The Whispered World Special Edition - polskie napisy w wersji steam

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=805&p=58806#p58806
Podziękował(a): 3 razy

The Whispered World Special Edition - polskie napisy w wersji steam

Postautor: Pawuloniasty » 08 lutego 2018, 22:07

Witajcie kochani,

Piszę ponieważ zostałem wprowadzony w błąd przez naszą ukochaną platformę gier. W sklepie steam widnieje informacja jakoby The Whispered World posiadało spolszczenie kinowe. Niestety, po instalacji i odpaleniu gry okazało się, że wszystko jest po angielsku. Cóż, myslałem, że może tak jes domyślnie i można ustawić nasz rodzimy język w opcjach steam, w zakładce Język. Guzik - polskiego do wyboru nie ma. Czy jest jakakolwiek opcja spolszczenia tej gry, czy ktoś mógłby udostępnić polskie napisy ze swojej wersji? Najgorsze, że we wszelkich sklepach oferujących cyfrową wersję gry (np. gram.pl) jest informacja, że gra jest w polskiej, kinowej wersji. Czy to u mnie coś jest nie tak? Czy ktoś z Was ma steamową wersję i może potwierdzić brak polskich napisów? Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Re: The Whispered World Special Edition - polskie napisy w wersji steam

Postautor: adventurka » 09 lutego 2018, 06:08

Są polskie napisy na 100%. Po włączeniu gry na pierwszym ekranie masz dwie flagi. Przy tej na dole wybierasz przyciskiem z boku flagę PL i zatwierdzasz ptaszkiem pod obrazkiem.

Obrazek
Obrazek

Jeśli ten ekran pominąłeś, na ekranie z menu gry klikasz flagę w lewym górnym rogu i wracasz do opcji wyboru języka.

Obrazek
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=805&p=58806#p58806

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 16:01

I tu jest właśnie problem. Pierwszy ekran z flagami miałem zawsze, ale nie miałem tam wogóle polskiej flagi... Na górze (głosy) mam wybór między angielskim, niemieckim, a na dole (napisy) między angielskim, niemieckim, rosyjskim. Z kolei w bibliotece steam gdy klikam na grę PPM i wybieram zakładkę "Język" to mam do wyboru 5 języków, ale nie ma wśród nich polskiego. Adventurko, te logo producenta bądź wydawcy, które widzę u Ciebie w lewym, dolnym rogu ekranu u mnie wygląda inaczej. Eh, nie wiem co jest nie tak u mnie z tą grą. Wieczorem jak będę miał dostęp do komputera wrzucę screeny jak to u mnie wygląda. Ty masz tą "Special Edition"?

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: adventurka » 09 lutego 2018, 16:25

Zainstalowałam te grę (na pewno Special Edition) dziś z naszego forumowego konta specjalnie, żeby to sprawdzić. W takim układzie, to chyba kwestia aktualizacji. Odinstaluj i zainstaluj ponownie?
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 09 lutego 2018, 17:46

Sprawdź w razie czego spójność plików.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 18:09

Wczoraj grę kupiłem i odpaliłem po raz pierwszy :(. Wątpię czy to kwestia spójności czy aktualizacji. No nic, spróbuję tej reinstalacji jeszcze i dam znać czy to coś dało. Jeżeli to nic nie da to ja już nie wiem.

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: MrPepka » 09 lutego 2018, 18:30

Pawuloniasty gdzie grę kupowałeś?

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 18:35

Na bazarze, to takie miejsce na lowcygier.pl gdzie można kupić klucze steam/origin/uplay itd. Możesz mnie pod tym samym nickiem znaleźć na steamie, zobaczysz że mam grę i nie ściemniam z piratem :oczko:.

EDIT:

Tak to u mnie wygląda niestety... Żadnej flagi w menu nie ma.

Obrazek

Tutaj wszystkie wersje językowe dostępne z poziomu steam:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2018, 21:43 przez Pawuloniasty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 09 lutego 2018, 21:41

Pawuloniasty pisze:Wczoraj grę kupiłem i odpaliłem po raz pierwszy :(. Wątpię czy to kwestia spójności czy aktualizacji. No nic, spróbuję tej reinstalacji jeszcze i dam znać czy to coś dało. Jeżeli to nic nie da to ja już nie wiem.

Jeśli Twój problem jest nadal aktualny, może spróbuj coś takiego: w Twojej bibliotece gier na Steamie kliknij prawym przyciskiem myszy na TWW SE, z rozwiniętej wtedy listy opcji wybierz "Właściwości", a po otwarciu okna "Właściwości" przejdź do zakładki "Język" - tam można wybrać język, w którym chcesz prowadzić rozgrywkę.

Od razu uprzedzam, że nie wiem, czy to na pewno rozwiąże ten kłopot ani czy gra musi być wpierw zainstalowana. Sama nigdy z tego nie korzystałam, ale kiedyś obiło mi się o uszy, że czasami tylko tak da się zmienić język (zostanie pobrana konkretna wersja językowa).
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 21:44

crouschynca pisze:Jeśli Twój problem jest nadal aktualny, może spróbuj coś takiego: w Twojej bibliotece gier na Steamie kliknij prawym przyciskiem myszy na TWW SE, z rozwiniętej wtedy listy opcji wybierz "Właściwości", a po otwarciu okna "Właściwości" przejdź do zakładki "Język" - tam można wybrać język, w którym chcesz prowadzić rozgrywkę.

Jak najbardziej jest aktualny, nawet zamieściłem screen gdzie widać jakie jedynie języki mam do wyboru :(. Sami widzicie jak to wygląda.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 09 lutego 2018, 21:48

No to wygląda, że jednak nie ma u Ciebie polskiej wersji. :( Jeszcze sprawdziłam u siebie - nie instalowałam, ale zerknęłam do listy języków we właściwościach. No i u mnie jest tak, że zamiast francuskiego mam rosyjski i polski (klucz pochodzi z polskiego, pudełkowego wydania Silence).
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 21:53

Nie ogarniam tego, przecież wersja steam to wersja steam. Powinna być jedna i tyle :(. Nawet nie wiedziałem, że to możliwe powiem szczerze. I co ja mam teraz zrobić? :( Najgorsze, że gra jest w bibliotece i kupno gry steamowej z innego źródła odpada bo nie doda mi jej już. Co mi pozostaje? Napisać do twórców? Kupno wersji pudełkowej? Piracenie polskiego wydania? Poddaję się... :zmeczony:
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2018, 21:57 przez Pawuloniasty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 09 lutego 2018, 21:57

Odbierz pw.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 21:58

Kto? Ja? Nie mam żadnej pw.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 09 lutego 2018, 21:59

Wysłałam do Ciebie prywatną waidomośc
Moje gry

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 09 lutego 2018, 22:07

Jak się okazuje są jakieś inne wersje gry bez polskiego języka. Teraz wyświetla mi się ''Special Edition'', a poprzednio tego nie było. Teraz dzięki pomocy Uli wszystko działa w jak najlepszym porządku :).
Wychodzi na to, że nie miałem Specjalnej edycji, tylko standardową, a ta nie ma spolszczenia. Ba, nawet ikona na pulpicie jest inna teraz. I taki klucz do standardowej wersji najwidoczniej zakupiłem, ale najdziwniejsze, że steam nie ujednolicił wersji, zastanawiające.

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: yemet » 10 lutego 2018, 00:18

http://steamcommunity.com/app/268540/di ... 044618016/

To musiał być stary klucz. Widzę, że ta wersja była ostatnio bundlowana cztery lata temu. Stąd też zapewne pochodzi klucz. Nie wiadomo, czy sprzedawca wiedział o braku polskiej wersji.

Tak na przyszłość, nie ma jednej wersji Steam. Niektóre klucze mają ograniczenia - blokada na aktywację i/lub uruchomienie, które pochodzą z innych regionów, np. CIS - https://en.wikipedia.org/wiki/Commonwea ... ent_States My należymy pod ROW (Rest Of World). Są bardziej skomplikowane przypadki, np. Fallout 3 zakupiony w Polsce i Rosji będzie miał dostępny nasz język, a ten z UK już nie, ale klucz można normalnie aktywować w Polsce.

Awatar użytkownika
Pawuloniasty
Obserwator

Postautor: Pawuloniasty » 10 lutego 2018, 06:39

O blokadach regionalnych wiem, ale myślałem, że gdy wychodzi jakaś edycja specjalna danej gry to z reguły wchodzi ona "w miejsce" starej wersji. Wyjątkiem są tutaj remastery często. Cóż, widać, że każdy przypadek jest inny.

Wróć do „Whispered world, The”