 12:01

@Urszula & @Gocciana - nie ma za co i również dziękujemy bardzo za miłe słowa. :D Ciężko nadal określić kiedy definitywnie wyrobimy się z całością (nadal będziemy próbować jeszcze w 2015), więc póki co po raz kolejny możemy się podzielić wynikiem naszych prac z ostatnich dwóch miesięcy. ;) Przede wszystkim - już oficjalnie i na serio Zniw Adventure ma swój profil na Facebook'u! Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, to możesz zarzucić lajkiem. ;)

Jak wspomniałem wcześniej, jedziemy także ostro do przodu z robotą, co zaowocowało dwiema nowymi lokacjami. Gra każdego dnia rozrasta się i zyskuje nowe rzeczy!

Obrazek

Obrazek

I żeby nie było, że zapomnieliśmy o gotowych miejscówkach - otóż nie, co raz wracamy do nich, dopieszczając je jak tylko się da! Na ten przykład - początek gry będzie o wiele dłuższy w pełnej wersji, niż w demku, a gracz będzie miał możliwość odwiedzenia znajomych lokacji... lecz o innej porze dnia i z innymi wydarzeniami.

Obrazek

I z naszej strony to wszystko na dziś. ;) Jeżeli zawieją pomyślne wiatry, to wkrótce zaczniemy myśleć o Greenlight'cie!

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 11 października 2015, 12:26

Czyli będę potrzebne kliknięcia :) Daj znać, kiedy będziecie startować.
Moje gry

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 20 grudnia 2015, 20:41

Hej wszystkim! Póki co nadal majstrujemy content na Greenlight'a, ale w międzyczasie skorzystam także z okazji, aby rzucić kolejną garścią nowinek o grze, już ostatnią w tym roku. ;)

Dzisiejszą aktualizację chcielibyśmy przede wszystkim rozpocząć od życzenia wszystkim użytkownikom portalu Przygodomania wszystkiego naj-naj-najlepszego z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Spokoju, ciepła i radości we wszystkim - i w życiu, internecie oraz grach przygodowych. :) Niechaj 2016 będzie jeszcze lepszym rokiem dla nas wszystkich! (i mam nadzieję, że nieco bardziej się cieszycie z faktu Świąt, niż nasza Zniw. ;D)
Obrazek

A już co do samych nowinek o grze, bo wszak obiecałem - to tak, w ostatnich postach pokazałem Wam już takie miejscówki, jak las, rzekę, dżunglę, jaskinie czy podziemne przejście. To co powiecie na zupełną zmianę klimatu i prezentację wioski dinozaurów? Hej, każdy musi mieć jakieś miejsce zamieszkania! ;)

Obrazek
Spichlerz to miejsce, w którym spotyka się całe mnóstwo różnych osobowości... jedni wpatrują się kupkę robali, inni po prostu koncentrują się na konsumpcji.

Obrazek
I tak jak w prawdziwym życiu, niektórzy nie będą specjalnie zadowoleni, kiedy jakaś nieznajoma zacznie się im kręcić po domu...

A poniżej troszkę przykładowych animacji, bo dawno już nie wrzuciłem żadnej. Tak na marginesie - wiecie, że już mamy ponad 1000 klatek animacji dla różnorodnych postaci, tudzież efektów w tle? Jak tak dalej pójdzie, to wyczerpiemy dostępny limit na sprite'y w silniku, heh. :D
ObrazekObrazekObrazek

I to by było na tyle w tym roku - do zobaczenia w 2016! (mamy nadzieję, że wkrótce podamy więcej info o Greenlight'cie, jak i datę premiery gry!)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 20 grudnia 2015, 21:22

Dziękujemy za informacje i również życzymy wszystkiego co najlepsze w Święta i w nachodzącym Nowym Roku :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 02 lutego 2016, 09:06

Uff, witamy wszystkich fanów przygodówek w 2016. :D Praca nadal ostro wre, ja i Karolina mamy pełne ręce, tablety i klawiatury roboty - a póki co możemy pokazać nieco więcej animacji z późniejszych części gry, jako że ostatnie się spodobały. ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potraficie nazwać wszystkie dinozaury tu przedstawione? :D

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 34 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 02 lutego 2016, 10:28

Te animacje też fajne :)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 02 lutego 2016, 12:40

Przefajnie to wszystko wygląda, jestem pełen podziwu dla ilości włożonej w projekt pracy :)
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 24 lutego 2016, 09:14

Adam_OK pisze:Te animacje też fajne :)

SpokoWap pisze:Przefajnie to wszystko wygląda, jestem pełen podziwu dla ilości włożonej w projekt pracy :)

Dziękujemy bardzo! Miło nam, że przypadły do gustu. ;) Aż się ciepło na serduchu robi, jak ktoś lubi te nasze działania 'po godzinach' i bez budżetu, heh. :D

Jako że dziś pogoda dopisuje, nadchodzę z garścią kolejnych animacji i screenów!

Obrazek
Porcja pożywnych informacji debugowych gratis!

Obrazek
Życie w wiosce toczy się swoim własnym (i powolnym) rytmem.

Obrazek
Będzie także ciemno i niebezpiecznie.

Animacje nadal przypadają do gustu, więc porcja kolejnych:
Obrazek Obrazek Obrazek

Z innych njusów mogę wspomnieć, że także ostro walczymy z encyklopedią w grze, dzięki której gracz będzie mógł nie tylko lepiej poznać postacie z gry, ale także dowiedzieć się jakiegoś ciekawego faktu (albo dwóch) o napotkanych gatunkach dinozaurów w trakcie rozgrywki. ;)

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Kurasiu » 24 kwietnia 2016, 21:29

I tak oto stało się... po ponad dwóch latach poświęcania naszego czasu wolnego na development i rozwój gry w końcu stwierdziliśmy, że to najwyższa pora na...

Greenlight!

Obrazek

Tak jest, nadszedł ten dzień, w którym podzieliliśmy się naszą przygodówką o przygodach dinozaurów z szerszą publicznością. :D Każdy głos na "tak", komentarz, sugestie czy inne wsparcie jak najbardziej i jak zawsze mile widziane! :D

I na zakończenie także i link do oficjalnego, Greenlightowego trailera:

https://youtu.be/7XRwVmN6Y5Y

Dzięki i do zobaczenia w kolejnej aktualizacji! :D

Wróć do „Gry na PC oraz inne platformy”