The whispered world - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
2
13%
9. Prawie doskonała
7
47%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
7%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

The whispered world - ocena użytkownika

Postautor: tynieczka » 05 stycznia 2012, 20:36

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Re: The Whispered World - Ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 06 stycznia 2012, 11:12

Absolutnie 10/10.
Ta gra po prostu zaczarowała mnie od pierwszych spędzonych z nią minut. Uwielbiam Sadwicka, uwielbiam dziadkowe pantalony, uwielbiam zrzędzenie Bena i uwielbiam Spota . Muzyka i śliczna grafika jeszcze potęgowały to wrażenie totalnego oczarowania. Do tego dochodzi słodko-gorzka fabuła, nieraz strasznie żal mi było Sadwicka, zwłaszcza na początku, gdy poznawałam jego dosyć przykre relacje rodzinne, ale nieraz zaśmiewałam się z jego tekstów (nie tylko z jego, rozmowa z dziadkiem - bezcenna!).
Tak nawiasem wspomnę, że przed The Whispered World grałam w Najdłuższą Podróż. W obu zaczyna się od dziwnych snów, a potem ruszamy w podróż, by ocalić świat, ale o wiele bardziej wciągnęłam się w historię Sadwicka i choć ta druga uchodzi za kultową, to wg mnie ta pierwsza wypada zdecydowanie lepiej.
Po tych ochach i achach pora na parę minusów - Sadwick rusza się jak mucha w smole, niektóre podejmowane przez niego czynności były dla mnie totalnie niezrozumiałe, dopóki nie ujrzałam ich rezultatu, dosyć długo trwało przechodzenie między lokacjami. No i szkoda, że twórcy nie pokusili się o dwa możliwe zakończenia.
Mimo wszystko jednak i tak 10.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Re: The whispered world - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 10 marca 2012, 10:12

Polecam wszystkim ten program, bo jest wyjątkowy i choć początek nie porwał mnie od razu, to im dalej w las tym było coraz lepiej. Natomiast zakończenie było dla mnie zaskoczeniem. Pewnie za jakiś czas będę chciała znów pozwiedzać piękny świat w towarzystwie uroczego pesymisty i wesołej gąsienicy. Moja końcowa ocena mimo kliku niedociągnięć jest wysoka i daję tej grze mocną 9/10.

Zalety
+ grafika
+ podkład muzyczny
+ długość gry
+ zagadki
+ głos lektora
+ fabuła
+ kierowanie dwoma postaciami
+ komentarze głównego bohatera
+ niesamowite i całkiem niespodziewane zakończenie.
+ fabuła

Wady
- sterowanie
- czasem zbyt dużo gadania
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Majainna
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=20

Postautor: Majainna » 14 lutego 2013, 22:58

Bajkowy świat, niesamowite zakończenie, fajna fabuła. Warto zagrać.
8/10

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 24 września 2013, 03:04

Olbrzymi plus za Spota, który jest tak uroczy, że aż szkoda, że... nie mam go w domu. W każdym razie Spot istnieje. Na pewno.

The Whispered World jest moją ulubioną przygodówką studia Daedalic. Trzeba się w niej wykazać pomysłowością - także dzięki Spotowi, którego można w przeróżny sposób yyy... używać (wiem jak to brzmi). Fabuła intryguje, a samo zakończenie jest na tyle nieoczekiwane, że może wprawić w szok (ze mną mu się udało). I dobrze! Bardzo podoba mi się zawarty w grze humor (pantalony dziadka rządzą!), postacie są barwne i dobrze zdubbingowane (nawet sepleniący Sadwick mnie nie denerwował), a oprawa audiowizualna jest wyśmienita. Krytykuje się animację, ale mnie ona nie przeszkadzała.

8.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Domino » 02 października 2013, 19:51

Kolejna gra firmy Daedalic cechująca się piękną grafiką. Niestety o muzyce nie mogę powiedzieć tyle, że jest. Byłą dla mnie całkowicie nieznaczącym tłem. Fabuła gry jest bardzo dobra, motyw nadchodzącego końca świata jest intrygujący i dobrze poprowadzony, finał natomiast jest zaskakujący i warto było się przemęczyć z tą grą. Mimo wymienionych wcześniej zalet gra mnie zmęczyła. Sadwicka nie cierpię, najbardziej irytujący bohater jakim sterowałem w przygodówce. Do Spota mam stosunek obojętny. Zagadki są niezłe, ale za często logika w tej grze byłą za mało logiczna. Humoru w grze nie stwierdziłem. Sterowanie nie jest jakieś super uciążliwe, ale do końca gry nie mogłem się do niego przyzwyczaić.
Ogólnie gra mnie rozczarowała, spodziewałem się czegoś więcej, a może Dark eye: Klątwa Wron postawiała za wysoką poprzeczkę?
Ocena: 6/10 (wydaje mi się, że to najodpowiedniejsza ocena)

Mam pytanie czy tylko u mnie wystąpił taki problem, że po każdym obejrzanym filmiku gra wyrzucała do Windowsa?

Awatar użytkownika
Sybi
Publicysta

Postautor: Sybi » 05 października 2013, 13:53

Kocham tę grę :)

10/10

+ Porywająca fabuła z znakomitym zakończeniem
+ Grafika
+ Muzyka
+ Kapitalny główny bohater i postacie drugoplanowe
+ Spot absolutnie podbił moje serce
+ Dłuuuugi czas zabawy
+ Świetne zagadki
+ Absolutnie genialny klimat, gra i smutna i radosna, refleksyjna, baśniowa... cudo :)
Moja lista ukończonych przygodówek

"Whatever you do, don't be afraid of the dark"

Ostatnio ukończone: Broken Sword 5

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 18 lipca 2014, 18:12

Dawno nie grałem w coś tak przepełnionego magią jak "The Whispered World". Fabuła jest doskonale poprowadzona, wątki świetnie się zazębiają, a zakończenie to istny majstersztyk. Postacie mają swój charakter, a sterowanie Sadwickiem to istna przyjemność. Dowcipy bawią, a ciekawe mechaniki zastosowane w grze, skutecznie urozmaicają rozgrywkę. Kompozycje, które można usłyszeć w tle idealnie budują klimat, zaś grafika jest po prostu przepiękna. No może animacjom brakuje kilku klatek, a przerywniki filmowe są mniej szczegółowe, niż być powinny, ale co z tego. "The Whispered World" oferuje świetny klimat, wciągającą fabułę i cały wachlarz emocji. Czego chcieć więcej?
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 18 lipca 2014, 18:14

PlaskiKubek pisze: Czego chcieć więcej?

Jak najszybszej premiery drugiej części :)
Jak Ci się spodobał Spot? :)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 18 lipca 2014, 18:21

No właśnie, zapomniałem o tym wspomnieć. Spot jest świetny! Fajnie by było mieć takiego wielofunkcyjnego, słodkiego zwierzaka. Co prawda, niektóre zagadki z jego udziałem są zwyczajnie przekombinowane. Zresztą nie tylko te, jest też kilka innych, dosyć... specyficznych.
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: jackowsky » 18 lipca 2014, 23:12

Jeżeli Spot wydaje Ci się mega cool, pewnie nie grałeś w Torin's Passage. :D

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: Adam_OK » 20 lipca 2014, 21:13

Aż dziwne, że nie dałem tu swej oceny. Za wiele już z gry nie pamiętam, ale ogólnie było fajnie pod każdym względem, no może zagadek nieprzedmiotowych było nieco mało (ale były). Zapewne były też i inne wady, o których zapomniałem, ale myślę, że ocena 8/10 będzie uczciwa.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Kurhhan » 27 listopada 2014, 01:53

Urszula pisze:- czasem zbyt dużo gadania

Na przestrzeni całej gry często się to zdarza? Jakby procentowo ująć zagadki/eksplorację/dialogi, jakie byłyby wartości ? : )

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Postautor: Urszula » 27 listopada 2014, 06:24

Sebastian_S pisze:
Urszula pisze:- czasem zbyt dużo gadania

Na przestrzeni całej gry często się to zdarza? Jakby procentowo ująć zagadki/eksplorację/dialogi, jakie byłyby wartości ? : )

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 21 razy

Postautor: kassiopestka » 27 listopada 2014, 10:58

Wydawało mi się, że już oceniałam tę grę, ale może to na Przygodówkach było...? Podpisuję się pod tym, co napisałam Sybi, bo nie chce misie powtarzać. :P
Gra ma wspaniały klimat, mimo że czasem smutnawy. I mimo że domyśliłam się zakończenia, to i tak się bardzo wzruszyłam. Generalnie jak słyszę main theme, to misie robi ciepło na sercu. Spot cudowny. :) :) :)

Daję 9/10.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 28 lipca 2016, 22:23

9/10

Świetna fabuła, bardzo poukładane zagadki (zero wymuszonych), a do tego miała bardzo bardzo dobry przekaz.

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 08 grudnia 2016, 21:11

Niezwykła gra.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 06 marca 2017, 03:04

Ta gra zachwyciła mnie od samego początku. Przepiękne szczegółowe lokacje, nastrojowa muzyka i baśniowy klimat sprawiały, że odpalając grę przenosiłam się całkowicie do Silence i przeżywałam wszystkie wydarzenia wraz z bohaterami. Gra ma charakter nostalgiczny, poważny, a (mocne) zakończenie fabuły może skłaniać do refleksji; mimo tego nie jest to dzieło pozbawione humoru - zabawa słowem w dialogach - szczególnie z Dziadkiem (pantalony wymiatają :D ) dodaje całości dodatkowego uroku. Również pod względem bohaterów gra prezentuje się bardzo dobrze - ja wiem, że niektórych drażnił ślamazarny chód Sadwicka, ale tak właściwie... taka "energia" pasuje do jego charakteru, więc nie mogę się do tego przyczepić. Postacie są ciekawe i różnorodne, i z każdą kolejną lokacją zastanawiałam się kogo (i co) przyjdzie mi jeszcze spotkać na mojej drodze. Na osobną uwagę zasługuje Spot - tak cudnego i kochanego stworzonka dawno nie spotkałam :D Nie wiecie może gdzie można sobie takiego sprawić? Chętnie przygarnęłabym takie cudo. Etap w którym się sterowało właśnie naszym małym przyjacielem uważam za absolutnie najbardziej uroczy - nie był może on jakiś wybitnie trudny czy wymagający, ale pod względem "uroczości" bije wszystko inne na głowę. Do TWW nie mogę się również przyczepić w przypadku zagadek - całość jest bardzo ładnie wyważona, czasem trzeba trochę pogłówkować, ale nie jest ani za łatwo, ani za trudno. Ot w sam raz, jak dla mnie. Ewentualnie mogę doczepić się jednej zagadki - tej z zupą...
Spoiler:

Myślę, że z czystym sumieniem mogę wystawić TWW 9/10, a tytuł ląduje wysoko w mojej topce gier.
Aut viam inveniam aut faciam.

Wróć do „Whispered world, The”