Teenagent - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
7%
9. Prawie doskonała
3
20%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
6
40%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
7%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
7%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
13%
4. Więcej wad niż zalet
1
7%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Teenagent - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 17:12

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Teenagent - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 07 kwietnia 2012, 19:06

Najlepsza polska gra przygodowa na Amigę. Bez dwóch zdań.
Grałem w wersję dyskietkową, edycję CD omijam od lat szerokim łukiem z wiadomych powodów.

9/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 26 lutego 2013, 20:13

Grałem kilka razy, niestety w wersję bez dźwięku (a chciałbym usłyszeć, jak ona brzmi). Gra świetna, śmieszna i naprawdę bardzo dobra. 8/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Wiesiek Iwaniec
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Wiesiek Iwaniec » 28 lutego 2013, 11:01

Grałem w to wersje od cd-akcion które kiedyś kupowałem.

- humor
- zagadki
- historia
Ostatnio zmieniony 14 września 2014, 21:40 przez Wiesiek Iwaniec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 22 września 2013, 21:12

Klasyka polskich gier przygodowych, ocena starych gier zawsze jest bardzo trudna. Niestety czas strasznie nadszarpnął tą produkcje. Grafika na obecne czasy jest tragiczna, ale chyba nawet w czasach produkcji nie była jakaś zniewalająca. Jednak najsłabsza jest oprawa audio muzyka na początku jest znośna ale po pewnym czasie zaczyna doprowadzać do szału i pozostaje tylko jej wyciszenie, ale najgorszy jest dubbing jest po prostu tragiczny, szczególnie damskie głosy. Z wad można jeszcze wspomnieć o tym, że gra jest za krótka i niewielka nielogiczności w zagadkach (przynajmniej dla mnie). Wiele osób chwali humor w tej grze dla mnie występuje on w szczątkowej formie (ale to zawsze rzecz gustu). Plusem jest fabuła jest przyjemna i nawet ciekawa. Grywalność też jest spora i miło spędziłem czas. Oceniając grę pomijam grafika bo to w końcu prawie 20 lat od premiery.
Ocena: 6,5 (ankieta 7)
Gdyby wydłużono rozgrywkę ocena była by o oczko wyższa.
Grałem w wersje cyfrową ściągnięta z cdp.pl.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 23 września 2013, 09:55

Nie zgodzę się w kwestii grafiki. W czasach gdy gra ukazała się na rynku, Teenagent był chwalony właśnie za m.in. oprawę graficzną. W tym okresie było wiele znacznie gorzej wyglądających produkcji.

A dubbing to zupełnie inna sprawa. CD Projekt zamiast zlokalizować grę profesjonalnie to wynajął w tym celu redaktorów popularnego wówczas Secret Service. Trudno wymagać od młodych chłopaków piszących o grach aktorskich popisów. Wyszło może nie najlepiej, ale słuchając Gulasha w roli Marka zamiast irytacji odczuwam sentyment bo doskonale pamiętam tą ekipę i czasy jak zaczynałem przygodę z grami PC.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 23 września 2013, 19:21

qwerty pisze:Najlepsza polska gra przygodowa na Amigę. Bez dwóch zdań.
Grałem w wersję dyskietkową, edycję CD omijam od lat szerokim łukiem z wiadomych powodów.

9/10

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Ponadto pod względem grafiki gra wyciskała ze zwykłej A500 chyba wszystko, co możliwe.
ALEX pisze:Nie zgodzę się w kwestii grafiki. W czasach gdy gra ukazała się na rynku, Teenagent był chwalony właśnie za m.in. oprawę graficzną. W tym okresie było wiele znacznie gorzej wyglądających produkcji.

A dubbing to zupełnie inna sprawa. CD Projekt zamiast zlokalizować grę profesjonalnie to wynajął w tym celu redaktorów popularnego wówczas Secret Service. Trudno wymagać od młodych chłopaków piszących o grach aktorskich popisów. Wyszło może nie najlepiej, ale słuchając Gulasha w roli Marka zamiast irytacji odczuwam sentyment bo doskonale pamiętam tą ekipę i czasy jak zaczynałem przygodę z grami PC.

Tu również się zgodzę, a powiem nawet, że na tle dzisiejszych gier wykonanych w stylu retro grafika i animacja w Teenagencie nadal wygląda pięknie. Aż boli czytanie takich opinii o jednej z najmocniejszych stron tej gry.
Co do muzyki - nie wiem jak to jest na PC - grałem na Amidze i muzyczka była świetna, może na PC jest inaczej, co w połączeniu z dziadowskim dubbingiem (który nigdy nie powinien był powstać) dało taki efekt, że całość brzmi do bani...

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 23 września 2013, 21:43

8+

Bardzo sympatyczna polska przygodówka z dobrym humorem. Mimo całej swojej sympatii do redaktorów Secret Service, oceniam ich dubbing jako jedno wielkie nieporozumienie. Na szczęście grałem w toto w wersji dyskietkowej, pozostały mi więc wyłącznie pozytywne wrażenia z rozgrywki.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 24 września 2013, 22:18

Porównywałem grafikę gry do produkcji z tamtego okresu Discworld, Simon the Sorcerer 2 czy Monkey Island 2. Grafika w tych grach wydaje mi się bardziej szczegółowa i kolorowa, po prostu lepsza. Jestem za młody, aby znać opinie środowiska graczy z tamtego okresu swoją teorię stworzyłem własnie przez to porównanie. To tłumacząc moją opinie na temat grafiki.

Co do muzyki. Ogólnie ścieżki dźwiękowe z gier z tamtego okresu mnie denerwują i mało która mi się spodoba. Chyba chodzi tu o wysokość tych dźwięków.

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 24 września 2013, 23:28

Domino pisze:Porównywałem grafikę gry do produkcji z tamtego okresu Discworld, Simon the Sorcerer 2 czy Monkey Island 2. Grafika w tych grach wydaje mi się bardziej szczegółowa i kolorowa, po prostu lepsza. Jestem za młody, aby znać opinie środowiska graczy z tamtego okresu swoją teorię stworzyłem własnie przez to porównanie. To tłumacząc moją opinie na temat grafiki.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Teenagent już w momencie premiery wyglądał przeciętnie (tym bardziej w porównaniu z wyżej wymienionymi). Jeśli był chwalony to przede wszystkim w kontekście innych polskich przygodówek (o czym ALEX i jarecki83 zapominają), bo na ich tle rzeczywiście wyróżniał się pozytywnie (ale to dlatego, że większość polskich przygodówek z tamtego okresu była dramatycznie słaba).

jarecki83 pisze:Ponadto pod względem grafiki gra wyciskała ze zwykłej A500 chyba wszystko, co możliwe.

Wszystko co możliwe to z Amigi 500 wyciskała np. Universe. Teenagent co najwyżej próbował.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 25 września 2013, 21:10

Polscy twórcy potrzebowali trochę czasu, by dogonić Zachód. W tamtym okresie dostęp do nowoczesnych narzędzi był mocno ograniczony.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 30 sierpnia 2016, 23:50

9/10

Jak dla mnie jeden z filarów mojego przygodówkowego zamiłowania. "mama zawsze mnie cisnęła o spodnie z dużymi kieszeniami", powiedział bohater chowając do nich grabie zabrane z pola :):)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 01 grudnia 2017, 21:44

Będąc całkowicie szczerą - nie mam pojęcia jak ocenić tę grę w skali punktowej. Mam do tego tytułu mocno kobiece podejście w myśl zasady: nie wiem o co mi chodzi, ale chodzi mi o to bardzo :E

Ogólnie - nastawiłam się na miłą rozrywkę pełną humoru, który tak jest chwalony, tymczasem z przykrością stwierdziłam, że żarty w tej grze do mnie nie przemawiają. Owszem, było kilka sytuacji przy których się uśmiechnęłam, ale liczyłam na więcej. Zdecydowanie częściej po "śmiesznych" scenach gościł na mojej twarzy wyraz głębokiego zdziwienia (takie klasyczne WTF?) czy niechęci. Sama fabuła również wypadła jak dla mnie, co najwyżej, przeciętnie. Ot, taka tam historyjka, którą można poznać, ale raczej była mi obojętna.

Dubbing tragiczny. Jest co prawda możliwość wyboru gry bez dubbingu (oceniam wersję GOGową), ale z masochistycznym zacięciem odpalałam wersję w której postacie miały głos. Głównie dlatego, że gdy próbowałam grać bez dubbingu, napisy leciały tak szybko, że nie nadążałam z ich czytaniem... Z drugiej strony - podziwiam za odwagę. Nie wiem czy ja osobiście zdecydowałabym się podkładać głos do gry, wiedząc, że niespecjalnie się do tego nadaję...

Wygląd jest mi równie ciężko ocenić - nie mam pojęcia jak wypadała ta grafika w czasach, kiedy gra się ukazała (nie mam na swoim koncie zbyt wielu ukończonych "klasyków", więc ciężko mi nawet o jakieś porównanie w ten sposób), ale generalnie - wygląd był chyba dla mnie najmilszym elementem składowym Teenagenta, patrzyło mi się na to całkiem miło.

[Edit: po głębszym namyśle 4,5 (w ankiecie podciągnęłam na 5)]
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Wróć do „Teenagent”