Sherlock Holmes - która najlepsza

Która gra z serii jest najlepsza?

Sherlock Holmes: tajemnica mumii
0
Brak głosów
Sherlock Holmes: tajemnica srebrnego kolczyka
0
Brak głosów
Sherlock Holmes: przebudzenie
0
Brak głosów
Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin
1
20%
Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz
1
20%
Testament Sherlocka Holmesa
1
20%
Sherlock Holmes: crimes and punishments
0
Brak głosów
Sherlock Holmes: the devil’s daughter
0
Brak głosów
Sherlock Holmes: Consulting Detective 1-3
0
Brak głosów
The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel
0
Brak głosów
The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Rose Tattoo
2
40%

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Sherlock Holmes - która najlepsza

Postautor: pelagia » 23 lipca 2012, 17:34

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Sherlock Holmes - która najlepsza?

Postautor: qwerty » 25 lipca 2012, 00:42

Ja rozumiem, że gier przygodowych było całe multum, ale niektóre z nich powinny się znaleźć w ankiecie.
Brakuje:
- Sherlock Holmes: Consulting Detective 1-3
- The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Serrated Scalpel
- The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Rose Tattoo
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 02 sierpnia 2012, 15:51

Miałam dylemat, bo kocham 'Szerloki', a gdy kocham, to wiele wybaczam ;) Wahałam się pomiędzy: S.H. - tajemnica srebrnego kolczyka, a S.H. kontra Arsene Lupin. Długo się wahałam, jednak ta druga gra zwyciężyła, bardziej zapadła mi w pamięć. To chyba o czymś świadczy? Poza tym, kiedyś, zaintrygowała mnie postać Arsena Lupina. Dwa takie tuzy (Sherlock i Lupin) w jednej grze, to jest coś ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 02 sierpnia 2012, 20:41

Ja zdecydowanie wybieram Kubusia, za klimatyczne lokacje i ciekawe sposoby dedukcji.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 16 października 2012, 20:02

Zdecydowanie nie lubię tej serii, o ile lubię i filmy i książki to już gry mniej. Jednak ostatnia odsłona było bardzo dobra, więc jeśli mam głosować to na Testament Sherlocka Holmesa, choć nie znam trzech ostatnich pozycji z ankiety. Czyli mój głos idzie na Testament Sherlocka Holmesa.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 25 stycznia 2015, 15:13

Jedna z najlepszych serii gier, trzymająca równy, wysoki poziom. Szczególnie na pochwałę zasługują gry Frogwares i dwie przygodówki od Electronic Arts z serii The Lost Files. Jedynym odstępstwem od normy są 3 gry Consulting Detective, w które jako jedyne z listy nie grałem i z tego co czytałem, nie mam czego żałować. O ile wszyscy oceniający skupiają się na najnowszych przygodach Sherlocka, ja chciałbym zwrócić uwagę na jedną ze starszych i chyba najmniej docenianą grę z tej serii - The Lost Files of Sherlock Holmes: The Case of the Rose Tattoo.

Gra rozpoczyna się wybuchem w elitarnym klubie Diogenes, w którym o mało co nie zginą brat Sherlocka - Mycroft. Przygniębiony tym, Sherlock nie ma ochoty na śledztwo i chcąc nie chcąc, na wstępie dochodzenie musi poprowadzić jego dobry przyjaciel, doktor Watson. O ile na początku jest trochę nudnawo, akcja powoli się rozkręca, i robi się coraz bardziej skomplikowana i pogmatwana. Właściwie cała historia jest o tyle ciekawa, że nadawałaby się do druku jako kolejna przygoda Holmesa.

Co do technikaliów, aby w pełni czerpać przyjemność z gry wymagana jest przynajmniej średnia znajomość j. angielskiego. Gra skupia się na dialogach, które są dosyć długie i często służą do popychania akcji do przodu. Dodatkowo, w każdym pomieszczeniu pełno jest hot spotów, a każdy z nich wywołuje dosyć długi komentarz. Tutaj mi to nie przeszkadzało, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych może to być bariera nie do pokonania. Zagadki w większości są inwentarzowo-dialogowe i nie są zbyt trudne, ale kilka razy można się nieźle zaciąć. Oprócz nich mamy kilka, gdzie np: szukamy ukrytych haseł czy robimy eskperymenty chemiczne. Grafika w grze jest w podwyższonej rozdzielczości, i zamiast opierać się na rysowanych bohaterach mamy zgodnie z ówczesnym trendem nagranych aktorów i nałożonych na statyczne tła. Wyszło to całkiem nieźle, szkoda tylko, że animacji nie można przerwać i np: oglądanie za setnym razem Holmesa nakładającego płaszcz, na prawdę nie jest bardzo interesujące. Lokacje, a w szczególności te przedstawiające wnętrza domów, są bardzo bogate w szczegóły i widać, że tutaj autorzy nie poszli na łatwiznę. Gra wyszła tylko na CD, więc mamy pełne udźwiękowienie. Głosy bohaterów w większości zostały dobrze dobrane, jedynym wyjątkiem są dzieci, u których słychać, że to dorośli podstawiali głosy. Muzyka pamiętam, że istnieje, i tyle mogę o niej powiedzieć.

Pomimo pewnych niedoróbek technicznych, gra broni się całkowicie przedstawioną historią i przywiązaniem do szczegółów zarówno w grafice jak i w sferze narracyjnej. Dodatkowo występuje cała gama interesujących postaci. Naprawdę można uwierzyć, że oglądamy Londyn i okolice z końca XIX wieku. Gra zasłużyła na rekomendację i to na nią oddaję swój głos.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 25 stycznia 2015, 17:57

Jak już decydujecie się robić tego typu ankiety, wypadałoby śledzić rynek. Nie ma najnowszego SH - Zbrodnia i kara.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP) / Mass Effect 3
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Tokyo 42
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 października 2015, 14:20

Jeśli w każdej chwili można dodawać różne gry, to ankieta powinna też mieć opcję zmiany głosu.

Wróć do „Sherlock Holmes - seria gier”