Podróż do wnętrza Ziemi – ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
45%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
27%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
18%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
1
9%

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Podróż do wnętrza Ziemi – ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 19:04

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 102 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Podróż do wnętrza Ziemi – ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 17 kwietnia 2012, 22:52

Opowiedziana historia może zainteresować, ale nie ma żadnych zwrotów akcji. Chodzimy po świecie wykonujemy zadania, ale bez emocji. Nie które zagadki nie mają podpowiedzi, a na rozwiązanie albo się uda wpaść przez przypadek, lub całkiem po prostu trzeba poszukać rozwiązania w solucji. Graficznie ładnie się przedstawia, muzyka nie wpada do ucha, ale również nie drażni. Moja ocena 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 11 stycznia 2013, 13:30

Gra podobała mi się. Grałem w nią co najmniej 2 razy. To już dobrze o niej świadczy. Grafika ładna, rozgrywka z widoku trzeciej osoby - plus. Efektów dźwiękowych raczej nie pamiętam, ale chyba były ok. Zagadki na dość dobrym poziomie. Plus za dwa różne zakończenia. Fabuła interesująca, choć na pewno częściowo oparta na książce Juliusza Verne'a, której nie czytałem.
Problem sprawiało mi czasem przechodzenie z lokacji do lokacji. Poza tym raczej ok, choć czegoś brakuje. Nie ma po niej wielkiego "WOW". Dałbym 7, bo w tak skonstruowanej ankiecie wypada tyle dać, ale chyba bym ją skrzywdził taką oceną, gdyż różne przeciętniaki oceniam podobnie lub odrobinę niżej. Dlatego dostanie słabe 8, czyli takie: 7,5/7+/8-. W ankiecie 8.

EDIT: Aha, zapomniałbym o dwóch okropnych zagadkach, na których rozwiązania nie idzie wpaść. Mowa tu o pieczęciach i latającym ogrodzie.
Nie zmienia to jednak mojej oceny, bo gra zasługuje mimo wszystko na wyższą od przeciętniaków.
Obecnie: Gram w: W planach GTA lub Bugs.
Niedawno: Ukończyłem: Simon the Sorcerer 4 po raz drugi.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 26 lutego 2013, 19:28

OCENA GRY: 7,5/10 (w ankiecie 8/10)
ZALETY:
+ fabuła
+ dwa możliwe zakończenia
+ wieża z Hanoi* J
+ grafika i animacje
+ dźwięki
+ polonizacja
WADY:
- brama L
- niedoróbki interfejsu
- za mała czcionka
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: alexandra » 12 marca 2013, 17:06

Grało mi się przesympatycznie! Daję 8/10.

Plusy:
- fabuła
- postaci
- większość zagadek (oprócz 2, ale to w minusach gry :D )
- dość przyjemna grafik i udźwiękowienie
- jak dla mnie piękne lokacje
- bardzo ciekawe i ładnie skonstruowane dialogi
- mastodonty ♥ (głównie przez miłość do Syberii :) )
- giganci
- 2 zakończenia

Minusy:
- przejścia między lokacjami
- 2 zagadki: brama z pieczęciami i latający ogród, ale myślę, że nie będę tu oryginalna
- cofanie się do poprzednich lokacji
- czasem nie wiedziałam co mam dalej robić
- brak opisu aktywnych miejsc w zbliżeniach przedmiotów, gdzie np. trzeba było coś włożyć
- okropna liniowość.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 18 marca 2013, 20:10

W tej grze podobało mi się wiele, ale tyle samo nie przypadło mi gustu, niestety. Ładna grafika, zagadki fajne(na ogół), to powiedzmy na plus. Sterowanie, niby proste, ale ukończyłam grę za drugim podejściem, bo te pokichane ...'nóżki, stopki' mnie zmyliły i myślałam, że mam buga. Za to grze daję solidnego minusa i już! Latający ogród to porażka i chyba nikt kto zaliczył 'Podróż...' spierać się ze mną nie będzie, więc nawijać o co mi biega nie zamierzam :P Te dwa zakończenia ani mnie nie grzały, ani ziębiły, bo to taki niby...bonus, od jakiegoś czasu ukłon w stronę graczy ;) Fabułą twórcy trafili w mój gust i tu daję plusa ...jak marzenie :) Na koniec przyczepię się do liniowości, która czasem mi nie przeszkadza, bo w przypadku gdy jej nie ma zawsze mam obawy, że czegoś nie zrobiłam, albo mogłam zrobić lepiej ;) Tu niestety liniowo było aż do bólu, a ja nie lubię jak boli. Kolejny minus, przykro mi. Mogłabym tak jeszcze nawijać, ale mi się nie chce :D 7/10, dziś mam dobry dzień!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
wiadp1
Kontakt:

Postautor: wiadp1 » 30 maja 2014, 22:27

7/10

Epicka podróż po niezwykłym świecie. Jednak niedociągnięcia techniczne znacznie ją uprzykrzają. Szczególnie denerwowała mnie praca kamery. Miałem często problemy ze zmianami lokacji, ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca na ekranie, w które należy kliknąć, aby się przenieść. Gra dość prosta, zagadki nawet niezłe, świetna historia. Gdyby nie te niedociągnięcia ta gra mogłaby być prawdziwym arcydziełem.
PRZYGODÓWKOMANIA - darmowe gry przygodowe dla każdego

ADVENTURE AREA - free adventure games for everyone

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 20 razy

Postautor: winstonsmith » 13 czerwca 2015, 16:35

Dla mnie gra-nieporozumienie. Pomimo tego, że to fantastyka, to jednak fabuła jest bardzo słaba a momentami niedorzeczna. Grafika jest kiepska a lokacje w większości ubogie i brzydkie. Ładny, fortepianowy motyw muzyczny przestaje być ciekawy już po setnym odtworzeniu go w czasie rozgrywki. Dialogi słabe. Głosy postaci usypiające, bardzo niewykorzystany potencjał zwłaszcza w przypadku głównej bohaterki. O licznych błędach i niedoróbkach szkoda pisać.
Liczyłem na coś w stylu Amerzone, a dostałem coś w rodzaju końcówki Farenheita :E
Jedyne punkty mógłbym dać za typowy i lubiany widok z 3-ciej osoby, taki sam "klasyczny" ekwipunek i brak wulgaryzmów. Jednak gra jako całość była dla mnie jedną wielką pomyłką, dlatego w moje subiektywnej skali dostaje najniższą ocenę.
[hr]

When I think of something else, something will go here

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: DirkPitt1 » 25 sierpnia 2015, 14:21

Gra nawiązująca do jednej z książek Juliusza Verne'a? Czemu nie? Pomysł na fabułę jest interesujący i nie najgorzej wykonany. Trafia się niestety kilka

głupot. Pominę już brednie, że pod ziemią mają światło i ciepło wytwarzane przez powietrze przy podwyższonym ciśnieniu, bo o ile pamiętam, Verne w

swojej podróży do Wnętrza Ziemi wysunął podobną teorię. W tym przypadku pochwalam trzymanie się klasyka literatury s-f. Gorzej jest niestety w

momencie, kiedy zostajemy uwięzieni. Nikt bohaterki nie przeszukuje i dochodzi do kuriozalnej sytuacji, gdzie wtrącona do więzienia kobieta ma w

kieszeniach takie potencjalne narzędzia ucieczki, jak: nóż, maczeta, lina z hakiem oraz kilka związanych razem lasek dynamitu. (Pomijam już, jak ten

cały majdan zmieścił się w kieszeniach bohaterki.) Innym dziwactwem jest laptop bez problemu odbierający emaile głęboko pod ziemią, który

jednocześnie nie pozwala wysłać żadnej wiadomości. Sporym plusem są za to dwa różne zakończenia.
Zagadki nie należą do nadmiernie trudnych, choć czasem irytuje brak komentarzy bohaterki. Przykładowo naprawianie aparatu kawałkiem blachy. Nie

da się, a Ariane nic nie mówi, że płytkę wypadałoby spiłować przed założeniem. Jest też kilka zagadek logicznych. (Chociaż nigdy nie zrozumiem ludzi,

którzy utrudniają sobie życie montując dziwaczny zamek wymagający do otwarcia jakichś 40 ruchów przy przekładaniu taśm filmowych z kołka na

kołek.) Minusem części zagadek jest to, że gra zupełnie nie przekonuje mnie, że w rzeczywistości rozwiązanie ich byłoby konieczne. Zwłaszcza

zadania w wiosce gigantów wydają się wstawione na siłę. Ogrodnik potrzebuje prognozy pogody, którą może otrzymać od miejscowego

przepowiadacza, siedzącego, bagatela 30 metrów dalej, przepowiadacz potrzebuje świetlika i może go dostać od ogrodnika, ale niestety tyłek przyrósł

mu do ławki. Uzdrowicielka potrzebuje jagód, które rosną nie więcej niż 50 m od niej. To nie wioska gigantów, a wioska gigantycznych leni.
Grafika zdążyła się trochę zestarzeć, ale nie razi po oczach brzydotą. Podobają mi się zwłaszcza projekty graficzne lasu grzybów i ciekawa

architektura miasta. Muzyka to porządny kawałek rzemiosła, Nie wybija się specjalnie, ale pasuje do klimatu i w żadnym momencie nie irytuje. Do

polskiej wersji raczej nie mogę się czepić (chociaż chciałbym z wrodzonej złośliwości).
Ocena: 6

Plusy:
Fabuła inspirowana książką J. Verne'a
Projekty graficzne
Przyzwoita muzyka

Minusy:
Głupoty fabularne
Kilka zagadek wrzuconych na siłę
Bohaterka ma spory problem z przechodzeniem z lokacji do lokacji
Zgaadka z latającym ogrodem
Ostatnio ukończone: The Last Door 1 & 2
W trakcie:
W planie: Primordia

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: Emilio » 25 sierpnia 2015, 14:59

Gra się dość przyjemnie, choć zaskakujących zwrotów akcji nie ma. Wieża Hanoi - brawo trzeba sie namęczyć :) daję 8/10

Wróć do „Podróż do wnętrza Ziemi”