Post mortem - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
6%
9. Prawie doskonała
1
6%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
17%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
22%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
3
17%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
5
28%
4. Więcej wad niż zalet
1
6%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Post mortem - ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 19:05

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Post mortem - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 31 marca 2012, 12:28

Hmmm...
Nie wiem, co myśleć o tej grze. Może spróbuję wypunktować, tak będzie mi łatwiej:

Wady:
-problemy techniczne - gra się wyłącza przy próbie minimalizacji, poza tym robiła cyrki przy uruchamianiu,
-strasznie ciemna, przez co mogłam grać wyłącznie w nocy. W połączeniu z tym sterowaniem - grało się niekomfortowo.
-niedoskonała polonizacja,
-niemożność wyłączenia rozmowy.

Nieliniowość jest zarówno ogromną zaletą jak i paskudną wadą. Jak tak teraz czytam różne solucje, to widzę, że wiele rzeczy robiłam w zupełnie innej kolejności, a część w ogóle zrobiłam inaczej, co jest w sumie fajną sprawą, chociaż jak się teraz zastanawiam nad napisaniem własnego poradnika, to myślę, że to jest ogromna praca - te solki, które znalazłam w sieci są niesatysfakcjonujące. Jak dwa razy się zacięłam, to okazywało się, że zrobiłam coś inaczej i to nie było w nich uwzględnione. Mnogość opcji w trakcie rozmów jest ciekawa, tylko parę razy było tak, że Gus rozmawiał o czymś, o czym wcześniej się nie dowiedział :| Z tego powodu dość często nie wiedziałam, co mam dalej robić, bo się gubiłam w całym śledztwie.

Zalety:
-niezłe zagadki - zwłaszcza ta z wytrychami,
-bardzo dobry dubbing,
-oprawa dźwiękowa,
-cut scenki.

Ogółem - niezła gra, ale ciężka w użyciu :) 7/10.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 17 kwietnia 2012, 17:53

Nie urzekła mnie ta gra pod żadnym względem.Grafika przytłaczała, postacie jak nadmuchane lalki. Taka powiedzmy sobie gra do niej na pewno nie wrócę i mogłabym napisać zaliczyłam grę, ale się nią nie nagrałam. Dziwnie to brzmi , ale takie mam odczucia. 6/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Emilio » 17 kwietnia 2012, 23:14

5/10 Niestety gra mnie nie poruszyła, niczym specjalnym się nie wyróżnia, ba mnie po prostu nudziła - skończyłem ją bo tak wypadało. Cienizna

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 11 stycznia 2013, 13:42

Post mortem średnio pamiętam. Grałem już dobrą chwilę temu. Wiem jednak, że nawet podobała mi się("nawet" nie znaczy "bardzo"). Grafika co prawda niezbyt zachwycająca, ale gra ma swoje lata. Główny bohater przyjemny, fabuła ok. Zagadki też dobre, oprawy dźwiękowej nie pamiętam, ale raczej była kiepska.
Co mnie denerwowało? Zbyt okultystyczny wydźwięk produkcji oraz czasami dziwne sytuacje, że rozmawiało się o czymś, czego się jeszcze nie odkryło. Niektóre rzeczy można było wykonać na kilka sposobów, ale czasem się zastanawiałem, kim/czym jest ktoś lub coś, o kim/czym mowa. A działo się tak tylko dlatego, że się zrobiło coś inaczej... To było irytujące i odbiera trochę blasku grze.
Moja ocena to 5,5/10(w ankiecie 6 - niech ma). Ot, przeciętniak. Prequel Still life, którego jeszcze nie znam.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2013, 23:45 przez michal0308, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 26 lutego 2013, 19:30

OCENA GRY: 9/10
ZALETY:
+zagadki
+fabuła
+oprawa audio
+polonizacja
+interfejs

WADY:
-grafika
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Postautor: alexandra » 12 marca 2013, 17:14

Ta gra mi niestety w ogóle nie przypadła do gustu. Daję 4/10.

Plusy:
- Gus MacPherson
- zagadki niektóre
- mroczny klimat

Minusy:
- mimo ciekawego pomysłu na fabułę, gra mnie po prostu wynudziła, podobnie jak Emilio ukończyłam czym prędzej, bo tak wypadało
- grafika okropna
- błędy np. wspomniane wcześniej rozmowy o czymś, o czym Gus jeszcze się nie dowiedział
- sterowanie
- muzyka mnie drażniła

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 19 grudnia 2013, 09:59

Gra jest dobra pod względem fabularnym. Wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Plusem jest też jej nieliniowość. Szkoda tylko, że wszystkie wysiłki autorów zostały przysłonięte błędami i niedoskonałościami technicznymi. Zawodzi system dialogów, często możemy w nich na przykład poruszać kwestie, o których... jeszcze się nie dowiedzieliśmy.
W sumie jednak grało mi się przyjemnie, poza tym mam sentyment do Gustava McPhersona i jego rodziny (z wnuczką Victorią na czele), dlatego oceniam grę wysoko - na 7.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Babajaga1
Obserwator

Postautor: Babajaga1 » 20 grudnia 2013, 17:44

Grałem to w dość dawno i o ile pamietam troche zniechęciłą mnie grafika i straszne dialogi

6/10 na zachęte ;P

Awatar użytkownika
Iselor
Publicysta

Postautor: Iselor » 23 lipca 2014, 00:08

8/10

Świetny klimat. A nie lubię przygodówek z widokiem FPP. Muzycznie/dźwiękowo też ok. I zagadki były w porządku. Jedna z moich ulubionych przygodówek.

Awatar użytkownika
Rosetta_Stoned
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Rosetta_Stoned » 27 stycznia 2015, 16:52

Na grę natknęłam się dzięki Still Life, grałam w nią z jakieś 4-5 lat temu i chociaż bez większych fajerwerków, całkiem mi się podobała. Ostatnio kupiłam ją za jakieś grosze na bundle, włączyłam, nagimnastykowałam się, żeby mi to poszło pod Win8 i wyłączyłam. :| Chwilę pograłam, ale grafika i te żabie skoki jakoś mnie zniechęciły, dałam sobie spokój. Jak dla mnie - gra na raz.

W zasadzie mogę się podpisać pod powyższymi postami. Gra miała naprawdę duży potencjał (jak dla mnie klimat i fabuła jest ok, zaczynamy od tajemniczego morderstwa, kończymy na klimatach ezoterycznych), ale przez liczne błędy dużo traci: ciemno jak nie wiem, rozmawiamy o czymś co dopiero się wydarzy, lokacje można policzyć na palcach jednej dłoni, mało ciekawe postacie drugoplanowe.

6/10

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: DirkPitt1 » 20 października 2015, 14:42

Paryż, rytualne morderstwo i Gus McPherson, który musi tę sprawę rozwiązać. Ciekawa, detektywistyczna przygodówka, niestety (przynajmniej dla mnie) w widoku pierwszoosobowym. W sumie grałem dość dawno, więc będzie krótko. Lokacje są ciekawe, chociaż cała gra dzieje się w nocy. Przydałoby się zobaczyć te same miejsca w ciągu dnia.
Spolszczenie jest dobre, z wyjątkiem jednego błędu. Jeśli dobrze pamiętam, w pewnym momencie barman mówi "Niech pan nikomu o tym nie mówi", A w oryginale było bodajże "Don't mention it." czyli w tym kontekście "nie ma sprawy/żaden problem".
Daję 8

Plusy:
Fabuła
Ogólnie dobre spolszczenie

Minusy
Tylko nocne lokacje
Ostatnio ukończone: Black Mirror, Midnight Nowhere
W trakcie: Goin Downtown
W planie: Primordia

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 01 maja 2016, 01:24

Gra dla mnie to kolejny typowy średniak, który niczym się nie wyróżnia i za chwilę o nim zapomnę. Fabuła mnie nie wciągnęła, ale nie jestem miłośnikiem kryminalnych historii co pewnie jest przyczyną. Zagadki są ciekawe i to chyba najmocniejsza strona tytułu. Muzyka w grze jest kompletnie nie dopasowana zdarza się że klimat wskazuje że powinna być jakaś mroczna muzyka, a słyszę jakiś radosny utwór jak z bistro. Ale najgorsza jest grafika ja rozumiem, ze gra jest z 2002 r. ale bez przesady wszędzie ciemno żeby zakryć tą brzydotę, ale tylko pogarsza to sytuacje wszystko jest paskudne, że aż nie chce się patrzeć. Dobrze, że gra jest krótko to nie musiałem się z nią za długo męczyć.
Ocena: 5/10

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 01 maja 2016, 19:10

To co najbardziej mnie drażniło w Post Mortem to beznadziejny system dialogowy. Tematy jako kolejne zakładki, do tego zero logiki pod względem kolejności zadawania pytań. Można się pytać o rzeczy o których nie mamy prawa jeszcze wiedzieć itp. Zagadki trochę niedopracowane, np: ta z rysowaniem portretu. Dobrałem dwa elementy inne niż chciała gra, a ta krzyczy, że portret zupełnie nie podobny. Grafika cienizna, w tym samy roku wyszła Syberia, a jaka różnica. Dżwiękowo też nic specjalnego. Fabuła niby interesująca, ale musiałem się zmuszać by grę skończyć. Na plus mogę zaliczyć to, że kilka rzeczy można wykonać różnymi sposobami oraz kilka zakończeń. 5/10

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... &start=160

Postautor: Majkel47 » 23 maja 2016, 20:55

Post Mortem to flagowy przykład gry Microids. Świetna fabuła, barwne postacie (Np: Dr. Kaufner, Albert Hulot, Theo Male), ciekawe dialogi, świetne cutscenki. Ja byłem zachwycony. Przyczepić się mogę do dość... nieintuicyjnie wybieranych dialogów. Przeskakiwanie pomiędzy kwestiami nie było przyjemne. Przyczepić się niestety też muszę do zakończenia. Niezbyt... szokujące. Denerwująca zagadka ze świecą też nie pomaga, a do tego miejscami dziurawe spolszczenie, gdzie w napisach zdarzają się literówki a nawet błędy ortograficzne. Poza tym, gra miodna. Solidne 8/10

Wróć do „Post mortem”