Jaka jest Twoja ulubiona domena w grze Sentinel: strażnik grobowca?

Tregett
0
Brak głosów
Maru
1
14%
Corabanti
2
29%
Eska
2
29%
Sanselard
1
14%
Goda
1
14%
Argannas
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 28 stycznia 2014, 10:13

W ankiecie można zaznaczyć maksymalnie do 3 domen.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Re: Jaka jest Twoja ulubiona domena w grze Sentinel: strażnik grobowca?

Postautor: Vicek » 28 stycznia 2014, 11:07

Tregett
Fajna domena zarówno pod względem wyglądu jak i zagadek. Mamy tu do czynienia z ciekawą roślinnością, do której należą między innymi mocno wyrośnięte kwiaty ;) Patrzy się na to wszystko z przyjemnością, choć trzeba przyznać, że obszar domeny nie jest szczególnie rozległy. Zagadki rozwiązujemy w miejscu, stąd nie są one bardzo trudne, mimo to trzeba przy nich porządnie ruszyć głową.

Maru
Domena z zachwycającymi tłami. Na majaczące w oddali góry można patrzeć godzinami. Przejażdżka kolejką linową też robi wrażenie :) Gorzej jest z zagadkami. Są one łatwe, zbyt łatwe jak na tę grę.

Corabanti
Wulkaniczna wyspa wygląda przepięknie, ale jednocześnie trochę smutno. Jest to zdecydowanie najbardziej niepokojąca domena w całej grze. Mamy tu jedną dużą łamigłówkę, która może być dla niektórych nieco monotonna, ale mnie przypadła do gustu. Corabanti należy do moich ulubionych domen i może zagłosowałbym właśnie na nią, gdyby nie Eska.

Eska
Przepiękna i niezwykle klimatyczna domena. Nadwodna wioska prezentuje się znakomicie - właśnie w takim miejscu chciałbym spędzić wakacje, a może i zamieszkać na stałe. Cisza, spokój i obcowanie z przyrodą - z tym właśnie kojarzy mi się Eska. Szczególnie zachwycił mnie widok z wieży, miałem tam ochotę zrobić print screena i ustawić sobie nowe tło na pulpicie ;) Ale Eska nie tylko fajnie wygląda, ma też ciekawe i różnorodne łamigłówki.

Sanselard
Śnieżna kraina robi wrażenie. Osobiście bardzo lubię zimę w grach (na pewno bardziej niż w rzeczywistości), dlatego z przyjemnością patrzyłem na Sanselard. Jest to w dodatku dość rozległe miejsce, którego nie obejdzie się w kilkanaście sekund. Problem jest z zagadkami - są tu one bardzo trudne i według mnie akurat w tym miejscu autorzy nieco przeszarżowali.

Goda
Nieco klaustrofobiczna domena znajdująca się w jakimś zamkniętym miejscu pod wodą. Najciekawsze są w niej tła. Z przyjemnością obserwowałem morską tudzież oceaniczną faunę i florę. Pływające za oknem żółwiki są przeurocze. Pod względem zagadek jest nieźle, nie są one specjalnie trudne ani oryginalne, ale przyjemnie się je rozwiązuje :)

Argannas
Ciekawa domena, choć nie wszystkim może przypaść do gustu. Wygląda całkiem fajnie i nieco bardziej zwyczajnie od pozostałych. Znajdujemy się w miasteczku z kilkoma dużymi budynkami i czymś w rodzaju karmników dla ptaków. Niby nic niezwykłego, ale... jest jednak w wyglądzie tej domeny coś oryginalnego - są to tła znajdujące się za murami miasteczka, jednak można je dostrzec jedynie w paru miejscach. Zagadki polegają tu głównie na rozpoznawaniu i kojarzeniu dźwięków - a tego rodzaju wyzwania nie każdy lubi. Dla mnie nie były one bardzo trudne i rozwiązywałem je z przyjemnością.

Moją ulubioną domeną jest Eska i właśnie ją zaznaczyłem w ankiecie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 97 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 113 razy

Postautor: Urszula » 28 stycznia 2014, 16:03

Wbrew pozorom nie jest to łatwe pytanie. O ile pierwsze i drugie miejsce przyznaję bez zastanowienia, czyli : pierwsze Esce oraz drugie Sanselard, o tyle mam problem z trzecim. Myślę, że widok odległych satelit i przelatującego sterowca z nazwą Detalion podoba mi się bardzo, czyli: Maru. Wbrew pozorom najbardziej klaustrofobiczne było dla mnie Corabanti - morze lawy i ja po środku, jakoś działało dziwnie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 28 stycznia 2014, 17:38

A dla mnie Corabanti jest bezsprzecznie pierwsze. Pozostałe domeny też mi się podobały (no może poza tą odwiedzaną na końcu), ale jednak nie dorównały Corabanti. W ogóle do tej pory ta wielka zagadka, która tam była, jest moją ulubioną ze wszystkich z jakimi do tej pory miałam styczność w przygodówkach.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 97 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 113 razy

Postautor: Urszula » 28 stycznia 2014, 17:53

Zagadka z ustawianiem tych kładek była fajna, ale sam widok tej lawy...
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 08 czerwca 2014, 22:14

Najbardziej zapadły mi w pamięć (i te właśnie zaznaczam w ankiecie):
Corabanti - piękne, klimatyczne miejsce, które jednocześnie sprawiało wrażenie ciasnego, wręcz klaustrofobicznego, mimo całej otwartej przestrzeni, która nas otaczała. Drugą domeną jest Goda, która dla mnie była bardzo kojąca, szczególnie po dusznej, wulkanicznej wyspie. Przyjemne i relaksujące miejsce, w którym trochę czasu spędziłam nic nie robiąc, tylko stojąc i obserwując pływające żółwiki (urocze :] ).
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Wróć do „Sentinel: strażnik grobowca”