Sublustrum - solucja, poradnik

Attimo
Publicysta
Posty: 9
Rejestracja: 26 lutego 2012, 21:59
Płeć: Nieokreślona

Sublustrum - solucja, poradnik

Postautor: Attimo » 05 lipca 2012, 08:41

SOLUCJA

Sublustrum

AUTOR: ATTIMOCZĘŚĆ I

Znajdujemy się w ciemnym, brudnym pomieszczeniu, aby je nieco rozświetlić naciskamy włącznik naprzeciwko nas.

Obrazek

Jedyne co możemy tutaj zrobić to przeczytać gazetę leżącą na walizce. Ruszamy na korytarz, na komodzie po prawej stronie znajduje się fragment jakiegoś listu, udajemy się do drzwi na wprost.
Po odsłuchaniu nagrania brata, wchodzimy do jego gabinetu. Zabieramy bezpiecznik który znajduje się na półce poniżej tego dość dziwnego urządzenia.


Obrazek

Podchodzimy do niego, i naciskamy przycisk po lewej stronie, powinny się zapalić 2 lampki. Naszym zadaniem będzie takie ułożenie suwaków aby zapaliła się trzecia lampka. Przy każdym z suwaków znajdują się kółeczka określające dane położenie suwaka. Każdy z suwaków ma 10 możliwych pozycji.
pierwszy ustawiamy na 2, drugi na 5, trzeci na 7, czwarty na 5 i piąty na 4. Powinno to wyglądać tak:


Obrazek

Położenie suwaków utworzyło nam kod 25754 zapamiętujemy go, będzie nam potrzebny.
Podchodzimy teraz do biurka, znajduje się tam dziennik naszego brata i książka pt. „Megaliths”. Z szafki w biurku zabieramy klucz i wychodzimy z biura.


Obrazek

Podchodzimy do kolejnych drzwi, obok gramofonu leży kolejny tekst, na sofie po lewej stronie leży książka. Używamy klucza na drzwiach i wchodzimy do środka. Na szafce po prawej stronie leżą kolejne notatki i pusty inhalator, zabieramy go.

Obrazek

Podchodzimy do stoliku z mikroskopem i zapiskami. Zabieramy z niego zawór, odkręcamy wodę przy użyciu zaworu po prawej stronie i koniecznie czytamy książkę o roślinach leżącą powyżej,

Obrazek

przyjrzyj się wężykowi na dolnej półce, na razie nie możesz go zabrać. Odwracamy się i zrywamy listek z drugiej rośliny.

Obrazek

Udajemy się teraz małymi schodkami w dół, zabieramy kartkę leżącą na ziemi i wchodzimy do piwnicy.
Zaraz po prawej stronie znajduje się kolejna kartka po jej zebraniu idziemy na wprost i z małej dolnej szafki po lewej stornie,

Obrazek

zabieramy kolejne kartki z pamiętnika, przeczytaj je uważnie w środku znajdują się nożyczki które oczywiście bierzemy.

Obrazek

Podchodzimy teraz do zaworów umieszczamy brakujący z naszego ekwipunku i uruchamiamy maszynę dźwignią po lewej stronie. Przekręcamy wszystkie zawory w lewo i następnie kolejno od lewej kręcimy pierwszy 1 raz, drugi 6 razy, trzeci 5 razy, czwarty 4 razy.

Obrazek

Wychodzimy z piwnicy. Ucinamy wspomniany wężyk nożyczkami z takimi materiałami podchodzimy do urządzenia z dwoma baniakami. Na początek ustawiamy pusty inhalator następnie do młynka wkładamy zerwany listek, mielimy i wsypujemy do pustego inhalatora. Wkładamy nowy wężyk na miejsce starego teraz za pomocą pokręteł w baniakach wlewamy odpowiednie ilości eteru i alkoholu. Lewe pokrętło 3 razy a prawe 5.

Obrazek

Zlewamy substancje z menzurek do inhalatora – pokrętło po prawej stronie, zabieramy go i wychodzimy z pomieszczenia.
Podchodzimy do włączników które znajdują się obok drzwi od biura. Powinny palić się obydwie lampki, ustawiamy wszystkie przełączniki w dół.

Obrazek

Następnie podchodzimy do przepalonego bezpiecznika(naprzeciwko przełączników) otwieramy lewy bezpiecznik i wymieniamy go a następnie zamykamy.

Obrazek

Teraz możemy już otworzyć kapsułę, wchodzimy do niej.
Ubieramy maskę leżącą naprzeciwko i wkładamy inhalator. Przyglądamy się urządzeniu po prawej stronie i wpisujemy kod z suwaków 25754. Otwórz zawór i pociągnij za dźwignie.


CZĘŚĆ II

Zabieramy dziwny przedmiot leżący na przeciwko nas, odwracamy się i wychodzimy z kapsuły. Udajemy się do gramofonu, zabieramy leżący koło niego śrubokręt po czym otwieramy drzwi po lewej. Przyglądamy się płytce obok drzwi i złotemu otworowi w ścianie który znajduje się nieco dalej po czym wchodzimy do warsztatu. Z małej skrzyneczki zabieramy kolejny przedmiot który po obejrzeniu schematu okazuje się być częścią klucza. Z górnej półki po lewej stronie zabieramy młotek a po prawej stronie dłuto.
Obrazek

Wychodzimy z warsztatu i podchodzimy do schodów po lewej stronie, niestety nie są ułożone właściwie. W celu ich przestawienia musimy iść do biura. Po drodze otwieramy dłutem i hakiem płytkę obok drzwi i zabieramy kolejną część klucza i wchodzimy do biura. W kącie po lewej stronie znajdują się książki o śmierci klinicznej. Na biurku leży pamiętnik oraz urządzenie do sterowania schodami. Przestawiamy je zaczynając od lewej: raz w prawo, raz w lewo, zostawiamy jak jest, dwa razy w lewo.
Obrazek

Schody są już ułożone prawidłowo i możemy po nich zejść w dół. Zabieramy kolejne kartki leżące na ziemi po prawej stronie. Z gruzów zabieramy pręt a z szafki po lewej stronie kolejna część klucza. Wracamy do warsztatu i wkładamy pręt do imadła, używając młotka formujemy z niego coś na kształt haka. Idziemy do biura. Po prawej stronie zauważamy już ostatnią część klucza, zabieramy ją za pomocą haka.

Obrazek

Teraz pozostało nam już tylko poskręcać wszystkie elementy w całość. W naszym inwentarzu powinno znajdować się: 5 elementów klucza i śrubokręt. Udajemy się do warsztatu i kładziemy na stół przedmioty licząc od lewej: 4,5,1,3 teraz używamy śrubokręta i na końcu wkładamy ostatnią część.

Obrazek

Udajemy się do złotego otworu w ścianie i wkładamy nasz klucz. Jak zauważamy klucz służy do cofania się w czasie. Wchodzimy do warsztatu ze stołu zabieramy przekładnie i podchodzimy do przywalonych gruzami kabli, zaraz przy wyjściu z warsztatu i przestawiamy je tak by w przyszłości nie uległy zniszczeniu przez gruzy w tym celu lewy kabel przesuwamy w prawo a prawy w lewo.

Obrazek

Udajemy się teraz do biura w miejscu gdzie leżały książki o śmierci klinicznej znajduje się bateria.

Obrazek

Po chwili znów wrócimy do przyszłości, gdyby nam się jednak nie udało zawsze możemy cofnąć się jeszcze raz do przeszłości wkładając klucz czasu ponownie do otworu w ścianie. Schodzimy po schodach, po lewej stronie znajduje się urządzenie z bateriami, wkładamy brakującą baterię

Obrazek

i ruszamy do pokrętła które znajduje się obok otworu na klucz czasu. Używamy go.

Obrazek

CZĘŚĆ III

Po użyciu klucza wszystko zostanie odwrócone. Idąc przed siebie zabieramy skrawki papieru i udajemy się w stronę dzwoniącego telefonu. Po odebraniu telefonu przyglądamy się bliżej stojącemu obok urządzeniu, przestawiamy tylko prawą wajchę raz w dół i wychodzimy drzwiami po prawej.
Idziemy prosto mostkiem na dole znajduje się mechanizm do którego wkładamy przekładnie.
Cofamy się do urządzenia przy telefonie i lewą dźwignię ustawiamy na 2 prawą na środek, potem lewą na 3 i prawą również na środek.

Obrazek
Obrazek

Po takim ustawieniu mostków możemy swobodnie przejść na drugą stronę. Idziemy korytarzem prosto skręcając na końcu w prawo. Wchodzimy do małego pomieszczenia, odsuwamy deski przy ścianie i wkładamy nasz klucz czasu.

Obrazek

Zabieramy kluczyk na półce za nami po czym zaglądamy do judasza. Po obejrzeniu scenki zajrzyj do niego jeszcze raz i zwróć uwagę na zegar a dokładnie na godzinę którą pokazuje 3:10.

Obrazek

Otwieramy teraz drugie drzwi i wchodzimy po schodach do góry aż dojdziemy do kolejnego pomieszczenia które otwieramy zabranym przez nas kluczykiem. Z racji, że jest w nim ciemno rozświetlamy je włączając światło przyciskiem po prawej stronie. Podchodzimy do biurka i ustawiamy na zegarze 3:10.

Obrazek

Używamy drugi raz klucza czasu i ponownie zaglądamy przez judasza. Widzimy jak niegrzeczni chłopcy kryją się w piecu. Wracamy po raz kolejny do pomieszczenia tym razem skręcamy w prawo i wślizgujemy się do pieca.

Obrazek

CZĘŚĆ IV

Ku naszemu zdziwieniu wylądowaliśmy na pustyni. Skręcamy w prawo idąc prosto aż do zniszczonych zabudowań. Skręcamy w prawo sejfem nie zawracamy sobie głowy i zabieramy leżącą na oknie szmatę.

Obrazek

Idąc dalej dojdziemy do pompowni

Obrazek

którą póki co omijamy i podchodzimy do samochodu od strony przedniej i używając szmaty przecieramy tablice rejestracyjne, zapamiętujemy numery: 573 zabieramy również korbę.
Tyłem samochodu zajmiemy się za chwile, idziemy prosto aż do skrzynki sterującej prądem. Wkładamy korbę, dolny suwak na środek pozostałe 3 na sam dół, kręcimy korbą następnie przesuwamy dolny suwak w prawo kręcimy jeszcze raz korba i łapiemy za klamkę.

Obrazek Obrazek

Zapamiętaj ustawienia. Udajemy się do miejsca gdzie znajduje się fontanna. Otwieramy właz obok fontanny i odkręcamy zawór,

Obrazek

z ławki obok zabieramy notatki, trzeba je uważnie przeczytać bo wśród nich znajduje się mapa kościoła na której zaznaczone jest miejsce gdzie musimy dokonać penetracji, zostawmy to jednak na koniec.

Obrazek

Skrzynkę rozdzielającą prąd na razie zostawiamy. Podchodzimy teraz do sejfu który otwieramy kombinacją cyfr 573. Z sejfu zabieramy panel oraz czytamy znajdujący się tam list.

Obrazek

Wracamy teraz do skrzynki rozdzielającej i wkładamy tam panel za pomocą którego będziemy sterować prądem.

Obrazek

Korzystając ze schematów obok sejfu, pokrętła ustawiamy tak by dostarczyć energie do pompowni. Lewy górny do góry, prawy górny na dół, lewy dolny w lewo i prawy dolny do góry.

Obrazek

Idziemy do pompowni, przekręcamy zawór, zabieramy leżący obok łom i podchodzimy do samochodu tym razem do bagażnika który otwieramy używając łomu zabieramy z niego kanister. W fontannie powinna być już woda, napełniamy nią kanister i przyglądamy się jeszcze raz przekaźnikom prądu. Teraz musimy je tak ustawić by dostarczyć prąd tramwajowi. Lewy górny w prawo, prawy górny w lewo, lewy dolny w prawo i prawdy dolny w lewo.

Obrazek

Zanim wejdziemy do tramwaju idziemy do kościoła odkopać nasz skarb, zgodnie ze wskazówką na mapie znajduje się on obok ostatniego prawego filaru.

Obrazek

Teraz możemy już wejść do tramwaju. Napotkana tam osoba nie powie nam nic ciekawego, więc zostawiamy ją w spokoju. Przyglądamy się podłodze, znajduje się tam miejsce gdzie możemy wlać naszą wodę co też czynimy.

Obrazek

Wkładamy dziwny przedmiot który wykopaliśmy w kościele do urządzenia sterującego tramwajem i ruszamy w podróż.

CZĘŚĆ V
Tramwaj zawiózł nas wprost do opuszczonego domu. Wchodzimy do niego, wyciągamy kartkę z drewnianych desek i próbujemy wejść na górę. Po krótkiej wstawce filmowej drzwi za nami się zamkną a nam pozostanie jedynie droga do góry. Zabieramy po drodze kolejne kartki z pamiętnika. Podnosimy leżący w beczce metalowy pręt i wchodzimy schodkami na górę.

Obrazek

Zabieramy jedną z desek oraz wiadro stojące tuż obok

Obrazek

następnie kładziemy deskę tak by przejść na drugą stronę.

Obrazek

Jedziemy windą na 4 piętro. Idąc w lewo dochodzimy do przełącznika, używamy go,

Obrazek

ponownie udajemy się do windy tym razem jedziemy na 2 piętro. Podchodzimy do dźwigni i wszystkie przesuwamy na dół.

Obrazek

Jedziemy jedno piętro wyżej przechodzimy najpierw w lewo i przesuwamy antenę 11 razy w lewo, powinniśmy usłyszeć wyraźny dźwięk.

Obrazek

Teraz podchodzimy do kół obrotowych, wszystkie skręcamy w lewo i licząc od lewej kręcimy, pierwsze raz, drugie trzy razy i trzecie cztery razy.

Obrazek

Teraz możemy zjechać na 2 piętro. Jak widzimy kwiat się otworzył i teraz możemy używając wiadra zabrać z niego znajdującą się tam substancje.

Obrazek

Wracamy na 3 piętro do kół, wszystkie ponownie skręcamy do końca w lewo, pierwsze zostawiamy bez zmian, drugie kręcimy jeden raz w prawo a trzecie dwa razy w prawo.

Obrazek

Udajemy się na ostatnie piętro, wkładamy wiadro z substancją do kwiatu i zabieramy powstały owoc.

Obrazek

Idziemy w lewo wkładamy nasz owoc i wchodzimy do środka. Otwieramy drzwi i wchodzimy po drabinie.

Obrazek

CZĘŚĆ VI

Zostaliśmy przeniesieni do zimnego i odludnego miejsca. Podnosimy ze śniegu kartę.

Obrazek

Po jej przeczytaniu pojawi się czarna postać idziemy w jej kierunku. Pod ławką leży kolejna kartka którą czytamy.

Obrazek

Znowu idziemy za dziwną postacią. Obok ławki z gramofonem leży kolejna kartka którą oczywiście czytamy i ruszamy w kierunki tajemniczej postaci.

Obrazek

Na mostku leży ostatnia już kartka,

Obrazek

gdy ją przeczytamy kierujemy się w kierunku dużych przerębli, by obejrzeć film kończący grę.

Obrazek

Koniec

Wróć do „Sublustrum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość