Journeyman Project, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
100%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Journeyman Project, The - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 21 maja 2016, 18:55

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Journeyman Project, The - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 22 maja 2016, 22:07

Grałem w wersję Turbo... tak, zgadliście, lata temu. Taki ubogi krewny Mysta. Całkiem sympatyczny, chociaż graficznie sterylny, nawet trochę za bardzo. Aha, można zginąć. W pamięci utkwił mi wielki robot i digitalizowane twarze aktorów w czymś na kształt interkomu.

7/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Samorost 3
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Incoming Forces
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Kurasiu
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Re: Journeyman Project, The - ocena użytkownika

Postautor: Kurasiu » 29 czerwca 2016, 09:14

TJP był pierwszą grą na kompa w jaką zagrałem w ogóle - mimo to postaram się, żeby sentyment do starych czasów za bardzo nie wpłynął na moją opinię. ;)

Przede wszystkim, zaczynając od tych mniej przyjemnych rzeczy - TJP jest grą dość krótką, co już zauważyłem i brzdącem będąc. Nawet jak czytałem wszystkie opisy i nie omijałem żadnej cutsceny, całość zamykałem w niecałe dwie godziny. Co z tym się wiązało to także mała ilość przedmiotów do zebrania i związanych z nimi zagadek. Troszkę też mnie, jako bachorka, wkurzały częste zgony postaci, jednak ten problem eliminowała odpowiednia ilość save'ów. :)

Tyle słowem złego, czas na lepsze rzeczy. ;) Pierwsze co, to niezmiernie mi się podobała oprawa graficzna, przynajmniej wtedy (bo dziś 256 kolorów i kilkanaście klatek animacji za bardzo nie zrobi na nikim wrażenia), projekt świata (nie tylko samych odwiedzanych lokacji, ale i tła fabularnego - globalnej wojny, światowego pokoju, silnie chronionego prototypu machiny do podróży w czasie), jak i specyficzna atmosfera zagrożenia, zwłaszcza w takich miejscówach, jak kolonia na Marsie.

TJP zestarzał się niesamowicie, ale nie można zaprzeczyć, że stworzył porządne podwaliny pod inne przygodówki tego typu, jak i całkiem niezłe sequele (oraz remake).

Moja ocena to 7/10, ciachnięty jeden punkt za rzeczy, które już wtedy mi przeszkadzały - małą ilość zagadek i czas rozgrywki.

Wróć do „J”