So blonde: blondynka w opałach - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
4
27%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
13%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
13%
4. Więcej wad niż zalet
1
7%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
1
7%

Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

So blonde: blondynka w opałach - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 06 stycznia 2012, 16:13

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: So Blonde: blondynka w opałach - ocena użytkownika

Postautor: alexandra » 15 marca 2012, 14:08

Daję 9,5/10

Rewelacyjna zabawa! Humor przedni, fabuła oklepana i naiwna, ale wg mnie urocza i wciągająca, szczerze mówiąc lubię takie proste historyjki, w które nie trzeba się wgłębiać.

Dubbing mi się bardzo podobał, a Boberek - wielki szacun, zresztą każda z jego ról, począwszy na wodzu Chemin przez kruka w TLJ, a kończąc na posterunkowym z Rodziny zastępczej i głosie króla Juliana z Madagaskaru to dla mnie po prostu masterpiecy :oklaski:

Fajni bohaterowie, ciekawe zadania, bardzo lubię takie zagadki, że trzeba coś zebrać, by coś stworzyć (tu np. cappucino czy magiczny proszek).

Cieszę się bardzo, że dosyć widoczna była postać Maksa - lubię zwierzaki no! :)

Fajne analogie do kultury, innych dzieł i gier - Elvis, Bob Marley i szisza w szałasie wodza Bajari, mnóstwo przedmiotów nawiązujących - wypatrzyłam nawet anielskie buty z Heroes III M&M.

0,5 punktu odejmuję za ładowanie lokacji, przejścia między lokacjami (po kiego ta mapa????), było też kilka zagadek nielogicznych (może 2-3).

Na początku przeraża ilość aktywnych przedmiotów, ale prawie wszystkie zagadki są na tyle logiczne, że łatwo można wiązać fakty. A poza tym komentarze Sunny do każdego z nich - bezcenne! :rotfl:

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 15 marca 2012, 15:50

8/10

Fabuła przyjemna rysunkowa grafika idealnie pasująca do humorystyki gry, ciekawe zagadki i miłe przerywniki w postaci minigierek. Nawiązania do gier czy seriali naprawdę przemyślane i fajne komentarze do owych nawiązań. Jedynymi wadami tej gry są długo wczytujące się lokacje, dodatkowe zakończenia (czyli praktycznie od początku trzeba zacząć przechodzić grę, bo coś się pominęło) oraz piskliwe trupy wiszące w jednej z lokacji, które psuły mi atmosferę. To wszystko składa się na moją ocenę.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
Majainna
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=20

Postautor: Majainna » 15 marca 2012, 21:27

Bardzo fajna, kolorowa gra :) Byłam mile zaskoczona. Denerwująco długie ładowanie lokacji, mini gierki nawet ok. /można je pominąć/.
8/10

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 04 września 2012, 22:41

Zabawna, kolorowa nie była trudna, mini-gierek osobiście nie lubię. Warto jednak w nią zagrać, do bardzo krótkich nie należy i na pewno nudzić się nie będziecie. Moja ocena 8/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 04 września 2012, 22:44

Zwłaszcza zachęcam do obejrzenia dżungli nocą. :) Grafika cudna. 8 (z malutkim minusikiem)/10

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 10:59

8/10, fajnie się siedziało wieczorami przed So blonde, szkoda tylko, że nie jestem fanem takiego typu humoru, wydawało mi się, że na siłę twórcy próbują mnie rozśmieszyć.
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:36

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:
+ humor!
+ nawiązania do innych tytułów
+ zagadki
+ grafika
+ animacje i miny Sunny
+ muzyka
+ polonizacja
+ sterowanie

WADY:

- trochę oklepana fabuła
- czasem głos Anety Zając
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: So blonde: blondynka w opałach - ocena użytkownika

Postautor: ALEX » 09 września 2013, 12:43

Miła i sympatyczna przygodówka. Największymi zaletami są bez wątpienia świetna oprawa graficzna oraz spora długość gry. Świetnie prezentuje się też postać Sunny, której nie da się nie polubić mimo że wykreowaną ją na głupiutką i rozkapryszaną nastolatkę. Fabuła jest nawet ciekawa, chociaż brakuje jej oryginalności, ciekawych zwrotów i jest raczej mało złożona. W trakcie gry strasznie irytuje długie doczytanie każdej kolejnej lokacji. Na tle ślicznej grafiki kiepsko wypada muzyka. Jest mało zróżnicowana i strasznie nużąca. W połowie gry miałem po prostu ochotę ściszyć głośniki słysząc znów główny "wyspiarski" motyw. Za to nic złego nie mogę powiedzieć o polonizacji, bo głosy w polskiej wersji dobrane są bardzo dobrze. Gra jest wesoła i pełna humoru, aczkolwiek i tu mam pewne zastrzeżenia. Niestety cały humor opiera się na komentrzach Sunny, które są naprawdę świetne.Niestety pozostałe postacie są strasznie nijakie i tylko Wódz VooDoo oraz Morgana mają dobrze zarysowaną osobowość i "charakterek". Szkoda bo chciałoby się więcej takich osobowości. Na koniec wypada wspomnieć, że w grze umieszono dużo różnych odniesień do innych gier (niekoniecznie przygodowych) czy filmów, co jest bardzo fajną sprawą i cieszy gdy uda się je wyłapać. :)

Podsumowując gra nie jest może idealna, ale polecam ją każdemu.

PLUSY:
- Sunny i jej komentarze
- Oprawa graficzna
- Długość gry

MINUSY:
- Muzyka
- Fabuła mogłaby być ciekawsza...
- ... tak samo jak duża część postaci
- Drobne niedociągnięcia techniczne

7/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 10 stycznia 2014, 02:33

Grałam w grę ponownie i dopisałabym wielki minus za lokalizację. Wzięłam obcęgi, w ekwipunku były kleszczykami, by przy użyciu zostać szczypcami. Zabrałam pióro, pisałam ołówkiem. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi, ale od jakiegoś czasu pewien maniak poprawnej lokalizacji tak mnie uczulił, że teraz na to zwracam uwagę. Blondynka wypada bardzo słabo.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Shadow » 10 stycznia 2014, 19:44

Tytuł całkiem niezły, podoba mi się to, że można pominąć gierki zręcznościowe. Do plusów zaliczam całkiem ładną oprawę graficznę, początkowy humor, dobra polonizacja, gierkie zręcznościowe oraz rożne zakończenia. Do minusów gra już tak nie rozbawia w późniejszych momentach. Dla mnie 7/10.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 15 stycznia 2014, 22:17

Mapa! Mapa! Pożądam mapy! Dostałem tylko namiastkę, produkt mapopodobny, na który musiałem się setki razy gapić, ale z którego nie pozwolono mi skorzystać! Lokacji jest sporo, a przechodzenie z jednego końca wyspy na drugi zajmuje czasami dwie minuty. W dodatku podczas zmiany lokacji za każdym razem pojawia się ekran ładowania. Pewnie dałoby się to przeboleć (podam tu przykład Gray Matter), ale tylko wtedy, gdybyśmy mogli korzystać z tej cholernej MAPY! I tu wracamy do pierwszego z zarzutów.

No i oczywiście, żadna to chyba niespodzianka, mnóstwo zagadek opiera się na łażeniu. Standardowe wyzwanie w tej grze wygląda następująco: żeby dowiedzieć się o umiejscowieniu potrzebnego nam przedmiotu idziemy do Pana A, ten nie potrafi nam pomóc, wysyła nas jednakże do Pana B, który wreszcie wyjawia nam dokąd powinniśmy się udać, by pożądany przedmiot zdobyć. Do czarnej ospy i ciężkiej wścieklizny! Ja rozumiem, że są przygodówki, w których tego rodzaju zagadki występują, może i ma to swój urok, ale litości... nie w grze, w której nie ma funkcjonalnej MAPY, za to jest mnóstwo irytujących EKRANÓW ŁADOWANIA. I tu wracamy do poprzednich zarzutów.

Fabuła nie ratuje sprawy. W pierwszym rozdziale gra jest po prostu przeraźliwie nudna. Łazimy bez celu i kompletnie nic z tego nie wynika. Już pierwsza zagadka wyprowadziła mnie z równowagi. Blondynka zdecydowała, że bez makijażu między ludzi nie wlezie. Co ja kosmetyczką jestem? Później, po jakichś pięciu godzinach, zaczyna się robić trochę ciekawiej, ale szału nie ma. Nie potrafiłem się doszukać wyraźnie wyodrębnionego wątku głównego, przez co trudno mi się było w jakikolwiek sposób zaangażować w rozgrywające się wydarzenia.

Sama blondynka jest początkowo przeraźliwie głupia. Wszystkich pyta o telefony komórkowe i hotel, mimo że za każdym razem słyszy dokładnie to samo. Rozumiem, że taki jest w tej grze humor, ale teksty powtarzane po stokroć szybko przestają śmieszyć. Później następuje wielka przemiana bohaterki - nagle mądrzeje i staje się nawet błyskotliwa. Momentami jednak nie potrafi się zdecydować, czy ma być wciąż głupiutką nastolatką, czy inteligentną i odpowiedzialną kobietą. Czułem w tym jakiś dysonans, no ;)

Humor sam w sobie jest momentami niezły, kilka tekstów blondynki nawet mnie rozbawiło, ale ogółem jest w tym elemencie raczej przeciętnie.
Bohaterowie też nie zachwycają. W zasadzie wszyscy byli mi obojętni i żadnego nie zapamiętam na dłużej.
Z zagadkami jest różnie, niektóre są ciekawe, inne nużące, a minigierki może i bawią, ale nie są w żaden sposób zintegrowane ze światem gry. No i autorzy musieli rzecz jasna wrzucić do gry Slidera, czyli chyba najbardziej wyeksploatowany w przygodówkach rodzaj łamigłówek. Ułożyłem toto w 303 ruchach. Nie chcę więcej sliderów! Wrr!

Oprawa daje radę. Grafika jest bardzo ładna i na lokacje patrzyłem z przyjemnością. Muzyki miło się słuchało, ALE... Ile utworów przygrywa w trakcie trwającej kilkanaście godzin rozgrywki? Trzy? Cztery?

Cóż, nie nadajemy z blondynką na tych samych falach. Niech ma to 4.5/10 i sobie ode mnie idzie. I niech jej się w drodze do domu wyświetlają te wszystkie ekrany ładowania...
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 14:59

5/10

Humor w tej grze zdecydowanie mnie nie porwał. Za dużo miejsc interaktywnych, kilka przedmiotów umieszczonych gdzieś i na zasadzie "klikaj na wszystko to znajdziesz". No i uczucie zmęczenia długością, bo już kilka sekwencji zupełnie zbędnych. Ogólnie słaba.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: DirkPitt1 » 09 lutego 2018, 14:48

Na początku gry bohaterka solidnie zirytowała mnie swoim zachowaniem. Już się bałem, że przez całą grę Sunny będzie chodzącym stereotypem głupiej blondynki. Na szczęście szybko trochę się przyzwyczaiłem, a dziewczyna trochę zmądrzała, więc ostatecznie ją polubiłem. Gra ma przyjemną grafikę i niezły humor. Nawet dodatkowe minigierki są przyjemne i w razie czego można je pominąć. Daję 8+.

Plusy:
Grafika
Muzyka
Humor (komentarze bohaterki i nawiązania do gier i filmów)
Minigierki (z możliwością pominięcia)
Maks
Fabuła prosta, ale przyjemna

Minusy:
Muzyki nie jest za dużo
Początkowo Sunny irytuje
Ostatnio ukończone: Broken Age, Fran Bow
W trakcie: Primordia,
W planie: The Whispered World, Police Quest

Wróć do „So blonde: blondynka w opałach”