A vampyre story - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
13%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
31%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
13%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
13%
4. Więcej wad niż zalet
3
19%
3. Mogło być jeszcze gorzej
2
13%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Re: A vampyre story - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 28 lipca 2014, 21:30

My oceniamy grę, czy wypowiedzi graczy?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 02 sierpnia 2014, 20:35

Nie zabijaj, Ula, dyskusji. Najciekawsza w wątkach ankietowych jest konfrontacja własnych przemyśleń z opiniami innych graczy. Nie ma co się obrażać.

Dodam na koniec, że z doświadczenia wiem, że gry nie są robione z myślą o laptopach. Przynajmniej te "duże". Jak przyjrzycie się pudełkom (sorry, edycje digitalizowane), to tam producent ostrzega, że tytuł może nie być kompatybilny z kartami graficznymi montowanymi w urządzeniach przenośnych.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Postautor: Urszula » 07 sierpnia 2014, 21:45

qwerty pisze:Nie zabijaj, Ula, dyskusji. Najciekawsza w wątkach ankietowych jest konfrontacja własnych przemyśleń z opiniami innych graczy. Nie ma co się obrażać.

Dyskutujmy, ale bez osobistych wycieczek, bo one szybciej dyskusję zabiją niż moje zwracanie uwagi.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 14 sierpnia 2014, 11:58

A Vampyre Story to przyjemna przygodówka z mnóstwem punktów interaktywnych do obklikania. Fabuła nie jest może jakoś szczególnie wyrafinowana czy zawiła, ale mimo to daje radę. Para bohaterów, wampirzyca Mona i jej towarzysz, nietoperz Froderick, jest urocza - ich rozmowy są interesujące i pełne humoru. Sporo tu też zabawnych scenek - najbardziej spodobało mi się wyśmiewanie głowy gargulca i potyczka słowna między panią lekkich obyczajów a dyrygentem. Szkoda tylko, że tłumacze nie załapali tekstu "Soylent green eater" i przetłumaczyli go w jakiś dziwny sposób.

Humor, choć generalnie mi się podobał, czasem wydawał mi się nieco przekombinowany bądź naciągany. Jest to spowodowane przede wszystkim ilością komentarzy. Każda próba obejrzenia, użycia, rozmowy a czasem nawet podfrunięcia do jakiegoś miejsca interaktywnego jest obszernie omówiona przez Monę bądź Frodericka. Dość często słyszymy też dialogi między dwiema głównymi postaciami. Tekstu jest mnóstwo, za dużo, by utrzymać humor na równym, wysokim poziomie.

Do zagadek większych zastrzeżeń nie mam. Są one, poza nielicznymi wyjątkami, ciekawe i nieźle pomyślane. Trzeba przy nich trochę pomyśleć, pokombinować, ale zwykle ich rozwiązanie jest logicznie. Spodobała mi się także oprawa audiowizualna. Soundtrack jest znakomity i świetnie pasuje do konkretnej lokacji czy sytuacji, miejscówki są klimatyczne, a głosy podłożono niemal bezbłędnie - zwłaszcza Froderick wypowiada swoje kwestie w sposób rewelacyjny.

Wbrew temu, co się powszechnie mówi, nie uważam by A Vampyre Story było krótką grą. Samo obklikanie wszystkich miejsc interaktywnych i wysłuchanie komentarzy Mony i Frodericka zajmuje mnóstwo czasu (co najmniej kilka godzin), drugie tyle spędza się na rozwiązywaniu zagadek. Jasne, jeśli ktoś pomija teksty wypowiadane przez głównych bohaterów i nie eksploruje lokacji zbyt dokładnie, to szybko grę skończy. Z drugiej strony, rozgrywka jest wtedy wykastrowana z humoru. Mnie przejście Wampirków zajęło sporo czasu i choć gra czasem zaczynała mnie delikatnie przynudzać, to jednak w gruncie rzeczy bawiłem się przy niej całkiem dobrze.

7+/10

Na koniec luźna uwaga - mam ochotę kopnąć Billa Tillera w tyłek. Zostawił graczy z otwartym zakończeniem i hasłem ciąg dalszy nastąpi, a teraz zamiast się przyłożyć i stworzyć kontynuację, wikła się w mrowie projektów. Skończ coś zaczął, dziadu!
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 18 marca 2016, 22:25

Nie wiem czemu nie oceniłem jeszcze tej gry. Ogólnie była dla mnie rozczarowaniem, bardzo podobał mi się zwiastun tej gry. Jak się później okazało zawierał jedyne śmieszne elementy. Otwarte zakończenie gry też nie pomogło. Ewidentnie było widać, że to tylko 1/3 całości. Męczyłem się z tą strasznie bo była nudna i banalna.
Moja ocena: 4/10

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 19 marca 2016, 00:24

Po czym poznałeś, że to 1/3, a nie 1/2 lub 1/4?
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 19 marca 2016, 01:04

Tak stawiam bo książka o wampirach miała 3 stopnie zdolności wampirycznych. Więc zakładałem, że z każdą częścią będą dochodzić nowe zdolności.

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 20 marca 2016, 18:47

Kompletnie nie zwróciłem na to uwagi. Gdyby historia miała zakończenie, na bank dostałaby ode mnie wyższą ocenę.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 21 marca 2016, 10:02

Jedna z gier których nie ukonczylem. Hajp przy zapowiedziach i trailerach był oczywiście spory, ale jak na jakiejś bibliotecznej wyprzedaży kupilem tę grę to... nie porwała. Głównie irytowały mnie właśnie wspomniane dialogi. W tej grze nie dało się zrobić absolutnie niczego by nie doczekać się dialogu na ten temat, a jakoś humor czy charaktery postaci wiodących nie zdolały przypasować mi do gustu. Moja zabawa z tą grą skończyła się więc na dwóch posiedeniach. Oceny w ankiecie z tego powodu nie wystawiam, może kiedyś jak tę grę jednak przejdę.
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy
Tex Murphy - Martian Memorandum
Murdered: Soul Suspect

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 28 lipca 2016, 22:25

7/10 - Bardzo fajna gra, ale krótka i urwana jak w połowie niestety. Ale na wielki plus rozwiązania typu "nie będę nosiła przy sobie łopaty, ale zapamiętam gdzie jest".

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 29 lipca 2016, 10:06

Nie rozumiem dlaczego noszenie tony bagażu w inwentarzu nadal jest dla niektórych problemem. Bo to nierealistyczne? Chcecie powrotu do czasów, gdy ekwipunek był mocno ograniczony (zazwyczaj tylko 3 sloty) i trzeba było kombinować, co warto mieć przy sobie? Zostawiać przedmioty w jakiejś lokacji, a po zorientowaniu się, że czegoś nam brakuje powrotu zajmującego dobre kilka(-naście) minut? Drugie tyle, by wrócić do ekranu z zagadką. Zazdroszczę niektórym takiej ilości wolnego czasu... i cierpliwości.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 29 lipca 2016, 19:09

Nie ma o co kopii kruszyć. Pomysł co prawda zerżnięty, ale przecież dobry...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 29 lipca 2016, 19:40

qwerty pisze:Nie rozumiem dlaczego noszenie tony bagażu w inwentarzu nadal jest dla niektórych problemem. Bo to nierealistyczne?

Silenie się na realizm w grze z wampirami i gadającymi nietoperzami to szczyt absurdu :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 01 sierpnia 2016, 15:56

Nie, bo to zupełnie nie było tak. Miałeś tą łopatę w "niby" w ekwipunku, była przezroczysta, i mogłeś ją używać normalnie na wszystkim, a w wypadku trafnego zastosowania przedmiotu była 3 sekundowa animacja jak postać zaczyna wracać i przychodzi z tą łopatą, po czym wykonuje odpowiednie czynności. Jak dla mnie bardzo fajne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 01 sierpnia 2016, 19:36

Co nie zmienia faktu, że absurdalne zważywszy na otoczkę. Mona nie może nosić przy sobie ogromnej drabiny (no przecież to logiczne!), dlatego gdy Mona będzie potrzebowała drabiny, to przyniesie ją jej Friderik - mały, gadający nietoperz :rotfl:
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 05 sierpnia 2016, 20:52

Wiadomo, że wampiry i inne baśniowe stwory wymuszają konwencję. Pisałem ogólnie, a post Pawła mnie striggerował :) Nadal mnie ciekawi w czym tu problem.
Na tapecie:

Wróć do „Vampyre story, A”